Szolnok Megyei Néplap, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-25 / 96. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. április 35­ß. Nagy párbajtőrben, Demecs férfi tőrben országos vidéki bajnok lett Szombaton és vasárnap bonyo­lították; le Budapesten, a Sport- rsámokban az országos vidéki vívóbajnokságot. — A Szolnoki VIAV versenyzői is pástra léptek és igén jó szerepléssel szép si­kerekkel tértek haza. Párbaj­tőrben magas színvonalú ver­sengés folyt. Különösen a döntő­ben volt jó küzdelem. A szolno­ki B. Nagy simán győzőit és Így megszerezte az I960, évi felnőtt vidéki egyéni párbajtőr banjoki rímet. B. Nagy sokszor bebizo­nyította már nagyszerű képes­ségeit és most sem csalódtunk benne. Első helye teljesen meg­érdemelt. Az 1961. évi felnőtt vidéki egyéni párbajtőr bajnok: B. Nagy Pál (Szolnoki MÁV) 7 gy, 2. Méhes dr. (PEAC), 3. Demecs (Szolnoki MÁV) 5 gy, 13 kt... 7. Hank (Szolnoki MÁV) 3 gy, 1» kt. A férfi tOrbajnokságon igen jó vívással a szolnoki Demecs sze­rezte meg a bajnoki címet. Az IMI. évi felnőtt vidéki egyéni férfi t«r bajnok: Demecs Béla (Szolnoki MÁV) 7 gy, S. B. Nagy (Szolnoki MÁV) 5 gy, 3. A Totó 17. heti eredménye 1. MTK—Ferencváros l 4:2 2. Csepel—Honvéd 1 3:2 3. SBTC—Dorog 12:« 4. Pécs—DVSC . 13* 5. SZEAC—DVTK X 1:1 6. Tatabánya—Győr 1 1:® 7. Nyíregyháza—Ózd 1 1:0 s. Jberény—Dl. Bányász l 3:1 9, Egyetértés—Szolnok x 3:2 10. Pénzügy.—Récskemét 2 1:2 11. Sz.-féhérvár—Bndafok l 2:0 12. B. Spart.—Sztálínváros 1 2:1 Kosárlabda női 11. Eöry (Miskolc) 4 gy, 6 kt... 5. Hank (Szolnoki MÁV) 4 gy, 3 kt. Ezúton is köszöntjük két ki­váló vívónkat nagyszerű teljesít­ményük alkalmából. Kívánjuk, hogy még sok sikerrel öregbít­sék szakosztályuk és megyénk vívás (ionjának, hírnevét. A labdarúgó NB II-ért A Meteor lányok a várt teljesítményt nyújtották Diósgyőri Vasas—Szolnoki Vörös Meteor 67:45 (32:18) Szolnok, közgazdasági techni­kum. .200 néző. Vezette: Lehóck- kt—Wein. DVTK: Kamarás J. (12), Káló M. (15), Káló J. (24), Horváth (8), Lajkó (4), Pappné, Barta (2), Berzi (2). Vörös Me­teor: Pintér (10). Horváthné (5), Pataki (26), Horgász I. (8), Zádo­riné (8), Zeller, Kovács, Csákné, Száhó. Horgász II. A Meteornál nem volt Indoko­latlan a borúlátás. Fodor sérülé­se miatt nem játszott, de jó ha­tással volt, hogy Zádoriné já­tékra jelentkezett. Az első ko­sarat a szolnoki lányok dobták, de utána a diósgyőriek feljöttek, s a 10. percben már 24:14-re el­húztak. Ebben a játékidőben fel­tűnő volt, hogy a szolnoki lá­nyoknak nem volt szerencséjük. Hat esetben is kiperdült a lab­da a kosárból, nem is szólva ar­ról, hogy wein játékvezető so­rozatos téves ítéleteivel sújtotta a szolnokiakat. Fordulás után Zádoriné szép kosárral kezdett, majd Pataki percei következtek, és így a Me­teor lányok 47:40-re megközelí­tették a diósgyőrieket. Az iram lé volt. Felváltva, esett egy-egy kosár. A közönség lelkesen biz­tatta a szolnokiakat. Már úgy kúszott, hogy meglepetés szüle­tik. amikor akcióba lépett Wein játékvezető és jogtalanul kipon­tozta Patakit, valamint sokszor nevetséges ítéleteivel kizökken­tette a szolnoki lányokat lendü­letéből. Ezután már nem is volt vitás a diósgyőriek győzelme. A Meteor lányok azt nyújtot­ták. amit vártunk tőlük. A csa­pat a vasárnapi mérkőzés utón a táblázat 11. helyén van és re­méljük, hogy * soronkövetkező mérkőzéseken sikerül feljebb tomásznlok magukat. H. 7. A labdarúgó NB I. eredményei Újpesti Dózsa—Vasas (1:8 Me­gveri út, 20 09(1 néző. MTK — Ferencváros 4:2 (1:1) Hungária út, 36 000 néző, góllő- vő: Szimesák I., Fenyvesi, Szim­esák I.. Sas, Szimesák I., Kocsis (ll-esből). Tatabánya—Győr 1:0 (1:0) Tata­bánya, 14 090 néző, góllövő: Lá­bos. Csepel—Bp. Honvéd 3:2 (2:2). Csepel, 8000 néző, góllövö: Nóg­rádi, Ughy, Tichy, Botienbiller, »Pál II. Szeged—Diósgyőr 1:1 (0:0) Sze­ged, 15 000 néző, góllövő: Boros, Csányi. Salgótarján — Dorog 2:0 (1:0) Salgótarján, 4000 néző, góllövő: Bedon, Vasas. Pécs—Debrecen 3:1 n;i) Pécs, 38 000 néző, — góllövő: Dunai, Beck, Opova. Dunai (ll-esből). A bajnoki táblázaton a sorrend a következő: 1. T». Dózsa 21 14 5 2 45:18 33 2. Vasas 21 11 7 3 45:21 29 3 MTK 21 12 4 5 43:31 28 4. FTC 21 11 4 6 50:29 26 5. Salgótarj. 21 10 5 6 33:25 25 6. Szeged 21 7 10 4 31:3.9 24 7. Győr 21 7 0 3 32:23 20 8. Bp. Hon. 21 5 9 7 30:34 19 9. Csepel 21 5 9 7 22:23 1.0 in. Tatab. ?t S s 1 26:33 1# 11. Pées 21 4 a 9 24:3.3 16 ÍZ. Dorog 21 3 7 11 28:42 13 13. Debrecen 2' 4 5 17 17:46 13 14. Diósgyőr 21 3 S 13 18:48 11 A befejezés előtt 9 perccel egyen Iítélt az Egyetértés Szolnoki MÁV—Bp. Egyet­értés SC 3:2 (1:1) Soroksár, 2500 néző. Vezette: Zsolt (Nagy E.—Huszák). Szol­nok: Cselényl — Sándor. Abonyi, Kegyes — Draskóczl, Szekeres — Tóth, Pintér, Csábi, Sós, Do­bos. Edző: Fazekas László. — Egyetértés: Vilmos — Schmidt, Orosz. Bodzsár — Székely, Csá­kó — Bárezi, Sing, Ombódi, So- modi, Budai. Edző: Pyüer Ist­ván. A szolnokiak tartottak ettől a mérkőzéstől és bebizonyosodott, hogy ez indokolt is volt. Szolnok enyhe szél ellen kezdett, de már az első percben ellentámadást vezetett a hazai csapat és Ombó­di hatalmas íelsősarkos lövését Cselényi a felső lécre tolta, — ahonnan a mezőnybe pattant vissza. Néhány MÁV próbálko­zás többnyire lesen akadt el. A 10. percben a MÁV tizenhatosa körül folyt a játék, amikor Sing lövése a tömörült védők közt suhant a kapunk felé, Cselényl későn látta meg és alatta a ka­puba csúszott, 0:1. A kővetkező hazai akció is veszélyes volt és kapusunk egy ívelt lövést a léc alól ütött ki. Az iram egyre fo­kozódott, óriási, test-test elleni birkózás folyt a pályán. A ha­zaiak frissebbek voltak és össz- játékukban is több volt a terv- szerűség. A 20. percben Sándor előreívelt labdáját Csábi befe- ielte a mellette futó Pintér elé, aki közelről a jobb kapufa mel­lett kiegyenlített. 1:1. Megjött a nagyszámú szurkológárda hang­ja és felcsattant a „Hajrá Szol­nak !*: biztatás. Rövid szolnoki fellángolásokat időnként ijesztő erejű Egyetértés nyomás váltotta fel. Szikrázó összecsapások is akadtak, nagyban folyt a köl­csönös „puhítás”. Előbb Budait, kiállítással fenyegette meg a já­tékvezető, majd a kitörő Dobost felvágták a kaputól kissé balra. Zsolt , azonnal ll-est itat, melyet az Egyetértés némi reklamálás után tudomásul vett. A 40. perc­ben Dobos állt neki. de gyengén helyezett lövését Vilmos rávető- déssel kivédte. A balsiker kissé iT!ffí,av'irta a szolnokiakat, de időközben a játékvezető a fél­idő végét jelezte. Szünet után egy-két szolnoki sikertelen lefutás után. egyre jobban felülkerekedett a me­zőnyben az Egyetértés. Jő ideig szorongatott volt a helyzet, de sikerült gól nélkül megúszni a kritikus periódust, miközben — a 79. pere körül — ismét hatal­mas bombát védett Cselényi a felső léc segítségével. A 73. perc­ben Pintér kiugratta Tőth-ot, aki mintegy 20 méterről hatalmas lövéssel az ellenkező sarokba Iott; 2,:1; . Nasy volt az öröm a szolnokiaknál és úgy látszott, hogy felül tudnak kerekedni. Pintér kiugrott a jobbszámyon. mar csak a kapussal állt szem- P^n* lövése elsuhant a bal­kapufa mellet, ismét a7. Egyet- értés vette át az irányítást és a 80. percben Ombódi kiugrása gólt ígért de Cselényi bravúro­san védett. A MÁV védelem za­varodó« volt, kapkodás-csapko- ?ÄlUellen’’ezle e*eket a perceket. Végül a 81. percben Kegyes té­továzása miatt Bérei ió hely­zetbe került és közelről nagy- erejű. lövéssel kiegyenlített. 2:2. Bírálat: Mindkét csapat nagy erővel küzdött és hullámzó vál­tozatos játékuk izgalmakban bő­velkedett. A feszült légkörben gyakoriak voltak az összecsapá­sok, tisztátalan szerelések, saj­nos, ezek-ben többnyire Szolnok húzta a rövldebbet. El kell Is­merni, hogy a ha2al csapat ha­tározottabb volt, minden lab­dáért küzdött és a játékidő na­gyobb részében enyhe mezőny­fölényt is kiharcolt. A futball érdekessége éppen az,. hogy en­nek ellenére Szolnok kétszer is bebiztosíthatta volna ' győzel­mét (1:1 állásnál a ll-esnél — 2:1 állásnál Pintér kiugrásával), de ezt elmulasztotta és végül a döntetlennek Is örülni kellett. Szolnok ezen a mérkőzésen eddigi formáját nem játszotta ki és messze elmaradt a várt teljesítménytől. — Elsősorban a csapatjáték hiányzott. A véde­lem kapkodva, zavartan dolgo­zott. Csak Cselényi és Abonyi játéka volt némileg elfogadható. A fedegetsor legtöbbször alul­maradt a közelha rcban és nem boldogultak a néha túl kemény ellenféllel. A csatársor keveset mozgott, főként a lyukrafutások, helycseré* támadások hiányoz­tak. Szinte pillanatokra sem tud­ták a labdát tartani. Itt-ott erőn­léti zavarok is mutatkoztak. Min­dent mérlegelve; a látottak alap­ján az eredmény igazságosnak 'mondható. Az Egyetértés kitűnő formában van; Ombódi vezény­letével még sokszor a megenged- h etet lent is megtették a győze­lemért. Zsolt játékvezetőnek ne­héz volt a helyzete a túlkemény mérkőzésen. Jól bíráskodott. h. Gy. Jól hajrázott a Vasas Jáizebrényi Vasas—Diósgyőrt Bányász 2:1 (0:1) Jászberény, 1500 né2ő. Vezette: Géczl (Almúsi—■Kálmán). Jász­berény: Kohári — Dányi, Végh, Helle — Szonda, Pintér — Ko­vács ni., Rétsági, Szántai, Bíró, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. Diósgyőr: stadinger H. — Kiss, Verba, Kárpáti — Simkő, Paulás — Szabó I., Szabó II., Bujtor, Pesti,, Stadlnger I. Edző: Nagy György. Az első negyedórában úgy né­zett ki a játék képe, hogy a Vasas fölényes győzelmet arat. Fergetes rohamokkal támadtak a hazaiak. — Már a 2. percben Szántai 16 méterről küldött nagy lövése a felső lécet súrolva hagyta el az alapvonalat. Telje­sen. beszorultak a vendégele és kétségbeesve védekeztek. Szög­letek és szabadrúgások sorozatát rúgta a Vasas. Az óriási fölény ellenére sem ■ tudtak eredményt elérni. A 12. percben Szántat szabadrúgását már gólba látta mindenki, azonban Stadinger II. ragyogó vetődéssel - szögletre ütötte. A diósgyőriek csak a 1,5. percben vezettek támadást, ek­kor Szabó I. elfutott és lövése fiz oldalhélót találta el. A ne­gyedórás ostrom után a Vasas engedett az. iramból, változatos le« a játék képe és inkább a vendégek támadtak. Gyors csa­táraik révén, sokszor hozták za­varba áz elég bizonytalanul ját­szó Vasas védőket. A 27. perc­ben nagy kavarodás volt a Va­sas kapuja előtt, a labda Bujtor elé került, akinek hatalmas lö­vését Kohári ragyogóan ütötte szögletre. A 30. percben csúnya jelenet játszódot le a Bányász kapuja előtt. A földön fekvő Szántaiba Verba szándékosan bélerúgott, azonban a játékve­zető nem állította ki. A jelenet után egymást követték a sport­szerűtlenségek, de a gyengén működő játékvezető ezeket sor­ra megtorolatlanul hagyta. A 43. percben Stadinger I. elhúzott Helle mellett és senkitől sem zavarva a vetődő Kohári kezét érintve a hálóba gurított. 0;l. Fordulás után percekig Ide­gesen. kapkodva játszott a Va­sas. A vendégcsapat-teljesen vé­dekezésre rendezkedett be. Elől csak egy-két csatár tartózkodott. A Vasas támadásai sorra elakad­tak a diósgyőriek védelmén. Az 55. percben nagy kavarodás volt a Bányász kapu előtt. Szántai ügyesen az üres kapuba ívelte a labdát, azonban az a felső lécre esett. Az 57. percben Kohári rossz kifutása okozott izgalmat. A játékot ebben az Időben ren­geteg csapkodás és rossz leadás jellemezte. A 62. percben sike­rült egyenlítenie a Vasasnak. — Bíró ügyesen ment el két védő mellett és a -tisztán álló Szántai elé játszott, aki pár lépést tett a labdával és 5 méterről a jobb- sarokba fejelt. 1:1. A gól után nagy lelkesedéssel küzdött a hazai együttes a győz­tes gólért, melyet a 70. percben sikerült megszerezniük. Bíró a halszélen harcolt a labdáért, azt meg is szerezte és szép beadá­sát a nagy lendülettel futó Ko­vács n. 5 lépésről,remek fejessel küldte a hálóba. 8:1. A hátralé­vő időben a vendégek lendültek támadásba, azonban próbálkozá­saikat most már biztosan, hárí­tották a hazái védők. Az első negyedórában hatal­mas lendülettel, egészen jól ját­szott a Vasas. Érthetetlenül fo­kozatosan visszaesett és a győ­zelmet "csak a fordulás utáni jő hajrával tudta megszerezni. A játék általában nagyiramú és izgalmas volt, azonban sok volt benn« a szépséghiba mindkét részről. Végeredményben a Va­sas megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Helyzetei alapján a győzelem nagyobb arányú la lehetett volna. Egyéni­leg Kőbánnak néhány Jó védése yolt. do a kifutásaival baj van. A hátvédhármas legjobbja Végh volt aki ' mindvégig egyenletes, teljesítményt nyújtott. Hellén meglátszott a sérülés és csak szünet után jött fel. Dányí mel­lett sokszor elment a sáfelsö. A két fedezet várakozáson felül, igen jói játszott. Pintér főleg fordulás után volt nagyon hasz­nos tagja a csapatnak. A csatár­sorban Bíró nagy munkát vég­zett, mindkét gól előkészítése az ő érdeme. — Kovács Ttl. fe­jes gólja igen szép teljesítmény volt. Rétsági csak az utolsó ne­gyedórában játszott elfogadha­tóan. Szántainak nem volt sze­rencséje a lövésekkel, pedig so­kat vállalkozott. - — Hegedűsön meglátszott a hosszú kényszer- pihenő. Géczi játékvezető igen gyen­gén. erélytelenül vezette a mér­kőzést. G. J. A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Tiszaföldvár—Mezőtúri AFC 1:1 Mezőtúri Honv.-Tm. vasas 1:3 Kunsztmárton—Jb. Vasas ír. 0:0 Jászkisér—Fegyvernek I KI Jászárokszállás—Kunhegyes 1:2 Jászapáti—Szolnoki Vasutas 2:2 Üjazász—Szó. MÁV H. 1:0 Szó. Kinizsi—Karcag 5:0 A labdarúgó NB lll-ért Ott lopott, ahol a legkönnyebb Tolt A labdarúgó NB II. eredményei Keleti csoport Ganz-MÁVAG — Borsodi Bá- nyasz 2:0 (2:0) Kőbányai út, 4200 néző. ,,J®s*2>.I<3 vsc—Szegedi VSE 5:0 (2.0) Miskolc. 3500 néző. Nyíregyházi Spartacus — Ózdi néző*52 1:* Kyíregyhéza, 4000 Kecskeméti Dózsa - Pénzügy- orok 2:1 (0:0) Pasaréti út, 1500 nezo. „í?®1/VSE-Bp. Spartacus 2:2 (2.1) Apaffy utca, 100 néző. A bajnokság állása 1. Ganz-M. 23 12 9 2 51:15 33 2. Szolnok 23 12 7 4 50:25 31 “• Ö*a. 23 13 5 5 37:23 31 4. BVSC 23 13 3 7 45:25 29 .7. Miskolc 23 10 5 8 31:29 25 6. Egyetért. 23 7 10 6 28:23 24 7. Kecském. 23 8 7 8 27:31 23 8. Cegléd > 23 .6 10 7 23:37 22 9. Pénzügy. 23 7 8 8 28:31 22 10. Bp. Előre 23 8 4 11 28:33 28 11. Nyíregyh. 23 T 6 10 13:23 20 12. Bp. Sp 23 6 7 10 30:35 19 13. Diósgyőr 23 5 9 9 24:32 19 14. Sze. VSE 23 7 4 12' 26:38 18 15. Borsod 23 5 7 11 17:27 17 16. Jberény 23 6 3 14 a, ;ö IS j A' karcagi Hemző Zsuzsan­nának már diákkorában meg­gyűlt a baja enyves keze miatt; akkor a fiatalkorúak bírósága előtt egy kis dorgá­lással megúszta ... Felcsepe­redve a fővárosba került S az egyik minisztériumba pró­baidőre felvették műszaki rajzolónak. Sem nem dolgo­zott, sem nem tanult — mun­kahelyén igen hamar rjegkö- szönték addigi szolgálatait... Tavaly novemberben a karcagi leánykollégium ka­pujának zárja elromlott. A Hemző-lány hamar tudomást szerzett arról, hogy ott most különösen könnyű lopni. Ar­ra is emlékezett, hogy — mint a karcagi bíróság' ítéle­tében leszögezte — a leány- kollégiumban elég nagy az ébertelenség, lazaság. Mind­ezekből bátorságot merített ahhoz, hogy a diáklányoktól táskát, órát, készpénzt, ruha­neműeket lopjon; majdnem hatezer forint értékben. A dús zsákmánynak nem soká örülhetett; a szülei lakásán megtartott rendőrségi házku­tatás eredményei alapján le­tartóztatták. • Noha mind a tanúvallomá­sok, mind a tárgyi bizonyíté­kok ellene szóltak, a bírósá­gon tagadta bűncselekmé­nyeit. A bíróság nem adott hitelt zavaros védekezésének s a felmentésért (!) fellebbező Hemző Zsuzsannát tíz hónapi végrehajtható börtönbünte­tésre ítélte. A bíróság nyo­matékosan enyhítő körül­ményként értékelte a vádlott szerencsétlen családi viszo­nyait; de súlyosbítóként őszintetlenségét, visszaeső voltát NB m-as labdarúgó csapataink vasárnapi szereplése sikeresnek mondható. A Szolnoki MTE és a Jászberényi Lehel győzelmet aratott otthonában, a Martfűi MSE Szarvasról, a Törökszent­miklósi Fáklya pedig Kiskunfél­egyházáról hozta haza az egyik bajnoki pontot. Szolnoki MTE—Gyula 3:2 (2:2) Szolnoki MTE pálya; 1200 né­ző. vezette: Guff reund. Szolnok: Sárkány — Csaba, Török, Zalai — Sári, Danlca — Szptró, Fallal, Wilisch, Pusztai. Edző: Rátfai Jó­zsef. Gyula: Vidó — Kiss, Pász­tor, PetrovszW — Gutt, Horváth —■ Sűrű, rammer II,, Hímmer I.S Fodor, Nagy. Ediő: Hadrévl Jó­zsef. Kezdés után azonnal látható volt, hogy az erősen tartalékos MTE-nek nehéz dolga lesz a jó­képességű gyuláikkal. A vendég- csatárok igen könnyen átjátszot­tak az MTE védelmét. A 7. perc­ben Himmer I. nagy lövése a felső kapufáról vágódott vissza. Állandóan a vendégek támad­tak, ennek eredményeképpen védelmi hibából Nagy. volt ered­ményes. 0:1. A gól után az MTE nagy harcot Indított a kiegyen­lítésért. A 18. percben Wilisch hosszan szöktette magát, s a labda a kapus zsákmánya lett. Nagy nyomás nehezedett ez­után az MTE kapujára, Sárkány hálóját csak a szerencse men­tette meg a góltól. A 32. perc­bal egy MTE támadásnál Wi­lisch mesterien átadott labdájá­val Pallai kicselezte a védőket, s a hálóba gurított. 1:1. A .34. percben Pusztai szögletből ívöt labdáját Papp alig fejelte kapu fölé. A 38. percben szép MTE támadás végén. Fallal nagyszerű lövéssel küldte a labdát a háló­ba. 2:1. A 42. percben gyulai el­lentámadásnál Sárkány felesle­gesen futott ki és Himmer a há­lóba lőtt. 2:2; Szünet után védelmi hibából Ismét veszélybe került az mTE kapuja. Később azonban feljöt­tek a hazaiak és az 58. percben Wilisch nagy balszerencsével Vi- dóbs rúgta a labdát. A 68. perc­ben Papp tiszta helyzetben lőtt kapu fölé. Már-már úgy látszott, hogy nem változik az eredmény, amikor a 85. percben Papp szép fejessel küldte a labdát a háló­ba. 3:2. Megállapíthatjuk, hogy az MTE második félidei játékával meg­érdemelte a győzelmet. Mindkét oldalon sok helyzet maradt ki­használatlanul. Cs. Farkas. Bán- hidi és Tővizi liiányát nagyon megérezte a csapat. A gyulaiak — különösen az első félidőben — nagyon lelkesen és jót játizot­tak. A játékvezető jól működött a sportszerű mérkőzésen. Jók: Palla i, Danka. Papp, — illetve: Petrovadttj Hímmér a., Guti. JPe I» Jászberényi Lehel—Hód­mezővásárhelyi MTE ■H« (5:1) Jászberény. 1500 nézői Veaette: Kópiáid (Debrecenből), íáaabc- rényi cehei: Szekeres 9* Fortu­nái Táncsics, Fehér *• Jósec. Nagy I. — Magyar, Fekete, Nagy III., Lugosí. Fülöp. — H. MTE: Enyedi — Kanász, Holubán, Ba- csa — Bordái, Suhajda — Berta, sepsei, Nagy ernyedt» Zsótér, Ro- zik. Mindkét fél nagy becsvággyal küzdött és az első perctől a mérkőzés végéig élvezetes játé­kot nyújtottak. A tíz gól ellené­re a Hódmezővásárhely mezőny­ben szépen játszott, de kapu előtt megtorpantak. A Lehel csa­társora — mint a gólok száma is igazolja — javuló formában van. A Lehel mindkét gólt szabadrú­gásból kapta. Góllövő: Nagy m. (4), Lugosi (2), Fülöp (2), Józsa. Fekete, il­letve: Nagynémedi. Rozik. Jók: Lugosi. Nagy ÍH., Fülöp, Józsa, illetve: Enyedi. Nagynémedi, Zsótér, — Koromé aí —i A forduló tovább! eredményei Martfűi mse — szarvas 8:0 Szarvas, 3008 néző. Kiskunfélegyházi Építők—Tö­rökszentmiklósi Fáklya 1:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, 1100 néző. Békéscsabai Építők — Szegedi Építők 1:0 (0:0) Szeged, 800 néző. Békéscsabai Agyagipar—Makót Vasas 0:® Békéscsaba, 1280 néző. Kecskeméti TE—Orosházi Ki­nizsi 1:8 (0:0) Kecskemét, 2500 néző. Csongrádi Petőfi «* Szegedi Spartacus 3a (1:0) caonerád, 1500 néző) Ä bajnokság állása 1. Sze. Ep. 23 1* S S 48:23 SÍ 2. Sze. Sp. 23 1« 8 5 44:08 28 3. Kecském. 23 11 6 0 32:23 23 4. Orosháza SS 9 10 4 28 38 28 5. Szó. MTE 23Ül 5' 7 4837 27 e. Csongrád 23 11 5 7 47:32 27 7. Gyula 23 18 7 6 42:30 27 8. Jb. Lehel 23 8 6 8 48:4« 24 9. H. MTE 28 9 S 8 49:56 23 19. Martfű 28 9.3 11 37:45 31 11. Szarvas 23 8 4 11 3339 20 12. BCS. Ep. 23 8 4 11 31:40 20 13. T. Fáklya 23 6 8 9 23:31 20 14. Makó 23 5 9 9 20:94 19 15. Bcs. Agy. 23 5 7 11 17 1«. Kfélegyh. 23 2 4 17 16:47 S (apróhirdetések) Állás gyakorlattal rendelkező esztergályos, autószerelő ÉS fényező szakmunkáso­kat keres a szolnoki vas­ipari vállalat, jelentke­zés a munkaügyi vezető­nél, HUNYADI JANOS ÜT 4. SZAKKÉPZETT elektromos és autogén hegesztőt és géplakato­sokat: keres azonnali belépésre a Törökszentmiklósi Baromfifel­dolgozó Vállalat. KÉPESÍTÉSSEL rendelkező nor­más bérelszámolót azonnali belé­péssel felvesz a Szolnoki Épület- karbantartó KTSZ. Ady Endre U; 63. FELVESZÜNK azonnali belépés­sel egy főkönyvelőt képésített könyvelői oklevéllel, vagy köz- gazdasági technikumi végzettség­gel. Cím: Alattyátol Gépállomás. Fizetés megegyezés szerint. A TISZAFÖLDVÁRI Földműves­szövetkezet Igazgatósága boltve­zetőket keres külső tanyai bolt­egységek vezetésére. Jelentkezni lehet személyesen a központi iro­dában. Erkölcsi és működési bi­zonyítvány szüséges. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. KŐTELEK és Vidéke Körzeti Fölüművesszövetkezet ,két-sze- mélyes élelmiszer önkiszolgáló boltjába azonnali belépéssel bolt­vezetőt keres. Jelentkezés azon­nal íftsban vagy Személyesen. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. A SZAJOL1 Földművesszövetke- zet Igazgatósága kéf-személyes önkiszolgáló boltjába boltvezetőt keres. — Személyes jelentkezés esetén útiköltséget csak felvéted esetén térítünk. Erkölcsi és mű­ködési bizonyítvány szükséges. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága ás a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok, Irodaház, I. emelet Telefon: 20—93, 23—20. 20—69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Füleiben Lajos Kiadóhivatal: Szolnok, irodaház, földszint 3. Telefon: 28—91 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési díja egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél Szolnok) Nyomda Vállalat Felelős vezető: Mészáros aándof " ADÁS — VÉTEL ELADÓ t db teljesen dj 450 percliteres búvárszivattyú. Ér­deklődni lehet a törökszentmik­lósi Községgazdálkodási Váz­latnál. 6 MÉHCSALÁD felszereléssel együtt sürgősen eladó. Németh László Martfű, Lenin út S. I. emelet 5. INGATLAN ELADÓ Szolnokon, IX. kerület Dembinszky út 2 számú családi ház. Érdeklődni a helyszín er. GÉPJÁRMŰ 175-ös öninditós Cezetta robogó eladó. Szolnok, Csallóköz 3. 125 köbcentis fekete Danuvia motorkerékpár, príma állapot­ban eladó. Szolnok, Csont utca 1 szám. 250-es oldalkocsis Pueh üzemké­pes állapotban eladó. Jászszent- andrás, Feleó tanyai iskola. VEGYES FIGYELEM 1 Mielőtt CSerépkály- hát vásárol, tekintse meg a Karcagi Népművészeti Agyag­ipari KTSz kályha mintáit. Nagy választék, pontos beütemezett, szállítás. Vállalunk kályha ása­tást, tisztítást. Még az őszi Idény előtt adja le megrendelését. Cím: Karcag, Deák körút. FILMVETÍTŐ GÉPEK, HANG- ERŐSITÖK, — RÁDIÓK — ÉS FÉNYKÉPEZŐGÉPEK, VA­LAMINT IRŐ- ÉS SZÁMOLÓ­GÉPEK SZAKSZERŰ JAVÍTÁ­SÁT VÁLLALJA A SZOLNOKI VASIPARI VÁLLALAT FINOM- MECHANIKAI RÉSZLEGE, — SZOLNOK, KOSSUTH LAJOS ÜT 7. (HALASZCSARDA MEL­LETT.) MENYASSZONYI csokrok, vá­gott és cserepes virágok állan­dóan nagy választékban kapha­tók a törökszentmiklósi Község­gazdálkodási Vállalat virágüzle­tében * **s MINDENÜTT EA9IATO