Sportkiadás, 1929

1929-03-10

III.ker FC- Vasas 2:0 f /l:0/- Biró: Magyar.- A" Vasas intézője Sohreiber Mátyás kifogást emelt Magyar kirónál a pálya hasznavehetetlen'volta miatt s már előre . is óvást jelentett be a mérkőzés "bajnoki jellege ellen. Magyar biró rövid gondolkozás után meg is alkotta véleményét: a mérkőzést csak mint barátságos jellegűt fogja levezetni. A közönség óriási izgalmakkal fogadta a nemvárt birói ööntést s meglehetős hangosan adott kifejezést ellenvéleményének. Ekkor egy bizottság alakult, melynek tagjai Brüll Alfréd, Fodor Henrik dr. és Szi­geti Imre voltak, mely bizottság viszont azt állapította meg, hogy.a pálya alkalmas bajnoki mérkőzés lejátszására* Erre Magyar biró is megváltoztatta előbbi határozatát' s a pályát utólag bajnoki küzdelem megtartására alkalmasnak jelentette ki» így tehát nemesekély izgalmak közepette körülbelül félórai késéssel kezdték meg a meccs lejátszását. Az első félidő váratlanul soroza­tos Vasas támadásokká! telt el, a Ill.ker a félidő kétharmad részében véde­kezésié szorítkozott. Már az első tizpercben három kornerral veszélyeztet a Vasas. A.21~ik percben Fröhlich közvetlen közelről mellélő, majd Báder több alkalommal nagy helyzeteket hagy kiaknázatlanul.Neuhaus is'bravúrosan véd né­hány szép lövést* A 42-ik percben Kovács .megsérül és kiáll. Szinte nyomasztó a Vasas fölénye. Szünet Után teljesen megfordul a játék menete, a Ill^ker. csak nem végig fölényben van.'Az első percekben áégy Illokerületi korner, majd a 81-12: percben ismét kettős A 38-ik percben Fried váratlan bombáját Neuhaus védi, a 39-ik percben Drössler centerezését Schiller Szülik hibájából góllá értékesiti: 1:0A 44-ik percben fault miatt li-eshez jut a Ill.kerület, melyet ; Semkey értékesití2:0 Kultsár István MA.C a X.Thomka - emlékverseny győzte se. A lágymányosi réte­ken vasárnap délelőtt rendkívül mely talajon fopföt le'a legklasszikusabb mézei verseny, amelyben 9 egyesület 67 indulóval vett részt. A körülbelül 7.5 km. távon Kultsár.István MAG bizonyult a legjobbnak,'aki immár harmadszor győzött a Thomka •'• Emlékversenyben, Ide je :• 27 :47.6 mp. '2. Gergely VASAS 27:56, 3. Bejei JLÉLC. 27:59,4. 4. Fexrihegyi MTK 40 méterrel hátrább, 5» Osuszth MTE • 70 méterrel, 6. lindtner Vasas további 10 méterrel, 7 r Járó'MTE 140 méterrel. 8i Balogh Vasas 170 méterrel; 9 0 Majcrossy ESG 220'méterrel.- Csapatversenyben: I. Vasas 52 p«, 2. MTE 54, 3. MAC 77, 4* ESC 93, 5. UTE 106, fr. MTK 155, 7c BIK 209 p„_ A tóiz Thomka emlékversenyben legtöbbször az MTK győzött: 4 alka­lommal, a MAS 3-szor. az MTE-2 esetben, a Vasas pedig most, A MAC gárda gyenge helyezése annak tula jdonitható,'hogy a legjobb három griffmadaras hosszútáv­. futó ma. Milánéiban állt starthoz. A Vasas propaganda mezei versenyé.- v asárnap délelőtt a Tarnai-réten, 5200méte­res távon, 26 indulóval folyt le. Eredmény: 1. Kiss Lajos 18 éves asztalos 13:30 mp... 2.'Ro tűi' Sándor szerelő 23-éves, 13:35 mp, 3«Eeuler Gyula 18 éves borbély 13:40,- 9. Hollstein Hugó, a Sport Hiradó terjesztője 14:05 mp»- A célba '' • húszan érkeztek be 3­II. liga:. Józsefváros-BAK TK 6:2,/2:2,/. N em fejeződött be a válogató birkózó verseny. Eddigi eredmények: I.légsúly:Zom­bory MAG, tartalék Reutcsák;12.könnyűsúly:Kárpáti UTE,tart.Surányi: III.kiskö­zépsúly :Tmiyoghy FTPjtsrtoMatuxa. IV.nehézsúly: Szelky Vasas.Badó nem jelent meg is ki sem mentette magát,a válogató bizottság ezért Szelkyt jelölte a Dor%­mundi Európa bajnokságra-- A peh^l^-suly és a nagy középsaly. küzdelmei kedden este fognak'lefolynia Műegyetemen.' Tasnády-Fehér,illetőleg Ferenczy-Szabó-lö-" mény közötte A Tiszti VC kardversenyének döntőjéb e bekerültek:' Gönczy HATZ-, Tóth dr.Idrányi Bogén, Nagy Ernő, Pillér. Kabos. Fiala és Tihanyi.A döntő mérkőzések este 7 órától a Tiszti Kaszinó vívótermében folynak le <> Ügetőverseny. I. futam:!* lord Ida,/Maszák/l l/4r/, 12. Itt vagyok/Zwillinger 2/Indultak még Sybilla és Notabene ,Tot: 1.0:16-,Olasz 20, II. futam:1. Radonban /Nóvák 1 l/4r/, 2. Vinee/Marschail 8/ Kleine lamé / Maszár 3/ Indultak'még: Comtesse,Pró Patria, Dante, Keringi Tot: 10:23', H. 13,15, Olasz 36,- III.Futam* 1.Fácán /Zwillinger' 2/ 2. Rámás/Nóvák 1 l/4r/.Indultak még:Senator M.^é Kanadai Tót: 10:37.Olasz 42. IV.'futam:l.Pattanytyus /Nóvák 1 l/4/, 2. Pogány/Benkőö/. 3,Uribaka'/Feisel s/,Ind. mégíKotnyeles,Jegér,Coderó,Csárdás,Mokány,Horpacs. Tot:lO:21.H.15,25,35,01asz 75.-