Somogyi Hírlap, 2001. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-31 / 126. szám

10. OLDAL 2001. Május 31., Csütörtök H Labdarúgás Barátságos mérkőzésen: Segesd-MTK Hungária 1-6 (0-2) Segesd, 400 néző. V.: Zsobrák I. Segesd: Patak - Pintér T„ Hor­váth, Kiss J., Vékony, Kulcsár Ká­roly, Minor L, Kuzma, Artdricz, Szabó, Pintér B. Edző: Pintér Já­nos. Tortáiét Borbély, Sámóczi, Seres, Hrankai, Kiss l, Zsobrák Z„ Csepregt MTK: Vlaszák - Elek, Komlósi, Schindler, Madar Cs., Fűzi, Balaskó, Bükszegi, Ferenczi, Disztl M., Cvitkovics P. Edző: Bognár György. Tartalék: Kuttor, Szamod, Jezdimirovics, Erős, Golavks. Az első félidőben a Segesd na­gyon jól tartotta magát, a szünet után érvényesült az NB I-es csa­pat nagyobb tudása. Gólszerzők: Csepregi I., illetve Cvitkovics 2, Fűzi, Golivics, Ferenczi, Erős. Jók: Patak, Pintér T„ Vékony, Kiss J. illetve Ferenczi, Cvitkovics, Elek. pintér tibor Kaposvári Gazdász- Magyaregres Baross Szőnyeg Somogyi Kábel 4-1 (1-1) Kaposvár, 50 néző. V.: Kalan­gya. Gólszerzők: Jenei 2, Kárpáti, Gellért, illetve Valenta. Jók: Pe­re, Pósfai, Kárpáti, Győri, illetve Somogyi. Kiállítva: Valenta (Magyaregres, a 75. percben a játékvezető megsértéséért). HOLLÓ KRISZTIÁN Labdarúgó NB l/B 1. Haladás VSE 17 10 3 4 35-15 33 2. Százhalombatta 17 8 7 2 32-19 31 3. PMFC 18 8 5 5 27-20 29 4. Pápa 16 8 5 3 24-18 29 5. Rákóczi 18 7 6 5 22-13 27 6. Hévíz 17 7 5 5 26-18 26 7. Siófok FC 18 7 5 6 22-25 26 8. Celldömölk 18 7 4 7 25-22 25 9. Marcali 18 5 5 8 24-32 20 10. REAC 18 5 3 10 19-38 18 11. Nagykanizsa 18 3 4 11 19-35 13 12. Dorog 17 2 4 11 19-39 10 Labdarúgó NB II 1. Pécsi VSK 18 12 3 3 28-13 39 2. Büki TK 18 12 3 3 40-18 39 3. MTE-Motim 18 10 3 5 35-18 33 4. Veszprém LC 18 8 4 6 25-22 28 S. Balatonlelle 18 8 3 7 27-27 27 6. Bonyhád 18 7 5 6 25-20 26 7. Petóháza 18 5 5 8 26-28 20 8. Tapolca 18 5 5 8 21-29 20 9. Komlói Bányász 18 5 5 8 20-29 20 10. Tatai AC 18 5 4 9 24-28 19 11. Ajka SE 18 5 4 9 28-33 19 12. Lenti TE 18 3 2 13 15-49 11 Labdarúgó NB Ili 1. Kaposvölgye (5) 16 12 2 2 27-9 43 2. Szentlőrinc (6) 16 10 4 2 34-9 40 3. Beremend (3) 16 8 5 3 22-12 32 4. Szekszárd (6) 16 6 5 5 28-16 29 5. Baracs (4) 17 6 6 5 26-28 28 6. Harkány SE (5) 16 5 6 5 15-15 26 7. Dombóvári FC (3) 16 5 5 6 22-25 23 8. Paksi SE (2) 17 4 4 9 18-31 18 9. Kalocsa FC (2) 17 4 3 10 31-34 17 10. Andocs Jeans-Tex (1) 16 3 4 9 17-35 14 11. DecsiFC(1) 17 3 4 10 15-41 14 A csapatok neve mögött zárójelben az alapszakaszban elért teljesítményükért járó bónuszpontjaikat tüntettük fel. Labdarúgó NB l/B csoport Kudarc hazai pályán Siófok FC-Százhalombatta 1-3 (1-2) Siófok A harmadik percben Vojtekovszki bal oldalról ívelt középre szabadrúgást. Baranyai erős fejesét Nagy kapus még bravúrral hárította, ám a kipattanót Szabó Csaba 2 lépésről a belső léc alá fejelte (1-0). A 22. percben Károlyi Róbert száguldott el a bal összekötő helyén úgy, hogy maga mögött hagyott vagy négy siófokit. A vendégek villámléptű táma­dója 7 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). Az igen élénken kezdő Siófokot ez a találat visszave­tette. Egyre inkább a vendégcsapat akarata érvé­nyesült. A 38. percben aztán a battaiak a vezetést is megszerezték. Ismét Károlyi Róbert volt a fősze­replő, aki ezúttal a jobb összekötő helyén tartott a kapu felé Kovács Péter szorításában. Odafutott a siófoki Dűli és teljesen fölöslegesen összekoccan­totta a vendégcsatár lábát. Világi játékvezető ter­mészetesen 11-est ítélt. Sztanó jobb alsó sarokra tartó lövésére Csemyánszki kapus jó irányba moz­dult, ám a kezéről a labda így is a hálóba perdült (1-2). A dunapartiak mezőnyfölénye közepette szünet előtt megvillant a Siófok: Montvai éles szögből a jobb oldalról küldött egy tisztességes lö­vést a rövid sarokra, ám Nagy kapus időben esz­mélt és kipiszkálta onnan a labdát. Szünet után a Siófok helyzeteket hagyott ki és kapufát lőtt, a vendégek viszont a hálóba is be tudtak találni. Egy akció során Andai és Tóth Csa­ba is gólt szerezhetett volna, ám nem tudtak élni a lehetőséggel, akárcsak Földes, aki néhány másod­percen belül két alkalommal is csak a kapussal állt szemben, de hiába. A hazai ziccerek között a 62. percben Kun bal oldali beadását Károlyi G. közép­ről 10 méterről úgy fejelte félmagasan a kapu fél oldalába, hogy még csak fel sem kellett ugrania. A befejezésig már csak Andai bombáját jegyezhet­tük fel. Gól ebből sem lett, csak a felső lécet „for­gácsolta szét”. Az eredmény alakulása és a kihagyott lehetősé­gek a végére teljesen elkedvetlenítették a siófoki legénységet. Roppant magabiztosan futbalozott a Százhalombatta. Összeszokottabb, egységesebb csapat benyomását keltették, s végül megérdemel­ten vitték haza a 3 pontot a Balaton partjáról. A Siófok tehát folytatta zuhanórepülését. így játszottak Siófok, 200 néző. Vezette: Világi (Ring és Horváth I.). Siófok FC: Csemyánszki - Kovács - Baranyai, Hosnyánszki, Boda - Vojtekovszki, Tóth Cs., Dűli - Földes - Montvai, Szabó Cs. Edző: Szalai László. Hazai pályán is vereséget szenvedett a Siófok FC fotó; eszes Százhalombatta: Nagy E. - Jakab, Sztanó, Móra - Bősze, Domokos, Kovács B., Pedró, Serfőző - Ká­rolyi R., Gárolyi G. Edző: Gálvölgyi István. Csere: Baranyai helyett Andai a 33. percben, Serfőző helyett Kun az 57., Pedró helyett Csák a 67, Bősze helyett Tolnai a 76., Montvai helyett Havrán a 77. percben. Sárga lap: Jakab a 37, Andai a 43. percben, Ser­főző az 55. percben, Kun a 65. percben. Szögletarány: 4-5 (0-4) Jók: Baranyai, Vojtekovszki, illetve Domokos, Károlyi R., Károlyi G. Szalai László: - Végigtámadtuk a mérkőzést, s eközben szerencsétlen gólokat kaptunk. Már he­tek óta Fortuna nincsen velünk. Gálvölgyi István: - A korai gól bennünket térí­tett észhez és az első félidőben egészen kiváló já­tékot produkáltunk. Fordulás után fegyelmezetten futballoztunk. fónai imre Pápa­Pápa A 46. percben egy csel után Soós a jobbösszekötő helyéről lőtt, a bal oldali kapufát találta telibe, a visz- szapattanó labdát Torghelle a kive­tődő Bai alatt a kapu közepébe gu­rította (0-1). Fordulás után hamar egyenlített a hazai együttes, az 57. percben Lászka keresztlabdáját Omvecz kapta, majd egy igazítás után 32 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-1). A hátralevő időszakban egyfolytában a pápaiak rohamoztak, de hiába alakítottak ki jobbnál jobb helyzeteket, a marca­liak hálója érintetlen maradt. Közepes iramú mérkőzésen az első félidőben az igen gyengén ■Industrie FC Marcali 1-1 játszó középpályásai miatt hát­rányba került a pápai gárda, for­dulás után hiába kerültek fölény­be a hazaiak, a hősiesen védeke­ző hazaiak döntetlenre mentették a találkozót. így játszottak Pápa, 2300 néző. Vezette: Kor­mos (Nagy T., Kujbus) Pápa: Bai - Orovecz, Lantai, Radics, Virág - Halgas, Vörös (Kozma a 46. percben), Lászka (Puglits a 65. percben), és Király - Gajda (Takács Sz. 46. perc) Csor­dás Csaba. Szakmai igazgató: Ve­rebes József. Marcali: Németh - Bozsó, Má­té, Sallai, Soós, Puskás, Gorán, Torghelle (Piri Ottó 65. perc), Né­(0-1) meth (Nokia 87. perc) Kovacse- vics, Nagy. Edző: Menczeles Iván. Jók: Oravecz, Radics, Király il­letve Máté, Puskás, Nagy, Torg­helle. Verebes József: - Az első félidőt átaludták a középpályások, a szü­net után azonban a helyzeteik alapján dönthettek volna. Menczeles Iván: - Sportszerű mérkőzésen, sportszerű csapat ellen reális eredmény született. KISS DEZSŐ További eredmények: Pécsi MFC-Nagykanizsa 2-0 (2-0); Dorog-Celldömölk 0-1 (0-0). A Szombathelyi Hala­dás-Hévíz mérkőzést június 13- án játsszák. _________________■ REA C-Rákóczi FC-Contimex 0-4 (0-1) Rákospalota A listavezető skalpjával érke­ző Kaposvárnak mindenkép­pen győznie illet Rákospa­lotán ahhoz, hogy minél kö­zelebb kerüljön az élme­zőnyhöz. Már a 8. percben a REAC hálójá­ban pattogott a labda: Tóth B. bal oldali szabadrúgásából Rajczi kö­zépről 8 méterről a vetődő Czene kapus mellett a hálóba fejelt úgy, hogy a labda gólvonal előtt pattant fel (0-1). A 2. félidő is kaposvári góllal indult: a 49. percben Rajczi indult el, a jobbösszekötő helyén lefutotta Griczajukot, majd éles szögből, 9 méterről a hosszú felső sarokba lőtt (0-2). Nagyon belejött a Rákóczi! Az 52. percben Marcsék balról lőtt kapura Tóth B. átadásából 10 méterről, a félmagas labdát Czene vetődve még kiütöt­te, de pontosan Rajczi elé, aki 7 méterről jobbal a bal alsó sarokba helyezett (0-3). Mesterhármas! Ezután is az történt, amit a Rákó­czi akart, s a hazaiak csak a na­gyobb arányú vereség elkerülését tekintették fő céljuknak. Tóth G. helyzete után 2 perccel a 82. perc­ben a csereként beállt Jéger iramo­dott meg, s miután Rajczi középen lebontotta a védelmet - ütközött az egyik hazai védővel -, a csere­csatár kilépett a védők között és 12 méterről a kapu közepébe lőtt (0-4). , így játszottak Rákospalota, 400 néző. Vezette: Hajdó (Benedik, Szabó Z.) REAC: Czene - Dinka, Gricza- juk, Hungler, Tóth T. - Máj, Szabó A. , Sz. Tóth, Hajba - Koltai, Javu- rian. Edző: Híres Gábor. Rákóczi: Balajcza - Finta, Csík, Mező, Barna - Tóth G., Nagypál, Tóth B., Szabó M. - Marcsek, Raj­czi. Edző: Őze Tibor. . Csere: Máj és Javurian helyett és Podhorszky és Virágh a 63. p„ Hungler helyett Vigansin a 77. p„ illetve Szabó M. helyett Erdei a 70. p„ Marcsek helyett Jéger a 77. p., Nagypál helyett Lassú a 87. p. Sárga lap: Tóth T. az 52., illetve a 76. p„ Czene a 83. p., ill. Mező 57. p. Kiállítás: Tóth T. 76. perc 2. sárgalap után. Szögletarány: 5-3 (4-2). Jók: Dinka, illetve Tóth G., Tóth B. és Rajczi (a mezőny legjobbja). Híres Gábor: - Túlzottnak tar­tom a gólarányt, de ilyen* kevés mozgással és fegyelmezetlen já­tékkal ahogy csapatom játszott, törvényszerű volt a vereség. Őze Tibor: - A nyugati csoport egyik meghatározó csapata let­tünk, gratulálok játékosaimnak! Kispest nagy bajban Kaposvár Bár napjainkra az ember már hozzászokott a meglepeté­sekhez, mégis ez a hír bom­baként robbant a hazai sport­berkekben. Árulják a Kispest Honvéd labdarúgócsapatát. A szálak Szegedre, Kecskemétre és Kaposvárra vezetnek, a kapott információk szerint a kispesti klub jelenlegi tulajdonosai az „árulók”, ők tárgyalnak adásvételről, az em­lített városok vezetőivel. Ami a ka­posvári szálat illeti, Szita Károly polgármester lapunk érdeklődésé­re tegnap elmondta: - Valóban megkerestek bennünket a Buda­pesti Honvéd tulajdonosai az eset­leges fúzió ügyében, a megbeszé­lés alkalmával mindkét fél vázolta elképzeléseit. A fővárosiak készek arra, hogy vidékre telepítsék a nagy múltú csapatot. Már a tárgya­lások elején kemény feltételként szabtam meg azt, hogy csak ab­ban az esetben folytatjuk a párbe­szédet, ha a Rákóczi érdekeit a leg­messzebbmenőkig figyelembe ve­szik. Az itt szereplő játékosokat nem érheti sérelem. Amennyiben feltételeinkre pozitív visszajelzés érkezik, folytatjuk a tárgyalásokat. Várjuk a fővárosiak válaszát. A három vevőjelölt közt annyi a különbség, hogy a Tisza-partiak- nak jelenleg még másodosztályú csapatuk sincs. Kecskeméten és Kaposváron lényegesen konszoli­dáltabb a helyzet, mindkét város­nak stabil NB I B-s csapata van, mindkét város bent van abban a kosárban, amelyben ott lapul az ISM-stadion rekonstrukciós ígére­te, ráadásul egyik helyen sem tit­kolják, hogy rövid időn belül sze­retnének előbbre lépni. Kétségte­len, hogy a kispesti szándék ezt egyikük számára felgyorsíthatná. Ez az érem egyik oldala. De van egy másik is. A kispesti egye­sületet pesti jogfolytonossága. Azt megszüntetni, áthelyezni, nem csupán szándék kérdése. Sőt eh­hez talán még a kényszer sem elég. Bár jól ismert a kispestiek nyomorúsága, pályájuk a legelha­nyagoltabb az élvonalban és rá­adásul nem szerepelnek jelentős összeggel az említett rekonstruk­ciós programban sem. Ám ennek ellenére a kispesti klubnak mé­lyek a gyökerei, hisz szinte egy­idős a magyar labdarúgással, sta­dionjában az egykori aranycsapat gerince - Puskással Bozsikkal, Kocsissal, Cziborral, Tichyvel - ott élte fénykorát. Lehetne olyan álla­potban Milánóban a San Siro, vagy Londonban a Wembley, hogy kaput zárjon? Képtelenség. Nos, hazai viszonylatban a kis­pestieké valami ehhez hasonló. Mindezek ismeretében kíváncsi- an várjuk a fejleményeket. ■ Labdarúgó NB II - Hummel-csoport Balatonlelle-Tata 4-0 (1-0) Balatonlelle Pannon Flax Labdarúgó NB III - Dráva-csoport Balatonlelle, 350 néző. Vezette: Venczel. Balatonlelle: Gyenes, Hajmási, Hollander, Gosztonyi, Szabadi, Takács, Czubelák, Hosszú, illetve Himics, Silimon és Pécsi. Edző: Kenéz István. Tata: Belányi, Bonbicz, Né­meth, Altrichter, Kozár, Határvöl­gyi, Unger, Inczédi, Pankotai, Tö­rök, Csáki. Edző: Nagy Győző. Csere: Takács helyett Bakó az 50. p., Pankotai helyett Purgel az 56. p., Tötök helyett Schmidtmájer az 56. p„ Silimon helyett Somogyi a 70. p., Hosszú helyett Kolonics a 87. p„ illetve Altrichter helyett Kun a 75. p. Sárga lap: Altrichter a 30. p„ Bonbicz a 46. p. és Pécsi a 75. p. Minden csapatrészében jobb hazaiak megérdemelten nyertek az első játékrészben szervezetten védekező vendégek ellen. Az első gól után a zárt védekezésből kinyí­ló vendégek ellen a hazaiak egy­más után vezették támadásaikat és közülük hármat értékesítettek. Góllövők: Hosszú beadását a 35. percben Pécsi 5 méterről fejelte a kapuba, a 65. percben Himics be­adását Silimon 8 méterről paszszol- ta a kapuba, a 69. percben Hosszú beadását Himics 5 méterről fejelte a kapuba, a 89. percben Himics be­adását Pécsi 5 méterről passzolta a kapuba. Jók: Czubelák, Hosszú, Himics és Pécsi ill. Belányi, Né­meth, Kozár és Határvölgyi. Kenéz István: - Végre gólokat tudtunk lőni, jó mérkőzést lát­hattunk. Nagy Győző: - Megérdemelten nyertek a hazaiak. kenéz istván További eredmények: Bony- hád-Petőháza 3-1; Ajka-Lenti 5-0; MTE-Motim-Bükfürdő 0-0; PVSK-Veszprém 0-1; Tapol- ca-Komlói Bányász 3-0. ______■ Ké t döntetlent hozott a somo­gyi csapatoknak a labdarúgó NB III újabb fordulója. Eredmények: Kalocsai FC-Kaposvölgye VSC 4-4 (2-2) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Nagy L. (Nagy Gy. és Geringer). Kalocsa: Vancsik, Iván, BarkacsZ., Mácsai, Kovács J., Ba­logh D. (Pákolics A. a 68. perc­ben), Sári, Bolvári, Bata (Pákolics B. a 75. percben), Tóth A., Szabadi. Edző: Alföldi Albert. Kaposvölgye VSC: Tánczos, Pin­tér, Meksz, Károlyi, Kadarkúti, Nógrádi, Miskovics (helyette Dede 53. perc), Brunczvig, László, Drávecz (helyette Király 46. perc), Lajtos (helyette Bencze 75. perc). Edző: Hanusz János. Gólszerzők: 10. perc Tóth A. 12 méteres lövés (1-0). 12. perc László 12 méteres fejes (1-1), 14. perc Bruczvig 30 méteres lövés a jobb felsőbe (1-2), 20. perc Sza­badi 11-esből (2-2), 52. perc Sza­badi 11-esből (3-2), 57. perc Meksz 25 méteres szabadrúgás, gól (3-3), 68. perc Bata 16 méte­res lövés (4-3), 82. perc Király E. 5 méteres lövés (4-4). A nagy melegben le­játszott élénk iramú mérkőzésen gólfeszti­vált rendezett a két csa­pat. A Kaposvölgye vé­dekezése, a mai napon nem volt az igazi. A döntetlen igazságos, hét mérkőzés óta veretlen a csapat. Jók: Farkas Z, Sári, Tóth, Bata, Szabadi illetve Meksz, Bruncvig. Alföldi Albert: - Azt mondtam, hogy innen nem visznek el pon­tot. Egyet mégis sikerült. Kívá­nom, hogy nyerjék meg a bajnok­ságot. Hanusz János: - Ami idáig a legjobb fegyverünk volt, a véde­kezés ma csütörtököt mondott. Igyekszünk megbecsülni ezt az egy pontot is. csupor gyula Decs-Andocs Jeans-TEX 2-2 (1-1) Decs, 350 néző. Vezette: Kovács N. (László és Révész). Decs: Ciráki Szabácsi, Nagyfalusi (Kocsis a 46. percben), Gaál A., Sztekló - Kárpá­ti, Pusztai, Pilisi, Berényi - Hegedűs A. (Kapás a 75. percben), Lovász. Edző: Horváth Péter. Andocs: Horváth P. - Kétszeri, Hadaró, Balogh Z., Püs­pök - Spántler, Tamás G., Böhm, Darázs - Csíkvár (Fonyód! a 70. percben), Balassa (Komáromi a 85. percben). Edző: Petrák Viktor. Jól kezdett az andocsi csapat, és a 14. percben gólt tudott rúgni. A hátralevő időben is a vendégek irá­nyítottak, a 45. percben „szokás szerint” gólt kaptak. A mérkőzésen ezután javarészt az Andocs hagyott ki helyzeteket. Ez megbosszulta magát, és a hazai csapat megszerez­te a vezetést. Erre az Andocs a 85. percben szívós játékkal válaszolt. Igazságos a döntetlen. Gólszerzők: Hegedűs szöglet után 6 méteres fejes, Hegedűs a 72. percben 5 méteres fejes. Balassa a 14. percben 12 méteres kapáslövés. Balogh Z. a 84. percben 20 méteres bomba szabadiúgás. Jók: Gaál, Sztekló, Hegedűs A. és Lovász, illetve Horváth P„ Ta­más, Püspök és Balassa. Horváth Péter: - Igazságos dön­tetlen született, mindkét csapat nyerhetett volna. Petrák Viktor: - Nekünk volt több helyzetünk, ezért sajnálom a kettő pontot.______ pacs László További eredmények: Paks-Dombóvár 1-2; Baracs-Har- kány 2-0; Szekszárd Szentlőrinc 0-2; A Beremend csapata szabad- napos volt. ________________■ SP ORT