Szolnok Megyei Néplap, 1976. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-14 / 217. szám

1976. szeptember 14. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Táblázatok Az NB lll-asok jó napja LABDARÚGÁS az NB n Állasa: I. PMSC 6 5 — 1 14- 1 10 2. Debrecen 6 4 1 1 13- 7 9 3. BVSC 6 4 1 1 13- 9 9 4. Szekszárd 6 4 1 19-7 9 5. Ganz-M. 6 3 2 18-6 8 6. Szív. MÁV 6 3 2 18-8 8 7. V. Izzó 6 3 1 2 9-8 7 8. Várpalota 6 2 2 2 12-10 6 9. Eger 6 3 — 3 14-13 6 10. Budafok 6 2 2 2 13-13 6 MÁV DAC 6 3 — 3 13-13 6 12. Kanizsa 6 2 2 2 7-8 6 13. Volán 6 2 1 3 14- 9 5 14. Ózd 6 2 1 3 11-11 5 15. SZMTE 6 2 1 3 11-15 5 16. Oroszlány 6 — 4 2 7-10 4 17. Fűzfő 6 1 2 3 8-12 4 18. KKFSE 6 1 1 4 5-10 3 19. Komló 6 1 1 4 4-12 3 29. Szó. MÄV 6 — 1 5 1-12 1 MÁV DAC—Budafok 4:2 VOLÁN—Komlói Bányász 3:1 Nagykanizsa—Oroszlány 1:1 Szív. MÁV—Ózd 1:0 Debrecen—Eger 3:2 Pécs—Ganz-MA VÁG 2:0 Várpalota—KKFSE 3:1 Szekszárd—Fűzfő 2:1 NB m, DÉLKELET: l. Gyula 6 5 1 — 18- 3 11 2. Szarvas 6 5 — 1 18-10 10 3. BTASK 6 4 1 1 13- 6 9 4. Szeg. Dózsa 6 4 1 1 13- 8 9 5. ESMTK 6 3 2 1 15- 7 8 6. KTE 6 3 2 1 11- 5 8 7. ÉGSZÖV 6 2 3 1 9- 5 7 8. Szabó L. SE 6 3 1 2 8- 5 7 9. Lehel SC 6 1 5 — 5- 4 7 10. K.-halas 6 2 3 1 10-10 7 11. KSC 6 3 — 3 13-14 6 12. ÉPGEP 6 1 3 2 11- 9 5 13. Nagyszénás 6 2 1 3 13-14 5 14. Jánoshalma 6 2 1 3 9-12 5 15. Cegléd 6 1 1 4 5-12 3 16. Bem J. SE 6 1 1 4 4-12 3 17. Szentes 6 1 1 4 6-15 3 18. Láng 6 1 1 4 4-13 3 19. Tszt.-miklós 6 1 — 5 3-11 2 20. SZVSE 6 — 2 4 5-18 2 B.-csabal TASK—Vasas Láng 2:1 Kecskeméti SC—Nagyszénás 4:3 H. Bem J. SE—ESMTK 0:0 ÉPGEP—Szarvasi Főisk. Sp. 4:0 Szegedi VSE—Szegedi Dózsa 2:2 VÍZILABDA Az OB I állása: 1. Vasas 16 14 2 — 92-49 30 2. Ü. Dózsa 16 12 2 2 84-59 26 3. OSC 15 9 3 3 97-67 21 4. Bp. Spart. 16 7 3 6 79-69 17 5. FTC 14 6 4 4 61-55 16 6. BVSC 15 6 2 7 72-67 14 7. Bp. Honv. 16 6 2 8 55-65 14 8. V. Izzó 16 5 3 8 56-61 13 9. Szentes 16 4 5 7 77-92 13 10. SZEOL 16 3 3 10 54-82 9 11. Szó. V-D 16 2 4 10 57-94 8 12. Egri Dózsa 16 1 5 10 70-94 7 Vasas—O. Dózsa 3:3 SZEOL—Vasas Izzó 5:4 Eger—Szentes 8:6 Bp. Honvéd—OSC 5:3 Szentes—Vasas 7:7 Bp. Spartacus-SZEOL 10:2 BVSC—Egri Dózsa 9:6 Vasas Izzó—Bp. Honvéd 3:0 Törökszentmkilósi Vasas- Szentesi Vízmű 1:0 (0:0.) Szentes 1500 n. v.: Győri. Töroksizienitmiiklás: György — Kormos, Orbán, Boda, Flrik- ker, Pásztor, Stummer, Ök­rös, Sebők, Bukta, Vitéz. Ed­ző: Juhász József. Szentes: Jelenti — Berakó, Kamasz, Török, Konez, Ivanov. Né­meth, Bonoss, Szabó, Bánfi, Fodor (Magyar.) Edző: Sza­bó László. A 15. percben Bukta lab­dájával Ökrös elhúzott a kapus mellett okosan elgu­rított, azonban a kapufa mentett. A 20. percben Pász­torral szemben szabálytalan­kodtak, a szalbadriiigást Bukta a kapu fölé nyeste. A 35. percben Pásztor remekül futott efL a jobb szélen, s be­adását Stummer egyből a Déc- alá lőtte, 1:0. Ezután György percei következtek, több íz­ben is jól avatkozott játék­ba1. A 70. perctől kezdve a Vasas védekezni kezdett, s ez majdnem megbosszulta magát, az utolsó húsz perc­ben nagy nyomás nehezedett a törökszenitmiklósiak kapu­jára, a szögletek egész sorát rúgták a hazaiak, de a vé­delem Gyönggyel és Frikfcer- nei az élen jól állt a lábán. Jók: György, FHkker, Stum­mer, Orbán, Pásztor, ill. Je­leni!, Bánfa. — Iesán — Mezőtúri Honvéd — Ceg­lédi VSE 2:1 (0:1.) Mezőtúr, ■1200 n. v.: Kávai. Szabó La­jos SE: Hegedűs — Hajdú, Hoppál), CSicsely, Dávid, Nagy, Czirnák, Kupcsok, Szalai (Farkas), László, Gu­lyás. Edző: Bencsik Gyula. Cegléd: Fekete Gy. — Zsem­lye, Lendvaii, Klein, Nagy Gy. (Kresják), Hakni, Feke­te T. (Simon), Gaba, Hegyi, Zágoni, Darányi, Edző: Si­mányi Ferenc. A 13. percben egy jobbol­dali vendégt ámadás végén Darányi a meglepett hazai védők között a hálóba fejelt, 0:1. A ceglédiek meglepetés­re többet kezdeményeztek, főleg a mezőnyben játszottak jól. Az első 45 perc jobbá­ra mezőnyjátékkal telt el. A második 45 percet Honvéd móhamok vezették be, mely­nek a 60. percben meg is lett az eredménye. Farkas — László összjáték után László kirobbant a védők közül és nagy nyugalommal a hálóba lőtt, 1:1. A Honvéd tovább rohamozott, a 70. percben Farkas ügyes cselekkel vere- kedte magáit a kapu elé, is­mét Lászlóhoz továbbított, aki ezúttal sem hibázott, 2:1. A vendégcsapat kitámadott ésizgalmassá vált az utolsó negyedóra. A győzelem el­lenére a Honvéd ezen a mér­kőzésen igen' gyengén ját­szott. Jók: Dávid, Czirnák, ill. Fekete Gy., Halmi, Ká­bák. — sindel — Lehel SC — Jánoshalmi Spartacus 1:1 (1:0.) Jánoshal­ma, 800 n. v.: Osányi. Lehel: László — Karkusz, Sárközi, Hajdú, Vágó, Kelemen, Ambrus, Lukácsi, Gergely, Marczis, Bacher. Edző: Buc- hiár László. Jánoshalma: Csermák — Martinfcovics, Farkas (Kiss), Fenyvesi IV, Maráczi, Angeli, Urbán, Gerber dr., Csermák, Mé­száros, Fenyvesi III. Edző: Csongor János. A Lehel kezdett jobban és erős iramot diktálva hosszú percekre kapujához szö­gezte a hazai csapatot. Már a 12. percben óriási helyzet adódott Lukácsi előtt, me­lyet azonban elhibázott. Bár a jászberényiek irányították a játékot és egyre másra dolgozták ki a jobbnál jobb helyzeteket, mégsem sikerült a gólszerzés egészen a 40. percig. Ekkor Bacher 20 mé­teres szabadrúgását a kapus csiak kiütni tudta és a berob­banó Marczis a hálóba talált, 1:0. A második félidőben feljött a hazai csapat, de a Lehel ragyogóan tartotta imagát, már-már úgy nézett íki, hogy 'győztesen hagyja el a pályát, de a 75. percben egy szöglet utáni kavarodás­ból Gerber dr. talált a há­lóba 1:1. Az eltiltások és sé­rülések miatt tartalékos Le­hel meglepően jó játékkal rukkolt ki az enervált hazai­akkal szemben és közel állt a győzelemhez. Jók: László, Hajdú, Vágó, Kelemen, ill. Fenyvesi IV, Angeli, Gerber dr. Mészáros. ­— erdős — Labdarúgó megyei I. osztály Áz újoncok nagy sikere Jászladány—Szolnoki Kilián 2:0 (1:0). Jászladány, 400 n.. v.: Ur­bán. Jászladány : Donkó I. — Lá­zár, Donkó n.. Nagy. Drávucz, Kállai, Lengyel, Szórád, Pomá- zi I., Pomázi U., Simon (Bíró). Szünet utáni jobb játékával a hazai csapat megérdemelten nyert. G.: Pomázi IL (2). Ifi: Szolnoki MTE—Jászladány 1:0. Jászkisér—Tisza Cipő 3:0 (0:0). Jászkisér, 350 n., v.: Mormoiy (Heves megye). Jászkisér: Baj- záth — Szabó, Vajkó, Korsós A., Keresztesi. Hajdú (Balogh), Kor­sós I., Silye, Menyhárt, Kovács, Góczi. A hazai csapat biztosan nyert. G.: Menyhárt (2), Hajdú. Ifi: Jászkisér—Tisza Cipő 1:1. Kunhegyes—Túrkeve 6:1 (4:1). Kunhegyes, 400 n„ v.: Mák. Kun­hegyes: Végért — Szabó, Juhász, Csorna, Kontra, Borbély (Ba­logh), Gorzás (Herczeg). Nagy, Herbály, Kiss, Dohos.. Idei leg­jobb játékát nyújtva a jól ját­szó hazaiak megérdemelten nyer­tek. G.: Herbály (2). Dobos, Kiss. Nagy, Csorna (11-esből), 111. Ret­ter. Ifi: Túrkeve—Kunhegyes 2:1. Jászapáti—Ojszász 3:1 (2:0). Jászapáti, 500 n., v.: Barta. Jász­apáti: Nagy P. — Szabó J.. Ku- cser, Nagy M„ Kovács J.. Ju­hász, Csömör, Tóth L.. Szántai, Szabó L., Adám. A hazai csa­pat megérdemelten szerezte meg a két pontot. G.: Szabó L. (2), Tóth L., ilL Rátóti. Ifi: Jászapáti—Üjszász 1:0. Kunszentmártoni TE—Szolnoki Olajbányász 1:1 (1:0). Kunszent- márton. 200 n.. v.: Lenhart (Bé­késcsaba). KuTE: Garáz — Tóth H., Galla, Kácsfalvi, Geljér, Far­kas, Tóth I.. Veres (Dézsi), Kiss (Légrádi), Kupeczki, Hábensusz. A vendégcsapat végig a játék lassítására törekedett sikerrel, így az első félidőben csak egyet értékesítettek a. lassú hazai csa­tárok a számos gólhelyzetből. Ifi: Olajbányász—KuTE 4:3. Középtiszai MEDOSZ—Mezőtúr 1:1 (0:0). Kenderes. 200 n., v.: Tóth (Hajdú megyéből). Kende­res: Antal — Pádár M., Riedl. Pozsonyi, Korpás, Agócs. Fe- renczi, Molnár, Süveges I., Sze­rencsi, Pádár Gy. (Vadlcska). Az első félidő enyhe mezőtúri fö­lényt hozott. A vendégek nem sokkal a befejezés előtt egyen­lítettek. G.: Vadicska, ill. Mi­hály. Ifi: Középtiszai MEDOSZ— MAFC 3:0. Rákóczifalva—Fegyvernek 2:2 (1:2). Rákóczifalva. 400 n., v.: Pálinkás. Rákóczifalva: Bertus — Nyolczas I„ Bagi. Mihályi, Huszár, Zakar, Kovács, Nyol­czas H., Bencsik H.. Bencsik I., Bozsik. A vendégcsapat ..kibek- kelte” az egyik pontot. Kiállít­va Mihályi (Rákóczifalva). G.: Bencsik I., Zakar (11-esből). 111. Vasas, Öllé. Ifi: Rákóczifalva—Fegyvernek 0:3. Jászfényszaru—Szolnoki Cu­korgyár 2:2 (0:2). Jászfényszaru, 300 n., v.: Cs. Szabó. Jászfény­szaru: Pethes — Fózer. Gál. Borbély, Török. Radics, Far­kas I. (Fethő), Dobák, Gergely, Palócz, Horváth. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék. G.: Csollák (2). ill. Palócz. Fózer. Ifi: Jászfényszaru—Szolnoki Cukorgyár 2:1. Jászberényi Vasas—Karcag 2:0 (1:0). Jászberény, 350 n.. v : Hor­váth. Jb. Vasas: Pesti — Buda, Csík, Varga, Tóth, Sándor (Fa­zekas), Bugyi, Török. Benke. Szívós, Dorók. A 32. percben Benke szerzett vezetést. Szünet után a hazai csatárok soroza­tosan hibáztak, vagy pedig a nagy formában levő Szabó vé­dett. A 73. percben a kitörő Ben- két buktatták, a büntetőt ugyanő értékesítette. Ifi: Jb. Vasas—Karcag 4:0. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Jb. Vasas 5 4 1 — 10- 1 9 2. Jászkisér 5 4 — 1 12- 7 8 3. Kilián FSE 5 3 1 1 12- 3 7 4. Kunhegyes 5 3 1 1 15- 7 7 5. Sz. Olajb. 5 3 1 1 12- 4 7 6. Fegyvernek 5 3 1 1 15- 9 7 7. Rákóczii. 5 3 1 1 11- 6 7 8. Jászladány 5 3 1 1 9- 5 7 9. Újszász 5 2 1 2 8- 9 5 10. Jászapáti 5 2 — 3 9-10 4 11. Karcag 5 2 — 3 6- 8 4 12. Tisza Cipő 5 1 2 2 6-10 4 13. KuTE 5 1 1 3 7-13 3 14. K. MEDOSZ 5 1 1 3 7-14 3 15. Jászfénysz. 5 — 3 2 5-12 3 16. Túrkeve 5 1 1 3 5-15 3 17. Mezőtúr 5 — 1 4 4-11 1 18. Sz. Cukor. 5 — 1 4 5-14 1 A totó 37. heti eredménye 1. Volán—Komló 1 3:1 2. SZMTE—BVSC 2 1:2 3. Ózd—Szfv. MÁV 2 0:1 4. Izzó—Szolnoki MÁV 1 2:0 5. KKFSE—Várpalota 2 1:3 6. Oroszlány—Kanizsa X 1:1 7. B.-gyarmat—MVSC 1 2:1 8. Borsod—K.-barcika X 2:2 9. Kisvárda—Gyöngyös 1 2:1 10. Papp J. SE—DMTE 2 0:1 11. ÉGSZÖV—KTE X 0:0 12. ÉPGÉP—Szarvas 1 4:0 13. SZVSE—Sz. Dózsa +1 X 2:2 14. Siófok—Bp. Spart. 1 2:0 MOZI Szolnok Vörös Csillag: De ho­vá tűnt a 7. század, Kert: Ga- wein és a zöld lovag, Tisza: Az atamán halála I—II. Másfélsze­res helyáron! Tallinn : Félté­kenység és orvostudomány (16, A Lengyel Filmnapok műsora!), Szandaszöllős Terv: Folytassa Kleó! (16), Jászberény Lehel: A cél kiválasztása I—II. Másfélsze­res helyáron! Kert: Elszakadás (16), Kisújszállás Ady: Narancs- színű tüzek éjszakája, Kunhe­gyes Szabadság: Joachim dobd a gépbe! (Kunszentmárton Körös: Ellenintézkedés. Mezőtúr Béke: Ne féljetek a szerelemtől. Dó­zsa: Folytassa cowboy, Szabad­ság: Egykoronás románc. Ti­szafüred Tisza: Mi van doki?, Törökszentmiklós Dózsa: A négy muskétás újabb kalandjai. Hu­nyadi: Ballagó idő, Túrkeve Vö­rös Csillag: Talpuk alatt fütyül a szél (14), Lina esküvője (14, filmbarátok műsora!). RÁDIÓ SZOLNOKISTÜDIÖ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. A Hot Chokolate együttes slá­gereiből. — 17.10: Munkásport­ré — Petri Ferenc műsora. A jászberényi Tanítóképző Főis­kola kórusa énekel. Gyümölcs­szüret a Kunságban — Balogh György riportja. Népdalok — csárdások. — 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: Kedvencünk volt — Tom Jones énekel. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Régi muzsika. — 9.03: Utazás az agy körül — IV. rész (ism.). — 9.33: Haydn: Élet a Vereség itthon és idegenben BVSC— Szolnoki MTE 2:1 (1:0) Ki ugrik magasabbra? Szöglet utáni „légi párharc” a BVSC kapuja előtt Fotó: Katona Szolnok, 3000 néző, v.:Ba- na. BVSC: Pálinkás—Bod­nár, Varga, Hosszú. B. Nagy —Aranyosi, Krommer, Ko­máromi—Bazsánt, Bartos, Nagy (Papp a 73. percben), edző: Mezey György. Szol­nok: Szendrei—Kántor, Si­mon, Sebők, Kábák—Szabó (Makai a szünetben), Lódi, Kolláth (Szakács az 57. perc­ben)—Garics, Fürtös, Buda­vári. Edző: Géléi József. A vendégcsapat már az első percben vezetést szer­zett: a szolnoki védőktől Aranyosi elé pattant a lab­da, aki kapásból a jobb fel­ső sarokba bombázott, 1:0. A 17. percben majdnem újabb gólt kapott az MTE. Nagy lövését Szendrei kiejtette, de a befutó Bazsánt az oldal­hálóba talált. Egy perc múl­va Garics középen tört ka­pura, Budavári elé játszott, a szélső azonban lövés he­lyett csellel próbálkozott és a védők szerelték. A 21. percben Kántor beadását Budavári közelről perdítette a bal alsó sarokiia, de Pá­linkás kezébe lőtt, majd Nagy találta el közelről Szendreit. A 42. percben Kolláth ívelt lövést küldött kapura, amely a felső lécről vágódott a mezőnybe. A második félidőben nö­velte előnyét a vendégcsa­pat. Az 55. percben Bazsánt lőtt kapura, Simon belevető­dött a labda útjába, amely róla a felső lécre perdült és a lepattanó labdát Bazsánt már biztosan lőtte a hálóba, 2:0. Egy perccel később Se­bők útját ketten is elállták a 16-oson belül, a játékveze­tő azonban nem látott okot a közbeavatkozásra. Táma­dott az MTE, a 61. percben Lódi szögletét Szakács fejel­te kapura, de Pálinkás a helyén volt. A 68. percben Budavári végezhetett szög­letrúgást, Lódi egy méterről próbálta a labdát fejjel a hálóba juttatni. A BVSC kapuvédője azonban ismét nagy bravúrral hárított. A 80. percben Garics lövésé­nél már Pálinkás is verve volt, a labda azonban a bal kapufa töve mellett csúszott ki a játéktérről. A szépítő gól a 90. percben esett. Szép támadás végén Budavári ne­héz szögből lőtt a hosszú sa­rokba. Jók: Pálinkás, Bodnár, Aranyosi, Nagy, Bazsánt, ill. Kántor, Kábák, Makai. Bu­davári. Bana játékvezető mindkét csapatot sújtotta té­vedéseivel. Verbók Attila Vasas Izzó- Szolnoki MÁV 2:0 (0;0) Tábor u. 2000 n. v.: Bod­rogi. V. Izzó: Kocsis—Ré­vész, Szántó, Horváth II. (Szilágyi a 30. percben). Ál­tal—Antal, Rozsnyó, (Bódis a 60. percben)—Vágvölgyi, Hanzel, Varga, Szekeres. Ed­ző: Kovács József. Szolnoki MÁV: Fehér—Csontos, Ár­vái, Rácz, Szegő—Repka, Su­gár (Papp a 75. percben), Szabó Gy.—Pagonyi, N. Sza­bó, Molnár. Edző: Ziegler János. Gyors hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Vág- völgyi húzott el a jobb szé­len, veszélyes beadását Ár­vái vágta szögletre. A 6. percben Molnár—Pagonyi volt a labda útja, ám a szél­ső lövése elkerülte a bal al­só sarkot. Egy perccel ké­sőbb Repka fejjel továbbí­tott Molnár elé, de a lövésbe belevetődött Révész. A 15. percben Repka távoli lövé­sét védte bravúrral Kocsis. Szünet után megélénkült a játék, s a 47. percben akár vezetést is szerezhetett vol­na a MÁV. Sugár átadása remek helyzetben találta Pa­gonyit, aki lövés helyett cselsorozatba bonyolódott, s végül Antal tisztázni tudott. Két perccel később Antal sza­badrúgása a sorfalon irányt változtatott, és Fehérnek óriási bravúrral kellett há­rítania. Az 53. percben ve­zetést szerzett az Izzó. Szi­lágyi szögletére Fehér késve mozdult, s Vágvölgyi a ka­pus keze között csúsztatta a labdát a hálóba, 1:0. A 60. percben egy ártalmatlannak tűnő beadást a hazai kiapus kiejtett, de N. Szabó öt mé­terről sem tudta kihasznál­ni a gólszerzési lehetőséget. A 65. percben Pagonyi 25 méterről ívelt át egy sza­badrúgást a sorfalon, s Ko­csis csiak nehezen tudta megszerezni a labdát. A 85. percben Hanzel 8 méterről a kapu mellé gurított, egy perccel később azonban nem hibázott, Vágvölgyi beadását kapásból lőtte a bal sarok­ba, 2:0. Jók: Szántó, Antal, Hanzel, ill. Szabó Gy., Ár­vái, Repka. Tamási László Holdon. Kétfelvonásos vígopera — előjátékkal. — Közben: 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Az opera- közvetítés folytatása. — 11.16: Romantikus kórusok. — 11.39: Tavaszi szél. Szabó Pál regénye folytatásokban — V. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folytatása. — 14.06: A Kék Tündér hídja. Vi­har Béla mesejátéka (ism.). — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Egy hajdúsági nótafa: B. Nagy, Ferenc — 15.21: Dohnányi: Vál­tozatok egy gyermekdalra. — 15.44: Magyarán szólva . . . (ism.). — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Ferencz Éva, a Kolinda és a Vízöntő együttes műsorából. — 17.05: Fiatalok stúdiója. Fábry Péter, Gutái Magda, Németh Gabriella, Sárospataki Csaba új versei; Csalog Zsolt novellája. — 17.30: Bemutatjuk új felvéte­leinket. — 17.57: Üj könyvek (ism.). — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Mindenki zeneiskolája. — 20.06: Felettünk a város. Ri­port. — 20.36: Beniamino Gigli énekel. — 21.05: Olvastam vala­hol ... A gályarabokról. — 21.35: Molnár Júlia és Domá- hidy László nótákat énekel. — 22.20: Zenekari muzsika. — Köz­ben : 22.50: Meditáció — a dol­gozó ember tulajdonosi tudatá­ról. — 23.00: A zenekari muzsi­ka folytatása. — 0.10: Jágor Ba­lázs János gordonkázik. PETŐFI: 8.05: Dzsesszf elvételekből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Klasszikus operettrészle­tek. — 9.33: Medvebocsok. Már- kó Imre novellája rádióra al­kalmazva. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. — Ifjúsági jegyzet. — 12.00: Népi muzsika. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalomból. A regény­író Boleslaw Prus. — 12.50: Ze­nekari muzsika. — 13.25: Bar­kácsolók ötperce. — 13.33: Ko­vács Péter énekel. — 14.00: Ket­tőtől hatig... — 14.00: Opera­slágerek. — 14.30: Hírek. Kör­zeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről köny­vért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben. 15.30: Hírek. —15.33: Műsorismertetés. — 15.36: örök­zöld dallamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Közvetítés az MTK VM —Sparta Praga KEK labdarúgó­mérkőzés H. félidejéről. Ripor­ter: Novotny Zoltán. — 17.20: Könnyűzene. — 18.00: Nyolc rádió nyolc dala. — 18.33: Bará­tom Bunbury. Részletek Nat- schinski zenés játékából. —18.55: A népdalelőadás mesterei. Vera^ Prikazská (ism.). — 19.15: Véle­ményem szerint. Nemes György írása. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Magyar remekírók. Tóth Árpád. — 21.03: Vörös Kálmán népi zenekara játszik. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Kellemes pihenést! Szórakoz­tató zene éjfélig. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 12.00: Tévétorna (ism.) színes! — 12.05: Iskolatévé. Földrajz (ált. isk, 5. oszt.) Ismerkedés a térképpel. — 15.23: MTK—Spar­ta Praha. Kupagyőztesek Euró­pa-kupája labdarúgó-mérkőzés. Közvetítés a Hungária úti pá­lyáról. — 17.20: Hírek. — 17.30: Kuckó. — 18.00: Tájak, váro­sok, emberek. Sri Lanka teg­nap és ma. Dokumentumfilm (ism.) — 18.30: Álarcok, népi já­tékok. Román rövidfilm. — 18.40: Termel ’76-ban: a FA}V! Dunai Vasmű Il-es Folyamatos Acélöntödéje. — 19.10: Reklám­műsor. — 19.15: Esti mese. — 19.30: Tv-Híradó. — 20.00: Illés Endre: Névtelen levelek. Játék 2 részben. A Madách Színház előadása, felvételről — 22.10: Tv-Híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Lássuk a zenét! (színes) A Magyar Televízió Nemzetközi Rendezőversenyének közvetítése a IV-es stúdióból. Elődöntő (II. rész). — Közben: Kb. 21.00: Tv- híradó. 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. —15.30 fran­cia nyelvoktatás. — 16.05: A ro­mán nyelvről. — 16.25: A pa­rasztok. Filmsorozat. — 17.15: Egészségügyi tanácsok. — 17,25: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.55: Tv-krónika pioníroknak.— 18.10: Enescu fesztivál. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv- híradó. — 19.00: Reflektor. — 19.25: Román színházi est. — 20.55: Román zene estje.