Szolnok Megyei Néplap, 1982. május (33. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-18 / 114. szám

ó SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. MÁJUS 18. Gólzáporos bravúr A szombati mérkőzésen Lengyel talál az Izzó kapujába Megyei Tart a versenyfutás labdarúgó­bajnokság ____az első helyért S zolnoki Vízügy SE—Vasas Izzó 15:14 (3:4, 6:4, 3:4, 3:2). Szőnyi út, 100 n. V.: Koszto- lánczi, Szentgyörgyi. Szolnoki VSE: Pintér — Cseh 6, Bog­dán, Tóth 3, Lengyel 2, Hasz­nos 2, Hegxnann 1. Csere: Re- kita, Sóskúti 1, Szekeres. Ed­ző: Babarczy Roland. Vasas Izzó: Hajmási — Schmiedt 4, Tóth 2, Keszthelyi 3, Mak­iári, Szórádi, Kaiser. Csere: Dr. Lutter 1, Bán, Horváth 3, Ocskó, Nemecz, Merész. Edzők: Dr. Martin György és Gulyás Zoltán. Hatalmas csata volt! Ez jellemzi leg­jobban a mérkőzést. Fej-fej mellett haladt a két csapat, az Izzó az emberelőnyök ki­használásával tűnt ki, a Szol­nok pedig mindvégig akció- gólokkal tudott válaszolni. Ez így ment szinte az egész mérkőzés folyamán. A szom­bati szolnoki mérkőzés után változtatott felfogásban, ak­tívabb támadó játékot nyúj­tott a Vízügy, s ebben fősze­repet játszott Cseh Sándor, Rákóczifalva—Tiszavasvári 0:0. Rákóczifalva, 650 n., v.: Fazekas. Rákóczifalva: Gé­léi — Nyolezas I., Sebők, Ko­vács, Ladányi, Mihályi, Sza­bó, Zakar, Gergely, Bencsik I., Nyolezas II. Edző: Lódi László. Tiszavasvári: Fitos — Gyurján, Széki, Nagy, Kínál, Lipták, Tóth (Nyisztor), Ve- res^ Ferenc, Héri, Résznek. Edző: Kerekes Imre. Már az első percekben látni lehetett, hogy nagy taktikai harc kez­dődik a helyezés szempont­jából mindkét csapat részére fontos mérkőzésen. A hazai­ak távoli lövésekkel próbál­koztak a tömörülő vendég­védelemmel szemben, azon­ban Zakar, Nyolezas I. és Szabó lövéseit nem kísérte szerencse. A másik kapu előtt egy rossz átadásból Tóth került helyzetbe, majd Héri léc alá tartó lövését vwte Géléi. Húsz perc ki­egyenlített játék után a 44. percben Bencsik I. fejesét védte bravúrral Fitos, a ki­ütött labdát a szorongatott helyzetben lévő Zakar fölé ■vágta. A második félidőben javult a színvonal, növeke­dett az iram. Rákóczifalva többet birtokolta a labdát, de a kecsegtető akciók után a helyzetbe kerülő játékosok hibáztak. A fellazuló hazai védelem mellett a vendégek gyors kontra támadásai is veszélyt jelentettek, próbára tette a védőket. A mérkőzés egyenlő erők változatos tak­tikai küzdelmét hozta. A csapatok sportszerű maga­tartása, a játékvezető tevé­kenysége dicséretet érdemel. Jók: Sebők, Mihályi, Nyol­ezas I., ill. Nagy, Kínál, Lip­ták. Ifi: Rákóczifalva—Tisza­vasvári 3:1. — Bagi — Hajdúszoboszló—Török- szentmiklós 3:2 (1:1). Hajdú­szoboszló, 300 n., v.: Sza­kács. Hajdúszoboszló: Ba­rátit — Csató, Nyilas, Deb- reczeni, Bese, Mezei, Pin­tér (Pataki), Venczel, La­banc, Kovács, Magyar. Ed­ző: Magyar Gyula. Török- szentmiklós: Elekes — Bo- da. Hoppál. Molnár I.. Drá- vuez, Kozák, Öz, Oláh (Mol­nár II.), Lengyel (Márton), Sebők, Sajtos. Edző: Révfy Imre. A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert a helyzeteit kihagyó Török- szentmiklós ellen. Góllövő: Magyar (2), Kovács, illetve Sajtos, Márton. Jók: Magyar, Kovácsi. Mezei, Dehreczeni. ill. Boda. Molnár I., Hop- oál. Ifi: Hajdúszoboszló—Tö­rökszentmiklós 5:1. — Hajik — aki 6 góllal (ebből 5 akció) járult hozzá az eredményhez. A többi játékos is derekasan küzdött, különösen Hasznos, aki a legveszélyesebb izzós támadó őrzését kapta. Ennek ellenére felért a támadások­hoz is. A hajrában döntő Nagyhalász—Karcag 3:1 (1:0). Ibrány, 600 n., v.: Hor­váth. Karcag: Kocsis —Var­ga, Kábák, Tüdős, Bíró, Her­nádi I., Nagy, Hernádi II., Borók, Antal, Papp L. A sé­rülések miatt tartalékos Karcag jól kezdett, de a rendkívül rossz talajú pályán nem érvényesült technikai fölénye. A vendéglátók har­cos, kemény játéka nem íz­lett a .KSE-nek. A változatos első félidőben a Nagyha­lász feltűnő lesgóllal szer­zett vezetést. A második fél­idő karcagi góllal kezdődött, a Boróktól kapott labdát Nagy lőtte a hálóba. A gyen­gén működő játékvezető egy jogtalan 11-éssel előnyhöz juttatta a vendéglátókat, s az ettől elkedvetlenedett karcagiak már nem fejtettek ki komoly ellenállást. A lá­tottak alapján a karcagi csa­pat legalább döntetlent ér­demelt volna. A bentmara- dásra még esélyes Nagyha­lász mindent elkövetett a győzelem érdekében, s eh­hez a játékvezetőben jó partnerre talált. Jók: Bor, ill. Varga, Kábák. Ifi: Karcag—Nagyhalász 1:0. — Szöllősi — Hajdú Vasas—Kunszent- márton 3:2 (3:2). Téglás, 200 n., v.: Virág. KuTE: Garáz — Hürkecz, Hábensusz S., Hábensusz L., Tóth I., Gellér, Németh, Veres, Kerekes, Ku- peczki, Tóth Z. Edző: B. Tóth András. A 12. percben Dákay lövése a felső lécről pattant Barna elé, aki nagy erővel vágta a kapuba a lab­dát, 1:0. A 20. percben szög­letrúgásnál Pistár közelről a kapuba perdített, 2:0. A 22. percben Hürkecz jobb szél­ről középre gurított labdá­ját Veres* vágta a felső sa­rokba, 2:1. A 27. percben az elesőben lévő Hábensusz S- nek közelről a kezére lőtték, a labdát — vitathatóan ,a 16-os vonalon —, az ajándék 11-est Dákay értékesítette, 3;1. A 32. percben Németh egyedül tört kapura, felvág­ták. és Veres gurulós szabad­rúgása a sorfalon átjutva vágódott a kapuba, 3:2. A 40. percben Kerekes—Gellér— Németh támadás után Né­meth százszázalékos hely­zetben az 5-ösről fölé lőtt. Szünet után újabb egyenlí­tési alkalom maradt ki, majd Barna indult a labdá­val. Alig jutott át a közép­vonalon. amikor Hábensusz S. kilendítette egyensúlyából, -amiért piros - lapot kapott nagy derültség közben. A hajrában Geliertet és Né- methet szerelték büntetőt ér­demlően. A végig sportszerű mérkőzésen a 2. félidőre visszaesett a hazai csapat. mozzanatok következtek: Pintér Ferenc kivédte a vá­logatott Schmiedt Gábor négyméteresét, a másik olda­lon Cseh Sándor kiharcolt egy négyméterest, és Lengyel József értékesített. Így sike­rült a bravúros győzelem. A KuTE jó játékával leg­alább döntetlent érdemelt volna. Jók: Tahoczki, Ko­vács, Barna, ill. Veres (a mezőny legjobbja), Gellér, Garáz, Németh, Hürkecz. Ifi: Hajdú Vasas—KuTE 10:0. — Lázi — Rakamaz—Jászkisér 2:1 (1:0). Rakamaz, 400 n. Jász­kisér: Kökény — Korsós, Bérezési, Farkas, Csillik, Ge- bhárt, Postás, Kovács (Tóth J.), T.óth L., Menyhárt, Gó- cza. Edző: Bukhár László. Nagy lelkesedéssel kezdett Jászkisér, az első 25 percben többször gólhelyzetbe került, de a csatárok adósak ma­radtak a helyzetkihasználás­ban. A 26. percben Várföldi jól eltalált szabadrúgásból megszerezte a vezetést, ez­után rakamazi fölény volt a jellemző. Szünet után folyta­tódott a változatos, küzdel­mes mérkőzés. Az 52. perc­ben egy rövidre sikerült jászkiséri hazaadás után Ra­kamaz megszerezte a máso­dik gólt. Ezt követően Bukhár edző cserét hajtott végre, s meg is lett az eredmény. Korsós kilépett a védők gyű­rűjéből, erős lövését a kapus kiütötte Menyhárt elé, aki egyből lőtt, de a kapus ismét védett. Ebben az időszakban Jászkisér többet támadott és a 71. percben Menyhárt a sok kihagyott helyzet után . megszerezte a szépítő gólt. A játék képe alapján a dön­tetlen lett volna reális. Gól­lövök: Várföldi, Huszár, ill. Menyhárt. Jók: Bérezési, Tóth L., Farkas, Gebhart, ill. Huszár, Sárközi, Várföldi. Ifi: Rakamaz—Jászkisér 2:3. NB II. férfi: Alföldi Olaj­bányász—Szegedi Vízügy SE 26:22 (12:10). Szolnok 200 néző, vezette: Fekete, Val- kovszky. Olajbányász: Túró- czi—Danyii T- (1). Serfőző (2), Bartha. 1 Kocsis (13), Csajbók (1). Rátíkai, Bódi, Tari (3) Berén.vi (6). Kecső. Edző: Horváth József. .A kezdetj kapkodás után az olajbányász támadók voltak eredményesebbek, és 4:2-re elhúztak. A.vendégek kihasz­nálva a hazai védők megingá­sát szélekről lőtt gólokkal fel­zárkóztak. Sokáig mindkét oldalon felváltva estek a gólok, míg a félidő hajrájá­Középtiszai MEDOSZ— Kunhegyes 2:1 (1:1). Kunhe­gyes, 700 n., v.: Barta. Kun­hegyes: Végért — Szabó (Csorna), Kovács, Lukács, Kontra, Borbély, Juhász, Kovrig, Lipták (Balogh), Kiss, Gráczer. A 4. percben Kiss az egymásra váró ken- deresi védők között közelről vezetést szerzett a hazai csa- r patnak. A végig küzdelmes mérkőzésen az egyenlítés a 38. percben Süveges II. révén sikerült. A második félidő­ben a hazaiak nyomasztó fö­lényben voltak, de gólt nem sfkerült elérniük. Szerencsi I. kitűnően védett. A 74. percben egy kenderesi védő a 16-oson belül kézzel vitte el a labdát. Barta játékveze­tő továbbot intett, a kunhe- gyesiek reklamáltak, és az előrevágott labdából a kapu­tól 40 méterre Süveges II. az ügyetlenkedő Végért mel­lett elvitte a labdát, és meg­szerezte a győztes gólt. Mind­két csapat tagjait i dicséret illeti a küzdelmes játékért. Barta játékvezető tévedései­vel hívta fel magára a fi­gyelmet. hibája döntően be­folyásolta a mérkőzés ala­kulását. Tisza Cipő SE—Jászjákó- halma 3:1 (2:0). Martfű, 500 n., v.: Pintér. Tisza Cipő SE: Németh’ (Pál) — Tóvizi. Mi- hovits, Fürtös, Sütő, Szántai, Kés jár (Borza), Szőke, Kar­dos, Palcsó, Kókai. Közepes iramú mérkőzést vívott a két csapat. Martfű ragadta ma­gához a kezdeményezést, és Palcsó 11. és 30. percben lőtt góljaival jelentős előnyhöz jutott. A vendégek is vezet­tek néhány veszélyes táma­dást, de azok rendre elakad­tak a jól romboló védőfalon. Szünet után azonnal gólt ér­tek el a hazaiak, melyre a Jákóhalma csak a 82. perc­ben egy szabadrúgás végén tudott válaszolni. A helyze­teiket jobban kihasználó ti- szások megérdemelten nyer­tek a sportszerűen küzdő el­lenfél ellen. Gólszerzők: Pal­csó (3), ill. Palcsó. Jók: Pal­csó, Fürtös, Mihovits, Tóvizi, ill. Banya. Szolnoki Vegyiművek— Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Vegyiművek pálya, 50 n. Ve­gyiművek: Öllé — Hajdú (Felföldi), Dobos, Káló, Pusztai, Vadkerti, Bíró, Ke­lemen, Varga (Császár), Fo­dor, Tóvizi. Kellemes napsü­téses időben került sor a ta­lálkozóra. Alacsony színvo­nalú, kapkodó játék jelle­mezte a mérkőzést. A ha­zaiak az esetleges dobogós helyért, míg a vendégek a kiesés ellen küzdöttek. Az felső félidőben la vendégek előtt adódtak gólszerzési le­hetőségek, amiket rendre el­puskáztak. A második félidő 30. percében egy jobb oldali szabadrúgás után Dobos lát­ványos gólt fejelt, 1:0. A gól felrázta a hazaiakat és a ki­támadó vendégek mellett több veszélyes akciót vezet­tek, de az eredmény már nem változott. Jók: Dobos, Pusztai, ill. Kiss, Németh, Buda. Jászfényszaru—Tiszafáid-' vár 3:3 (2:0). Jászfényszaru, 300 n., v.: Patócs, Jászfény ­ban két gyors akciógóllal az Olajbányász elhúzott. A má­sodik félidőben jól kezdett az Olajbányász, sokat mo­zogva sikerült a Vízügy vé­delmi falát széthúzni, és be­törésekből lőtt gólokkal 21:13-ra elhúzni. A vendégek keménységgel próbáltáik a hazaiak lendületét megál­lítani és vereségük arányát csökkenteni. Az Alföldi Olajbányász lendületes. fe­gyelmezett játékával meg­érdemelten nyerte a talál­kozót. Jóik: Kocsis (a me­zőny legjobbja). Túróczi. Berényi, Tari. szaru: Csépány — Szabó Sz., Rózsa, Farkas I., Horvát, Fó- zer II., Palócz, Farkas L., Gergely, Szabó L.,» Farkas Gy. Csere: Fózer I., Pál. Kö­zepes színvonalú mérkőzés. A gyenge erőnléttel rendel­kező hazaiak a 60. perctől már nem bírták a vendégek által diktált iramot. A ha­zaiak 3:0-ás vezetését a ven­dégek 10 perc alatt kiegyen­lítették. Dicséretet érdemel a (vendégcsapat minden játé­kosa töretlen akaratáért. A hazai csapat szétesett együt­tes benyomását keltette. Jászárokszállási Vasas— Jászapáti 2:0 (2:0). Jászárok- szállás, 350 n., v.: Amblácz- ki. J. Vasas: Muntyán L. — Tábori, Muntyán T., Varga, Sziráki, Kaszab, Ambrus, Bukhár, Rédei Gy., Nagy T., Bacher (Csikós). Nagy aka­rással kezdett mindkét csa­pat, de sok volt az átadási és labdakezelési hiba. A két tizenhatos között folyt a já­ték. A 31. percben jobb olda­li támadásnál a jókor érke­ző Rédei Gy. senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba. A 33. percben Bukhár, mint­egy 20 méterről leadott ka­páslövésével szemben tehe­tetlen volt a vendégek kapu­sa. A második félidő elején a vendégek kezdeményeztek többet, de a hazai védelem biztosan hárított. Ezután a hazaiak vették át a játék irányítását, több biztos gól­helyzetet teremtettek, de azok sorozatosan kimaradr tak. A hazaiak győzelme megérdemelt. Jók: Muntyán T., Tábori, Muntyán L., ill. Borics. Besenyszög—Túrkeve 1 :Ó (1:0). Túrkeve, 300 n., v.: Asztalos. Túrkeve: Katona — Kormos III., Retter, Vad, Bartha, Raffael (Kozma), Kormos I., Szemes, Nagy, Vajda, Török. A lelkesen ját­szó vendégek Kiss révén a 37. percben megszerezték a vezetést. A második félidő­ben erősített a hazai csapat, de csak két kapufát tudtak rúgni. Az enervált hazai csa­pat ellen megérdemelt győ­zelmet arattak a nagy aka­rattal küzdő vendégek. Jók: Kormos I., ill. Kiss (a me- zőhy legjobbja), Varga, Pil- lió, Koncsik, Maródi. Abádszalók—Mezőtúr 3:2 (1:1). Abádszalók, 300 n„ v.: Balázs. Abádszalók: Szabó J. — Oláh, Csonka G., Szabó S., Bácskái, Kovács S., Csonka A., Káli. Szabó L., Pataki, Dobos (Szivák). A nyári me­leg a hazaiakat álmosította el, mert már a 8. percben megszerezte Mezőtúr a veze­tést. Ezután „felébredt” a hazai gárda, és az első fél­időben kiegyenlített. A má­sodik félidőben az igen jól játszó Szabó L. felvágásáért megítélt 11-essel megszerez­ték a vezetést. A Mezőtúr lelkesen játszott, és 10 perc­cel a mérkőzés befejezése előtt szabadrúgásból kiegyen­lített. A hazai csapat óriási hajrát vágott ki, és soroza­tos támadások után 1 perc­cel a mérkőzés befejezése előtt Csonka A. nagy góljá­val megszerezte a győzelmet. Változatos, igen izgalmas mérkőzést vívott a két csa­pat. Góllövők: Szabó L., Pa­taki (11-esből), Csonka Á,. ill. Máthé, Fehér. Jók: Sza­bó L. (a mezőny legjobbja), Csonka Á„ Szabó S., ill. Nagy, Máthé. Szolnoki Cukorgyár—Tó­szeg 3:0 (2:0). Tószeg, 100 n., v.: Inges. Tószeg: Gyigor — Dér János, Szakács, Kiss, Dér József, Lifka, Daüos, Bravik, Csíkos Léner, Ke­mény. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben a Cu­korgyár játszott jobban. A második félidőben Tószeg irányította a mérkőzést, szin­te kapujához szegezte ellen­felét, gólt mégsem sikerült rúgni, mert a csatárok a százszázalékos helyzeteket is kihagyták. G.: Pusztai, Ko­vács, Balogh. Jók: Lifka, Dér János, Bravik, ill. Kor­mos, Tímár. Szászberek—Tiszafüred 1:0 (0:0). Szászberek, 300”n., v.: Szabari. Szászberek: Farkas — Nagy, Donkó. Kovács, Szabó Gy., Juhász, Balogh, Bezzeg, Szabó I., Makai, La­ki. A hirtelen jött meleg el­lenére is jó mérkőzést lát­hattak a nézők. A végig ve­szélyesebben támadó hazaiak a 72. percben ritkán látható szép akciógóllal megérdemel­ten fordították javukra a mérkőzést. Gyors támadás végén Szabó I. lefordult a hátvédjéről és nagyszerű labdával ugratta ki Lakit, aki a kifutó kapus fölött ügyesen emelt a hálóba. A csapatokból többen nyújtot­tak jó teljesítményt, így Ko­vács és Laki, ill. Somogyi. Lövészet Ifjú Gárda országos bajnokság karcagi éremesövel A KISZ Központi Bizottsá­ga és az MHSZ Országos Központja a győzelem napja, a KISZ és a Munkásőrség megalakulásának 25. évfordu­lója tiszteletére Budapesten rendezte meg 23 csapat rész­vételével az ifjúgárdisták or­szágos lövészversenyét. A verseny megkezdése előtt dr. Varga Sabján László, a KISZ KB titkára csapatzászlót ado­mányozott az ifjúgárdisták­nak. Megyénket a karcagi fiatalok 8 fős kispuskás és 4 fős légpisztolyos csapata kép­viselte, szép sikerrel. Az egyéni fiú kispuska verseny­Kovács László i mm­i SBn: íZIrtíi. iíimii Mándi Magdolna számban Kovács László 191 köregységgel — új országos csúccsal — országos bajnok lett. A leányok kispuska ver­senyében Mándi Magdolna 179 köregységgel bronzérmet nyert. A leány légpisztoly versenyszámban Kálmán An­na 4. helyezést ért el. Csa­patban a kispuskás raj 1374 köregységgel ezüstérmet nyert. Szintén ezüstérmet nyert a pisztolyos csapat is 602 köregységgel. A karcagi ifjúgárdisták a 42, kiosztásra került éremből 1 arany, 12. ezüst és 1 bronz­érmet szereztek. Terilleti labdarúgó-bajnokság Csupán egy döntetlenre futotta — Ficzek — Kézilabda Lendületes, fegyelmezett játékkal