Sportkiadás, 1949. november

1949-11-06 [0821]

Hirsch nyerte a háztömbkörüli kerékpáros bajnokság V. futamát & KR/AR/G VG A Magyar Kerékpáros Szövetség vasárnap dél­előtt Kőbányán rendezte meg az 1949. évi háztömbkörüli baj­nokság V, futamát. Az esős id,~ nehéz feladat elé állította a versenyzőket, A verseny liget-utca, Füzér-utca, Szent László tér és 3ánya-utca által határolt körben folyt le. Rajt és cél a Liget-utcában volt. A versenyt a rossz idő ellenére is több­százfőnyi közönség nézte végig. A III. osztályú ifjúsági ós felnőtt kerék­párosok 33 km-es versenyében Szabó /MTE/ győzött /59:31/ 36 ponttal, 2. Ráczkevci /PTC/ 15 p T , 3, Bozsik /SzHSE/ 9 p, 4. Vógh /Előre/ 7 ps, 5. Nagy István /FTC/ 7 p,, 6. Z *ka /CSMTK/ 1 p, Fölnőtt vaskorekesok 33 km-cs bajnoki•verse­nyében Bartusek /Postás/ győzött /59:lo/ 20 ponttal, 2, Farkas /FTC/ 12 p,, 3, Csonka /CsMTK/ 9 p,, 4. Ermler /FTC/ 7 p., 1 kör hátránnyal, 5. Horváth /RVSE/ 4 p;,, 6. Fűzi /FTC/ Versenvkerekesek 55 km-es versenyében:- 1. Hirsch /SzHSE//l ó 42:55/ 44 ponttal, 2. Nyilasi /TFNv/ 30 p*> 3. ötvös /Előre/12 p., „4. Kiss Ferenc /Előre/ 8 p., 5. Kiss /Kühne/ 5 p,, 6„ Kováss Emil 1 pont, körhátránnyal. A versenykerekesek háztömbk..-rüli bajnokságá­nak 5.. futama után továbbra is Kiss Ferenc /Előre/ vezet 75 ponttal, 2. Hirsch /SzHSE/ 71 ponttal, A bajnokság VI., Ogy bon utolsó futamát jövő vasárnap Csepelen bonyolítják le, /MTl/ Tóth Károly /MTE/ legyőzte Réthit az I, osztályú tornászbaj­nokság sor|n & i MZ/G VI Vasárnap délelőtt a Tostnürelósi Főiskola tornacsarnokában rendezte meg a Ma.gyar Tornász Szövetség nagyszámú induló részvétel ével a I, II. III, osztályú egyéni és II, III. osztályú csapat tornász bajnoki küzdelmeket, A versenyen a legjobb tornászok kivételével utánpótlásunk legkiválóbbjai teljes számban resztvettek és nagy küzdelmet vivtak, /fol-rt káv/ K