Szolnok Megyei Néplap, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-10 / 239. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. október 10. Győztek a Vörös Meteor NB II-es női kosarasok NB II. ökölvívás Győzelmet hozott az első hazai találkozó — az ifjúsági válogatott keret­tag — szolnoki Bevízt az igazsá­gos döntetlentől. 7:3. Nagy váltó- súly: Ecsédi pontozásos győzel­met szerzett Dimák ellen. Ecsédi taktikai mérkőzést vívott lehetet­len stílusú ellenfelével. A takti­kai utasítást végig betartva, biz­tosan győzött. 9:3. Középsúly: Török pontozással nyert Hóbei ellen. A szolnoki versenyző vé­gig ütésfölényben volt és meg­érdemelten győzött. 11:3. Félne­hézsúly: Vigh edzője az első menetben feladta a Sinka elleni küzdelmet. Ennél a találkozónál a szolnoki csapat győzelme már biztosítva volt, éppen ezért a csapat edzője a versenyző testi épségének megóvása és az eset­leges sérülés elkerülése miatt adta fel a küzdelmet. 11:5. Ne­hézsúly: Zombor edzője feladta a küzdelmet Krámli ellen. A szolnoki versenyzőnek ez volt élete első mérkőzése. 11:7. Ez a találkozó nagyon fontos volt a szolnokiak számára. E győzelemmel megnövekedett az esélyük az NB n-ben való benn­maradásra. A szakosztály veze­tősége és a versenyzők ezúton is köszönetét mondanak a szur­kolóknak lelkes biztatásukért. Kérik, hogy a továbbiakban is ilyen lelkesen támogassák a szakosztályt és akkor bizonyára az eredmény sem marad el. 4 csepeli eredmény figyelmeztet• • • küzdelemben maradtunk alul (apróhirdetéseÍT) tékos állt be. Továbbra is Csepe irányította a játékot, de ekkor már nem sikerült minden a ha­zaiaknak. Sőt a 60. percben rö­vid adogatás után Tóth szépi tett. 4:1. Ekkor úgy látszott hogy Szolnok is ki tudja has: nálni a hátszelet. Sajnos, Kegye- egy koméira tartó labdát visz- szahúzott, a befutó jobbszélső elé, aki középre játszott és két szeri rálövés után a hálóba ke­rült a labda. 5:1. A 75. perctől a hazaiak kissé visszaestek, de a kemény és határozott Csepel védők biztosan álltak a lábu­kon, és gól nem esett. Sőt a 81. percben Solti nagyerejű távol lövését Cselényi a léc fölé tolta a megítélt sarokrúgás után Klei- bán az elaludt védőink között . hálóba fejelte. 6:1. A szolnoki csapat ezen a mér­kőzésen puhán, erőtlenül ját szott. Cselényi néhány gólná' tehetetlen volt. A védelemre - a rendkívül gyengén mozgó fe­dezetek miatt — túl nagy nyo más nehezedett. Nem bírtak í nagy kedvvel játszó hazai csa­társorral. A fedezetsor sem Jó- zsa—Kiss M., sem Józsa—Pinté- összetételben nem tudta felada­tát megoldani. A védelem és a csatársor között óriási űr tá­tongott. A támadósor néhány­szor vezetett ugyan formás a it ciókat, a befejezéshez szonban nem volt meg az átütő erő. A csepelieknek most lényege­sen jobb együttesük van, min: a tavasszal volt. Frissek, gyor­sak voltak és teljes erővel Ját­szottak, különösen az első fél­időben minden sikerült nekik. Minden csapatrészük jobb volt. mint a szolnokiaké, győzelmük nem volt vitás. A gólarány i helyzetek alapján túlzott. Hernádi Jól vezette a rendkí­vül sportszerű mérkőzést. A les- gól megadására azonban a cse­pelieknek nem volt szükségük. H, Gy. lük. Minden esetre az Igén kétes 11-es pecsételte meg n mérkőzés sorsát. Magyarország B.—Ausztria B. 2:1 (1:1), Debrecen, Nagy­erdei Stadion, 14 000 néző. Magyarország utánpótlás— Ausztria utánpótlás 4:0 (1:0) Győr, 4000 néző. Magyarország ifi válogatóit —Ausztria ifi válogatót: 4:2 (2:0), Bad VősUu, 350.) nézői SZOLNOKI VÖRÖS METEOR- SOPRONI VSC 96:40 (33:18) Szolnok, közgazdasági techni­kum, vezette: Kassai — Mogyo­rósi. Vörös Meteor: Bajusz (4), Horváthné (8), Horgász I. (26), Fodor (18), Pataki (14), Zeller (13), Szabó (11), Horgász II. (2), Biró. Sopron: Fodor (8), Kuszák (15), Schiffné (8). Csizmadia (2), Karkusz (4), Pataki, Peszlen, Gasch. A mérkőzés — az első perctől eltekintve, végig a szolnoki lá­nyok fölényét hozta. Sok szép. korszerű támadást vezettek, me­lyet rendre kosárral fejeztek be. \ közönség nem Is fukarkodott az elismeréssel, sokszor megtap­Vasárnap délelőtt 11 órai kezdettel rendezte meg a Somogy megyei Atlétikai Szövetség Siófokon, az Olaj­bányász sporttelepen a ha­gyományos Győrök Zoltán és Dr. Pollich Flórián e m- lékversenyt. Az ország 24 sportkörének több mint 500 versenyzője állt rajthoz az egyes számokban. Ez az em­lékverseny évek óta az ifjú­sági atléták egyik legna­gyobb seregszemléje. A hű­vös, szeles idő és az eléggé gyenge állapotban lévő pá­lyák sokat rontottak az így is jónak mondható eredmé­nyeken. A Szolnoki MÁV 20 ver­senyzővel képviseltette ma­gát. Ezúttal is női atlétáink segítették a 24 szakosztály közül — a Bp. Honvéd, az MTK és a Csepeli Vasas mö­gött — a negyedik helyre a Szolnoki MÁV-ot. A verseny hat legeredményesebb női atlétája között három szol­noki leány is szerepel, akiket a rendezőbizottság értékes tiszteletdíjjal jutalmazott. — Köztük találjuk Cseh Kata­lint, aki a magasugrásban 150 cm-rel győzött; Magony Ágnest, aki gerelyhajításban 38.70 m-es új megyei ifjúsági és felnőtt csúccsal győzött; Császi Katalint, aki közel 60 ugró közül a nála már jobb eredményeket elérő verseny­zők legyőzésével 533 cm-rel nyerte a távolugrást. Magony Ágnes és Császi Katalin ezúttal küzdő szel­lemből is kitűnőre vizsgá­zott, mert utolsó sorozatuk­kal győztek. Csikós Katalin, Szunyogh Éva, Császi Kata­lin összeállítású szolnoki váltó 14 csapat közül 52.2 mp-es eredményével a má­sodik helyen végzett. Magas­ugrásban Szunyogh Éva 145 cm-rel harmadik lett. Súly­lökésben Császi Gizella 10.16 m-rel a negyedik helyet sze­rezte meg. Ugyancsak negye­Az MHS Szolnok megyei motoros klubjának tagjai va­sárnap Tiszafüreden bemu­tató jellegű terepgyorsasági versenyt rendeztek. A klub tizenkét versenyzője mintegy háromszáz főnyi közönség nagy érdeklődése közepette futotta végig a homokos­agyagos pályán az ugratá­sokkal tarkított, látványos versenyt. A motorosok a he­lyi szervek részéről szép tisz­teletdíjakat is kaptak. Az egyes kategóriákban a követ­kező helyezési sorrend ala­kult ki: 125 kcm: 1. Karkecz Kál­mán (Danuvia). 2. Csőke Já­nos (Csepel), 3. Lambert Er­solta őket. Ezúttal jobban ment a személyik értékesítése, főleg Fodor részéről. — A találkozón több kombinációban szerepelt a Meteor. Szóhoz jutottak az új szerzemények és a fiatalok is. Különösen kellemes meglepetés volt Zeller játéka, aki egyre in­kább csillogtatja képességeit. A soproni csapat vesztett régi tu­dásából. E mérkőzésen klasszis­különbség volt a két csapat kö­zött. A szolnoki lányok átlagon felüli teljesítményt nyújtottak. Közülük Is kiemelkedett azon­ban Fodor, Zeller és Horgász I. Játéka. A vendégcsapatból Ku­szák és Schiffné Játéka dicsér­hető. dik lett 100 m-en Császi Ka­talin 12.7 mp-el. ötödik he­lyezést szereztek: 200 m-es síkfutásban Császi Gizella 27.7 mp-el, súlylökésben pe­dig Cseh Katalin 10.08 m-rel. 200 m-en Pálóczi Rozália 30.5, 100 méteren Csikós Ka- talin.13.1, Bartha Ibolya pe­dig 13.5 mp-es eredményt ért el. A férfiak közül Pintér Mi­hály szerepelt a legjobban, aki magasugrásban 180 cm-el negyedik lett. Tárnái István magasugrásban 155, távol­ban pedig 596 cm-t ugrott. Blazsek István magasban 155, távolban pedig 595 cm-t ért el. 100 m-en Kocsondi Csaba 11.8 mp-t futott, súly­lökésben pedig 12.07 m-t do­bott. Kálmán Jenő távolug­rásban 504 cm-t ugrott. • Az egyesületek közötti pontverseny a következőkép­pen alakult: 1. Bp. Honvéd 80.5, 2. MTK 73, 3. Csepeli Vasas 71.5, 4. Szolnoki MÁV 42, 5. BVSC 32.5, 6. Tipográ­fia 20,5 ponttal. Sz. J. Nógrád megyei Ifi— Szolnok megyei ifi 2:0 (1:0) Salgótarján, 20 (!) néző. Vezet­te: Czlrják. Nógrád: Vári (SKSE) — Miskolczi (Karancsaljai Bá­nyász), Petrovlcs (SBTC), Bor­dás (Nagybátony) — Csala (SKSE), Ménlch (SBTC) — Sza­bó (Baglyasalja), Oros (Szé- csény), Bástl (SBTC), Farkas (Kisterenyei MÁV). — Szolnok: Vasas <T. Vasas) — Benke (Jb. Vasas), Papp (Szó. MTE), Ko­vács (Szó. MÁV) —Mihályi (Szó. MÁV), Palla (Szó. Olajbányász) — Bodor (Szó. MÁV), Zilahi (Karcag), Inges (Jb. Lehel), Csiz­madia (Jb. Vasas), Vidra (Jb. Lehel). Homokos, mélytalajú pályán, ragyogó napsütésben Inges indí­totta el a labdát. Kibontakozott az első szolnoki támadás, a vé­dők azonban hárítottak. A 2. percben vezetéshez juthatott volna Szolnok, Ingest a lfl-oson belül felvágták. Tizenegyes. Mi­hályi állt neki. Lövését azonban a kapus kiütötte és a védők fel­nő (Danuvia), 4. Nagy József (Csepel). 250 kcm: 1. Csapó Ferenc (Jawa), 2. Guba Lász­ló (Jawa), 3. Cserhalmi Gyu­la (Pannónia). 350 kcm: 1. Polacsik András (250 kcm-es Jawa kölcsönmotorral), 2. Németh Vendel (Jawa), 3. Kulcsár Gábor, 4. Rontó Nán­dor (mindkettő Jawa motor­ral). A csapatversenyben az el­ső helyet a Karkecz Kálmán — Csőke János — Németh Vendel összetételű együttes nyerte meg. Második helyen a Nagy József — Cserhalmi Gyula — Csapó Ferenc ösz- szetételű csapat végzett. Szolnoki MAv—Békéscsabai Építők 11:7 Szolnokon, a Járműjavító mű­velődési otthonában került sor a Szolnoki MÁV NB Il-es ököl­vívó csapatának első, őszi hazai bajnoki mérkőzésére. Sajnos, a szolnokiaknak a rajt elég rosz- szul sikerült, mert az eddigi mérkőzéseiket elvesztették. Az első hazai találkozó azonban a közönség lelkes buzdítása mel­lett meghozta a sikert. Szolnok részéről légsülyú versenyző nem volt. A békéscsabai Gyurcsó pe­dig átesett a súlyhatáron. így ebben a súlycsoportban nem volt induló. A találkozó végig sportszerű, izgalmas szoros küz­delmet hozott. Különösen ki­emelkedett a könnyűsúlyú Má- tyus és Némethi, valamint az ifi-korban lévő szolnoki Beviz— Szűcs találkozó. Ez utóbbi ta­lálkozón a döntetlen eredmény Igazságosabb lett volna. RÉSZLETES EREDMÉNYEK Harmatsúly: sütó — Gulyás találkozó döntetlen eredményt hozott. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. A döntetlen Igazságos. 1:1. Pehelysúly: Ki­rály — Sztankó mérkőzés a szol­noki Király megérdemelt győ­zelmét hozta. 3:1. Könnyüsúly: Mátyus pontozásos győzelmet aratott Némethi ellen. Mátyus menetenként jött föl és jól idő­zített hajrájával megérdemelten nyert a nálánál rutinosabb és öregebb Némethi ellen. 5:1. Kis- váltósúly: Miklós — pontozással győzött Richter ellen. Mindkét versenyző sokát szabálytalanko­dott. A szolnoki versenyző Jelen­tősebb fölényt a harmadik me­netben tudott kiharcolni és ez­zel meg is nyerte a találkozót. 7:1. Váltósúly: Beviz pontozásos vereséget szenvedett Szűcstől. Az ifi-korban lévő Beviz dere­kasan ’ helytállt a nálánál ruti­nosabb Szűcs ellen. Ez volt a nap legszebb mérkőzése. Csak biról melléfogás fosztotta meg szabadítottak. Szolnok továbbra is támadott, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagy­ták. A 12. percben Farkas elfu­tott Benke mellett, beadott. Va­sas pontosan Bástl elé ütötte a labdát, akinek hatalmas lövését Papp a gólvonalról rúgta vissza. Felélénkült a játék, a szolnoki csatárok lövését azonban nem kisérte szerencse. Meddő szol­noki fölény után a 35. percben Básti átjátszotta Mihályit, Far­kashoz továbbított. Utóbbi be­adását Papp pontosan a fedezet­lenül hagyott Básti elé ütötte, akinek hatalmas lövése Vasas kezéről a hálóba perdült. 1:0. A 38. percben egyenlíthetett volna Szolnok, Inges kiugrott és ha­talmas lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Fordulás után Szolnoknál Bo­dor helyett Keresztesi lett a Jobbszélső, Nógrádnál pedig Bo­ros helyett Veres állt be jobb- összekötőnek. Szolnok fergete­ges támadásokkal kezdett. Gól azonban nem született, öt perc után fokozatosan visszaestek a szolnoki játékosok, s feljött Nógrád megye együttese. Hatal­mas fölénybe kerültek a ha­zaiak. A vendégvédők emberfe­letti munkával akadályozták meg az újabb nógrádi gólt. Eb­ben az Időszakban a szolnoki csatárok csak elvétve jutottak át a félpályán. Az 55. percben a szolnoki csapatban átcsoportosí­tás történt. Tóth lett a közép­hátvéd, Papp a balfedezet, Bállá a Jobbfedezet, míg Mihályi el­hagyta a Játékteret. Az átcso­portosítás sem hozta meg a kí­vánt eredményt, a csatársor egy percig sem volt képes a labdát tartani. A 60. percben az örök­mozgó Bástl a balösszekötő he­lyén kitört és a késve kiinduló Vasas mellett a hálóba lőtte a nógrádiak második gólját. 2:0. Az eredmény és a játék képe a mérkőzés befejezéséig már nem változott. Egyénileg Vasas jól látta el feladatát. A második gólt azon­ban határozottabb kifutással ki­védhette volna. A hátvédhár­masból ezúttal a nagy munka­bírású Benke látéka emelkedett ki. Papp és Kovács mérsékel­tebb teljesítményt nyújtott. A fedezetsor nem nyújtotta azt. amire képes. Sok labdát eladott és ebben különösen Palla Járt az élen. Mihályi nem birt az örökmozgó Bástival. A csatár­sorban az első félidei teljesít­mény alapián Zilahi, Inges és Csizmadia áll a rangsorban. Szü­net után azonban ők is teljesen eltűntek. A nógrádiaknál az örökmozgó Básti volt a csapat legjobbja. Rajta kívül még Farkast és Pet- rovicsot lehet dicsérni. — Németh Mihály — A megyei labdarúgó bainoksá? eredménye> Tm. vasas—Mtún Honvéd 2:2 Mtűri MAFC—Tm. Fáklya 2:1 Karcag—Jászjákóhalma 4:2 Nagvkunsáe—Ktinhegves 2:0 Tföldvár—3zo. MÁV II. 1:0 Szó. Vasutas—Jászapáti 0:2 Űiszász—Jászkisér 2:1 Járok szállás—Kunsztmárton 2:0 Csepel NB I.— Szolnoki MÁV NB II. 6:1 (4:0) Csepeli stadion, 800 néző. Vezet­te: Hernádi (Bihari — Szabó). Csepel: Kenderesi — Ughy, Szá­ntéi, Deák — Solti, Kleibán — Galambos, Kisuczki, Bodai, Rot- tenblller, Várnai. (Csere: Ta­kács, Nagy I.). Edzó: Preiner Kálmán. Szolnok: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Jó- zsa, Kiss M. Tóth, Csábi, Pin­tér, Sós, Dobos. (Csere: Tamás Sülé). Edző: Fazekas László. Az első MÁV támadást lesze­relték. A fedezetsorban Játszó Solti hozta fel a labdát, mivel a MÁV védők tétováztak a be­avatkozással és Csepel megsze­rezte a vezetést. 1:0. A könnye­dén, sőt a könnyelműen játszó Szolnok ellen egyre-másra ve­zették a friss, ötletes támadá­saikat a csepeli csatárok. A MÁV támadósor rajtaütésszerű lerohanásokkal válaszolt, mely­nek során Tóth éles szögből a kapusba lóit. A másik oldalon Rottenbiller kiugrott és már 2:0 lett az eredmény. A 15. perctől mintegy 10 percen keresztül szemre is szép szolnoki akciók bontakoztak ki a pályán. Csatá­raink azonban a döntö pillana­tokban határozatlanok voltak, Tóth, Pintér és Csabi jó hely­zeteket hagytak ki. Fedezetso­runk viszont képtelen volt fel­tartóztatni a sokat mozgó cse­peli csatársort és a jobbra húzó­dott Kisuczki éles lövése a vető­dő Cselényi mellett a hálóba Ju­tott. 3:0. (25. perc.) Válaszul Csá­bi tört lel, de az utolsó pillanat­ban Kenderesi leszedte a lábá­ról a labdát; s Kegyes váratlan felsösarkos lövését lehúzta a jó formában lévő csepeli kapus. A 40. percben a lesen álló Rotten- blller fejese vágódott a kapuba és Hernádi megadta a gölt. 4:0. Szünet után mindkét csapat átcsoportosított és két-két új já­I az osztrák kapus egy előre- ‘ íveit labda alá futott, de az szerencséjére elkerülte kapu­ját. A vereség ellenére is meg kell állapítanunk, hogy a magyar válogatott, az előző mérkőzéseit tekintve, örven­detesen javuló formában ját­szott. Főleg a fiúk lelkesedé­se érdemel dicséretet. Időn­ként azonban egészen ötletes formációkat is láthattunk tő­A MEZŐTÚRI Földművesszövet­kezet n. osztályú vendéglő-ét­terme részére étteremvezetőt keres azonnali belépéssel. Fize­tés a kollektív szerződés szerint. Jelentkezés a helyszínen, vagy Mezőtúr 179. számú telefonon. A GONGYOLEGELLATO Vállalat szajoU kirendeltsége azonnali be­lépéssel faipari szakmával ren­delkező függetlenített fűrészgép üzemvezetőt keres. Jelentkezni lehet mindennap 8 órától délután 15 óráig Szajolban a vasútáUo- mással szemben lévő telephelyen. Fizetés megállapodás szerint. HORGOLONOKXT és gobelin ké­zimunkázó kát — vidékieket is — felveszünk. Gobelinre betanítjuk. Szolnoki Háziipari Termelőszö­vetkezet, Szolnok, Kossuth tét 1. Irodaház. ÜZLETSZERZŐT fi* és Jutalék bérezéssel felveszünk — kezdőt betanítunk. — Működési terület Jászberény városa. Érettségivel rendelkezők előnyben, önéletrajz ,,Jó kereseti lehetőség" Jeligére a kiadóhivatalba küldendő. ÖNÁLLÓ Diesel szerelő szakmun­kást Jő fizetéssel azonnal felve­szünk. Jelentkezni lehet a Hékl Állami Gazdaság alcsiszlgeti üzemegység vezetőjénél. A SZOLNOKI Gépipari Techni­kum a kővetkező fűtési Idényre vizsgázott kazánfűtőt keres okt. 15-én történő belépéssel. Jelent­kezni lehet a Gépipart Techni­kumban a szükséges okmányok­kal. Fizetés kb. 1200 Ft havonta. VÍZÜGYI Epitő Vállalat üzeme­lés vezetősége (Szolnok, Vörös­hadsereg út 5.) azonnali felvétel­re esztergályosokat keres három műszakos munkára. A SZOLNOKI Sütőipari Válla­lat férfi és női pék szakmunká­sokat azonnal felvesz. Jelentke­zés: Sallai Imre út 17. ADÁS —VETEIt KÉT darab Jő állapotban lév (105 és 33 hl-es) szegecselt vas tartály ée egy kukoricadaráló á' adó. Ecetipari Vállalat telepe Szolnok, Zrínyi utca 7) SÜRGŐSEN eladó fúrógép, fúró, üllő, kovács és lakatos kéziszer­számok. Ozv. Ritka! Istvánná. Kunmadaras. DRÓTKERÍTÉST a készítőtől. Gépfonatok 8 mm-es lyukböség- től 13 mm-ig. Hullámfonatos táblás kerítések, drótbetétes és telelemezelt vaskapuk a kivám kivitelben. Szén és kavics ros­ták, magtár, pinceablakok és lábrácskészítése és javítása: Ró z»a sodronyfonó lakatosnál - Jászberény, Lagzi út 4. GÉPJÁRMŰ PANNÓNIA motorkerékpár 30 km-t futott, szólóban vagy o: dalkocsival ©ladó. Klsújazálla- Nyár uca 61. JAWA 175 köbcentis igényesne’ eladó. Berkei Pál, Jászberén Lagzi út II. INGATLAN BEKÖLTÖZHETŐ ház eladó, - Szolnok, Száva út 8. sz. AZONNAL beköltözhető csaló ház eladó. Szolnok, IX. kér. R ka utca 11, hÁzassAG NEGYVEN EVES 168 cm mag' szőke, kékszemű, önhibáján ki vül elvált kőműves társa.sr hiányában ezúton keresi hoz? Illő barna, hűséges feleségét. Házam van. „1920—32’« Jaligére kiadóhivatalba. EGVCB ORVOSHAZASPAT* bútorozol szobát keres Szolnokon. Ajánla­tokat a kiadóhivatalba kér. I A Jászberényi Építőipari Szövetkezet Jászberényben, boldogházi és pórtelki részlegein OTP és maflán erőből építendő kislakást vállal Részlegei: Bádogos, villanyszerelő, ács szobafestő, asztalos és vízvezetékszereló, kútfúró és cement­'s gyártó részleg, kályhás, kádár. — Azonkívül min­denféle kisebb építési munkákat kifogástalanul és j rövid határidőre végez. Kérjük, keresse fel biza­lommal szövetkezetünket. I Aki házának lábazatát még az. ősz folvamán el akarja készít- j letol, forduljon bizalommal szövetkezetünkhöz. Központi iroda: Jászberény, Lehel u. 1. Telefon: 14. j Nagyszerű Ausztria— Magyarország 2:1 (l;l) Bécs, Prater Stadion, 92 ‘zer néző. Vezette: Korelus Csehszlovákia). Ausztria: i'raydl — Trubrig, Stotz, Ha- lenkopf — Hanappi, Koller — Nemec, Knoll, Buzek, Hof, tafreider. — Magyarország: Srosics — Mátrai, Sipos, Só­vári — Solymosi, Kotász — ián dór, Bozsik, Tichy, Mir íostori, Fenyvesi dr. Góllövő: richy, Rafreider (11-esből), Dslansky. Csere: Monostori lelyett Göröcs a szünetben, itotz helyett Oslansky (36. lercben). A mérkőzés végig rendkí­vül nagyiramú, színvonalas, zgalmas játékot hozott. A nagyar csapat az első per­iekben főleg arra vigyázott, íogy ne kapjon gólt. Sok setben még a csatárok is legítettek a védelemnek. Vlár az első tíz percben két- izer is az osztrák hálóba ke- •ült a labda, a játékvezető izonban csak az egyik ma- ;yar gólt minősítette szabá- yosnak. Vezető gólunk után :sapatunk, lelkesedése mel- ett jól is játszott. Az oszt­rákok azonban egy súlyos já- ;ékvezetői tévedés révén ,1-esből gyorsan kiegyenlí- ;ettek. Ettől kezdve fokozó- lott a küzdelem és egyre öbb lett a szabálytalanság \z osztrákok is nagy súlyt íelyeztek ekkor a védekezés­re. Szünet után kedvezően ilakult a játék képe a ma- jyar csapat számára. A ma- ;yar fiúk ekkor úgyszólván eljesen átvették a játék irá- íyítását. Játékosaink sokkal óbban játszottak, mint ahogy >rre a bajnoki mérkőzéseken nutatott formájuk alapján izámítanl lehetett. Hogy még- ;em sikerült ebben az idő- :zakban gólt rúgnunk, az »ztrékok hallatlan lelkes vé­dekező játékának tudható be. á.z osztrákok győztes gólja i 81. percben esett, amikoris izögletrúgás után Mátrai az S-ös és a 11-es között kifejel­je a labdát, mely a balössze­kötő helyén tanyázó Oslans- cy elé került, s a balfedezet [8 méterről nagyszerűen el- alált, erős lövéssel védhetet- enül a bal felső sarokba küldte a labdát. 2:1. A mér­kőzés utolsó másodpercében A Totó 41. heti eredménye 1. Ausztria—Magyarország 1 2:1 2. Írország—Csehszlovákia 2 1:3 3. Lensryelország—NSZK 2 0:2 4. Sztálinváros—Szfeb^rv. 2 1:4 5. Atalanta—Sampdorla 1 2:0 6. Bologna—Lanerossl 1 2:0 7. Florentini—Spal 1 5:1 3. Padova—Catania 1 2:1 o Palermo—Juventus * 0:0 1A Trteitin—MPntova l 2:1 11 TTrl{r./vqf»—Tn<'"'H * ?OO alP ? a*l 12. Le Havre—Monti). x 2:2 Magánépíttetők, figyelem! Mindenféle építőipari munkát, új családi házak épí­tését kulcsátadásig, valamint régi lakóházak Javítá- j sát, tatarozását soronkívül. rövid határidőre kedvez­ményes árakon VÁLLALJ A a MEZŰTÜRI ÉPÍTŐIPARI KTSZ Mezőtúr, Bajcsy Zs. u. 37/a. Telefon: 102. Költségvetés készítés díj­talan. Magony Ágnes gerelyhajitásban megyei csúccsal, Cseh Katalin magasugrásban, Császi Katalin távolugrásban győzött Siófokon Nagy sikerük volt a szolnoki MHS motorosoknak Tiszafüreden A Szolnok megyei ifi alul maradt