Somogyi Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-09 / 184. szám

SOMOGYI HÍRLAP 8 Sport 1999. augusztus 9., hétfő _______________Labdarúgó nb i -1. forduló___________________ N em ment a fővárosnak Győzelemmel rajtolt a Videoton FC-Fehérvár csapata 13. NEMZETKÖZI BUDAPEST RALLYE „Janika” beindult Szombaton játszották: Matáv SC Sopron- BVSC-Zugló FC 3-2 (2-0) Sopron, 2000 néző. V.: Kas­sai. Gólszerzők: Horváth S. (a 21. percben), Perger (a 32. percben), Sira (a 63. perc­ben), illetve Potemkin (a 70. percben 11-esből), Kovacsics ?o(a 95; percben). Videoton FC-Fehérvár- Érdi Sport 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerző: Csató S. (a 46. percben). Százhalombattai FC- Komáromi FC 1-1 (0-1) Százhalombatta, 700 néző. V.: Sóthy. Gólszerzők: Károlyi (a 61. percben), illetve Füzesi (a 45. percben). Dunakeszi VSE- III. Kerület FC 0-0 Dunakeszi, 1500 néző. V.: Szabó Zs. Tegnap játszották: Demecseri FC-Békéscsabai Előre FC 2-2 (1-1) BKV Előre-Tiszaújvárosi FC 2-2 (1-0) Szolnoki MÁV FC- Hajdúszoboszlói FC 2-2 (2-0) Komlói Bányász­Tiszakécskei FC- Cegléd 1-2 (1-1) Kecskeméti FC-Pécsi MFC 2-0 (1-0) A bajnokság állása: 1. Kecskeméti FC 1 1­­2-0 3 2. Matáv SC Sopron 1 1­­3-2 3 3. Tiszakécskei FC 1 1­­2-1 3 4. Videoton FC 1 1­­1-0 3 5. Demecseri FC 1 ­1­2-2 1 Békéscsabai EFC 1 ­1­2-2 1 Tiszaújvárosi FC 1 ­1­2-2 1 BKV Előre 1 ­1­2-2 1 Szolnoki MÁV FC 1 ­1­2-2 1 Hajdúszoboszlói FC 1 ­1­2-2 1 11. Rákóczi FC 1 ­1­1-1 1 Csepel SC 1 ­1­1-1 1 Komáromi FC 1 ­1­1-1 1 Százhalombattai FC 1 ­1­1-1 1 15. Dunakeszi VSE 1 ­1­0-0 1 III. Kerület FC 1 ­1­0-0 1 17. BVSC-Zugló FC 1 ­­1 2-3 0 18. Komlói Bányász 1 ­­1 1-2 0 19. Érdi Sport 1 ­­1 0-1 0 20. Pécsi MFC 1 ­­1 0-2 0 HÉTKÖZI AJÁNLATUNK HÉTFŐ Labdarúgás Junior labdarúgó-bajnok­ság: Siófok FC-Gázszer FC. Siófok, 17 óra. (V.: Heibl J.) KEDD Kézilabda Előkészületi női kézilabda­mérkőzés: Marcali VSZSE-Lé- nia-Békéscsaba. Marcali, vá­rosi sportcsarnok, 14.30 óra. Labdarúgás NB III: Bajai SE-Kaposfü- redi Vállalkozók SC. Baja, 17 óra. (V.: Bonyai.) — Az au­gusztus 8-ai nyitófordulóból elhalasztott mérkőzés pót­lása. CSÜTÖRTÖK Labdarúgás Előkészületi labdarúgó­mérkőzés: Bélafa Öreglaki FC-Szőlősgyörök. Öreglak, 18.30 óra. (fg) Hatalmas fölénnyel nyerte a Budapest Rally-t az Ifj. Tóth János-Tóth Imre páros a bajnoki címvédő Kiss Fe- renc-Büki Ernő kettős előtt. Tekintettel arra, hogy a kétna­pos, 900 km-es verseny nem­csak országos, hanem kétsze­res szorzójú Európa-bajnoki futam is volt, a győztes duó megőrizte esélyét a végső ma­gyar bajnoki elsőségre az élen álló Kissék mögött. Ifj. Tóthék már az első nap hatalmas tempót diktálva az élre álltak és az ismét jól „mu­zsikáló” autóval bebizonyítot­ták, hogy még mindig ők ha­zánk leggyorsabb rally-pilótái. A kaposvári párosok közül a Skoda Feliciát kormányozó Kovács József-Varsányi Ottó páros - sorozatos műszaki gondok miatt - már az első nap feladta a viadalt. A másik ka­posvári páros, a Szilágyi Já- nos-Takács Ágnes célba ért, és látványos autózásukkal meg­mutatták, hogy a már nem mai darab Peugeot-tal is lehet gyor­san és szépen autózni. A Hideg családból sajnos nem volt ott a rajtnál Hideg Krisztián, sem édesapja Hideg János. Abszolút sorrend: 1. ifj. Tóth J.-Tóth I. (Toyota Corolla WRC), 2. Kiss-Büki (Subaru Impreza WRC) +0:59 hátrány, 3. Érdi, Varga (Toyota Celica GT4) +4:41 h. Az N-csoportban az ifj. An- gyalfi-Ferenczy (Mitshubishi Lancer), míg az a F-2-esek ver­senyében a Kovács K.-Papp kettős végzett az élen. (bp) Egy pont a nyitányon Csepel SC-Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1) Döntetlennel kezdte az 1999/2000-es bajnoki szezont idegenben, Cse­pelen a Kaposvári Rákó­czi FC csapata. Budapest A trópusi hőségben mind­járt a harmadik percben Szintai révén óriási lehető­séget hagyott ki a Rákóczi: az újra Kaposváron játszó csatár 10 méterről a kapust találta el. Egy perc múlva az első csepeli szöglet után Házi kapujának felső lécén csattant a labda. A kánikulai forróság ellenére változatos első 20 percet játszottak a csapatok, amelyben jobbára a Csepel akarata dominált. Aztán az első félóra végén Meksz lövőhelyzetet keres­gélt a bal összekötő helyéről 18 méterre a kaputól, majd laposan a lábak között ki­tűnő labdát adott a leshatá­ron tartózkodó Pirinek, aki mintegy nyolc méterről hig­gadtan helyezett a csepeli kapu jobb alsó sarkába (0-1). Még ezután is voltak lehetőségei a vendég Rákó­czinak, ám egy perccel a fél­idő vége előtt a csepeliek egy helyzetből kétszer is egyenlíthettek volna, de szerencsére mindkétszer elpuskázták az ordító gól­helyzetet. A második játékrész ele­jén néhány formás támadást vezetett a Rákóczi; az egyiknél gyanús körülmé­nyek között szerelték Bányt a csepeli ötösön belül. Jó negyedóra elteltével aztán elfáradt a kaposvári együt­tes, és ekkor a hazaiak egyre-másra vezették a szé­leken a veszélyes támadása­ikat. A nyomasztó csepeli fölényt mi sem jellemzi jobban, mint hogy összesen 17 szögletet rúghattak, s a 14-ikből egyenlítettek is: a balról beívelt labdát Polgár hét méterről a lábak között a bal alsó sarokba lőtte (1-1). A kissé átszervezett Ka­posvári Rákóczi FC csapata kontrákkal próbálkozott, de a játékosai ezen a mérkőzé­sen a legnagyobb helyzete­ket is ki tudták hagyni. Ide­genben egy pontot szerezni nem rossz; most viszont a szigeten maradt kettő... így játszottak Budapest, Csepel-stadion, 800 néző. V.: Sápi (Szabó G., Szabó Z.). Csepel SC: Balázs - Kö­rösi, Balogh Zalán, Polgár, Váradi - Szabó Z., Szigeti, Bubcsó, Németh A. — Ba­logh Zoltán, Takács. Edző: Gáspár József. Kaposvári Rákóczi FC: Házi - Novák, Deme, Szabó M., Barna - Tóth G., Meksz, Bány, Tóth B. - Szintai, Piri. Edző: Bőzsöny János. Csere: Szigeti helyett Semsei a 46., Balogh Zalán helyett Tóth N. a 65., Szin­tai helyett Drávecz a 67., Piri helyett Tamás a 68., Szabó Z. helyett Papp a 80. percben. Sárga lap: Tóth G. a 45., Körösi a 47., Balogh Z. az 52., Drávecz a 69., Takács a 74., Barna a 86., Meksz a 92. percben. Jók: Németh A., Polgár, il­letve Novák, Meksz. Gáspár József: — Úgy ér­zem, végig jobbak voltunk, de a helyzetkihasználá­sunkkal továbbra is komoly gondok vannak. Bőzsöny János: — A már szokásos, újra és újra visz- szatérő dolog miatt bosz- szankodhatunk... A kiha­gyott gólhelyzetek meg­bosszulták magukat, így szegényebbek lettünk két ponttal. Csorba András Kapós sport Totó Ma 20.30 órakor újra jelentke­zik a Kapos TV-ben a Kapos Sport. A ma esti kínálatból: fél órás összefoglaló a Csepel SC-Kaposvári Rákóczi FC NB I-es labdarúgó-mérkőzésről, a Búzavirág Kupáért kiírt Szik- lai-Gál strandröplabda-emlék­versenyről, de szó lesz a ka­posvári kerékpárversenyzők­ről és az Arena-Vitál TSC triat- lonistáiról is, s nem marad­hatnak ki az ifjúsági VB-n re­meklő búvárúszók sem. (fg) 1. Ferencváros-Vasas (m.e.) 0-1 2 2. Újpest FC-MTKFC (m.e.) 2-1 1 3. DVSC-Dunaferr SE 2-1 1 4. Arsenal-Leicester 2-1 1 5. Chelsea-Sunderland 4-0 1 6. Coventry-Southampton 0-1 2 7. Leeds-Derby Country 0-0 x 8. Middlesbrough-Bradford 0-1 2 9. Newcastle-Aston Villa 0-1 2 10. Sheffield W.-Liverpool 1-2 2 11. Watford-Wimbledon 2-3 2 12. West Ham-Tottenham 1-0 1 13. Everton-M. United 1-1 X A pluszmérkőzés: 14. Nagykanizsai FC-ZTE FC 0-0 x Óvodás gól döntött Siófok FC-Gázszer FC 0-1 (0-0) Bemutatkozott az új Sió­fok és az új edző. A debü­tálást nyilván nem így képzelte el sem a csapat, sem pedig a mestere; a Gázszer FC ugyanis mind­három pontot elvitte a Ba­laton partjáról. Siófok — Anyukám, engedd le a roló­kat és szedd le a szúnyogháló­kat! — utasította rádiótelefo­non az otthon maradt házas­társát egy szurkoló a lelátón, valamikor a mérkőzés hajrájá­ban. Jókora szél támadt ugyanis, és a fél lelátót haza­zavarta a kitörni készülő vihar. Az említett férfi azonban ma­radt; talán abban reményke­dett, hogy a Siófok kiegyenlíti hátrányát. Csak odakint volt menny­dörgés, villámlás — a lefújás után a siófoki öltöző csendes volt. Borbély László vezetőe­dző úgy látta, nincs értelme ledorongolni a játékosait a ve­reség ellenére sem. Inkább azt mondta nekik: emeljék fel a fe­jüket, s gondoljanak a követ­kező feladatra (a Zalaegerszeg következik idegenben; nem lesz könnyű...). Nyilván ez is a pszichológiai felkészítés része. Kevesen tudják, mert csak rit­kán beszél róla a Szlovákiából érkezett mester: doktori vég­zettsége van pszichológiából. A siófoki hívek egyébként nem sok kifogásolni valót ta­lálhattak kedvenceik első fél- ideji játékában. Meglepően jó iramot diktáltak a csapatok, s a siófoki játékosok futottak, küzdöttek rendesen. Ekkor még önbizalom dolgában is feltűnően jól álltak — nyilván Borbély doktor lelki felkészí­tésének is köszönhetően —, hiszen Juhász olyan trükkös volt, mint talán még soha (a legtöbbször be is jöttek ezek), s Czakó is próbált villogni, ám neki alig-alig jött össze valami. A Szlovákiából igazolt Bédi kétszer is helyzetbe került, de elpuskázta ezeket. A szünet után aztán lehetett bosszan­kodni, hiszen az 54. percben vezetést szereztek a vendé­gek: Földes 17 méteres lövé­sére Varga kapus későn moz­dult. A gól nyugodttá tette a Gázszert, a Siófok viszont görcsössé vált. Semmi sem jött be a hazaiaknak, s alig történt már feljegyzésre ér­demes esemény. Kevés zavart okozott a vendégek volt sió­foki csatárduója — Lukács kezdett, de lecserélték, Szabó Zoltán viszont csak néhány percet kapott —, ám a siófoki támadók is észrevétlenek tudtak maradni. Ahogy azt Borbély László is szajkózta a felkészülési időszakban: nin­csenek csatárai, így pedig na­gyon nehéz eredményes focit játszani... A siófoki mester egyébként azért kesergett a lefújás után, mert csapata óvodás gólt ka­pott egy döntetlenszagú mér­kőzésen. — Az első félidőben miénk volt a meccs, de a ziccereket értékesíteni kellett volna — mondta Borbély László. — Nyilvánvaló volt, hogy aki egyszer hibázik, az veszít. Sajnos, mi voltunk ezek. A ka­pus és a védők is hibásak a ka­pott gólban. Annak érdekében pedig sürgősen ki kell talál­nom valamit, hogy a csatárjá­tékunk hatékonyabb legyen. így játszottak Siófok, 3500 néző. V: Kiss G. (Kovács P., Egedy). Siófok FC: Varga T. - Ju­hász, Bimbó, Hanák — Soós, Csoknay, PestK, Sallai, Bédi - Ördög, Czakó. Edző: dr. Borbély László. Gázszer FC: Kövesfalvi — Kőről, Szalai, Schindler - Du- lics, Árki, Dvéri, Gogh, Salacz J. - Lukács, Földes G. Edző: Csongrádi Ferenc. Csere: Gogh helyett Simek a 64., Ördög helyett Kun a 74., Földes G. helyett Szabó Z. a 74., Lukács helyett Király a 79., Soós helyett Grósz a 81. percben. Sárga lap: Ördög a 24., Dvéri a 25., Soós az 55. perc­ben. Gólszerző: Földes G. (az 53. percben). Szögletarány: 12-4 (6-3). Fónai Imre Kersák is távozik Karasz János ült Illés János székébe. Az egykori klubelnök­nek ugyanis az irodáját is át kellett adnia; teljesen ki kellett költöznie a holmijaival együtt. A hírek szerint Illés János a profi liga egyik újoncának, a Nagykanizsai FC-nek a mene­dzsere lesz. Karasz János a továbbiakban technikai igazga­tóként ténykedik a Siófok FC-nél, azaz ő lesz a csapatot működtető kft napi ügyekért felelős vezetője; más szóval Kiss József elnök jobbkeze. További változás, hogy távozik Kersák István technikai vezető is. A szezonnyitó találkozón még ő sürgött-forgott a klubházban, s a mai MLSZ-közgyű- lésen is ő képviseli még a Siófokot. Másnap azonban elkö­szön: visszatér a pedagógus-pályára, illetve a kosárlabdá­hoz, ugyanis az NB II-ben induló Siókosár UK edzője lesz. Az utódja Mészáros József pályaedző lehet. (fi) ____________________________Labdarúgó profi liga -1. forduló F radi-veréssel kezdődött Ferencváros-Vasas Danubius Hotels 1-2 (1-0) Budapest, Üllői úti stadion, 7500 néző. V.: Bede. Változatos, de közepes színvonalú összecsapást hozott a fővárosi rangadó. A Vasas Danubius Hotels együttese — második félideji jobb játékának köszön­hetően — megérdemelten gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot az Üllői úti stadionban. Gólszerzők: Kovács B. (a 38. percben), illetve Galaschek (az 58. percben), Juhár (a 70. percben 11-esből). Kispest-Honvéd FC- Szombathelyi Haladás VFC 2-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Pillér. Könnyedén nyert a nagy terveket szö­vögető Kispest-Honvéd FC csapata a meglehetősen enervált teljesítményt nyújtó Szombathelyi Haladás VFC ellen. Gólszerzők: Fűzi K. (az 5. percben), Váczi (a 60. percben). Szeged LC-Győri ETO FC 1-1 (0-1) Szeged, 13 000 néző. V.: Megyebíró. Igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Faragó (az 55. percben), illetve Vasas (a 10. percben). Diósgyőri FC-Nyírség-Spartacus FC 2-2 (1-1) Diósgyőr, 10 000 néző. V.: Cserna. A küzdelmes és kiélezett mérkőzésen megosztozott egymással a bajnoki ponto­kon a két szomszédvár. Mind a két félidő­ben a hazaiak szerezték meg a vezetést, azonban az egységesebbnek tűnő nyírsé­giek mindkétszer egyenlíteni tudtak. Gólszerzők: Frunza 2 (a 24. percben és az 54. percben), illetve Novák (a 31. percben), Szabó A. (a 65. percben). Debreceni VSC-Dunaferr SE 2-1 (1-1) Debrecen, 4000 néző. V.: Juhos. Az idénynyitóhoz képest meglepően nagy iramú és küzdelmes mérkőzésen a 11-est hibázó hazaiak — Bodnár rosszul helyezett büntetőjét Rabóczki kivédte — ha némi szerencsével is, de az utolsó percekben kicsikarták a győzelmet. Gólszerzők: Gojan (a 12. percben), Ca- soltan (a 88. percben), illetve Nicsenko (a 15. percben). Kiállítva: Nagy T. (Dunaferr SE) a 89. percben. Lombard FC-Vác FC-Zollner 1-0 (1-0) Budapest, Csepel-stadion, 1500 néző. V.: Arany. A kánikulai hőségben nem alakulha­tott ki jó, élvezetes játék; az újonc Lom­bard FC rászolgált a három pontra. Gólszerző: Süveges (a 45. percben). Tegnap játszották: Nagykanizsai FC- Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 0-0 A bajnokság állása: 1. Kispest-Honvéd FC 2. Debreceni VSC Vasas DH 4. Gázszer FC Lombard FC 6. Diósgyőri FC Nyírség FC 8. Győri ETO FC Szeged LC 10. Nagykanizsai FC Zalahús-ZTE FC 12. MTK Hungária FC Újpest FC 14. Dunaferr SE Ferencváros 16. Siófok FC Vác FC-Zollner 18. Haladás VFC 1 1 - - 2-0 3 1 1 - - 2-1 3 1 1 - - 2-1 3 1 1 - - 1-0 3 1 1 - - 1-0 3 1-1-2-21 1-1-2-21 1-1-1-11 1-1-1-11 1-1-0-01 1-1-0-01----------0-0 ­----------------0-0 ­1 - - 1 1-2 0 1 - - 1 1-2 0 1 - - 1 0-1 0 1 - - 1 0-1 0 1 - - 1 0-2 0 Az Újpest FC-MTK Hungária FC mérkőzést október 20-án, szerdán este játsszák, (fg) i