Szolnok Megyei Néplap, 1978. szeptember (29. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-19 / 221. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1978. szeptember 19. RÖPLABDA Veretlen maradt a Vegyiművek NB I. férfi: Tiszamenti Vegyiművek—MALÉV {5C 3:2 (—11, 10, 10, —11, 12) Szol­nok, tiszaligeti sportcsarnok, 500 n. V.: Rihizsár, Papp. Vegyiművek: Nyári — Hor­váth, Boros, Policsányi, Zsolt, Hegedűs. Cs.: Ilyés, Hegedűs Z., Péter. Mb. edző: Molnár Béla. Nagy érdeklődés kísérte a csoportelsőségre pályázó ven­dégek, s az első fordulóban még veretlen szolnokiak ösz- szecsapását. Bár az első játszmát a fegyelmezett fő­városiak nyerték, a másik kettőben biztosan diadalmas­kodott a lelkes, helyenként jól játszó .hazai gárda. Az iz­galmaik csak tovább fokozód­tak, amikor, a fáradtnak tűnő Vegyiművek ellen egyenlített a kiváló erőkből álló vendég- egvüttes. A legnagyobb csa­tát a döntő játékrész hozta, amelyben mindkét részről nagyszerű alakítások váltot­ták egymást elemi hibákkal. Végül is 12—10-es MALÉV vezetés után fordított a szol­noki csapat, amely ezzel a 4. mérkőzését is megnyerte. A Vegyiművek valamennyi já­tékosa dicséretet érdemel. Női: Lehel SC—Almásfüzi­tői TSC 3:1 (13, —7, 6, 12) Jászberény, hűtőgépgyári sportcsarnok, v.: ifj. Kiss L., Szekér. Lehel: Szatmári, Nagy, Baranyi, Lankus, Szap- panosné, Fülöpné. Cs.: Sós- né. Edző: Rausch László. Meglepő biztonsággal győ­zött a jászberényi gárda a 8 együttes közül egyértelműen legjobbnak kikiáltott alimás- füzitőiek ellen. Az első játsz­mát 6:1-es vendégvezetés után nyerték, s bár a máso­dikban egyenlítették az ál- másfüzitőiök, a harmadik játszma is szinte percek alatt a hazaiak javára dőlt el. A dönitő szettben elhúzott a Le­hel csapata, s hiába jött fel 13:12-re a vendégegyüttes, a befejezés a hazaiaknak sike­rült jóbban. Jó: Lankus, Szappanosné, Nagy. A juniorok mérkőzését szintén a jászberényiek nyer­ték 3:0 arányban. Megyei labdarúgó-bajnokság Á Tisza Cipő győzött Törökszentmiklóson Tisza Cipő SE—Törökszent- miklós 4:3 (2:1). Törökszent- miklós, 400 n., v.: Madarász. TSE: Mészáros (Mayer) — Boda, Hoppál, Nagy, Drá- vucz, Kozák, Kriston (Len­gyel), Kállai, Stummer, Rácz, Vitéz. A lelkesebben és job­ban játszó martfűiek a 35. percben Nyitrai révén veze­tést szereztek, de Vitéz két perc múlva egyenlített. A 42. percben súlyos védelmi hibából Szöllősi ismét veze­téshez juttatta a vendégeket. A második félidőben a len­dületesen játszó Tisza Cipő Sütő és Nyitrai góljával már 4:I-re vezetett. A hazaiak a befejezés előtt tíz perccel hajráztak, de Hoppál és Rácz csap szépíteni tudott. A rapszodikusan játszó TSE megérdemelt vereséget szen­vedett. Jó: Kovács, Nyitrai, Sütő, ill. Boda, Vitéz. Jászberényi Vasas—Jászjá- kóhalma 5:2 (2:2). Jászbe­rény, 600 n., v.: Mester. Jb. Vasas: Balázs — Hegyesi, Árvái, Benke, Földi, Szilasi (Varga), Kiss L., Török, Hu­nyadi, Vígh, Dorók (Czakó). Az álmosan kezdő hazaiak ellen a lelkes vendége^ már a 10. percben két góllal ve­zettek. A Vasas rákapcsolt, de a szünetig a jól záró vé­delem mellett csak egyenlíte­ni tudott. Szünet után a Va­sas fölénye állandósult, s végül biztosan győzött a vé­gig fegyelmezetten küzdő vendégek ellen. G.: Vígh (2, egyet 11-esből), Hunyadi, Czakó, Hegyesi, ill. Izjnai- lovszki, Nagy III. Jó: Kiss L., Vígh, Hunyadi, ill. Rostás (a mezőny legjobbja), Sándor, Izmailovszki. Túrkeve—Szolnoki Cukor­gyár 1:0 (1:0). Túrkeve, 450 n., v.: Bogyó. Túrkeve: Fórizs — Kormos II, Retter, Kormos III, Vad, Iglódi, Vajda II, Kormos I, Csete, Hoch, Bog­nár. Kitűnő játékvezetés mel­lett a hazai csapat már a 6. percben megszerezte a két pontot érő gólt. Később nem találták meg a lestaktika el­lenszerét. A mérkőzés továb­bi részében mindkét oldalon számos gólhelyzet maradt ki­használatlanul. G.: Bognár. Jó: Fórizs. Retter, Vad, Kor­mos I, Bognár, ill, Márkus, Varga, Sólyom. Rákóczifalva—Ü jszász 4:0 (0:0). Rákóczifalva. 500 n., v.: Abonyi. Rákóczifalva: Szabó — Nyolczas I., Horváth, Ko­vács, Ladányi, Szőke (Feke­te), Patkó, Mihályi. Gergely (Huszár), Zakar, Nyolczas II. Jóiramú, helyenként színvo­nalas mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben Üj- szász még ellenállt a hazai rohamoknak, a második fél­időben azonban kidomboro­dott a nagyobb tudás. G.: Zakar (3), Mihályi. Jó: Zakar, Ledányi, Nyolczas II, ill. Czakó, Kovács. Középtiszai MEDOSZ—Ti- szaföldvár 3:0 (3:0). Kende­res, 200 n., v.: Török. K. MEDOSZ: Szerencsi — Szi­lágyi, Demeter, Molnár, Pá­dár, Vadicska (Szendrei). Korpás, Agócs, Süveges I., Patkó, Süveges II. (Hangyá- si). A lelkesebben játszó K. MEDOSZ már az első félidő­ben beállította a végered­ményt. A második félidőben az eredménnyel elégedett ha­zai gárda kiengedett, s a fel­javult Tiszaföldvár is többet veszélyeztetett. Jó játékveze­tés. G.: Süveges I., Vadicska, Patkó. Jó: Molnár, Süveges 1., Süveges II., ill. Makó, Farkas II. Szolnoki Vegyiművek— Abádszalók 4:1 (0:1). Szol­nok, Vegyiművek-pálya, 200 n.. v.: Boros. Sz. Vegyimű­vek: Csécsey — Fedor, Tán- czos, Sipos, Récsányi, Ador­ján, Vágó (Nyikos), Hajdú, Knerczer, Dobos (Banka), Tó- vizi. A vendégcsapat az első félidőben szervezetten véde­kezett és jól is támadott. A második félidőben a Vegyi­művek feljavult és húszper­ces kitűnő játékkal gyorsan eldöntötte a mérkőzés sor­sát. A játékvezető Récsányit a 68. percben kiállította. G.: Knerczer (3), Tóvizi, ill, Csonka III. Jó: Knerczer (a mezőny legjobbja), Sipos, Fedor, Tóvizi, ill. Csonka 111., Szabó J. KUNHEGYES ESE—Jász- kisér 2:0 (2:0). Kunhegyes, 400 n., v.: Tóvizi. KESE: Végért — Gazsó, Csorna, Ná- nási, Lukács, Herbály I. (Herczeg), Kovács P., Pász­tor, Herbály II., Kiss, Kasza (Gorzás). Közepés iramú és színvonalú mérkőzésen biz­tosan nyert a hazai csapat. A gólok a 11- és a 32. percben estek, ezen kívül három ka­pufa és számtalan gólhelyzet jelezte a hazaiak fölényét, a mezőnyben tetszetősen és sportszerűen játszó vendégek felett. Kitűnő játékvezetés. G.: Pásztor, Kiss. Jó: Végért, Gazsó, Herbály I., Nánási, ill. Korsós, Kovács, Szabó I. Tószeg—Kunszentmártoni TE 1:1 (0:1). Tószeg, 200 n., v.: Sándor. Tószeg: Fügedi — Király, Gyigor K., Túrái (Hornyik), Szabó J., P. Nagy, Kormos J., Szabó S., Szabó D.. Léner (Gyigor T.)., Dal- los. Nagyiramú, színvonalas mérkőzésen a vendégek ju­tottak vezetéshez. Szünet után fölénybe került Tószeg, de a sok gólhelyzetből csak az egyenlítésre futotta erejé­ből. G.: P. Nagy, ill. Tótit. Jó: P. Nagy, Szabó J., Gyi­gor K., Király, ill. Farkas, Tóth. Karcag—Jászárokszállás 2:1 (1:1). Karcag, 500 n., v.: Fa­zekas. Karcag: Donkó — Ács, Bene, Tóth, Sándor. Bíró (Kiss), Zelenák, Németh, Be- reczki, Antal, Varga. Ideális futballidőben, szép számú kö­zönség izgulta végig a jóira­mú, vállozatos, időnként ke­mény küzdelmet. A jól szer­vezett jászárokszállási véd” lem nehéz feladat elé állítot­ta a hazai támadókat, de vé­gül is Karcag két remekbe szabott góllal megérdemelten győzött. G.: Antal. Zelenák, ill. Rédei Gy. Jó: Sándor, Ács, Németh, ill. Varga, Mun- tyán T., Nagy, Tuza. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Jb. Vasas 7 7 — — 20- 6 14 2. T. Cipő SE 7 5 1 1 18- 7 11 3. T.-miklós 7 5 — 2 14- 9 10 4. Túrkeve 7 4 2 1 11- 9 10 5. Kunhegyes 7 4 1 2 12- 7 9 6. Sz. Cukor. 7 3 2 2 19- 8 8 7. Rákóczii. 7 3 2 2 12- 6 8 8. Sz. Vegyi. 7 3 2 2 I3rl3 8 9. Abádsz. 7 2 2 3 8- 9 6 10. K. MEDOSZ 7 2 2 3 8-15 6 ll. Tószeg 7 1 4 2 5-12 6 12. J.-ároksz. 7 1 3 3 8-10 5 13. Karcag 7 2 1 4 14-18 5 14. T.-földvár 7 1 3 3 6-12 5 15. Jászjákóh. 7 I 3 3 8-20 5 16. Kunsz. 7 1 2 4 13-12 4 17. Üj szász 7 1 2 4 5-12 4 18. Jászkisér 7 1 — 6 6-14 2 MOZI Szolnok Vörös Csillag: Keoma (50%-os felemelt helyáron), Kert: A három testőr, Tisza: Drága John (18). Tallinn: Különben dühbe jövünk (50%-os felemelt helyáron), Uvegház (18), Vegyi­művek: Szünnap. Reptér: Szün­nap. Szandaszőlős Terv: Vadem­ber (14, 50%-os felemelt hely­áron), MÁV: Kétéltű ember. Abádszalók Petőfi: Gyémánt Lady (20%-os felemelt hely­áron). Jászapáti Táncsics: Pé­ter cár és a szeressen. Jászbe­rény Lehel: Plútó és Puch, El­szakadás (16). Kert: A farmer felesége (14), Mopresszó: Szün­nap. Karcag Déryné: Felkavart víz. Kisújszállás Ady: Egy ma­gyar nábob. Kárpáthy Zoltán I—II. (Dupla helyáron). Kunhe­gyes Szabadság: Hannibál ta­nár úr. Kunszentmárton Körös Abba (50%-os felemelt hely­áron). Mezőtúr Béke: A vasár­nap messze van, Dózsa: Dóra jelenti. Szabadság: Fuss utá­nam. hogy elkapjalak. Tiszafü­red Tisza: Limonádé Joe. Tö- rökszentmiklós Dózsa: Ludwig I—II. (16. dupla helyáron). Hu­nyadi : A csalétek (14). Túrkeve Vörös Csillag: Küklopsz. RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — Stúdiópódium. Az abonyi zeneiskola tanárai játszanak. — A 005 jelenti. Ri­porter: Zámbó Árpád. — Pár perc jazz. Maynard Ferguson trombitázik. — Apró-cseprő köz­ügyek. Szerkesztő: Kardos Er­nő — Könnyűzene énekegyütte­sek műsorából. — 18.00—18.30: Alföldi krónika. — Jósé Felicia­no énekel. — Hírösszefoglaló, lap_ és műsorelőzetes. KOSSUTH4: 3.27: Az ember és körnvezete. — 8.57: Magyar előadóművészek felvételeiből. — 10.05: Zöngész- de. — 10.20: ök a holnan mun­kásai. Varga Rudolf dokumen­VÍZILABDA OB I A Vízügy SE döntetlent érdemelt volna Rekita (balra, fehér sapkában) lövése elkerüli a Vasas kapuját Fotó: Sárközi (2), Földi, Bogdán. Lelkes já­tékáért dicséret illeti a Víz­ügy teljes csapatát, a Vasas­ból Budavári és dr. Csapó tűnt ki. VASÁRNAP: FTC—Szol­noki Vízügy SE 8:7 (2:3, 3:1, 2:1, 1:2). Komjádi uszoda, 600 n. V.: Gyerő Z., Koós. FTC: Steinmetz dr. — Bállá, Müller, Debreczeni, Fehér, Wiesner, Kohán. Csere: Var­ga. Edző: dr. Máyer Mihály. Szolnok: Bors — Földi, Bog­dán, Varga, Cseh, Hasznos, Rekita. Csere: Vezsenyi dr., Ugrai. Edző: Bartalis István. A gólok sorrendje: Rekita, Wiesner, Kohán, Földi, Földi, Wiesner, Debrecznei, Cseh, Fehér, Wiesner, Vezsenyi dr., Wiesner, Wiesner, Vezsenyi dr., Rekita. A bajnoki cím elnyerésére is esélyes FTC ellen a szom­batihoz hasonló lelkes, jó já­tékkal szenvedett egygólos vereséget a Vízügy. A két mérkőzést látva ismét bebi­zonyosodott, ho°v a vízilabda OB I, csapatainak játéktu­dásbeli különbségét nem tük­rözi reálisan a pillanatnyi sorrend. A sportág fejlődése szempontjából ez így kívána­tos. A jelenleginél azonban még jobb, valósabb bajnoki küzdelmeket láthatnánk, ha a játékvezetők felfogása is megváltozna, és valamennyi játékosnál azonos módon bí­rálnák él a szabálytalansá­gokat. A Szolnok ezeknek a hátrányát érezte mindkét mérkőzésen. Vasárnap végig szoros küzdelmet vívott a két csapat: az első negyed utolsó másodpercében — a játékban egyébként szokásos módon — Földi a saját négy métere­séről lőtte el a labdát, s a meglepett Steinmetz dr. fö­lött az a hálóba vágódott. Bajnoki mérkőzéseken ritkán látható ilyen gól. A mérkő­zés egyik fordulópontja volt, amikor a harmadik negyed­ben Gyerő játékvezető négy­méterest ítélt a Szolnok ja­vára, de a zsűri tanácskozása után visszavonta, és semleges bedobást ítélt. A szolnoki fia­talok ezen a találkozón az emberelőnyös helyzeteiket is jól kihasználták, ötből négyet értékesítettek. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jó: Wiesner, Fehér, ill. Földi, Varga. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. osc 14 11 2 1 84-53 24 2. Ü. Dózsa 14 11 1 2 76-54 -23 3. FTC 14 10 3 1 88-69 23 4. Vasas 14 9 2 3 80-62 20 5. BVSC 14 8 2 4 82-70 18 6. Bp. V. Izzó 14 4 3 7 68-72 11 7. Bp. Spart. 14 4 2 8 53-61 10 8. Tatabánya 14 4 2 8 51-64 10. 9. SEZOL AK 14 2 4 8 54-66 8 10. Eger SE 14 4 — 10 57-71 8 11. Szentes 14 3 1 10 62-90 7 12. Szolnok 14 2 2 10 64-87 8 SZOMBAT: Vasas—Szolno­ki Vízügy SE 5:4 (1:2, 2:1, 0:1, 2:0). Szolnok, Damjanich uszoda, 800 n. V.: Szarka, Török. Vasas: Horváth — Bányai, Budavári, Lakatos, Kenéz, Faragó, dr. Csapó. Edző: Gerendás Lajos. Szol­nok: Bors — Földi, Bogdán, Varga, Cseh, Hasznos, Reki­ta. Edző: Bartalis István. Nagyszámú közönség biz­tatása mellett jól kezdett a fiatal szolnoki csapat. Varga szép lövéssel szerzett veze­tést, utána dr. Csapó egyenlí­tett, de Földi látványos tá­voli lövése ismét a Szolnokot juttatta előnyhöz. A Vasas nem tudott kibontakozni, mert a szolnoki játékosok fe­gyelmezetten és szorosan őrizték a kulcsembereit, Bors pedig nagyszerűen védett. A második negyedben újabb pa­rádés alakításnak tapsolt a közönség: Varga egészen le­hetetlen helyzetből ívelt Hor­váth kapujába^ s ezzel 3:2 lett a hazaiak javára. A ké­sőbbiekben döntőnek bizo­nyult, hogy a szolnokiak két előnyös helyzetet nem hasz­náltak ki, a játékvezetők pe­dig túl sokat engedtek a Va­sas válogatottjainak. A látot­tak alapján Szolnak is közel állt, a győzelemhez, de a dön­tetlenre feltétlenül rászolgált volna. Gd.: Budavári (2), dr. Csapó (2), Faragó, ill. Varga tumműsora. — 10.50: Az álruhás keriészlány. Részletek Mozart operájából. — 11.39: Egy jenki Artúr király udvarában. Mark Twain regénye folytatásokban. XX. rész. A jenki és a király rangrejtvé. — 12.35: Melódia­koktél. — Közben : '13.10: . Tör­vénykönyv. — 13.2'5: A Melódia­koktél folytatása. — 14.00: Jácint urfi a füllentők birodalmában. Gianni Rodari meseregénye. II. rész. — 14.48: Éneklő ifjúság. — 15.10: Farkas Ferenc műveiből. — 15.44: Magyarán szólva. —' 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Herbert von Karajan Suppé-nyi- tányokat vezényel. — 17.07: Stromfeld Aurélra emlékezünk. — 17.32: Zentai Anna és Bojtor Imre nótákat énekel. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Bemu­tatjuk a Magyar Hanglemez- gyártó Vállalat új Brahms-leme- zét. — 19.58: Az ötödik front. — 20.28: Színes népi muzsika. — 21.05: Remekírók — remekmű­vek. — 22.20: Szimfonikus zene. — Közben: 22.50: Meditáció. — 23.00: A szimfonikus zene foly­tatása. — 0.10: Gregorián res- ponsoriumok. PETŐFI: • 8.05: DzsesszíelvételekbőJ. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Fényes Szabolcs operett­dalaiból. — 9.00: Üj lakásban, régi módon. — 9.10: Munkás­dalfeldolgozások. — 9.29: Derűre is derű. — 10.00: A zene hul­lámhosszán. — 12.00: Népdalok. — 12.33: Arcképek a jugoszláv irodalomból. — 12.50: Szimfoni­kus táncok. — 13.32: Gyermek­jelenetek. — 14.00: Kettőtől ha­tig. . . — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Iro­dalmi rejtvényműsor tíz perc­ben az Állami Könyvterjesztő Vállalat budapesti 38. sz. köny­vesboltjából (I. Fő út 40.) — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsoris­mertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom — Székes­fehérvárott, találkozóhely a 62. és 70. út kereszteződésénél, tele'- fon: 343-732. — 18.00: Harminc perc rock. — 18.33: Sánta Ferenc né- OÜ Zenekara játszik^ Kárpáti István nótákat énekel. — 19.16: Nyárutó — őszelő New Yorkban. Kulcsár István írása. — ,19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Iro­dalmi kirándulások. — 21.05: Grófé: Grand Canyon — szvit. — 21.39: örökzöld dallamok. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Most érkezett az NDK-ból. — 23.23: Nóták. 3. MŰSOR: 14.05: Mozart-művek. — Köz­ben': L&'.öh): Magyar irodalmi arcképcsarnok. — 15.20: A Mo­zart-művek folytatása. — 16.03: Cherubini: C-dúr vonósnégyes. — 16.32: A Stuttgarti Rádió Szimfonikus Zenekarának hang­versenye a stuttgarti Beethoven- teremben. — 18.05: Az ezred lá­nya. Részletek Donizetti operá­jából. — 19.00: Katedra. — 19.33: Heinz Holliger oboázik. — 20.30: Hangfelvételek felsőfokon. — 22.30: Eszmecsere. TELEVÍZIÓ «nc7'59,:. I?ÖSeb-bek is eIkc«lhetik. Tévétorna (ism.). (Színes.) 8,05: Iskolateve Magyar irodalom. (Alt. isk. 8. oszt.) Miksz: Kálmán. 10.05: Kémia. (Alt. isk. 8. oszt.) Az anyagmegmarat törvényé. — 10.20: „Kör, kör. ki játszik ...” Óvodások műsora (isn Élővilág. (Alt. isk. 7. oszt.) Sarkvidékek élővilága 14'5,°= /sk“lat^e- MaSyar irodalom (ism.). — 15.35: Kémia (isn — 15.55: Élővilág (ism.). — 16.33: Hírek. — 16.40: Esti kedvem Jui szláv zenes film. (Színes.) — 17.10: Ázsia szívében. A Horizont sz kesztoseg műsora. (Színes.) — 17.35: Mindenki iskolája 1. Ma matika. — A számok világa. — 18.95: Reklám. — 18.10: Fizika Bevezetés a fizikába. — 18105: Alku nélküli élet. Emlékműsor Stro féld Aurél születésének 100. évfordulójára. — 19.05: Reklám. 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (S nes.) 19.30: Tv-híradó — 20 00: Gazdag ember, — szegény emb Magyarul beszélő amerikai tévéfilmsorozat XII'12. rész (Szint — 20.45: Egy nyári nap perceiből. Látogatá's Lellén Farkas Fere Kossuth-díjas zeneszerzőnél. (Színes.) — 21.15: Nézőpont. A Te vízió kulturális folyóirata. — 22.15: Tanuljunk gyorsan, könnt drámát írni. I. rész. (Színes.) — 22.25: Tv-híradő. 3 2. MŰSOR 20.00: Autó-, motorsport. A Telesport technikai magazinja. 20.20: Reklám. — 20.25: Toulouse Lautrec. NSZK portréfilm. (S nes.) — 21.20: Tv-hiradó. 2. — 21.40: A mosoly országa. Lehár I renc romantikus operettje. — 23.20: Reklám. BUKAREST: 15.05: Iskolatévé. — 15.35: Angol nyelvoktatás. — 16.05: A vo­lánnál. autóvezetőknek. — 17.05: Vidám műsor. — 17.30: A mező­gazdaság dolgozóinak. — 18.00: Fórum. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 18.50: Ankét a közvélemény erejéről. — 19.30: Ibsen drámája „Solmes építőmester”. — 21.20: Tv-híradő. A nagy küzdelem - felülről. Fehérben a szolnoki gárda