Somogyi Hírlap, 2017. február (28. évfolyam, 27-50. szám)

2017-02-17 / 41. szám

2017. FEBRUAR 17., PENTEK SPORT 15 Évadnyitó versenyen remekeltek az adorjánosok USZONYOS ÚSZÁS A dunaújvá­rosi MAARSK Kupával meg­kezdődött az idei szezon az uszonyosúszók számára. Az évadnyitó versenyen nagyszerűen szerepeltek a Kovács László mesteredző ve­zényletével induló Kaposvá­ri 1. MCM-Diamant Adorján Sportegyesület sportolói. Ösz- szesen tizennégy arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet szereztek. A versenyzők közül többen is triplázni tudtak korosztá­lyukban, így három számot is sikerült megnyernie a lányok közül Varga Krisztinának és Török Emesének, a fiúk közül pedig Semostyán Róbertnek és Kováts Alexnek. A pont­versenyt a Kaposvári Adorján nyerte, második lett a Muréna Szegedi ÚBK, míg a harmadik a Búvársuli SE lett. A Kaposvári 1. MCM-Dia­mant Adorján SE eredményei- serdülő-felnőtt korosztály- Török Bence: 50 m felszíni úszás: ...2., 100 m búvárúszás: ...3., 200 m fú: 1.; Semostyán Róbert: 50 m fú: 1., 100 m bú: 1., 200 m fú: 1.; Hamlin Matt­hew: 100 m bú: ...3.; 200 m fú: ...3.; Durgó Katalin: 100 m bú.: ...2.; Tóth Luca: 100 m bú: ...3.; Király Eszter: 50 m fú: ...2., 100 m bú: 1., 200 m fú: ...2.; Varga Krisztina: 50 m fú: 1., 100 m bú: 1., 200 m fú: 1.. Gyermekkorosztály - Ko­váts Alex: 50 m uszonyos del­fin: 1.; 100 m ud: 1., 200 m uszonyos gyors: 1.; Török Eme­se: 50 m ud: 1., 100 m ud: 1.; 200 m úgy: 1.; Szántó Réka: 200 m úgy: ...2. Kun Z. Sikeres váltók 4x100 m uszonyos gyors mix váltó: ...2. Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE if­júsági kor. (Török, Landor, Tóth, Durgó). ...2. Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE fel­nőttkor. (Varga, Király, Ham­lin, Semostyán). 4x50 m uszo­nyos pillangó váltó gyermek­korosztály: 1. Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE fiú csapata (Kováts, Stéger, Kar­nis, Korvicska). 1. Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE lánycsapata (Török, Bank, Öt­vös, Szántó). A fővárosban rendezett kiállítás helyszínein sokan követték figyelemmel a teremíjász országos bajnokságok küzdelmeit Fotó:BHÍE bajnoki címet nyert A FEHOVA rendezvényeivel egy időben a kiállítás hely­színei adtak otthont a külön­böző íjász szakágak orszá­gos bajnokságainak, ahol re­mekeltek a BHÍE sportolói. Kun Zoltán zoltan2.kun@mediaworks.hu ÍJÁSZAT A FEHOVA rendezvé­nyeivel egy időben a kiállí­tás helyszínei adtak otthont a különböző íjász szakágak or­szágos bajnokságainak, illet­ve egy nemzetközi GP-nek. - A Magyar íjász Szövetség ren­dezésében történelmi, terep és 3D, valamint pályaíjász szak­ágban mérhették össze tudásu­kat az indulók - adott tájékoz­tatást a Boronkai Hagyomány- őrző és íjász Egyesület részé­ről Gájer Szilárd. - A téli sze­zon a teremversenyek idősza­ka, jó felkészülési lehetőséget biztosít a tavasztól késő őszig terjedő kültéri szezonra, más­részt pedig egyedi hangulatá­ból adódóan egész másfajta fel- készültséget is igényel az íjá­szoktól. Mások a távok, mások a körülmények, más az érzés a nyüzsgő légkörben. A Boron­kai Hagyományőrző és íjász Egyesületből négy versenyen összesen tízen vet-' tünk részt, melyek­ről összesen tíz baj­noki érmet sikerült elhoznunk, három ezüstöt és hét ara­nyat. A sorozat a 3D Terem Országos Bajnoksággal in­dult, melyen Kulcsár Ernő Va­dászreflex férfi szenior kategó­riában 70 százalékos teljesít­ménnyel szerezte meg a bajno­ki címet, valamint a jogot arra, hogy részt vegyen a HDH-IAA Nemzetközi 3D Terem GP-n, Tíz bajnoki érmet gyűj­töttek a BHÍE íjászai. melyre az országos bajnoksá­gon 1-6. helyen végző verseny­zőket hívták meg. A nemzetkö­zi mezőnyben a döntő forduló­ban Ernőnek sike­rült megőriznie ve­zető pozícióját, így itt is bajnoki címet szerzett. A WA Pálya­íjász Terem Orszá­gos Bajnokságon Bogyó Gergő bare- bow fiú gyermek kategóriában a marcali kvalifikációs verse­nyen felállított országos csú­csát megdöntve került a dobo­gó legfelső fokára. Horváth Lil­la vadászreflex leány gyerek kategóriában lett első, négy ve­Az utánpótlás is eredményes volt Az IFAA teremíjászversenyen hárman álltak lővonalra. Kul­csár Ernőhöz két utánpótlás­korú íjász, Kökény Ármin Jó­zsef és Horváth Zétény Lász­ló csatlakozott. Ernő és Ármin reflex vadászíj kategóriában, Zétény korlátozott reflex íj ka­tegóriában indult. Ármin csak­nem 50 ponttal túlszárnyalva a második helyen álló verseny­zőt szerzett bajnoki aranyér­met. Zétény szintén kiváló tel­jesítménnyel ezüstérmet nyert. Ernő négy ponttal lemaradva a dobogóról hatodik lett. télytársát utasítva ezzel a szép teljesítménnyel maga mögé. Lángi Nóra a csigás lány gye­rekek közt bizonyult a máso­dik legjobbnak. Horváth Zé­tény László szintén ezüstér­mes lett, aki az előző, fárasz­tó verseny után ezen a napon is dobogóra állhatott az olim­piai íjjal lövő fiú gyerekek kö­zött. Lángi Csaba a vadászref­lexes fiú gyerekek népes tábo­rában, ami tizenegy indulót jelentett, az előkelő 6. helyen zárta a küzdelmet. Kulcsár Er­nő a vadászreflexes férfi szeni­orok között bizonyult a legjobb­nak. Két ponttal lemaradva sa­ját országos csúcsától a harma­dik bajnoki aranyat zsebelhet­te be. Erdei Renáta vadászref­lex felnőtt női kategóriában az ötödik helyre rangsorolta ma­gát. Az első kieső fordulóban búcsúzott, és a hatodik helyen végzett. A népes vadászreflex felnőtt férfi kategóriában Csá­ki Alpár és Gájer Szilárd in­dult. A rangsoroló fordulók után Szilárd a hetedik, Alpár pedig a döntőben országos baj­nok lett. Huszonnyolc csapatot szólítanak pályára a megyeszékhelyen és Siófokon Utoljára lépnek pályára műfüvén LABDARÚGÁS A hétvégén a helyosztókkal zárul a hagyo­mányos megyei téli felkészü­lési műfüves labdarúgó-baj­nokság. KAPÓS CSOPORT Szombat. A 7-8. helyekért: Magyaregres-Kaposfüred 9 órakor. Vasárnap. Az 5-6. helye­kért: Kaposmérő-Juta 9 óra­kor. A 3-4. helyekért: Mező- csokonya-Hetes 12 órakor. Az 1-2. helyekért: Kadarkút-So- mogyjád 15 órakor. ZSELIC CSOPORT Szombat. A 7-8. helyekért: Öreglak-Kapos szerdahely 10.30 órakor. Vasárnap. Az 5-6. helyekért: Somogyvár-Tarany 10.30 óra­kor. A 3-4. helyekért: Somogy- sárd-Böhönye 13.30 órakor. Az 1-2. helyekért: Nagybajom-To- ponár 16.30 órakor. A Kapos és a Zselic csoport helyosztóit Kaposváron a Be­ne Ferenc Labdarúgó Akadé­mia Cseri úti sportközpontjá­ban rendezik. BALATON CSOPORT Vasárnap. A 7-9. helyekért: Balatoni Vasas-Balatonendréd 9 órakor; Buzsák-Balatoni Va­sas 10 órakor; Balatonendréd- Buzsák 11 órakor. A 10-12. helyekért: Balaton- szabadi-Ádánd 10 órakor; An­A megye kettes Toponár (sötét szerelésben) a Nagybajommal csap össze a Zselic csoport első helyéért Fotó: Lang Róbert docs-Balatonszabadi 11 óra­kor; Ádánd-Andocs 12 órakor. A 4-6. helyekért: Zamárdi- Fonyód 12 órakor; Lengyeltó- ti-Zamárdi 13 órakor; Fonyód- Lengyeltóti 14 órakor. Az 1-3. helyekért: Tab-Bala- tonföldvár 15 órakor; Karád- Tab 16 órakor; Balatonföldvár- Karád 17 órakor. A Balaton csoport helyosztó­in a csapatok egy félidős mécs­eseket váltanak egymással. A 10-12. helyekért zajló mérkő­zéseket a siófoki utánpótlás labdarúgóközpontban, a töb­bi helyosztó mérkőzést pedig a Balatoni Vasas sporttelepén rendezik. Fenyő Gábor Az éllovas Vasas SC gyűjtötte be a pontokat KÉZILABDA-NB I./B, NYUGATI- CSOPORT, NŐK -14. FORDULÓ: RINYAMENTI KC NAGYATÁD- VASAS SC 16-28 (9-15) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 150 néző. Vezette: Babity, Balogh Á. Rinyamenti KC Nagyatád: Druzsin - Karsai 1, Balaskó A. 2, Magó 3, Horn, Réb F. 4, Barta 5 (3). Csere: Göncz (ka­pus), Brezovszky 1, Ángyán, Rácz A. Edző: Mato Matijevics. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: RINYAMENTI KC NAGYATÁD- VASAS SC 19-39 (11-16) Legjobb nagyatádi dobók: Ángyán 7 (3), Rácz Z., Horn 6. GYŐRI AUDI ETO KC II.- CSURGÓI NKK 43-21 (19-11) Győr, Audi Aréna, vezette: Garai, Takács. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: GYŐRI AUDI ETO KC II.- CSURGÓI NKK 32-20 (18-12) KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK: NEMZETI KÉZILABDA AKADÉMIA-DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ II. 29-23 (18-13) A női kézilabda NB I./B Nyugati csoportos felnőtt baj­nokság állása: 1. Vasas SC (24 pont), 2. Szombathelyi KKA (24), 3. Nemzeti Kézilabda Akadémia (20), 4. Mohácsi TE (18), 5. Dunaújvárosi Kohász KA II. (16), 6. Győri ETO KC II. (16), 7. Szekszárdi FGKC (14), 8. Gárdony-Pázmánd NKSE (13), 9. Szentendrei NKE (11), 10. Haladás VSE SKFT (10), 11. Rinyamenti KC Nagyatád (10), 12. Kozármisleny SE (9), 13. Marcali VSzSE (9), 14. Csurgói NKC (2). Kun Z. Kiválóan szerepel a NEKA A Csokonai egylete volt a legjobb DIÁKOLIMPIA A Tolnai Sándor vezette kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Tagiskola csapa­ta nyerte a Barcson rendezett II. korcsoportos kispályás te­remlabdarúgó-döntőt, miu­tán az aranymeccsen maga­biztosan verte a nagyatádi Ár­pád Fejedelem Általános Isko­la együttesét. A végeredmény (9 csapat): 1. Kaposvár, Csokonai Vitéz Mi­hály Tagiskola, 2. Nagyatád, Árpád Fejedelem Általános Is­kola - a döntőben 4-1 -, 3. Ba­latoniéin, 4. Csurgó, Eötvös Jó­zsef Általános Iskola - a bronz­mérkőzésen 3-3 (büntetőkkel 6-4). Fenyő G.