Szolnok Megyei Néplap, 1985. június (36. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-18 / 141. szám

1985. JÚNIUS 18. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó>bajnokság 1. Sz. Vegyiművek, 2. K. Medosz, 3. Törökszentmiklós Szolnoki Vegyiművek— Kunszentmárton 1:0 (1:0). Szolnok, 400 n. V.: Csipe. Sz. Vegyiművek: Öllé—Császár, Tánczos, Nagy Pusztai, Sza­bó I., Vadkerti, Bán (Zsidei), Bíró, Busi, Tóvizi. Edző: Bá­lint Endre. Kunszentmárton: Gácsii—Király, Tóth Z., Szarvák Dudás, Bartusz, Gellér, Hábensusz F., Ke­rekes, Hábensusz S., Pálin­kás L. Szikrázóan kemény mérkőzés volt. A Vegyimű­vek a mezőnyben nagysze­rűen játszott, a kapu előtt azonban telhetetlenek voltak a hazai csatárok. Rengeteg helyzet maradt kihasználat­lanul, A rendkívül izgalmas mérkőzésen jól játszó ellen­fél ellen sikerült a Vegyimű­veknek győzni, és ezzel meg­nyerni a bajnokságot. Ez a siker a 10 éves csapatépíté- si munka diadala. Góllövő: Bíró. Jók: Vadkerti, Bíró, Szabó I., Tánczos, ill. Gá- csi T. Hábensusz F., Szarvák L., (a mezőny legjobbja). Ifi: KUTE—Sz, Vegyimű­vek 7:1. Középtiszai Medosz—Tó­szeg 5:0 (1:0). Kenderes, 200 n. V.: Molnár. K. Medosz: Galó—Szilágyi Gy., Süveges A., Szerencsi, Csányi, Her- czegh (Lakatos), Rapi, Süve­ges I., Baktai T., Süveges J., (Molnár), Baktai S. Méltó befejezése volt ez a mérkő­zés a jól sikerült idénynek. A hazaiak könnyed, tetszetős játékkal nyertek a csak vé­dekezéssel törődő Tószeg el­len. Az eredmény akár két­számjegyű is lehetett volna, ha a kapu előtt jobban össz­pontosítanak a csatárok. A tavaszi idényben egymás után 14 mérkőzésen maradt veretlen Kenderes, s megér­demelten szerzett ezüstér­met. Góllövők: Szerencsi (11-esből), Rapi. Süveges 1., Baktai I., (2). Jók: Csányi, Szerencsi, Süveges I., Süve­ges A., Baktai I. Törökszentmiklós—Tisza- földvár 3:0 (2:0). Törökszent­miklós, 200 n. V.: Molnár. TSE: Elekes—Kocsis, Már­ton. Molnár I, Rajt, Molnár II, Rupa. Szebenyi, Ramos II, Sebők, Ramos I (Csőke, Kaziinczi). A TSE nagy aka­rással készült a mérkőzésre, két okból is: az ősszel Tisza- földvár 6:l-re győzött a TSE ellen. Ez volt a hazai csa­patnak a bajnokságban a legnagyobb arányú veresége, fűtötte a visszavágás vá­gya. A másik, aki ezen a mérkőzésen nyer, az a har­madik helyezett a bajnok­ságban. Az első támadásából a TSE gólt ért el Ramos I., révén. 1:0. A 20. percben Se­bők három tiszaföldvári vé­dő között kiugrott, és bizto­san lőtt a hálóba. 2:0. A má­sodik félidő újra hazai gól­lal kezdődött. A jobb olda­lon Sebők lefutotta a védő­ket. és elegánsan emelt a 'há­lóiba. 3:0. A hazai csapat biztosan nyert, az eredmény Tiszaföldvárra nézve hízel­gő. Jó: Sebők. Ramos I., Ko­csis, Márton. Szebenyi, ill. Makó, Vass, Nagy. Ifi: TSE—TISE 7:0. Kunhegyesi ESE—Beseny- szög 3:0 (1:0). Kunhegyes, 400 n. V.: Terenyei. Kunhe­gyes: Szabó J.,—Papp J., (Kontra), Lukács. Apostol (Lipták), Lázár, Kovrig, Her- bály, Kiss J., Varga, Juhász, Kiss I. Jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzés volt. A hazai csapat végig irányí­totta a játékot a mezőnyben jól adogató, de a kapu előtt határozatlan vendégek el­len. A látottak alapján na­gyobb gólkülönbséggel is nyerhetett volna. A gólok korszerű támadásvezetések- ből, kitűnő egyéni alakítások után asitek. Góllövő: Kiss J. (2), Lipták. Jók: Kiss J.. (a mezőny legjobbja), Her- foály. Lukács, Szabó J., a vendégek között nem volt kiemelkedően jól szereplő játékos. Ifi: Besenyszög—KESE 3:0. Szolnoki MÁV MTE junior —Szászberek 2:0 (1:0). Szol­nok, 100 n. V.: Patócs. Szol­nok: Antal—Vincze, Kun, Király, Molnár—Sós, Zavacz- ki, Szokolai—Tóth J., (Gyé­mánt). László, Dobos (Bán). A szolnoki csapat végig nagy fölényben játszott, de a szí­vósan védekező Szászberek ellen csak nehezen tudta a kétgólos győzelmet megsze­rezni. Gólllövők: László, Za- vacziki. Jók: Zavaczki, Mol­nár L., Tóth J., Kun, ill. Tóth, Kovács. Ifi: Szolnok—Szászberek 6:0. Sz. Cukorgyár—Szajol 1:0 (1:0). Szajol, 300 n. V.: Tajt- hy. Szajol: Kupái—Balogh S., Herneik, Urbán, Molnár, Golyha. Kántor, Balogh J., Kiss (Horváth), Gál, Szabó. Az utolsó forduló tétje a csa­patok számára a táblázaton a minél jobb helyezés eléré­se volt. Kihagyott hazai helyzetek után a 34. percben váratlanul a vendégek sze­reztek vezetést. Hatalmas partdoíbást követően Hor­váth akadálytalanul fejelt a hálóba. A II. félidőben szinte egykapura játszott a hazai csapat, számtalan gól­helyzetből azonban egyet sem sikerült értékesíteni. A 80.-percben Kántor 11-est hibázott. Jó iramú, küzdel­mes mérkőzés, szerencsés vendéggyőzelem. Jó: Csécsei (a mezőny legjobbja), Pusz­tai, Gönczöl, Horváth, ill. Urban, Molnár, Golyha. Ifi: Szajol—Cukorgyár 3:1. Abádszalók—Jászapáti 3:2 (3:0). Abádszalók, 300 n. V.: Markóth. Abádszalók: Nagy —Mérten. Csonka G., dr. Tóth, Oláh, Somodi. Csonka A., Csontos (Kövér), Varga (Szabó L.), Pataki, Káli. Az élső félidőben az igen jól játszó hazai csapat leiskoláz­ta a vendégeket. Először So­modi átadásából Varga lőtt szép gólt, majd Káli beadá­sát Somodi fejelte a hálóba. A félidő befejezése előtt Pa­taki megugrott középen, csak lerántani tudták. A sér­tett 18 méteres szabadrúgás­ból nagy gólt lőtt. A máso­dik félidőben a biztosan ve­zető hazai csapat átadta a kezdeményezést a vendégek­nek, akik előbb Utasi góljá­val szépítettek, majd Urbán szép csukafejessel beállítot­ta a végeredményt. Ifi: Jászapáti—Abádszalók 4:1. Jászfényszaru—Tiszafüred 2:1 (0:0). Tiszafüred, 300 n. V.: Barta. Tiszafüred: Ko­vács—Boros. Szabó. Csőke, Veres, Somogyi, Kálóz, Né­meth, Kiss, Vida, Fehér, Szé­pen búcsúzott a vendégcsa­pat a megyei bajnokságtól, amihez hozzájárult Tiszafü­red enerváltsága. A második félidő 2. percében Palóc szerzett vezetést,. amit So­mogyi bombája egyenlített ki a 11. percben. A mérkő­zés sorsa a 18. percben dőlt el, amikor Tóth S„ éles szög­ből lőtt labdája védhetetle- nül vágódott a hosszú sa­rokba. 1:2. Hiába próbálko­zott a hazai gárda, már egyenlítésre nem futotta ere­jéből. Ifi: Tiszafüred—Jászfény­szaru 0:1. Jászárokszállási Vasas— Jászjákóhalma 1:1 (0:1). Jászárokszállás, 300 n. V.: Csényi. J. Vasas: Tóth— Csikós, Nagy S., Muntyán T., Sziráki, Nagy T., Papp S., Litkei, Guba Zs., Molnár, Banya (Böbék M.). Mindkét csapat úgy kezdett, hogy döntően fontos a két bajnoki pont megszerzése. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban. A 8. percben egy bai oldali támadásnál fejről fejre szállt a labda, végül is Kuli fejéről a hálóba került. A második félidőben is a hazaiak előtt adódott több gólszerzési le­hetőség. Végül is a 72. perc­ben Litkei egy kapu előtti kavarodás után egyenlített. A hajrá elmaradt, a játék­vezető három perccel előbb véget vetett a találkozónak. Ifi: J. Vasas—Jászjákó­halma 2:1. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság (ihétközben ját­szották). Ifjúsági: Szolnoki MÁV MTE—Eger SE 2:1 (1:1). Eger. V.: Csák. MÁV MTE: Hatvani—Rácz, Szán­tó, Király, Hajdú—Vadicska Zs., Szokolai. Szerencsés'— Kovács (Szabó I.), Major, Dobos. Edző: Tari János. Góllövő: Dobos (2). Jók: Do­bos, Szántó, Hajdú. Serdülő: SZMÁV MTE—Eger SE 2:0 (2:0). Eger. V.: Budai. MÁV MTE: Kemenczei K. (Valló) ~ —Lénárt, Csató, Lajkovics, Kiss—Venczel (Szikora), Dé- zsi, Balázs Zs.—Horváth (Bo­ros), Bojtok, Nyeste. (Kecs- marik). Edző: Munkácsi Jó­zsef. A MÁV MTE játékosai a serdülő korúak utolsó baj­noki mérkőzésén, nagyszerű teljesítményt nyújtottak, és megérdemelt győzelmet sze­reztek. GL: Bojtok, Nyeste. Területi labdarúgó­bajnokság Volán-Rákóczi SE—Bakta- lórántháza 1:0 (0:0). Bakta- lórántháza, 300 n. V.: Vi­rágú L. Volán-Rákóczi: Ma- jer—Molnár, Sebők, Bencsik, Ladányi—Rácz, Bagi.' Bugyi —Szénási (Horváth), Tubák, Nyolczas (Szmutkó). Edző: Somogyvári József. Kitűnő talajú pályán kezdték a csa­patok a mérkőzést. A vendé­gek vették át a kezdeménye­zést, és a 10. percben gólt ér­tek el, azonban a játékvezető a partjelzővel való konzul­táció után, visszavonta. Ez­után kiegyenlítetté vált a játék, a hazaiak isi veszé­lyeztették Majer kapuját, de a kapus jó érzékkel hárított. A második félidőben is töb­bet birtokolták a labdát a vendégek, azonban gólt csak a 80. percben értek el, ami­kor a csereként belállt Szmutkó beadását Tubák so­dorta hálóba. Alacsony szín­Idényzárás idegenben szerzett pontokkal vonalú mérkőzésen a part­jelzők tevékenykedése befo­lyásolta a mérkőzés eredmé­nyét. Jó: a Voláni-Rákóczi közvetlen védelme, a hazaiak közül Borbély, Rapp. Ifi: Volán-Rákóczi—Bakta- lórántháza 6:1. — Matastik — Püspökladány—Jászberé­nyi Lehel 0:0. Püspökladány, 400 n. V.: Nagy F. J. Lehel: Balázs—Gál, Fényes, Szán­tai, Sulyok, Kaszab, Bukhár, Palásti, Petró, Váczi (Gom­bos), Nagy. Edző: Péczely Szabolcs. A fiatalokkal „meg­tűzdelt” Lehel kezdett job­ban, mezőnyfölényben ját­szott, Igazi gólhelyzetre azonban a 30. percig várni kellett. Ekkor Petró jó lab­dájával Váczi kilépett a vé­dők közül, tiszta helyzetben azonban mellé lőtt. A 36. percben Palásti ment el a baloldalon, belőtt labdája el­csúszott Petró lába előtt. A túlsó oldalon Maczkó fejese szállt mellé. Szünet után ki­egyenlítettebb lett a játék. Igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódott. A 73. perc­ben Balázs magánszáma kö­vetkezett : Zrínyi módjára rohant a játékvezetőhöz, aki a reklamálást sárga lappal honorálta, majd pár perccel később Palásti és Béres a labda elrúgásáért kapott sár­ga lapot. A végig közepes színvonalú találkozón az első játékrészben a Lehel gólok­kal vezethetett volna, szünet után úgy látszott, mindkét csapat megelégszik a döntet­lennel. Jók: Kiss, Maczkó, Mile, ill. Sulyok (a mezőny legjobbja), Fényes, Petró, Gál. Ifi: Püspökladány—Jb. Le­hel 2:2. — Bankovics — A területi labdarúgó-bajnokság Tisza-cso- portjában a Honvéd Szabó Lajos SE csa­pata megnyerte a bajnokságot és készül­het az NB II-be jutást jelentő osztályozóra. A területi bajnokok osztályozó mérkőzé­seire a sorsolást ma tartják, a két fordulót június 23-án és 30-án rendezik. A mezőtú­ri bajnokcsapat, állnak, balról,: Földesi János vezető edző, B. Tóth József intéző, Horváth, Kiss, Nagy, Hídvégi, Hegedűs, Lehota, Molnár, Dávid, Brochauser, Krecs- ka, Nyilas, Szilágyi Sándor gyúró, Máté Ferenc technikai vezető, Szűcs Lajos szer­táros. Guggolnak balról Kosztolnik, Hrot- kó, Dómján, Quirikó, Tyukodi, Kántor, Vékony, Béres, Sándor, Öz, Pék, Andriska, Oláh, Mihalics. Fotó: nzs Táblázatok Röplabda NB II Az 1984—85. évi végeredmény Férfiak. Keleti csoport 1. K.-barcika 2. Szolnok 3. Borsodi B. 4. D. Kinizsi 5. DUSE 6. Nyh. Tk. 7. Tószeg 8. H.-csaba 9. Sz. Ti tás z 10. Borsodi Ép. 11. S.-új hely 12. Nyírbátor 22 21 1 65:13 43 22 20 2 61:14 42 22 15 7 50:29 37 22 15 7 52:31 37 22 12 10 47 :36 34 22 9 13 36:40 31 22 9 13 32:49 31 22 8 14 40:52 30 22 7 15 33:53 29 22 6 16 31:57 28 22 6 16 23:55 28 22 4 18 25:57 26 Közép-csoport 1. 22. sz. Volán 2. MAFC 3. Romhány 4. Kandó FSE 5. Dág 6. G.-Mávag 7. Gyöngyös 8. Gödöllő 9. KKFSE 10. Kunhegyes 11. Esztergom 12. S.-tar.ián 22 19 3 62:16 41 22 19 3 61:23 41 22 18 4 57:26 40 22 17 5 56:27 39 22 15 7 52 :34 37 22 10 12 39:41 32 22 9 13 36:49 3l 22 8 14 35 :51 30 22 6 16 31:54 28 22 4 18 25 :58 26 22 4 18 24 :58 26 22 3 19 20:61 25 NŐK Köz ép - cs o p or t 1. MHD Vasas 2. Postás 3. D.-varsány 4. Tipográfia 5. VOR 6. Dabas 7. Hunyadi SE 8. Tatabánya 9. Hatvan 10. Gödöllő 11. Lehel SC 12. Esztergom 22 22 — 66: 3 44 22 20 2 51:22 42 22 16 6 56 :24 38 22 15 7 52:33 37 22 12 10 48:35 34 22 10 12 42 :40 32 22 10 12 33 :46 32 22 9 13 36 :46 31 22 7 15 29 :48 29 22 6 16 24:55 28 22 4 18 20:59 26 22 1 21 7:63 23 Labdarúgás Területi bajnokság, végeredmény Tisza csoport 1. Mez. Honv. 2. DUSE 3. Olefin SC 4. Lehel 5. Ha--böször. 6. B.almazújv. 7. Volán-R. 8. H. Asztalos 9. PMAV 10. Karcag 11. Rakamaz 12. Kisvár da 13. Mátészalka 14. Hajdú V. 15. Baktalór. 16. J.-kisér 30 20 7 3 51- 9 47 30 20 6 4 63-23 46 30 15 10 5 40-21 40 30 14 11 5 55-29 39 30 13 9 8 46-32 35 30 13 8 9 52-41 34 30 12 9 9 41-37 33 30 10 10 10 36-33 30 30 12 6 12 48-45 30 30 12 4 14 50-52 28 30 10 5 15 40-44 25 30 8 9 13 39-58 25 30 9 5 16 31-49 23 30 5 10 15 36-55 20 30 5 6 19 24-69 16 30 3 3 24 13-68 9 Megjegyzés: A bajnok Mező­túri Honvéd az NB II-be jutá­sért kiírt osztályozón vehet részt, kiesett a 14—16. helyezett. Azo­nos pontszám esetén a helyezé­sek sorrendjében az egymás el­leni eredmény, illetve a jobb gólkülönbség döntött. A megyei bajnokság végeredménye 1. Sz. Vegyi. 2. K. Medosz 3. T.-miklós 4. T.-földvár 5. Jászapáti 6. Besenysz. 7. SzMÁV j. 8. Szajol 9. T.-füred 10. K.-hegyes H. Szászberek 12. Sz. Cukor. 13. KuTE 14. jj.-halma 15. J.ároksz. 16. Tószeg 17. J.-fénysz. 18. A.-szalók 34 20 7 7 70- 38 47 34 18 10 6 69- 43 46 34 17 9 8 72- 46 43 34 16 9 9 56- 32 41 34 15 9 10 49- 39 39 34 16 6 12 56- 54 38 34 15 7 12 66- 62 37 34 12 13 9 60- 39 37 34 15 7 12 76- 56 37 34 16 3 15 74- 61 35 34 9 15 10 33- 39 33 34 12 8 14 49- 56 32 34 12 7 15 55- 60 31 34 10 7 17 35- 56 27 34 10 7 17 39- 55 27 34 8 6 20 34- 74 22 34 9 3 22 50- 86 21 34 8 3 23 53-100 19 Megjegyzés: azonos pontszám esetén az egymás ellen elért eredmény dönt. A Szolnoki Ve- r»vimíívek felkerült a területi bajnokságba. A területi bajnok­ságból kiesett a megyeibe a Ti- s'T'a Cipő SE és Jáskisér. A mé­rvéi bajnokság újonca a négy körzeti jelső helyezett: Kisújszál­lás. Jászladány. a Mezőtúri FSE és Rákócziúifalu. A megyei baj­nokságból kiesett a 14—18. he­lyezett. Vizsga lábmunkából Vívó utódok az utánpótlás élén Csütörtökön tartotta a Szolnoki MÁV MTE vívó szakosztálya az évzáró vizs­gáját. A vívóiskolások elmé­letből, lábmunkából, iskola gyakorlatokból és szabad vívásból adtak számot tudá­sukról. A 26 vizsgázó — va­lamennyi Dávid Péter szak­edző tanítványa — igen jó benyomást tett a vizsgabi­zottságra. A vizsgázók közül 11 gyerek kapott kiváló mi­nősítést Közülük is kiemel­kedett Danics Dóra és Hege­dűs Sándor, akik „csillagos ötös” osztáyzatot nyertek. Érdekes, hogy az egykori kiváló vasutas vívók fiai és leányai mind a kitűnő vívó­iskolások között vannak, így Danics Dóra ési Viki, B. Nagy Rita, Kövesdi Zsolt, Kapi­tány Mónika és Pákái Ma­rianna. Egyébként valalmeny­nyi vizsgázó eredményesen zárta a vívó évet és vette át oklevelét kitűnő, jeles vagy jó minősítéssel. Sajnálatos, hogy csak Dá­vid Péter szakedző növendé­kei vettek részt a vizsgán. A MÁV MTE többj edzőjének tanítványait nem láttuk. Pe­dig nagy szükség van a mi­nőségi nevelőmunkára a szakosztályban. A vidéki ví­vás fejlesztésének előmozdí­tására, az MVSZ nyári ed­zőtáborokat szervezett — az OTSH költségén — a leg­jobb 24 vidéki serdülő és if­júsági vívó részére. Sajnos, egyetlen szolnoki vívó sem került a keretbe. Remélhető, hogy a most látott vívó- utánpótlásíiól — ha elérik a serdülő kort — lesz szolno­ki is az edzőtáborozók kö­zött. Mérsékelt érdeklődés A Véső utcai sportcsarnok­ban rendezte meg a MÁV MTE az országos III. osztályú női tőr minősítő versenyét, amely iránt igen mérsékelt érdeklődés nyilvánult meg. A BVSC, a Medicor, az OSC, Eger, Békéscsaba és a házi­gazda MÁV MTE mindössze kilenc vívója lépett pástra, így természetesen a verseny nem minősített. A résztvevők Szoros, sportszerű küzdelem­Teke ben döntötték el a helyezési sorrendet, mely az alábbiak szerint alakult: 1. Rúna And­rea (Békéscsaba) 7, 2. Bor­bély (BVSC) 6, 3. Woller 5, 4. Bársony (mind (OSC) 5, 5. Czakó 4, 6 Béta (mind Eger) 4, 7. Juhász (OSC) 2, 8. Patai (SZMÁV MTE) 2, 9. Lagzi (Békéscsaba) 1 győzelemmel. Ezzel a sportág első félévi versenyidénye véget ért, nyá­ri szünet következik. Mészáros és Kántor első osztályú szintje Legutóbb két fronton is pályára léptek a Szolnoki MÁV MTE férfi tekézői. Az első napon Ózdon a Völgyi Dezső emlékversenyen 6 egyesület 24 versenyzője mérte össze tudását. Itt kie­melkedő MÁV MTE-siker született. Az első három he­lyet a szolnokiak szerezték meg, Mészáros és Kántor pe­dig I. osztályú szintet telje­sített. A kupa végeredmé­nye: 1. Mészáros József 461, 2. Kántor Sándor 455, 3. Bí­ró 428 fával, A szolnokiak összesítésben is kupagyőzte­sek lettek. Cegléden a Türei Pál em­lékversenyen szerepelt Mé­száros, Mátyás, Dedrák és Kántor. Tizenhat egyesüTet 64 versenyzője igen magas színvonalú páros- és csapat­versenyt vívott, A párost és a csapatversenyt is magasan a MÁV MTE nyerte, így ők vehették birtokba a torna emlókserlegét. Eredmények, páros: 1. Mészáros J., 465. Mátyás P., 457 (922), 2. Ded­rák Gy., 452, Kántor S., 450 (902), összesen 1824 fa. A csapatverseny végeredménye: 1. Szolnoki MÁV MTE 1824, 2. Ceglédi Közgép 1792, 3. Dombóvári Spartacus 1712 fa. Enyhítik az angol klubok büntetését? Könnyen lehet, hogy a Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség enyhíti azt, a brüssze­li EEK-döntő tragikus ese­ményei nyomán hozott intéz­kedését, taimiely valamennyi angol klubot kizárt a külföl­di mérkőzésekből. Tegnap ugyanis Guido Tognoni, a FIFA szóvivője Zürichben kijelentette: — Módosíta­nunk kell a -büntetést. Túl­ságosan általános, nincsenek időbeli és földrajzi határai. Amikor a FIFA meghozta emlékezetes szankcióit, ide­iglenes intézkedésekről volt sző, amelyek az UEFA fe­gyelmi bizottságának e heti, csütörtökön és pénteken sor­ra kerülő ülésének határoza­taitól függtek.