Sportkiadás, 1948. május-június

1948-06-20 [0814]

/lóverseny folytatása/ . Lfutav. Nem teli vérek hqndittnpja; /TetVjlOOfin;./:/ 1. Mami II. /Csecs/. 2. Lidérc /Gosztonyiy, 3; v Laguaa II, /Kiss/.' Indltrr'ra% Bogár 11. f Föszikc, Rozika, vasvár, Titikc, Bttaáay III., Katica, BaLcriaa. Bövid fcjhcssznl nyorvo, nyairhossznl harmadik, ' NB I„osztályú bajnoki labdarugó mérkőzések Moyííc A labdarttgi bajnokság NB I, osztályában vasárnap dál­után a következő bajnoki mérkőzéseket játszatták lo: Csepel -MATSOSs 20/1;!/. Sport-utca, 10,000 néző. Játékvezotő: Knlloir* t-—*r Icca jé játékot hozott a bajnokság szempontjából fon­tos találkozó;' A MATSüSz sokkal i óbban játszott mint cl len fél o o jobb csatársorral gólokkal nycrhoHe vdaa meg fi mérkőzést, A cao^oli csapat formája ^Infí játszott, MAF30íz-támndásokkal indult a mérkőzés. A 8; perebon Szabó III. beadását Szabd II. tiz lépésről r. sarakba lőtte. 1*0 a •-' MATEOSz javára. Továbbra is a hazai csapat maradt'fölényben. A 13. pJícbon B r rbály II. hagyott ki jé helyzetet. A 3£. percben kiszaba­dult a Csepel eo kie^/cr.látott- Szabö* II. hibájából §zentosi elfutott s beodását Pintér a kifutó "kapus mellett ?. hálóba lette. l-l. " ' Két perc múlva Zsolnai elől kifutással mentett a csepe­li kapus. Szünet 'után íalvtntédott n hazaiak fölénye s mégis a Csepel árt el ujabb gélt. A 11, porcbon Koszthelyi"!i. átadását Szontosi 10 lépésről a hálóba lótto. 2:1 A Csepel jajára. *• Ezután Zsolnai lövését nehozen védto Székese s-. mnjd"a MATEOSz-csntár második lövése a kaoufáról pattant viasza. A ^2. porc­bm" egyenlíthetett vlnn a MATEDSz, dc Szabó III. nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. Az utalsé tiz percben h Csepel boszárult a kapuja elé r dc á MATEOSz-csntáxrk továbbra is g5lképtcIc.iolaok bizonyultak; > - 9 Kif est - Hala dás 2:1/0:1/. Sz-^batholy, 5000 néző. Játékvezető: tmif^.tdT 1 T" " """ A mély, CSUGS^Í talajon, á"hazai esap^t lJLiyogcson többot t ám silót t* dc csatársora nem tudrtt megbirkózni a kömény és lelkes kis­pesti vedeloromol. Csaknem állandóan a ü alrdis tánrdat^ de _, á sok hely­zetből csak oayet tudtak értékcsitoni a szombathelyi csat rck. -A veze­tő gólt a 11. percben a"H.~ladái, szőrözte meg* A 4ü, perebon Varga jó átadását Zámbő" 10 lépésről a jebb folsé sarcba bombázta. l.-C a Haladás l**^' • ' /Prlyt.kövV f>