Somogyi Hírlap, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-30 / 202. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2007. AUGUSZTUS 30., CSÜTÖRTÖK A Siófok is kiesett a kupából labdarúgó mk Alacsonyabb osztályú együttesek adtak leckét a búcsúzoknak Alves (balról) adta meg az alaphangot, az ő találata nyitotta a Rákóczi-gólok sorát. A csatár örömében Marőti (középen) és Vasziljevics osztozhatott Másodszor is otthon tartotta a Klíma-Vili kupát a csurgói csapat Második alkalommal rendezték a Klíma-Vili Kupát Csurgón. A rendezvényen hat férfi kézilab­dacsapat - öt NB I/B-s, illetve egy NB Il-es gárda - két csoport­ban kezdte a küzdelmeket. A Csurgó-Szigetvár találkozón a hazaiak végig vezetve, helyen­ként jól játszva biztosan öt góllal nyertek. A másik somogyi csa­pat, az RKC is megmutatta az el­ső mérkőzésén, hogy jó úton jár­nak a felkészülésben, és simán átrobogtak a baranyai együtte­sen. A szomszédvári rangadón közel telt ház előtt, nagy akarat­tal kezdték a mérkőzést a csur­góiak. Gyorsan kiderült, hogy mind motivációban, mind dina­mikában sokkal jobbak az Atád- nál. Végül 13 gólos győzelmet ünnepelhetett vastapssal a ha­zai közönség. ■ Jól szerepeltek a somo­gyi együttesek a közelgő bajnokság előtti felké­szülési tornán. Sajnos, a Szigetvár csapata sportszerűségből elégtelenre vizsgázott, mert nem jöttek visz- sza a helyosztó mérkőzésükre. A rendezők gyorsan megoldot­ták a problémát, és a két somo­gyi csapat első (reméljük, nem utolsó) összefogásának köszön­hetően egy Csurgó -Atád ve­gyes ifjúsági csapat játszott az ellenfél nélkül maradó Szom­bathellyel. A fiatalok kitettek magukért, és egy remek mérkő­zésen győztek, bebizonyítva, hogy van a megyének utánpót­lása. A bronzmeccsen a Rinya- menti KC Nagyatád, illetve a Delfin csapatai kiélezett mér­kőzést játszottak. Felváltva ve­zettek az együttesek, de a vé­gén a nagyatádiak döntötték a saját javukra az összecsapást. A Vártok-legénység bronzérem­mel zárta a tornát. A döntő már-már bajnoki színvonalat elérő mérkőzésén 24-20-ra győzött a Csurgó az Alba-Regia ellen, így másodszor is megérdemelten tartotta ott­hon a kupát. A TORNA VÉGEREDMÉNYE; 1. Csurgói KK, 2. Alba-Regia, 3. RKC Nagyatád, 4. Delfin KC, 5. Szombathely, 6. Szigetvár. A legjobb játékos: Kökény Tibor, Csurgói KK. A legjobb ka­pus: Ocsovai Zsolt, RKC. ■ Tóth Tihamér Öt somogyi együttes lé­pett pályára szerdán a labdarúgó Magyar Kupá­ban, ahol a legjobb 32 kö­zé jutás volt a tét. Tudósítóinktól KOMLÓI BÁNYÁSZ-GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1-3 (0-0) Komló, 400 néző. Vezette: Ko­vács G. GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI FC: Kovács Z. - Grúz, Petrók, Mező - Vasziljevics, Maróti, Szakály D., Pest, Pintér A., - Alves, Szakály P. vezető­edző: Prukner László. csere: Petrók helyett Suljics (a 21. percben), Pest helyett Graszl N. (a 69. percben), Maróti helyett Farkas Z. (a 75. percben). gólszerzők: Gelencsér (a 74. percben), illetve Alves (az 51. percben), Grúz (a 60. percben), Farkas Z. (a 90. percben). A mérkőzés rosszul kezdő­dött a Rákóczi számára, hiszen Petrók Viktor korán megsérült, akit le is kellett cserélni. Az el­ső félidőben óriási mezőnyfö­lényben játszott a Rákóczi. Szakály Péter került nagy gól­helyzetbe, majd Alves perdíté- sét védte a komlóiak hálóőre. A hazaiak szinte semmi veszélyt nem jelentettek Kovács Zoltán kapujára, így a játék többnyire a komlói térfélen zajlott. A má­sodik félidőben a zöld-fehérek fölénye már gólokban is meg­mutatkozott. Az 51. percben Maród indította a jobb oldalon Pest Krisztiánt, a beadását Alves váltotta gólra. A 60. perc­ben tovább növelte előnyét a Rákóczi. Szakály Péter szöglete után Grúz elé került a labda, aki 10 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. Negyedórával a meccs vége előtt Gelencsér ré­vén szépített a Komló. Ezt köve­tően mindent egy lapra feltéve próbáltak továbbjutást érő talá­latot szerezni a hazaiak, a Rá­kóczi pedig többször kontráz­hatott. Ezek közül az egyik a 90. percben eldöntötte a mér­kőzést. Alves átadásából Farkas Z. 13 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. SZEKSZÁRD­BFC SIÓFOK 2-2 (0-2) Szekszárd 600 néző. Oláh G. siófok: Sánta - Miklósvári (Kuttor), Sütő, Forgács, László - Tüsori, Kanta (Selei) - Nagy L. (Homonyik Lipcsei, Melczer - Fülöp. vezetőedző: Botos Antal. gólszerzők: Hencz (a 62. percben, 11-esből), Csóti (a 91. percben), illetve Melczer (a 29. percben), Forgács (a 33. perc­ben, 11-esből). A vendégek az első félidőben több góllal is vezethettek volna, ám sorra hagyták ki lehetősége­iket, ami megbosszulta magát. A szekszárdiak egyenlítettek, de utána is volt még siófoki le­hetőség. Sütő fejese mindkét kapufát érintette. Később Tuso­nem booajkon, hanem a siófo­ki stadionban játssza követke­ző hazai NB III-as bajnoki lab­darúgó mérkőzését a BFC Sió­fok ligacsapata. A veretlenül, egy győzelemmel és egy döntet­lennel álló kék-sárgák ellenfele a harmadik fordulóban, szep­tember másodikán, 16.30 órá­tól a Százhalombatta együttese. ri ollózhatott, ám labdája elke­rülte a kaput. Maradt a döntet­len, mellyel a vendéglátók jutot­tak a Magyar Kupa következő körébe. A balatoniak ezúttal is hozták bajnoki formájukat, egy félidőnyi foci után egy félidőnyi szenvedés következett. KESZTHELYI ZOLTÁN LETENYE-BALATONLELLE 2-2 (0-1) Letenye, 200. Vezette: Papp L. balatonlelle: Erdei - Balogh A., Kenéz, Mitasz, Vég - Dede, (Himics), Meleg (Pintér), Bállá, Márki (Földes) - Kohány, Petronovics. Edző: Készéi Fe­renc. Az első osztályú gárda egy nappal korábban Kaposvá­ron vendégszerepei. A megyei rangadóra különbusz indul a szurkolókkal a balatoni tele­pülésről a mérkőzés napján, szeptember elsején, 15 óra­kor. A járatra a 06-20-380- 7978-as telefonszámon lehet jelentkezni. m Z. K. gólszerzők: Jakab, Marton, illetve Valla 2 (a második 11-es- ből). Az első félidőben a zuhogó eső miatt irreális játék alakult ki a második játékrészben, a bűn rosszul játszó vendégcsa­pat ellen megérdemelten har­colta ki a továbbjutást a hazai együttes. nagy lajos ANDRÁSHIDA-BARCS 1-0 (0-0) Andráshida, 50. Vezette: Pánczél. BARCS: Kuczkó - Horváth A., Győré, Miskovícs, Kónya - Kor­dé, Pókos, Fónai, Tompa (Vé- bér), Gyaraki - Kollega, edző: Jegyek a rangadóra A SZOMBATI NB I-es Somogy megyei rangadóra elővétel­ben is lehet jegyeket váltani a Rákóczi stadionnál. Az egyes pénztárnál pénteken 13 tói 17 óráig, szombaton pedig 14 órától lehet jegye­ket váltani. A többi pénztár a mérkőzés előtt két órával, 17 órakor nyit. id. Dárdai Pál. GÓLSZERZŐ: Ma­rosvölgyi. Az alacsonyabb osztályú ha­zai csapat lelkesedése felülmúl­ta a vendég Barcs nagyobb tudá­sát. Megérdemelt az Andráshi­da továbbjutása. MEZEI JÓZSEF KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- PMFC PÉCS PLÁZA 3-1 (1-1,1-1) Nagyberki, 100 néző: Bodnár. KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI: Viniczai - Szabó Sz., Vinicius (Jagodics), Deciri, Juhász - Kővá­ri, Szögedi, Huzmi (Godslove), Nikolics N. (Szabó L.) - Nikolics V., Kerek, edző: Horváth Lajos. gólszerzők: Kerekl, Godslo­ve, Szabó L., illetve Jakab. Mindkét együttes tartalékait szerepeltette, bizonyítván, hogy a Magyar Kupának jelenleg nincs valós értéke az NB Il-ben. Azonos osztályban szerepel a két gárda, így a rendes játékidő 1-1-es eredménye után követ­kezhetett a hosszabbítás. A ha­zaiak jobb erőnlétüknek és eredményesebb helyzetkihasz­nálásuknak köszönhetően ér­ték el a továbbjutást jelentő győzelmet. bóna károly Hazai pályán a siófokiak ligacsapata Néber Ákos nyerte a nagybajomi sakktornát szabadidősport Nem volt ellenfelük az első két helyet megszerző gyergyói labdarúgóknak Sportoktatói tanfolyam indul a megyeszékhelyen A Városnapi rendezvénysorozat részeként sportprogramokat is rendeztek Nagybajomban. A so­mogyi városban ötödik alkalom­mal szervezte meg hagyományos vil­lámversenyét az AC Nagybajom sakk szakosztálya. Az eseményen 14 egyesület 40 sak­kozója ült a táblák mellé. A via­dalt - sorozatban harmadszor - Néber Ákos nyerte, aki így vég­leg hazavihette a felajánlott ván­dorserleget. Eredmények, felnőtt kategó­ria: 1. Néber Ákos (Szenna Pack Zselic SC Kaposvár), 2. Vrban Mladen (Nagyatád), 3. Miovecz Negyven részt­vevő csatázott a nagybajomi városnapi sakkversenyen. János (Kaposmérő). Ifjúsági fi­úk: 1. Miovecz Bálint (Kapos­mérő), 2. Lipcsei Ádám (Nagy­atád), 3. Vass Péter (Nagyatád). Ifjúsági leányok: 1. Für Katinka (Ka­posvár), 2. Hava- necz Bianka (Két- hely), 3. Huszár Nóra (Kéthely). A strandröplab­da-versenyen öt páros küzdött a homokos pályán. A színvonal­ra jellemző, hogy a korosztályos válogatott - jelenleg Nyíregyhá­zán játszó Miklai Zsanett - csak a dobogó harmadik fokára tudott felállni. A verseny vég­eredménye: 1. Kovács Nikolett, Székelyi Balázs, 2. Kiss Antó­A kaposvári Néber Ákos harmadszor végzett az élen a bajomi versenyen nia, Kovács Attila, 3. Miklai Zsanett, Lovász László. A legnépesebb sportág ter­mészetesen a műfüves pályán lebonyolított kispályás focitor­na volt. A 14 csapat között két határon túli magyar együttes is akadt. Gyergyószárhegy, vala­mint Gyergyóalfalu csapatai „udvariatlan” vendégeknek bi­zonyultak, minden hazai együt­test megelőzve az első két he­lyen végeztek. A torna végeredménye: 1. Gyergyószárhegy, 2. Gyergyó­alfalu, 3. Vásártér utca. Á labda­rúgótorna legjobb kapusa Né­meth István (Táncsics utca) lett, a legtöbb gólt Len Attila (Gyer­gyószárhegy) érte el. ■ Kun Z. A Somogy Megyei Sportszövet­ség az elmúlt évekhez hasonló­an sportoktatói tanfolyamot szervez a 2007-2008-as tanév­ben is a hivatalosan elismert sportágakban. A tanfolyam két részből áll, szakmai-elméleti is­meretek (minden sportágnál azonos) oktatásából és sportági gyakorlati képzésből (gyakorla­ti tábor). A sikeres vizsgát te­vők államilag elismert sportok­tatói képesítést szereznek. Je­lentkezni és érdeklődni a So­mogy Megyei Sportszövetség­ben (Kaposvár, Fő u. 101) lehet. Felvilágosítás szeptember 3- á-tól a szövetség címein kérhe­tő. Jelentkezési határidő: 2007. október 8. ■ K. Z.