Szolnok Megyei Néplap, 1982. március (33. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-23 / 69. szám

1982. MÁRCIUS 23. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgás NB II. KELETI CSOPORT 1. K.-barcika 2. Eger 3. Debr. K. 4. HMSE 5. Szabó SE 6. Gyula 7. Papp J. 8. Szarvas 9. D. Unlv. 10. Asztalos 12. Saig. TC 13. MVSC 12. Szolnok 14. Bem J. 15. Gyöngyös 16. Lehel SC 19 11 5 3 28-12 27 19 9 8 2 25-16 26 19 9 7 3 33-22 25 19 9 3 7 30-19 21 19 7 7 5 31-25 21 19 7 5 7 25-23 19 19 6 6 7 21-25 18 19 7 4 8 29-28 18 19 6 6 7 19-21 18 19 5 8 6 20-25 18 19 5 7 7 18-23 17 19 4 8 7 23-35 16 19 5 6 8 13-17 16 19 3 9 7 18-24 15 19 5 5 9 16-26 15 19 5 4 10 12-20 14 Eredmények: Hódmezővásár­hely—Debreceni USE 3:1, Ka­zincbarcika—Gyöngyös 1:0, H. Bem J. SE—Salgótarján 2:2, Mis­kolci VSC—Eger 1:1, H. Papp J. SE—Szarvas 2:2. A 20. fordulóban, már­cius 28.. vasárnap 15 óra: Szolnoki MÁV MTE— Debreceni Kinizsi. Lehel SC—Mezőtúri Honvéd. H. Asztalos SE—Hódme­zővásárhely. Eger—Gyu­la. Kazincbarcika—Mis­kolci VSC. Salgótarján— Gyöngyös. D. Universi­tas—H. Papp J. SE. Szarvas—H. Bem J. SE. TERÜLETI BAJNOKSÁG TISZA CSOPORT 1. T.-vasvári 19 10 7 2 30-14 27 2. Rakamaz 19 10 6 3 34-20 26 3. H.-böször. 19 10 4 5 30-17 24 4. H.-szob. 19 8 7 4 24-19 23 5. R.-falva 19 8 6 5 31-18 22 6. B.-újváros 19 7 8 4 44-32 22 7. Csenger 19 8 5 6 26-25 21 & H. Vasas 19 6 7 6 22-24 19 9. Jászkisér 19 5 8 6 24-23 18 10. D. Volán 19 7 4 8 21-22 18 11. Nagyhalász 19 6 6 7 31-33 18 12. Kisvárda 19 6 5 8 25-29 17 13. T-miklós 19 4 8 7 20-24 16 14. Mándok 19 4 7 8 19-27 15 15. Karcag 19 4 5 10 27-44 13 16. KuTE 19 1 3 15 14-51 5 Eredmények: Rakamaz—Mán- dok 3:1, Debreceni Volán—Ti- szavasvári l :0, Csenger—Hajdú Vasas 2:1, Nagyhalász—Hajdúbö­szörmény 0:1. A 20. fordulóban, már­cius 28.. vasárnap 15 óra: Törökszentmiklós—Jász- kisér. Rákóczifalva— Csenger, Kunszentmár- ton—D. Volán. Mándok —Karcag. Hajdúszobosz­ló—Balmazújváros. Ti­szavasvári—Kisvárda. Hajdú Vasas—Nagyha­lász. Hajdúböszörmény— Rakamaz. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. K. MEDOSZ 22 10 10 2 35-15 30 2. Sz. Vegyim. 22 11 9 4 32-21 29 3. Tisza C. SE 22 12 4 6 37-24 28 4. J.-jákóh. 22 9 9 4 31-20 27 5. Túrkeve 22 11 4 7 43-34 26 6. Sz.Cukor. 22 7 10 5 26-20 24 7. Szászberek 22 9 5 8 23-24 23 8. J.ároksz. 22 9 5 8 26-31 23 9. J.-fénysz. 22 9 4 9 39-34 22 10. Jb. Vasas 22 7 8 7 26-23 22 11. T.-földv. 21 7 8 6 26-30 22 12. T.-füred 22 8 5 9 36-28 21 13. Tószeg 22 6 6 10 19-35 18 14. J.-apáti 22 6 5 11 31-41 17 15. Besenysz. 22 7 3 12 22-37 17 16. Kunhegyes 22 5 5 12 35-35 15 17. Abádszalók 22 6 3 13 23-40 15 18. Mezőtúr 21 5 5 11 26-44 15 A 23. fordulóban, már­cius 28.. vasárnap 15 óra: Szászberek—Jászfénvsza- ru. Tiszafüred—Kunhe­gyes. Szolnoki Cukorgyár —Jászberényi Vasas (10). Mezőtúri FSE—Közéoti- szai MEDOSZ. Jászapáti —Tiszaföldvár. Beseny- szög—Jásziákóhalma. Jászárokszáilás—Szolnoki Vegyiművek. Abádszalók —Túrkeve. Tószeg—Ti­sza Cipő SE. A totó 12. heti eredményei 1. MÁV DAC—Szekszárd 1-3 2 2. PVSK—Bauxltbány. 0-5 2 3. Várpalota—Komló 0-2 2 4. Mohács-V.—Olajbány. 0-2 2 5. Bem SE—Salgótarján 2-2 X 6. Gyöngyös—Kazincb. 0-1 2 1. Ascoll—Avellino 1-1 X 0. Bologna—Roma 2-0 1 í. Como—Milan 2-0 1 10. Napoli—Torino 2-0 1 11. Foggia—Varese 0-0 X 12. Lazio—Perugia 1-0 1 13. Reggiana—Bari 1-0 1 +1 Sam pdoria—Catania 1-0 1 Labdarúgó NBII Kellemes meglepetés Debrecenben és Gyulán Hadseregnyi Napóleon Lehel SC—Debrecen Ki­nizsi 5:1 (2:1). Debrecen, 1500 néző, v.: Bognár. Lehel SC: László—Orsóst, Fényes, Lakatos, Krasnyánszky-Bar- fha, Kovács, Lukácsi, (Szívós a 87. percben) — Balogh, (Sulyok a 23. percben) Sza­bó. Dzurják. Edző: Temes­vári Tibor. D. Kinizsi: Ha­vasi. (Komáromi a 20. perc­ben)—Kelemen, Takács, Puskás. Vajda;—Tőzsér. Ma­gyar, Tóth I.—Bodonyi, Tóth F., Orensitein (Kéri a 84. percben). Edző: Nagy György. Jól kezdett a Lehel: már a 3. percben megszerez­te a vezetést. Dzurják indí­totta Bánthat a jobb szélen, aki az alapvonal közeléből középre adta a labdát- Ba­logh lekezelte, és a hálóba továbbította: 1:0. Sorozatos Lehel-támadások után a 15. percben Szabó balról beívelt szögletét Dzurják fejjel megcsúsztatta, és Kovács ugyancsak fejjel a hálóba talált, 2:0. A két gól után a Lehél csökkentette az ira­mot. a Kinizsi átvette az irányítást, többet kezdemé­nyezett, és a 39. percben egy jobb oldali támadás után Magyar szépített, 2:1. Két perccel később Kovács egye­dül tört ki a védők közül, de hosszan szöktette magát, és a kapus felszedte előle a labdát. Szünet után fokoza­tosan, játékba lendült a Le­hel; az 55. percben Szabó lövését a kapus Dzurják elé ütötte, de ő mellé lőtt. A 61. percben Dzurják ellop­ta a labdát Puskástól, kapu­ra tört, és ügyes lövéssel megszerezte a Lehel harma­dik gólját. Nem sokkal ké­sőbb Szabó indításával Su­lyok tört be a 16-oson be­lülre, és óriási gólt ragasz­tott a felső sarokba. 4:1. A 75. percben Szabó—Bartha alakítás után Bartha lőtt a hálóba, 5:1. Csak azok számára meg­lepetés az eredmény, akik nem látták a debreceni mér­kőzést. A hűtőgépgyárnak már a hét közben is biztató formát árultak el, edzőmér­Szombatnn délután és vasár­nap délelőtt a helyosztókkal befejeződött Szolnokon az V. Tisza Kupa nemzetközi vízi­labdatorna. A két részre osz­tott mezőny első két helye­zettje játszotta a döntőt úgy, hogy a csoportmérkőzés ered­ményét magukkal vitték. Vasárnap az első mérkőzé­sen az esvre jobban játékba lendült Slavia meglepő biz­tosan győzte le a várakozá­son alul szerepelt Volánt A kupa egyik slágeirmérkőzésé- nek ígérkezett a Bp. Honvéd —Ú. Dózsa összecsapás. Jól kezdett a Honvéd 3:0-m el­húzott de eziután a magára talált Dózsa a második ne­gyedben átvette a vezetést. Teljesen nyílt volt a mérkő­zés. amikor a III. negyed be­fejezése előtt két másodperc­cel Wolfot csere nélkül vég­Bors mama Szemefénye a két gyerek. Laci a BVSC után most a Bp. Honvéd kapuját őriz­te, Endre a Szolnoki Vízügy SE csapatába vitt színt, élő-, tét. A tavalyi tornán, amikor Laci még a BVSC csapatá­ban veaett, Endre három gólt helyezett el bátyja hálójába. Szombaton megtoldotta egy- gyel, négyszer terhelte meg Laci kapuját. Édesanyjuk a medence szé­lén izgult és drukkolt. Hogy kinek? Mindkét fiának. De amikor Endre a negyediket is bevágta, azt mondta, hogy már elég volt. Endre vi­szont vasárnap kijelentette, hogy jövőre ötöt fog lőni. Lacinak. A medencében dúlt a test­vérharc, de otthon szent a családi béke. Mert Bors ma­ma szerint mindkét fia ál­dott Jó gyerek. (pi) kőzésen 4:l-re verték a szol­noki MÁV MTE-t — Hoff er — Szolnoki MÁV MTE— Gyula 1:0 (0:0). Gyula 1500 néző, v.: Nagy Béla. Szol­nok: Bartosi—Csontos. Né- der. Bainan, Tóth—Porhanda, Katona. (Rózsavölgyi a 76. percben), Sdlye—László. Za- kar. (Szántai a 88. percben), Szekeres. Edző: Föddesi Já­nos, Gyula: Hanyecz—Mohá­csi, Láza. Cseh, Lukoviczki —Fodor, Kocsis, Cserháti— Lípták (Tóth II. a 78. perc­ben) Vágó. Jónás, (Molnár az 55. percben). Edző: Szűcs Mihály. A papírformának megfelelően kezdte a két csapat a játékot, a gyulai stadion nemek füves pályá­ján. A hazaiak támadtak és miközben egyre-másra hagy­ták ki a helyzeteket Kocsis. Cserháti és Fodor jóvoltá­ból, a legjborúlátóbb szurko­ló sem gondolt arra. hogy ennek a könnyelműségnek nagy ára lesz. A második félidőben vérszemet kapott a szolnoki csapat, és időn­ként tetszetős ellentámadá­sokra is vállalkozott. A na­gyobb terhet ebben a játék­részben is a védők viselték és dicséretükre legyen mond­va, onfeláldiozóam helytáll­tak. Feltűnt Szekeres moz­gékonysága, nagyszerű cse- lézőklészsége. amely a 76. percben gólt is eredménye­zett. A fiatal szélső ügye­sen találta meg az utat a fellazult védelemben már ő is jó helyzetben volt ám a még jobb pozíció­ban levő Rózsavölgyi­hez továbbított, aki híg-, gadtan lőtte a hálóba a mérkőzés sorsát eldöntő gólt, 1:0. Ezután tovább rohamoz­tak a hazaiak de látszott, számukra több a veszteni­való, s ez megbénította a csatárokat. Pedig a játék­vezetőre sem panaszkodhat­tak: a 79. percben Nagy Béla Porhanda becsú­szását szabálytalannak minősítette, és 11-est ítélt. Fodor a büntetőt a fel­ien kiállította Dobossv já­tékvezető. Mohácsi Attila, az újpestiek edzője nem értett egyet az ítélettel, és lecserél­te csaknem a teljes kezdő csapatát. A befejező mérkő­zésen a Szolnoknak több gól­lal kellett volna nyerni a kupa elnyeréséhez. Sajnos nem sikerült. Hiába védett olykor káprázatoson Pintér F.. a beteg Tóth Istvánt, a sérült Hegmannt és az ifiú- sági csapat bajnoki mérkő­zésére elutazott Sóskútit nél­külözve. nem egv széoségdí- ias találkozón alulmaradtak. Összességében a kupa iól szolgálta a felkészülést a baj-' néki idényre, áttekinthettük az OB I. mezőnyének csak­nem a felét, bizmvára sok hasznos tapasztalatot gvűi- töttek a szakvezetők. Ba- barczy Roland, a Szolnoki ső kapufára lőtte, ám ebben Bartosnak is része volt. A szolnokiak higgadtan, magabiztosan védték kapu­jukat, és a tavaszi idény legjobb játékával megérde­melten szerezték meg a győzelmet. — Pb — Mezőtúri Honvéd—Hon­véd Asztalos SE 1:1 (0:0). Mezőtúr 1500 néző. v.: Kö­böl. Mezőtúr: Józsa—Szilá­gyi, Kajtár, Dávid, Polyvás —Dámáén, (Rostás az 57. percben), Szabó. Molnáaj— Czanka (Holdosi a 80. perc­ben) Boda Magyar, edző: Bencsik Gyula. Asztalos SE: Pákozdi (Pók a 70. percben) —Fodor, Orosz, Dóka. Neu­mann—Vágó, Bezzegh. Kiss I. Sebők—Hideg, Tarcsa. Ed­ző: Bús György. A hazai csapat támadásba lendült, ám a vendégek védelme les­taktikát alkalmazva vala­mennyi kísérletet meghiúsí­tott. Egy-két esetben a part­jelző téves beintése is a ha­zaiakat sújtotta. A 35. perc­ben Btoda gólját les címén nem adita meg a játékveze­tő. A 41. percben Kajtár sza­badrúgását védte a vendé­gek kapusa. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, ezért hidegzuhanyként ha­tott az Asztalos SE vezető gólja. Egy jobb oldali táma­dás végén Vágó kapta * a labdáit. és ritkán látható nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba 0:1. A gól nem tör­te le a mezőtúriakat, nagy erővel támadtak, és meg is let+ az eredménye. Az 59. percben a nyírtelki védelem csak szabálytalanság árán tudott megakasztani egy mezőtúri támadást, amiért Köböl 11-est ítélt. A bünte­tőit Kajtár nagy nyugalom­mal értékesítette, 1:1. Ke­mény, időnként szikrázó ösz- szecsapásokkal folytatódott a játék. Az Asztalos SE játé- klosai három sárga és egy piros lapot gyűjtöttek össze. Vízügy SE vezető edzője is elégedett volt a látottakkal, annak ellenére, hogy akad még csiszolni való bőven csa­pata iátékán. Eredmények: Slavia—Vo­lán SC 15:11 (4:1. 4:3. 4:4, 3:3). V.: dr. Hecsed. Kádár. Góldobók: Mravik 6. Magdo- cen 3. Briss 2. Kratochvil 2. Kosnac 2. ill. Pobtvondi 5. Magyart 4. Kádas 1. Barna, 1. Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 15:13 (3:2, 3:4, 5:3. 4:4). V.: Dobossy. Kozák. GL: Horkai 4. Petlyánszky 4. Székely 2. Varga 2. Maior 2. Szilvasán 1. ill. Kiss I. 4. Niálmeth P. 2. Varga 2. Gáspár 2. Radnótv 1. Wolf 1. Mátsdk 1. SZEOL AK—Szolnoki Vízügy SE 10:9 (3:2, 3:3, 1:1, 3:3). V.: Szarka. Pók SZEOL AK: dr. Esztergomi — Molnár, dr. Zámbó. dr. Gál 1. Bozsó 3. Nem hiszem, hoev sok­ra menne a sport egv hadseregnvi Napóleonnal. Ha valahol, hát a sport­mozgalomban szükség van közkatonákra: olvan névtelen hacosokra. akikre ugyan ritkán esik a fény. ám akik nélkül megállna a versenyek, tornák gépezete. Mezőtúron a sportcsar­nokban egv kézilabda- mérkőzéssoroaat fejező­dött be vasárnap. Gaz­dája volt a Békés meevei és a Szolnok megyei ké­zilabda szakszövetség. Nevét és tiszteletdíiát adta hozzá a Biátkés me­gye! Népújság é- lapunk, a Szolnok megyei Nép­lap is. A toma nagv si­ker volt. és mint olvan kezdeményezés emelv a ..megyehatárok eltörlé­sét” szorgalmazza —kö­vetésre méltó. Jóllehet a szükség hozta, hogv a kiét megye közösen bo­nyolította a rendezvényt ugyanis a szomszédok­nak nincsenek fedett sportlétesítményeik., vi­szont vannak NB I-es kéziseik. Nekünk — és ilyenkor derül ki hogy milyen bőséggel! — van számos tornacsarnokunk, viszont kézilabdázóink­nak van mit tanulniók a csabaiaktól. A kopro­dukció tehát remek ötlet volt. Dicséret illeti azo­kat a .névtelen” társa­dalmi aktívákat, akik szabad idejüket áldozták a torna megszervezésére. De a verseny kapcsán fcsbzeletbelj reflektorun­NB I férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—TFSE 3:1 (—12, 11, 14, 12). TF terem: 50 né­ző, vezette: Pados, Grabuer. Szolnok: Kiss L„ Kodlozsi, Tompa, Tószegi Szeghalmi, Hegedűs. Csere: Németh,' Ilyés, Bodnár. Edző: Poli- csányi István. Az első játszmát a TF szinte végig vezetve (3:0, 6:2, 10:7, 12:9) 12—12 után megnyerte. A folytatásban váltott vezetés következett, majd 10:11-ről nyerte a Szolnok. A harmadik játsz­ma a végeredmény szem­Udvardi 4. Lengyel 2. Csere: Dudás. SZVSE: Pintér F. — Cseh. Bogdán 2. Bors 1. Sós­kúti 2. Lengyel 1 Hasznos 1. Cs.: Szekeres 1, Rekita. Ka­nizsa 1. Deák. A torna végeredménye: 1. SZEOL AK. 2. Bp. Honvéd. 3. Szolnoki VSE. 4. Újpesti Dózsa. 5. Eger SE. 6. Slavia Bratislava. 7. Volán SC. P. I. Dicséret a tornáról Szombaton megtekintette a Tisza Kupa vízilabdatornát Sztanó Géza. a Magyar Úszó Szövetség elnöke Is. Rövid véleményt kértünk tőle, s kiderült, hogy régi és sze­mélyes kapcsolatok Is fűzik a városhoz. A tornáról így vélekedett: — Nagyon jó felmérő a bajnokság előtt, s mint az önök lapjában Is megjelent, lehetőséget ad az új össze­tételű csapatoknak sorozat- mérkőzések játszására, kitű­nő alkalom az új játékosok beépítésére, megismerésér. A Bp. Honvéd például elő­ször játszik így együtt. Az­tán Szolnokon láthattuk a magyar válogatott játékosai­nak csaknem a felét, ami az utolsó Ilyen alkalom a kö­zelgő magyar—szovjet talál­kozó előtt. Ameddig lát­tam, a sportszerűség jelle­mezte a tornát, keveset vi­tatkoztak a játékvezetőkkel, s ez határozott fejlődésre utal. Személy szerint Cser- venyák irányító készsége, társaira gyakorolt hatása tet­szett, magasan kiemelkedett a tornán. A legszellemesebb megoldásokat viszont a Slar via produkálta. Amin javíta­ni kell — s ezt dr. Mayer szövetségi kapitány Is hang­súlyozta — az az úszástudás. kait olyanokra is ráirá­nyíthatjuk akikről már valóban nem szöktünk szólni, mert munkájuk annyira, de annyira ter- més-etes. Ezúttal a me­zőtúri sportcsarnok ta­karítói is felállhattak volna eredményhirdetés­kor a dobogó leemasa- sabb fokára. Az történt ugyanis, hosv szombaton este a forradalmi ifjúsági napok keretében a Color együttes adott koncertet a sooirtcsamokban. Deák Lajos gondnok, a több mint ezer zenerajongó tá­vozása után valósággal megborzadt: sár borítot­ta a lelátót, a bordásfal lat. egyszóval leírhatat­lan csatatér maradt a fiatalok nyomában. (Az igazsághoz tartozik, hogy semmiféle botrány nem volt mindössze az eső szakadt, és a csarnok sárban bizony nehezen megközelíthető.) És ek­kor. a késő esti óráikban léptek színre a létesít­mény takarítói, vödrök­kel. rongyokkal. Reggel­re eltüntették a nyomo­kat és amikor a kézá- labdatoma első résztve­vői megérkeztek, már csillogó küzdőtér várta őket. A soprtban megszokott lélegzetelállító teljesít­ményekhez kénest talán nem szenzáció mindez. Sokkal inkább természe­tes — és a mezőtúri SDortcsamok munkáiéra ez a legnagyobb dicsé­ret! pontjából sorsdöntőnek bizo­nyult. A hazai csapat 5:2-re, 6:3-ra ll:6-ra, majd 13:8-ra is vezetett. Ezt az előnyt a Szolnok jó sáncmunikávail és cserékikel kiegyenlítette, így is, játszmalabdához jutott a TF. de onnan fordítva nyert a Szölnok. A IV. játékrész elején az ellenfél zavartsá- gát kihasználva pillanatok alatt 8:0-ira húzott el a Ve­gyiművek, de a TF, sorait rendezve 8:5-re felzárkózott, majd ismét a Szolnok percei következtek (11:5). Végül is nagy küzdelemben 14:9 után — volt még egy fellámgloJása a TF-mek (14:12) — sikerült a bravúr, így a Vegyiművek két fontos bajnoki ponthoz jutott, a péntekinél jobb teljesítményt elérő TF ellen. A győzelemmel megelőzte a T!F csapatát a táblázaton. Jók: Hegedűs. Tószegi Ko- lozsi, Szeghalmi illetve Med­ve, Szappanos. — Csomós — NB II. Nőd: Lehel SC— Salgótarjáni Róna 3:0 (1. 8, 2) Jászberény 100 néző, v.: Burai, Katona. Lehel: Görbéné. Sápi Mórt. Fülöp- né, Nagyné, Baranyi. Csere: Kalcsó, Molnár. Edző: Szőke Péter. Közepes teljesítmény­nyel is fölényesen nyertek a jászberényi lányok, a gyen­ge játékerőt képviselő ven­dégek ellen. A Lehelből Fü- löoné játéka emelkedett az átlag fölé. Ifi: Lehel—Salgótarján 3:0. Női: Szolnoki Vegyimű­vek—Pécsi VM 3:0 (5. 6, 6) Szolnok: Gönczi, Sipos Mé- szárosné, Sülyösné, Vasicsek, Vargáné. Csere: Kolláth, Hanes, Petró. Mizsei Gre­gor. Edző: Vasicsek János. A- hosszú utazás ellenére frissen lendületesen vezette támadásait a szolnoki együt­tes. A pécsi csapat lelkes játéka következtében néhány hosszabb labdamenet is ki­alakult, de többségében nyi­tásaiból és a gyors támadá­saiból szerezte pontjait a Vegyiművek. Az elmúlt hé­ten Gyulán az NB Il-es csapatok részvé­telével megrendezett Ta- nácsköztársaségi Kupán veretlenül végzett az első helyen a Vegyiművek. — Sindel — Vízilabda A SZGCJGCÜGk gIvitték a Tisza Kupát Bors lő a Szegedi kapura, balra 8-as számmal a szolnoki Lengye] — nb — Röplabda Bravúr a fővárosban