Sportkiadás, 1928

1928-07-08

, , If.lusági at 1 e tikai bajnokságok és szenior csapa t baj nokságok. /folytatás/ Magasugrás: "T.Stumpf KEAC 174 cm.2.Teriy MVSE 174 cm. Északnyu­gati, kerületi rekord ! 3,Schopp KISOK 170 cm.Diszkoszvetés: 1 .Madarász S'ZAK 40 m.80 cm.2.Arany Arak 37 m.34 cm.3.Hunyor RAC 35 m.63 cm.3000 m.I.Kiss MTE 9:24.2 mp.2.Pető MTE 9:30 mp.3.Eper ESC 9:33 mp.4-szer 400 -as szenior staféta Budapest bajnokságáért:1.BBTE /Várkonyi,Szalai,0dry,Barsi/3.25.2 mp. 2.KA0E 3:28.6 mp. 3. MTK 3:40.2 mp. Távolugrás: l.G-oda MAC 666 cm.2.Hepp KEAC 635 cm.3. Mikes KEAC 635 cm.-5000 m.szenior ötös csapatverseny Budapest bajnokságáért:1.MG 31 ponttal.2.MTE 35 p. 3.ESC 54 p. Egyénileg:1.Szerb MAC 15:54.8 mp. 2.Belloni MAC 16:19.6 mp. 3.Kulcsár MAC 16:24.8 mp. Szeged válogatott -Orosháza válogato t t 2:l/Q: l/Déli Végek Magyar Szent Korona Kupája.- Orosháza. • Magyar lovak veresége Berlinbe n. A mai berlini lóversenyen az Internationaies Hürdenrennen-ben Táncosnő nelyezetlen maradt, a versenyt Kikeriki LI.nyerte.- A grunewaldl Icy V/ind Rennen Ausgleichen-ben Palóc hely ez étlen, a versenyt Normahne'n nyerte.- A Grosser Preis von Berlin -ver senyt Oleande, nyerte /lov.Varga/ 2.Mah yong /lov.Fretzner/ • 1 Brtskj^_njyyyj3z^^ m. hölgy hátúszás-: l.Ve: mes Mygdá FTC 1:41.4 mp. 2. Eermann "FelTnci á~TíS C~"TT4 5 mp: 100 m..gyorsuszás:l.GáborffyBSZKET 1:02 mp! 2.Hollósy MTK 1:05.8 mp.100 m. hátúszás :1.Bit skey LASE 1:15. 6 .mp.2.Agar MlAC 1:23 mp.3. Kolozsváry MAC 1:25. 6 mp.200 m.hölgy mellúszás:!. Vass Margit MUS 3:43.6 mp.2.Feszt Franciska NSC 3:44.8 mp.3. Breuer Erzsi és Magasházy Rózsi 3:54.4 mp. 100 m.hölgyuszás l.Sipos Manci NSC 1:20.2 mp.2.Stieber LotM MAC 1:24.4 mp'.S.Tóth Ilonka MUE 1:27.2 mp. Műugrás, Budapest bajnoksága:1.Nagy Károly MTK 145.20 pont,2.Len­hardt Ernő MAC 126 pont 3.Kovács UTE 102.88 p.A műugrás alatt botrány tört ki a nézőtéren. Vágó-.'íilheim Jenő összeszólalkozott Dénes Károly biróval. Dénes elhagy a bírói posztját és Vágó -Wilheimnak ;•: támadt .Vágót a rendőr­ség igazoltatta és eltávolította a pályáról.- Vizipoló: FTC-MTK 1:0/0:0/Biróv Halmay Zoltán. A győztes gólt a második félidő 56. mp.ben Keserű II.dobta Vértessy.beadásából.- .* III.ker.TVE-MAC 2:0 /0:0/ Biró :Beleznay László.Gól­dobók: Sárkány beadásából Czele és Kékesy beadásábóL Róbert. A népszigeti olimpiai váloga tó birkozóversenyen Papp MiAC gyázött Tunyoghy FTC ellen és Szalay MTE Szabó MAC fölött. Amszterdamba tehát Papp és Szalay megy. A Budai Lövész Egyesület junior bajnoksága .1.Durst Richárd 20­184 2.Helbing László20-179, 3. Murvai István 20-175, 4.Zimbegg István 20-174. Sabaria-Hun gá ria 2:1/ 2:0/ Szombathely-4000 néző-biró :Vicaaiik. Nagy Síúbaria fölénnyeI"Tcezdődik a mérkőzés , mindkét csatársor nagyszerű . tesnnikai alürökkel dolgozik,nagyon változatos•a játék képe, ^ól meg is csác a 28.percben esik Stoffián révén. /l:0/Heves Hungária ellentámadások,de a Sabaria közvetlen védelme- igen massziv és minden esetben sikerrel parirozza az ellenfél- csatársorának vehemens akcióit. A 43. percben a Sabaria^jobbszár­nya vezet támadást s Holczbauer kapja a labdát, aki közvetlen közelről a má-r sodik gólt lövi:2:0. A második félidőben ellanyhul a játék,a Hungária mintha valamivel többet és veszélyesebben támadna.A 32. percben Tritz egyéni akció­ja meghozza a-Hungária egyetlen gól ját.A'mérközés befejezésig mindkét fél ré­széről szép akciók,áe egyik félnek sem sikerül ujabb golt elérnie; 2:1. Bás tya-Rapid 4:2/2:17A szegedi profik megérdemelt győzelmet arattak a kitűnő­formában levő bécsiek felett. A nagy gólarány egyfelől a Bástya kitűnő védelmét dicséri, másfelől Schwartz kitűnő iétíkat.Schwartz, . ''hat' trick*'-et csinált, amennyiben a 15, a 20, és a II.félidő 6.percében a Bástya első három gólját lőtte -be, A negyedik, magyar gól Varga nejéhez fűződik az utolsó előtti percben.- A Rapid gollövői: Smistek /26 p/és Kuthan /H.2o.p