Somogyi Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-17 / 244. szám

1998. október 18. Sport Kilencedimldal Mészáros Dömötör gyilkos erejű ütése talál utat a csepeli sánc között FOTÓ: LANG RÓBERT Kötelező győzelem Pini Kaposvár SE-Csepel SC 3-1 (9, ­RÖPLABDA NB I Verhetetlen amazonok A bikinis lányok bemutatója helyett rendőrökkel talál­koztak tegnap délután a vá­rosi sportcsarnokban a Pini Kaposvár SE szurkolói. Egy elmebeteg ugyanis — már nem először — telefonált, hogy bombát helyezett el a csarnok­ban. A kényszerű várakozás után aztán a vendég csepeliek vidították fel a nézőket. Az egyik, játékosuk, Tamás Zoltán ugyanis más mezt vett fel, mint a többiek; ezért először mele­gebb éghajlatra, majd az öltöző­be küldték, hogy öltözzön fel rendesen. Ő ezt nagyon is ko­molyan vette, s valóban elment, hogy felöltözzön. A dolgot csak tetézte, hogy tévedésből a kez­dőcsapatba írták be; így a többi játékos rohant utána kétség- beesetten, hogy csupán csak mezt kéne cserélnie. Persze, a kezdés után azonnal le is cserél­ték az igencsak megilletődött- nek és megszeppentnek tűnő Tamást; így fordulhatott elő az a furcsa eset, hogy a kezdőcsapat játékosa valójában egyetlen má­sodpercet sem töltött a játékté­ren... Hogy azért a találkozóról is essen szó: a nyitójátszmában a Bánhegyi István, Pásztor Attila művek alakításai csiholtak ki tapsot a nagyérdeműből, akik szinte valamennyi csepeli játé­kost nemes egyszerűséggel „le- sapkáztak”. Eleinte a jól kezdő hazaiaknál volt az előny, majd a szett közepén átvette a vezetést a Csepel, a remek hajrá azonban egyértelműen a hazaiak javára döntötte el a nyitójátszma sor­sát. Sokáig úgy tűnt, hogy a foly­tatásban sem lesz gond. Ekkor már Mészáros Dömötör is időn­ként kegyetlen tűz alá vette az ellenfél térfelét, a játszma végén azonban sajnos komoly gond volt az összpontosítással, így egyenlíteni tudott a Csepel SC. A harmadik játszmában — amelyet nagyon magabiztosan nyert a Pini KSE — a csereként beállt fi­atal Dávid Zoltán alakításai arat­tak a nézőtéren nagy sikert. A negyedik, utolsó játékrészben 13, 7,13) aztánismét jött a holtpont. Játs­szunk már! — üvöltötte a cs. k., Mészáros Péter 9-2 arányú ven­dégvezetésnél, s mintha a többi­ek megfogadták volna a taná­csát. Nem sokkal később már a Pininél volt az előny, amely vé­gül kerek 111 percnyi küzdelem után pontot tett az összecsapás végére. Alaposan megizzasztotta el­lenfelét a Csepel, amely valóban lelkesen játszott, elszántan küz­dött, sőt, jól is mezőnyözött, de ezenkívül az égvilágon semmi különöset nem csinált. Ez pedig nem kis kritika a Pini játékosai­ra nézve, akik közel kétórányi gyötrődés után szenvedték ki a győzelmet. Még szerencse, hogy az utolsó, negyedik játsz­mában elengedték az ellenfelü­ket; így legalább emlékezetesre sikeredett a vége... így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Mocsnik, Dravecz. Pini Kaposvár SE: Mészáros P, Szajfulin, Pásztor, Bánhegyi, Mészáros D., Gelencsér. Csere: Zarka (liberó), Dávid, Geiger. Edző: Demeter György. Csepel SC: Liszi, Tamás, Pa­jor, Torma, Csíkos, Buday. Cse­re: Tamás, Rácz (liberó), Fogl, Bozó. Edző: Oláh János. A játszmák alakulása. 1. játszma: 3-0, 3-3, 5-3, 5-6, 7-6, 7-8, 11-8 (!), 11-9, 15-9 (!) — 22 perc. 2. játszma: 3-0, 3-1, 4-2, 8-2 (!), 8-3, 10-3, 10-8 (!), 12-8, 12-14 (!!), 13-15 - 30perc. 3. játszma: 3-0, 3-1, 9-1 (!!), 9-3, 10-4, 11-5, 13-5, 13-7, 15-7 — 24 perc. 4. játszma: 0-1, 1-1, 1-5 (!), 2-5, 2-9 (!), 5-9, 5-10, 13-10 (!!), 14-11, 14-13, 15-13 - 35 perc. Demeter György: — Nagyon nehezek a hazai mérkőzéseink, de örülök a győzelemnek. Oláh János: — Ebben a baj­nokságban most játszottunk a legjobban; sajnos, csak ennyire volt elég. Fenyő Gábor Újabb bravúros győzelmet aratott a Kaposvári BUT Női RC NB l-es röplabdacsapata. — Nem a legjobb előjelekkel vár­tuk a szegedi fellépést — kezdte Tuba Gabriella, a Kaposvári BITT Női RC csapatkapitánya. — A csapat egyik kulcsjátékosát, Filipovicsné Marek Anikót a hé­ten megműtötték, s miután töb­ben is kisebb sérüléssel és be­tegséggel bajlódtak, volt olyan nap, amikor mindössze csak né­gyen (!) edzettünk. Ráadásul tiszteletet parancsoltak a ma­gyar ifjúsági válogatott eddigi szép eredményei is; korábban egyedül csak attól az Angyalföl­di DRC-től kaptak ki, amelynek a játékosai éppen az ifiváloga­tott gerincét adják. így talán ért­hető, hogy kicsit szorongva vár­tuk a mérkőzést. A találkozó aztán szerencsére egészen máshogy alakult. Mind­járt a mérkőzés elején Gelle Pet­ra remek megmozdulásával — átdobta a túloldalra a labdát — alaposan átverte az egész ifiválogatottat; ettől aztán ők megtorpantak, szinte teljesen le­bénultak, mi viszont valósággal szárnyakat kaptunk. Remekül játszott az egész csapat; űztük- hajtottuk egymást, egyszerűen nem volt az együttesnek gyenge r Ma délután mindkét NB l-es röplabdacsapatunk autó­buszra ül; a négy forduló után is veretlen Kaposvári BITT Női RC az újonc Architekton-Gödöllői RC, a Nafa RC Kaposvár férfi csa­pata pedig a jó nevű, egyko­ri ismert válogatott játéko­sokat felvonultató LRI- Malév SC vendége lesz. Eddig remekül szerepel a Ka­posvári BITT Női RC NB I-es röplabdacsapata; Vermesné dr. Merő Zsuzsa edző együttese mind a négy mérkőzését hozta úgy, hogy közben csak egyetlen szettet engedélyezett ellenfelei­nek. A sérült Filipovicsné Marek Anikót nélkülöző kaposvári gár­da ma 14 órakor az Architekton- Gödöllői RC vendége lesz, s bár nem nagyon ismerik újonc el­lenfelüket, egyértelmű a céljuk: folytatni a szép sorozatot. A Kaposvári BITT Női RC vár­ható kezdőcsapata: Gelle Petra, Tormási Orsolya, Szíj Claudia, Tuba Gabriella, Ékes Erika, Witz Viktória. pontja, így az első két játszmát fölényesen nyertük. A harma­dik, utolsó szettben tért csak magához az ifiválogatott; ekkor szinte végig vezetett, még játsz­malabdája is volt. A hajrában azonban szerencsére újítani tudtunk, s így hoztuk ezt a fon­tos mérkőzést. Úgy érzem, az idei bajnoki szezonban most ját­szottunk a legjobban. Külön öröm, hogy a sérült Filipovicsné Marek Anikót helyettesítő fiatal Witz Viktória játékán — akinek egyébként ez volt az első mécs­esé az NB I-ben — egyáltalán nem látszott, hogy meg lenne il- letődve; a többiekhez hasonlóan kiválóan, nagyon jól játszott, s így továbbra is őrizzük a veret­lenségünket. Nagyon bízom ab­ban, hogy ezt ma délután a gö­döllői találkozó után is elmond­hatom majd. így játszottak Magyar ifjúsági Válogatott- Kaposvári BITT Női RC 0-3 (-7, -6, -14) Szeged, 100 néző. V.: Maczák, Ribizsár. Kaposvári BITT Női RC: Gelle, Tormási, Szíj, Tuba, Ékes, Witz. Csere: Pálfy (liberó). Edző: Ver­mesné dr. Merő Zsuzsa. (Fenyő) Játékvezetők: Horváth Gyula, Seniler László. A bajnoki nyitányon Szolnokon négy játszmában alulmaradt, egy hete Kaposváron viszont si­ma 3-0 arányú győzelmet ara­tott a HullámPack-Dunaújváros ellen az újonc Nafa RC Kaposvár csapata. Károly Róbert edző együttese ma 16 órakor ismét idegenben lép pályára, méghoz­zá a jó nevű LRI-Malév SC ottho­nában. A fővárosi együttest egy­kori ismert, sokszoros váloga­tott játékosok alkotják: Börcsök Csabát vagy Győri Attilát aligha kell bemutatni. A mai összecsa­pás nagy kérdése, hogy a ta­pasztalat, a rutin, avagy a fiata­los lendület diadalmaskodik-e. A Nafa RC Kaposvár várható kezdőcsapata: Jezeri Tibor (Far­kas László), Kiss Zoltán, Tóth Tamás, Nyári Tamás, Torma Norbert, Tóth György (Erdei Ta­más). Játékvezetők: Prukner Tibor, Maróth Attila. (Fenyő) Kiábrándító vereség Matáv Pécsi SE-Kaposvári Klíma-Vili Purina SE 93-64 (49-33) Utón a röpisek A Matáv Pécsi SE otthoná­ban vendégszerepet tegnap a Kaposvári Klíma-Vili Puri­na SE NB I „A” csoportos férfi kosárlabda-együttese. A somogyi gárda kiábrándí­tó játékkal szenvedett nagy­arányú vereséget. Népes szurkolótábor kísérte el a kaposváriakat a baranyai me­gyeszékhelyre. A vendégek kez­dőcsapatában helyet kapott a ju­goszláv Prlincsevics. Mészáros két pontjára Farkas válaszolt az első percben. Repülőrajtot vet­tek a matávosok és a kihagyott somogyi próbálkozásokból rendre indíthatták a vendégeket. Mijovics időkéréséig 17-8-ra húztak el. Sajnos, a későbbiek­ben sem változott a játék képe; az eladott labdák után pontok­kal büntetett a pécsi együttes. Hiába hívta magához ismét ta­nítványait a kaposváriak edzője, tovább hízott a baranyai előny. Eredménytelen támadójáték jel­lemezte a Klíma-Vili Purina SE teljesítményét. A 10. percben, amikor Ferguson technikai hibát kapott reklamálásért, 27-17 volt a hazai előny. Gyengén, elkép­zelés nélkül kosárlabdázott a so­mogyi gárda, percekig nem szü­letett vendégkosár. Az első fél­idő utolsó másodpercében Fer­guson állította be a 49-33-as fél­idei eredményt. A szünet után McMahan zsá­kolásait jutalmazta vastapssal a hazai publikum. A vendégeknek semmi sem sikerült, teljesen szétesően, enerváltan kosárlab­dáztak. A 27. percben már 65-41 volt a két csapat közti különb­ség. Ekkor már többen a büfét választották a kaposvári szurko­lók közül, ők nem láthatták Fer­guson óriási zsákolásait. A vég­játékban már csak a különbség mértéke volt a kérdéses. Újabb súlyos vereséget szen­vedett a Kaposvári Klíma-Vili Purina SE, kosárcsapata, mert többen is mélyen tudásuk alatt teljesítettek. így játszottak: Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 1800 néző. V.: Forrai, Várhalmi. Matáv Pécsi SE: Mészáros Z. (10), McHahan (25), Czigler (6), Ferguson (20), Csirke (15). Csere: Bakonyi (4), Karagits (2), Hoffmann (2), Kalamár (3/3), Vukazics (6). Vezető­edző: Rab Gyula. Edző: Déri Csaba. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE: Bencze (8), Farkas (6), Prlincsevics (4), Góbi (9), Orosz (26). Csere: Hortobágyi (9), Nyilas (2). Vezetőedző: Goran Mijovics. Kipontozódott: Bakonyi a 37. percben. Az eredmény alakulása: 2. perc 6-6, 4. perc 15-8, 10. perc 27-27, 22. perc 53-37, 29. perc 67-43, 32. perc 76-47, 33. perc 80-49, 38 perc 89-57. Jók: McMahan, Ferguson, Csirke, illetve Orosz. Edzői nyilatkozatok: Rab Gyula: - Nagy közönség előtt látványos játékkal, nagy arányú győzelmet arattunk. Örülök, hogy valamennyi játé­kosom pályára léphetett. Goran Mijovics: - Nagyon tar­tottunk az ellenféltől, és sok hi­bával játszottunk. Kun Zoltán Matáv Pécsi SE ifi­K. Klíma-Vili Purina SE ifi 96-79 (43-32) Nekik nyolc Toyota-Munkácsy BK-Karg Autó 80-72 (40-40) A harmadik forduló találkozóit játszották tegnap az Erdő­gép '99 kupa megyei férfi kosárlabda-bajnokságban. A Lamello „A” csoportban a Toyota-Munkácsy BK küzdelmes mérkőzésen nyolc ponttal verte a Karg Autó együttesét. A végig küzdelmes, nagy csatát hozó találkozón a végjátékban job­ban összpontosító Gálosiék megérdemelten nyertek. így játszottak Kaposvár, Táncsics gimnázium, 50 néző. V.: Nagy L., Bognár. Toyota Munkácsy BK: Sziget (7/3), Hanyecz (16), Dér (7), Szőllősi (11), Gálosi (26). Csere: Gonda (6), Gáspár (7). Edző: dr. Csanda Ist­ván. Karg Autó: Sótonyi P. (15/3), Varga Gy. (6), Tolnai (10/6), Dross Z. (30/9), Puska (7). Csere. Zsideg (-), Dross L. (2), Somlyai (2). Edző: Dross Zoltán. Kipontozódott: Tolnai (37. p.), Sótonyi P. (38. p.), Sziget (39 p.), Szőllősi (39. p.j.Jók: Gálosi, Hanyecz, ill. Dross Z., Tolnai. (Kun)