Sportkiadás, 1949. szeptember

1949-09-11 [0819]

Poich Loránd nyerte a Cavalloni-Kupát a hajdúszoboszlói repülő model­lező versenyen, - A szombati győztes Horváth Ernő gumimotor vizl­inditásu gépe uj nemzetközi csúcseredményt ért el távrepülésben. VG/Bp/Sz/AR Bp Hajdúszoboszló, szeptember 11, Vasárnap reggel gyönyörű idő köszöntött a hajdú­szoboszlói repülőüodellezőkro. A nemzetközi veroeny keretében ekkor rendezték mog a Cavalloni Kupa-versenyt, Az OMRE repülőtéri központi épületében helyez­ték ol a külföldi modellezőkot. A szobák falát mindenütt jnlsz vak díszítik": * "Példaképünk a'.sztálini sasókí M "A SPQŰallcaéa ma a dol­gozó ifjúság sportja". A Cavalloni Kupára való tekintettel a vasárnapi versenyen megjelentek az OMRE vezetői: Ródei'György őrnagy főtit­kár és Rónai Rudolf őrnagy főtitkárhelyettes, Jolon voltak a külföldi versenyzők vezetői "'élü­kön Alexander Tacsojevvel, a szovjet küldöttség vezetőjével és Pa­vel Pavlov csapatkapitánnyal, A modellezők már a kora roggoli órákban megkezd­ték gépoik terepitéscit, hogy a nagy versenyre kellőképen felkészül­ve vehessenek részt, 11 óra az idő.., a repülőtér észak-északkolctí sarkából egymás után startolnak a modellek. Elsőnek Bogyó Porcnc \ modellje emelkedik a magasba ós szép repülés után 1;36 perces időt • ért el. Közben Benedek György az OMRE modellező osztá­lyának vezetője részletesen ismertette a Cavalloni Kupa történetét eV j elöntő ségét, •• Cavalloni Porcnc a Mátyás-gimnáziumban volt a matomat'ika és fizika tanára. Rcndkivüli képességű ombor volt, a mű­szaki tudományok majd minden ágában'jártas,Az ő nevéhez fűződik a magyar repülőmodellezés megteremtése. Saját demokratikus érméseitől vozotve foglalkozott az ifjúsággal és a Szovjetunió példáját követ­ve honositotta meg hazánkban is a modellezést, - A Cavalloni csoportnak jelenleg mintegy 30 tag­ja van, akik a Mátyás-gimnázium diákszövetségébe tömörülnek. - A Cavalloni Kupa versenye a Wakesieldi szabály­zat szerint kerül lebonyolításra, A versenyen kizárólag gumimotoros gépek vesznek részt és a szabályzat egyik főpontja az, hogy 22,7'deka­grammnál könnyebb gépek nem indulhatnak és a szárnyterületnek 12.9 • négyzetdeciméternek, kell lenni. Közben örvendetes hir érkezik; megtalálták Hor­váth bajtárs gépét - hangzik a kiáltás és a szombat délutáni gumi­motoros vizi ihditásu verseny győztese,Horváth Ernő örömtől sugárzó arccal siót a versenyrendezőséghez. • p> iffi. /P^lvt.köV./