Somogyi Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-08 / 106. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1997. május 8., csütörtök Lassan fogy az MTK előnye Vasas Danubius Hotels- Újpesti TE 2-3 (1-1) Budapest, Fáy utca, 8000 néző. V.: Vágner. Az első félidő a Vasasé volt, azonban az újpestiek a lehető legjobbkor egyenlítettek. A második 45 percben aztán már egyértelműen az történt a pá­lyán, amit az Újpesti TE akart, így megérdemeltnek mondható idegenbeli sikere. Gólszerzők: Máriási (az 1. percben), Pál (a 91. percben), illetve Véber (a 45. percben), Kovács Z. 2 (az 51. és a 60. percben). Békéscsabai Előre FC- MTK FC 0-0 Békéscsaba, 6000 néző. V.: Puhl. A közepes színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen a ha­talmas lelkesedéssel és elszánt­sággal játszó Békéscsaba ala­posan meglepte a kissé nagy mellénnyel játszó listavezető MTK-t. Az egy pontnak a ven­dég fővárosiak örülhetnek job­ban, mivel a második félidőben végig emberhátrányban játszó Békéscsaba sokkal jobb telje­sítményt nyújtott, s közelebb állt a győzelemhez. Kiállítva: Stoica (Békéscsa­bai Előre FC) a 45. percben. Ecker-Stadler FC- Zalaegerszegi TE 1-0 (0-0) Akasztó, 1000 néző. V.: Arany. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón a hazaiak türelme gólt termett, amivel megérdemelten jutottak a három bajnoki pont­hoz. Gólszerző: Jaszinszkij (a 72. percben). Lapzártakor érkezett BVSC-III. Kér. TVE 1-2 (0-1) Ferencváros-Pécsi MFC 2-1 (0-0) Vác FC-Kispest-Honvéd FC 2-0 (1-0) Sz. Haladás VFC- Győri ETO FC 1-1 (0-1) Videoton FC- DVSC-Epona 3-2 (0-0) A bajnokság állása: 1. MTK FC 29 22 6 1 72-20 72 2. Újpesti TE 29 21 5 3 65-28 68 3. Ferencváros 29 19 7 3 61-32 64 4. Vasas DH 29 18 6 5 46-26 60 5. DVSC-Epona 29 11 9 9 43-31 42 6. BVSC 29 12 5 12 35-30 41 7. Videoton FC 29 10 9 10 39-34 39 8. Vác FC 29 10 9 10 35-36 39 9. Győri ETO FC 29 10 8 11 38-43 38 10. Kispest-HFC 29 10 8 11 34-39 38 11. Zalaegerszeg 29 10 3 16 30-48 33 12. Haladás VFC 29 8 8 13 31-33 32 13. Siófok 29 7 9 13 24-44 30 14. III. Kér. TVE 29 6 10 13 36-48 28 15. Békéscsaba 29 7 6 16 30-51 27 16. Pécsi MFC 29 6 7 16 26-57 25 17. Csepel SC 29 5 8 16 37-57 23 18. Stadler FC 29 5 5 19 17-42 20 LABDARÚGÓ NB I — 29. FORDULÓ A fák nem nőnek az égig Csepel SC-Siófoki Bányász 1-0 (1-0) Megszakadt a Siófoki Bányász NB I-es labdarúgó-csapatá­nak nagy menetelése a kiesés ellen küzdő Csepel SC otthoná­ban: a vendég Balaton-parti együttes csatárainak tehetetlen­sége miatt képtelen volt bevenni a második félidőben 10 em­berre fogyatkozott csepeli együttes kapuját. Budapest, Csepel-stadion, 500 néző. V.: Pillér (Hanyecz, Hrabovszky). Csepel SC: Bíró — Tyukodi, Tóth, Németh, Keresztúri — Varga, Mészáros, Rósa, Sze­keres — Baranyi, Nagy T. Edző: Gáspár József. Siófoki Bányász: Posza — Bimbó — Kriston, Virág, Ju­hász, Kovács B. — Sallai, Bo- zsér, Perger — Filipovics, Ördög. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Bimbó helyett Kolo- vics a 46., Filipovics helyett Szabó Z. az 55., Nagy T. he­lyett Semsei a 64., Perger he­lyett Kirchmayer a 67., Szeke­res helyett Deák a 85., Mészá­ros helyett Bubcsó a 90. perc­ben. Sárga lap: Tyukodi a 12., Kriston a 32., Virág az 52., Varga az 55., Keresztúri az 57., Kovács B. a 61. percben. Kiállítva: Keresztúri az 58. percben (reklamálásért). Egy perces gyászszünet előzte meg a találkozót; a né­zők az egykori kitűnő csepeli játékos, az 52 éves korában elhunyt Vellai István emléke előtt adóztak. Huszáros csepeli rohamok­kal és két pazar Posza-védés- sel indult a mérkőzés; egy kö­zeli fejes és egy 15 méteres nagy bomba hárításával bizo­nyíthatta a siófoki kapus jó formáját. A 12. percben kerül­hetett volna először gólt ígérő helyzetbe a Bányász, ám Bo- zsért Tyukodi — sárga lapot érő — szabálytalansággal ütötte el a lehetőségtől. Ezután kiegyenlítettebbé vált a játék; hol az egyik, hol pedig a má­sik kapu előtt adódtak lehető­ségek. Több kihagyott helyzet után a 41. percben megsze­rezte a vezetést a Csepel: Ke­resztúri jól ugratta ki a bal összekötő helyén Nagy Ta­mást, aki tizennégy méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A második félidőt kény­szercserével kezdte a Siófoki Bányász. A megsérült Bimbót Kolovics váltotta fel a véde­lem tengelyében, aki — bár nem ez az igazi posztja — ki­tűnően helyt állt. Nem rajta és védőtársain múlt, hogy pont nélkül végzett Csepelen a Bá­nyász — erről sokkal inkább az elől játszók gondoskodtak. Keresztúri kiállítása után a 10 emberrel játszó Csepel SC el­len gólokkal kellett volna nyerni, ehelyett azonban a csa­tárok — Szabó Z. vezényleté­vel — a labdarúgás paródiáját mutatták be. A fővárosi együt­tes ahogy tudta, lassította a já­tékot, foggal-körömmel védte soványka egy gólos előnyét. Elszántságuk végül is meg­hozta gyümölcsét, hiszen a te­hetetlen Bányász-csatárok „segítségével” otthon tartották a három bajnoki pontot. Jók: Bíró, Szekeres, Nagy T., illetve Posza, Kovács B., Juhász. Így láttáit Gáspár József, a Csepel SC edzője: — A játékosaim küz­deni tudásból jelesre vizsgáz­tak; első félidei játékunkkal akár nagyobb arányban is győzhettünk volna. Készéi Ferenc, a Siófoki Bányász edzője: — A fák nem nőnek az égig... Tóth László, a TOTI-sport- ruházat társtulajdonosa: — A tavaszi szezon legrosszabb tel­jesítményét nyújtotta a csapat. Pintér Károly, a siófoki Lila Kakas étterem tulajdonosa: — Több lelkesedést vártam a fiú­któl. Nagyon remélem, hogy szombaton másképp „muzsi­kálnak” majd csatáraink. Istvándi Sándor Monte-Carlóban a Forma-1 mezőnye A hétvégén Monte-Carlóba költözik a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság mezőnye. Az első helyről a Williams-Renault- val száguldó kanadai Jacques Villeneuve várhatja a vasárnap délutáni rajtot fotó: traco LABDARÚGÓ NB II — 26. FORDULÓ Defekt volt, ebéd nem Soroksári TE-Rákóczi-Kaposcukor FC 0-0 Gól nélküli döntetlent játszott a Rákóczi-Kaposcukor FC NB II -es labdarúgó-csapata Soroksáron; a kaposvári együttes így is őrzi a bajnoki tabellán harmadik helyét. Soroksár, 300 néző. V.: Kéri (Molnár, Szarka). . Soroksári TE: Vasvári — Szenté — Hidi, Vikuel, Lakos, Joó (Duró T. a 88. percben) — Simon (Sándor a 86. percben), Duró J. — Csák, Gyurováth, Bujáki (Tímár a szünetben). Csapatmenedzser: ifjabb Ko­vács Attila. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Meksz — Kiss F., Novák, Szabó M. — Potpara, Takács (Hóbei a 75. percben), Horváth Z (Miovecz a 63. percben) — Kádár, Csemyi- jenko (Waltner a 63. percben), Vajda. Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Kiss F. az 53., Simon a 68., Potpara a 83. percben. A több kulcsjátékosa nélkül felálló Rákóczi-KFC-t — Bő­zsöny János edző úgy döntött, hogy többeket is pihentet a szombat délutáni Gázszer FC elleni rangadóra — meglepte a nyílt sisakkal támadó Soroksári TE. Annak ellenére, hogy ko­moly helyzetet nem tudtak ki­dolgozni Duróék, szinte végig­támadták az első félidőt. A vendég kaposvári együttes első helyzetecskéjét a védő Kiss F. rontotta el a 40. perc táján. A háromtagú középpályássor és a csatár-sztrojka rengeteg hibával játszott, a védelem viszont jól állta a sarat. A második játékrész ott foly­tatódott, ahol az első abbama­radt. A 13. helyen álló Soroksár rohamozott; csatáraiknak most már gólhelyzeteik is voltak, ám Milinte a helyén volt. Ezen a meccsen a kaposvári. cserék sem váltották meg a világot, bár az utolsó negyedórában már jó­val többet támadott a Rákóczi. Bágyadt teljesítményt nyúj­tott szerdán délután a Rákóczi- Kaposcukor FC csapata, s ez még akkor is elkeserítő, ha né­hány játékos pihent. A baj csak az, hogy akadtak olyanok is, akik a pályán pihentek. A teljes igazsághoz tartozik, hogy az autóbusz defektje és a hosszan tartó szerelés miatt a csapat a tervezett időponthoz képest jó­val később érkezett meg Sorok­sárra. Az ebéd és a pihenő is elmaradt; vélhetően ez is rá­nyomta bélyegét a somogyi együttes teljesítményére. Jók: Hidi, Duró J., illetve Mi­linte. így látták Molnár István, a Soroksári TE társelnöke: — Úgy érzem, gó­lokkal kellett volna nyernünk. Többet vártam nagynevű ellen­felünktől. Ennek ellenére to­vábbi sok sikert kívánok a Rá­kóczinak! Bőzsöny János, a Rákóczi-- Kaposcukor FC edzője: — 47 ponttal a harmadik helyen ál­lunk most is. Soroksáron is győzni szerettünk volna, de ez sajnos nem sikerült. Hoffmann István, a Rákóczi- Kaposcukor FC csapatának gyúrója: — Gratulálok Milinte Árpinak, nagyon jól védett. Gól nélkül nincs győzelem... Szom­baton délután a listavezető Gázszer FC Agárd ellen bizo­nyíthatnak majd a fiúk. Csorba András Jól hangolt a Gázszer További eredmények Gázszer FC Agárd-Lombard FC Tatabánya 7-0 (1-0) Pécs '96 FC-Paksi Atomerőmű SE 0-0 Dunaferr SE-Matáv SC- Sopron 1-1 (1-1) Érdi VSE-BKV Előre 3-1 (1-0) Soproni FAC-Százhalom battai FC 1-2 (0-1) Jutas-Veszprém-Balaton Füredi SC 3-2 (2-2) Budafoki LC-Nagykanizsai Olajbányász 0-1 (0-1) A bajnokság állása: 1. Gázszer FC 26 16 8 2 49-16 56 2. Dunaferr SE 26 14 9 3 44-20 51 3. Rákóczi-KFC 26 12 11 3 38-23 47 4. Paksi ASE 26 11 9 6 39-22 42 5. Érdi VSE 26 11 9 6 33-27 42 6. Matáv-Sopron 26 11 8 7 33-22 41 7. Soproni FAC 26 11 8 7 33-24 41 8. BKV Előre 26 11 7 8 35-29 40 9. Nagykanizsa 26 11 7 8 37-32 40 10. Pécs 96 FC 26 10 6 10 27-27 36 11.Sz.batta 26 8 11 7 31-31 35 12. Budafoki LC 26 5 12 9 25-28 27 13. Soroksári TE* 26 5 7 14 36-55 19 14. Tatabánya FC 26 3 6 17 24-55 15 15. Veszprém 26 2 7 17 23-51 13 16. Balatonfüred 26 3 3 20 16-61 12 A *-gal jelölt Soroksári TE csapatától há­rom büntetőpont levonva. Ezt is megértük... Tegnap elmaradt a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Kazinc- barcika-Kecskeméti SC-RSC mérkőzés. A vendégek ugyanis csak 12 játékossal érkeztek, s nem vitték magukkal az igazolá­saikat sem; így csak barátságos mérkőzést láthattak a nézők. Kutasé a három pont Eltiltások Lakácsán Mint hírt adtunk róla, április 20-án Lakócsán botrányos kö­rülmények között, idő előtt ért véget a Kutas elleni megyéi II osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés. A játékvezető a ta­lálkozót a második félidő 25- ik percében, az őt ért inzultus miatt félbeszakította. Az idő­közben megtartott fegyelmi tárgyaláson döntés született az ügyben. A megyei II. osztály déli csoportjának Fegyelmi Bizottsága Nagyatádon az ér­dekelt felek meghallgatása ré­vén a következőket állapította meg. A mérkőzés idő előtti be­szüntetéséért Darabos Róbert, lakócsai labdarúgót terheli a felelősség, aki a számára fel­mutatott piros kártyát a játék­vezető kezéből kiütötte, mi­közben annak mez zsebét is leszakította. Nem volt viszont bizonyítható, hogy ezt köve­tően Darabos megrúgta volna a játékvezetőt, e tényt a fe­gyelmi büntetés kiszabásánál ezért nem is vették figye­lembe. A jegyzőkönyvi meg­hallgatások során viszont tisz­tázódott, hogy a mérkőzés le­fújása után, az öltöző felé igyekvő Brantmüller Zsolt partjelzőt Kovácsevics István, a Lakócsa SE felnőtt csapatának edzője rúgta meg. A fentiek alapján a fegyelmi bizottság az alábbi határozatot hozta. A félbe szakadt mérkőzés eredményét megsemmisítette és a találkozó három pontját — 3-0-as gólkülönbséggel — a Kutas csapata javára iga­zolta. A mérkőzés játékvezető­jével szemben elkövetett tett- legesség miatt Darabos Róbert lakócsai játékost, 1997 de­cember 31-ig a labdarúgástól eltiltja. Kovácsevics Istvánt a Lakócsa edzőjét, a partjelző­vel szembeni tettlegesség mi­att 1998 június 30-ig a labda­rúgó edzői tevékenységtől el­tiltja. A feni határozat ellen nyolc napon belül nyújthatnak be fellebbezést az érintettek. Az FB határozata ennek függvé­nyében válik jogerőssé. J.R Egy, kontra harmincegy Az ügy akarva, akaratlanul is annak a bizonyos nyuszikának az esetét juttatja eszembe, amelyiknek ha volt, ha nem volt sapka a fején, egyaránt megkapta a maga pofonját. Amióta napvilágot látott az MLSZ labdarúgó bajnoki rendszerünket átszervező ha­tározata, azóta forrong a hazai futball világ. A sportág leg­felső szintű vezetése képtelen az „alattvalói” kedvében járni. Emlékezetes, egy tarjáni ja­vaslatra megtorpedózták az első döntést, habár az nem járt teljes sikerrel, végül a testület elnöksége eljutott odáig, hogy a klubokra bízta, miként is le­gyen az újabb bajnoki rend. Kaptak egy hónapot a területi bizottságok és a megyei szö­vetségek, térképezzék föl, mit is takar a „közóhaj”. Ennek összesítése után született meg végre április 24-én a „végle­ges” döntés az NB I, NB I B- ről, a kétcsoportos NB II és a hatcsoportos NB III-ról. Már már azt hittük, hogy végre mindenkinek sikerült a ked­vébe járni, de nem. Igaz, a vétó már nem érintheti a le­endő két legfelső osztályt, ám az amatőrnek minősített NB Il-t igen. Azaz úgy szól az ál­lásfoglalás, ha egyetlen ellen­zője is lesz a kétcsoportos NB II-nek, akkor az már nem ke­rülhet kiírásra. Nem is Ma­gyarországon lennénk, ha nem akadna ilyen. Akadt, még­hozzá a Kecskeméti TE. Már­pedig ha ők makacskodnak, a többiek mind verhetik a fejü­ket a falba. Megvallom őszintén nem értem ezt a fura „demokrá­ciát”, amelyben egyetlen egy útját állhatja a sokszoros aka­ratnak. Márpedig nálunk most így van. Ha nem sikerül jobb belátásra bírni a kecskemétie­ket, hát „fuccs” az NB II-nek. Mintha a Duna-Tisza-közi város most így kívánná meg­erősíteni a reá akasztott ,Jiirös” jelzőt. Bár tudja fene, őket még „mögértem”, csak azokat nem, akik úgy szerkesztették meg a versenykiírást, hogy „egy” aka­rata érvényesülhet a harminc­egyszeres „túlerővel” szemben. (Jutási)