Sportkiadás, 1949. szeptember

1949-09-04 [0819]

/Fölényesen győzött az MTX. > .1,folytatás/ Mo/Bp/AR RA A II, félidőben folytatódta!: azMTK támadások, dc - fia--, tal csatárok sokat hibáztak a kapa előtt. Nyomasztóvá vált az MTK fölénye ós o 18. percben. Hi­degkati lövőso Kovácsról visszapattant ismét Hidegkati olé, az Ösz~ szekötő B&ncsik elé tolta a labdát és a közópcsafár 10 m-ről a bal alsó sarokba lőtt. /4:l/ A 27, percben Hidegkati szépen cselezett • 15 m-ről leadott lövése a jobb alsó Saroltban kötött ki. /5:l/ A 40. perében Szolnok egyéni akció révén 14 m-ről nagy gólt lőtt a jobb­•f*lső sarokba. /&'.!/ A Mhort a félidő végén teljesen visszaesett, csatársora nom bírta tartani a labdát és a védelem nom hirta a nagy nyomást,/MTI / i Soroksár lelkes játókkal győzött a Csepel ellon, • RS/Sz/AR RA Soroksár - Csepel 2:1 /2:0/ Csepel, oűOO néző, játékvezető iBankó, Csepeli támadással kezdődött a mérkőzés. Az első peré­ben Rákosi ügyesen kiugratta Tóthot, aki a balösszekötő helyéről alig lőtt kapu fölé, A kövotkoző percben a csepeli védők bizonytalankod­tak és Hontvári lövése alig kerülte el a kaput. A 4. percben Keszthe­lyi jd helyzetből kapu fölé emelte a labdát. Két perc múlva nagy hely­zete támadt a Csepelnek, dc Marosvári, Tóth, majd Keszthelyi hibázott, Az iram ezután ogyre jobban élénkült, A 8. percbon Pusztai 25 m-es szabadrúgása a lécet súrolva jutott kapu fölé. Változatos játék után. a 21, percben a Soroksár balszárnya veszélyeztetett, dc Juhász lövé-' sc elkerülte a célt. A 24. porcben Tóth ügyesen kiugratta Ifc.ro svárit, aki egyedül tört a kapura, de a szemfüles Zsikla leszedte lábáról a labdát. A Soroksár a 25* percbon szerezte meg a vezető gólt: Antóni ügyesen kiugrott s a pompás beadásából Junász mintegy 4 m-ről élesen a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. /l:0/. Ezután néhány per­cig mezőnyjáték folyt a pályán. A 35, porcbon szép soroksári összjá­tok után Pusztai Hontvárihoz gurította a labdát, aki 20 m-ről várat­lanul nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. /B*.o/ Ezután a Csepel támadott többet; Udvarosnak volt egy nagy helyzete, de ezt nem tud­ta értékesíteni* A második félidőben nagy lendülettel kezdett a Csepel* A 3. percben Takács lövését némi szerencsével védte Zsikla. A 7, perc­ben nagy kavarodás/a -Soroksár kapuja előtt, dc a csepeli csattrok lövése emberbe akaüt. Erősen szorongatott a Csepel, o 14. percben Preiner 30 m-ről küldött magas labdáját Zsikla először fogta, .majd Keszthelyitől zavarva kiejtette ós a csepeli csatár besodorta io háló­ba. /2:1/ ,./ • . ^ /Folyt.köv,/ L támadt - •