Sportkiadás, 1949. augusztus

1949-08-06 [0818]

A Csepel nyerte a "Petőfi emlékzászló" kézilabda Somát § Bgy/KR/Sz RA A k'agyar Kézilabdázói Sgyesületelnek QfgzágQS Szövetsége szombaton délután a Kispesti AO Klapka-utcai sport- ' telepén rendezte a Petőfi emlékzászló kispálya kézilabda tornát,' amelynek bevételét a Sportcsarnok melletti kézilabda kispálya építésére fordiíják. 1 tornán négy csapat: a Csepel, ÜTE, MIE és KA01 vett részt, - Ereckmények: ükTl - Csepel 7:5 /S:0/ KAOE - MTE 9:7 /4:3/ HTE - ükTE 7:3 /5:l/ Csepel - KAOE 8:5 /5:2/ KlOE - TJEI F: 5 /l:l/ Csepel - HfB 7:6 /5:3/. A torna keretében az 5TB, I.' és 2T3. II.. válo­gatott mérkőzést bonyolították le, amelyet az N3. II, csapat nyert meg 10:5 /S:2/ arányban. A tornát s ezzel e gyütt a diszeskivitelü, asztalra állit,haté Petőfi emlékzászlót - amelyet a szabadság lánglelkíi költőjére való megemlékezésül irt ki a szövetség - a csepeli együttes nyerte- meg 4 pottttál az 3ITE, UTE és KAOE előtt. /líTI/ r * ~ Helyreigazítás * Mai 4.kiadásunk'első hirének első bekezdése belyeaen a következőképen hangzik: Az { országos vasutas női kézilabdabajnokság küzdelmeit szombaton rendeztek oz Istvántelki Főnrübely sporttelepén. Eredmények: 3 'C 0 • I Korábban kezdik a Vesas - FSC vizilabda mérkőzést.' § KP/Sz A Vasas - 1TSC bajnoki vizilabda mérkőzést vasárnap este fél 7 érőkor rendezik a Femzeti Sportuszodában. /ZITl/