Sportkiadás, 1948. március-április

1948-04-18 [0814]

/ HE I. labdarugó mérkőz >sok 1. folytatása/ /SzAC - DVSC mért. folyt./ A 23, percbon vezetést szerzett a SzAC. Flróián át­adását Sz-dbó III. mintegv hat lépésről a kapufára lőtte, majd a vissza­pattanó labdát a halóba totfábbitotta. 1:0. Feljött a DVSC, de a debreceni csatárok gyenge lövések­kel fejezték be támadásaikat. Sídlik lövését Szabó I. a kapuiéra öklöz­te s onnan a KAPU mögé perdült a labda. A 38. percben ,0vpri beadását FL árián bombázta.- a hálóba. 2:0. Szünet után a Debreceni VSC vette át a játék irányí­tását, r Vihat, Komló si, majd Szabó I, lövése kerülte el a kaput. A márkáz 3s 3tí. percében érkezett mo,% a pulyára Tildy Zoltán köztársasá­gi elnök. A játékvezotő a mérkőzés megszakított a s a közönség állva hall­gatta végig a Himnuszt, Az utolsó negyedórában ismét a SzAC került fölénybe, de az eredmény már nem változott. Csepel - Szolnok 6:2 /4;1/, Csepel, 3000 nézd. Játék­vezető; B&sta. " ~—' A Szolnok legyőzése nem jelentett különösebb nehéz­séget az ismét < foíTj)á.'bai:ri.dült csepeli csapatnak. Végig fölényben volt a hazai .-járda és ilyen "ar-'nyban is megérdemelte a győzelmet. A szolnoki csatárok egy-E-H jó helyzetet kihagyta!:, A Szolnok kezdett és a 2. percben a Csepel érte el az első gólt. Pintér beadását Marosvári a kifutó Horváth mellett a bal alsó sarokba lőtte . 1:0 ö Csepel javára. A 8. percben Négyesi lö­vése a kapufáról pattant vissza. A 10. percbon Fintor beadását Preiner lőtte a hálóba. 2:0. A 14. percben Preiner lövése a lécről vágódott vissza. Állandóan-a Csepel támadott. A 30. ,perc bon Négyesi volt ered­ményes. 3:0. A 35. percben Maros vári hét lépésről a felső sarokba lőtte Pint ?r boadását. A 3ö. percben Szántó lövése Nagy II. libáról a halóba vágódott. 4:1. - Szünet után a 8. percben ujabb csepeli gól született. Pintér szöglet rudast Né gyesi közvetlen közelről a hálóba fejelte. 5:1. A Csepe lefékezett, feljött a Szolnok. * "varga. ,majd Körmendi lövé­se került a kapu mellé. A 28. percben Kolláth 14 méteres lövése a kaoufa tövéről a halóba pattant. 5*2. A hnzai csapat ismét rákapcsolt s Keszthelyi II. a 28, percben belőtte a hatodik /jóit. 6:2. A mérkőzés hátralevő részébon unalmas, csapkodó játék folyt. Szeged - Erzsébeti MTK 3:0 A : o/. Szeged, 5.000 néző. Jdt é kví ze tó; Kris tó t~T^ A kiesés ellen küzdő csapatok nagy harcot vivtak. Az első félidőben az üMTK lényegesen többet támadott. Ablyt.köv./X