Somogyi Hírlap, 1996. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-16 / 216. szám

1996. szeptember 16., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Labdarúgó NB II - Nyugati csoport „Mélytengeri” csata Rákóczi Kaposcukor­Tatabánya FC 1-0 (1-0) Kaposvár, 1200 néző. Ve­zette: Szarka (Molnár J., Kéri). Rákóczi KFC: Milinte- Meksz - Mezó', Itvás- Hóbei, Tóth G., Köves, Horváth, Szabó - Waltner, Csenyijenkó. Edző: Bó'zsöny János. Tatabánya FC: Pikács - Fogarasi - Matics, Gábrics - Sipos, Duró, Simon, Imeli, Megyesi - Takács, Határvöl­gyi. Edző: P. Nagy László. Sárga lap: Duró a 16-ik, Gábrics a 32-ik, Imeli az 55. percben. Kiállítva: Fogarasi (Tóth G. megütéséért), Simon és Meksz (egymás köpködésé- ért) - mindhárom a 88-ik percben. 29. perc: Horváth baloldal­ról végzett el szögletrúgást, a rövid saroknál helyezkedő Köves fejéről a labda jobb sa­rok felé tartott, a vetődő Pi­kács mellett a gólvonalon álló Gábrics még menthetett volna, de lyukat rúgott. 1-0. Aki egy pillantást vetett a játéktérre, az előre tudhatta, hogy mire számíthat a kilenc­ven perc során. A mérkőzés előtt lezúduló égi áldás in­kább egy vízi parádéhoz, semmint egy labdarúgó mér­kőzéshez teremtett ideális fel­tételeket. Tisztában voltak ez­zel a szemben állók is, akik közül ilyenkor többnyire a védekezni kényszerülő van könnyebb helyzetben. Külö­nösen, ha a támadást kezde­ményezők figyelmen kívül hagyják az „alaptételt” és „szárazföldi” megoldásokkal próbálkoznak. Márpedig ez történt. Hiába csapta be a labda percenként többször is a játékosokat, vajmi kevés jele mutatkozott annak, hogy megpróbálják a vizes mély ta­lajt mellőzve, a száraz légteret igénybe venni. így aztán nem is annyira a felek hatásos vé­dekezésének, inkább a pocso­lyáknak köszönhetően cserélt gyakran gazdát a labda, me­lyet ugyan a hazaiak többet birtokoltak, ám akcióból kép­telenek voltak azt a hálóba juttatni. A kapusokat alig fog­lalkoztatták, a hazaiak — Csemyijenkó Ígéretes szabad­rúgásán kívül — talán egy-két távoli lövő kísérlettel, ha pró- báloztak. Ám a játékosok harci kedve elismerést érde­mel. Mindkét fél derakasan „állta a sarat”, elveszett labdát nem ismerve küzdött a mér­kőzés végéig. Kár, hogy a já­tékvezető még a labdarúgók szintjén sem tudott alkalmaz­kodni a nehéz talajhoz. Több téves és fordított ítéléletének is volt egy kis „köze” az egyébként „jogszerű” hármas kiállításhoz. Jók: Meksz, Mező, Itvás, Köves, Szabó, il­letve Fogarasi, Duró, Simon. Bőzsöny János: Az irreális talajon jól küzdött csapatunk és megérdemelte a győzelmet. P. Nagy László: Nem csak a mérkőzést, hanem a két leg­jobb játékosunkat is elveszí­tettük. Jutási Róbert További eredmények: Soproni FAC-Matáv Sopron 1-0 (1-0), Pécsi DDGáz-Nagy- kanizsai Olajbányász 2-1 (1- 0), Jutas-Veszprém-Dunaferr SE 3-0 (2-0), Gázszer FC-Érdi VSE 2-2 (2-1), So­roksári TE-BKV Előre 1-3 (1-1), Budafoki LC-Paksi ASE 0-0, Százhalombattai FC - Balatonfüred 2-0 (1-0) A bajnokság állása: 1. Nagykanizsa 6 2. Matáv SC-Sopron 6 3. Gázszer FC 4. Rákóczi-KFC 5. BKV Előre 6. Soproni FAC 7. Érdi VSE 8. Dunaferr SE 9. Paksi ASE 10. Pécsi DD GázSC 6 11. Soroksári TE 6 12. Budafoki LC 6 13. Százhalombatta 6 4-2 3 2 1 3 2 1 3 2 1 2 4­3 1 2 2 3 1 2 3 1 2 2 2 2 2 2 2 1 3 - 6 - 1 3 2 12- 5 12 10- 4 11 11- 7 11 6- 3 11 6- 3 10 6- 6 10 11- 8 9 9- 7 7- 7 5- 5 10-11 3- 3 6- 8 14. Tatabányai FC 6 1 2 3 3- 9 5 15. Jutas-Veszprém 6 1-5 6-13 3 16. Balatonfüred SC 6 - 1 5 1-13 1 Pikács késett, Gábrics „lußot” rúgott... és gól fotó: kovács Würth Kupa nemzetközi férfi röplabdatorna Török siker Kaposváron Támad a döntőben a török együttes, védekezik a házigazda Kaposvári Balatel RC csapata fotó: török anett A török TC Ziraat Bankasi csapata nyerte a háromnapos Würth Kupa nemzetközi férfi röplabdatornát, miután a döntőben 114 percig tartó négyjátszmás mérkőzésen le­győzte a házigazda Kaposvári Balatel RC csapatát. A kü- löndíjak közül hármat vittek magukkal a törökök, kettő pedig — Mészáros Dömötör és Tomanóczy Tibor jóvoltá­ból — Kaposváron maradt. A Würth Kupa nemzetközi férfi röplabdatoma második napján előbb a csoportmérkőzéseket fe­jezték be a résztvevő csapatok. Jól jártak a korán kelők. A reg­geli ütközetben az eszékiek re­mek kis mérkőzést játszottak a dunaújvárosiakkal; egybe­hangzó vélemény szerint ez a 97 perces találkozó volt a szombat slágermérkőzése, amely magyar győzelemmel zárult. Ä Csepel SC-OK Maribor randevú négy játszmát, sok sok izgalmat, vál­tozatos mérkőzést hozott. 126 perc után született meg a szlo­vének győzelme, s ezzel kiala­kult a két csoport végső mező­nye. Az „A” csoportban TC Zi­raat Bankasi, Dunaferr SE és Metalac Osijek, a „B” csoport­ban pedig Kaposvári' Balatel RC, ÖK Maribor, valamint Cse­pel SC lett a sorrend. Ennek alapján délután a két csoport négy legjobbja keresztben egy­mással mérkőzött. A döntőbe jutásért folyó tö­rök-szlovén párharc megjósolt nagy küzdelme elmaradt, a törö­kök ugyanis kerek 60 perc alatt három játszmában a vártnál si­mábban dűlőre vitték a dolgot, s ezzel a döntő résztvevői lettek. Este a kosárlabdamérkőzés után mintegy 500-an kísérték figye­lemmel a Balatel RC Dunaferr elleni küzdelmét. A Mészáros P., Mészáros D., Tomanóczy, Schalariev, Jurukov, Takács (csere: Porkoláb, Zarka, Koch) összeállításban szereplő kapos­váriak a 3. szettben ugyan meg­torpantak, s bár 12-nél befogták addig vezető ellenfelüket, ezt a játszmát nem tudták megnyerni. A mérkőzés győzelmük azonban nem forgott veszélyben, s így Mészárosék is a vasárnapi döntő résztvevői lettek. Eredmények: Csoportmérkőzések: Dunaferr SE-Metalac Osijek 3-0 (10,15, 9) V.: Burcsa, Hódosi. OK Maribor-Csepel SC 3-1 (8, -10,11,11) V.: Jancsó, Kiss L. Kereszt-mérkőzések: TC Ziraat Bankasi-OK Maribor 3-0 (7,3,7) V.: Kiss L„ Sándor. Kaposvári Balatel RC- Dunaferr SE 3-1 (5,9, -12,10) V.: Hódosi, Burcsa. Vasárnap a helyosztókkal véget ért Kaposváron a városi sport­csarnokban a Würth Kupa nemzetközi férfi röplabdatoma. Érdekesség, hogy mindhárom párharcot a külföldi csapatok nyerték: a zárónapon a Csepel SC, a Dunaferr SÉ és a Kapos­vári Balatel RC is egyaránt alulmaradt ellenfelével szem­ben. A tomagyőztes a török TC Ziraat Bankasi csapata lett, míg a második helyet a házigazda kaposvári együttes szerezte meg. Helyosztó mérkőzések: Az 5. helyért: Metalac Osijek-Csepel SC 3-1 (-14, 7, 7,11) V.: Burcsa, Donkó. A nyitójátszmát meglepe­tésre a Csepel nyerte, utána vi­szont magabiztos játékkal for­dított a hon át csapat a 111 per­cig tartó találkozón. A 3. helyért: OK Maribor-Dunaferr SE 3-0 (6,14,4) V.: Donkó, Hurák. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Á szlovén gárdá­nak mindössze 69 percre volt csak szüksége ahhoz, hogy megszerezze a torna harmadik helyét. A döntőben: TC Ziraat Bankasi- Kaposvári Balatel RC 3-1 (6, -14,13,3) V.: Hurák, Donkó. TC Ziraat Bankasi: Akyeli, Beduline, őztire, Scevhchouk, Emirsay, Kara. Csere: Nalga- kan. Edző: M. Súlcű Gobanogu. Kaposvári Balatel RC: Kar­mos, Jurukov, Tomanóczy, Koch, Mészáros D., Scharaliev. Csere: Zarka, Mészáros P., Ta­kács, Porkoláb. Edző: Demeter György. Az első játszmát meglepően magabiztosan nyerte a török együttes, a folytatásban viszont hatalmas küzdelemben sikerült egyenlítenie a kaposváriaknak. A harmadik szettben is tetemes előnyre tett szert a Balatel, a játszma végén azonban mégis a török együttes játékosai örül­hettek. Az utolsó, negyedik szettben teljesen szétesett a Ba­latel játéka; a vendégek ekkor szinte tetszés szerint érték el újabb és újabb pontjaikat, és nyerték a 114 perces ütközetet. A mérkőzés krónikájához tar­tozik, hogy az utolsó szettben megsérült Tomanóczy Tibor; az első hírek szerint szeren­csére nem komolyabb a sérü­lése. A Würth Kupa nemzetközi férfi röplabdatoma végeredmé­nye (hat csapat): 1. TC Ziraat Bankasi, 2. Kaposvári Balatel RC, 3. OK Maribor, ,4. Duna­ferr SE, 5. Metalac Osijek, 6. Csepel SC. A torna zárásaként több kü- löndíjat osztottak ki a rendezők. A legjobb támadójátékosnak Andrej Bedulinet (TC Ziraat Bankasi), a legjobb feladónak Ali Emirsayt (TC Ziraat Ban­kasi), a legtechnikásabb játé­kosnak pedig Mészáros Dömö­tört (Kaposvári Balatel RC) vá­lasztották meg. A legjobb ka­posvári játékosnak Tomanóczy Tibor bizonyult, míg a leg­eredményesebb edzőnek járó különdíjat a TC Ziraat Bankasi mestere, M. Súkű Gobanogu vehette át. Jutási Róbert Fenyő Gábor Labdarúgó NB I Videoton FC Fehérvár -Szombathelyi Haladás VFC 2-1 (1-1) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Váczi (a 44. percben), Korsós (az 55. percben), illetve Negrau (a 19. percben). Kiállítva: Váczi (Video­ton FC Fehérvár) a 82. percben. Zaiegerszegi TE-Békés- csabai Előre FC 4-2 (3-1) Zalaegerszeg, 3000 néző. V.: Vágner. Gólszerzők: Kámán (a 2. percben), Szőke (a 14. perc­ben), Németh T. (a 45. percben), Somfalvi (a 77. percben), illetve Szabados (a 34. percben), Belvon (az 56. percben). Vasas Casino Vigadó- „ BVSC 2-0 (0-0) Budapest, Fáy utca, 3000 néző. V.: Tóth V. Gólszerzők: Galaschek (a 49. percben), Juhár (a 89. percben). Újpesti TE-Vác FC- Samsung 3-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 6000 néző. V.: Márton. Gólszerzők: Kovács Z. (a 14. percben), Zombori (a 64. percben), Babati (a 73. percben), illetve Horváth P. (a 84. percben). F erencváros-Innstadt Stadler FC 1-0 (0-0) Budapest, Üllői út, 9000 néző. V.: Pillér. Gólszerző: Horváth F. (a 72. percben). Pécsi MFC-Titán-Csepel SC 1-1 (0-0) Pécs, 1500 néző. V.: Cserna. Gólszerzők: Brindas (a 61. percben), illetve Győri (a 47. percben — öngól). Kiállítva: Szaszovszky (Pécsi MFC-Titán) a 90. percben, illetve Tyukodi (Csepel SC) a 83. percben. DVSC-Epona-MTK FC 1^» (1-1) Debrecen, 8000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Ilea (a 40. percben 11 -esből), illetve Szekeres (a 26. percben), Zsivótzky (a 60. percben), Kenesei 2 (a 71. és a 82. percben). Kiállítva: Frida (DVSC- Epona) a 43. percben. Győri ETO FC-Kispest- Honvéd TIG FC 2-1 (1-0) A fővárosi cseresor nyert Teke NB I Kaposvári Építők-Inota 5:3 (4082:4010) Mindkét csapat gyenge na­pot fogott ki, ennek köszön­hető, hogy a hazaiak végig vezetve nyertek. Az először bemutatkozó a fiatal Páll teljesítményét, illeti elisme­rés, aki higgadtan és ered­ményesen szerepelt. Mándli és Ládonyi küzdőszelleme érdemel még említést. Ládonyi 683 Stéger (Varga) 638, Miklós 663 Szentes 707, Páll A. 712 Tóth E. 712, Tihanyi 657 Dénes (Csehi) 621, Székelyi 662 Zombori 608, Mándli 705 Féltéin 724. Ifjúságiak: K. Építők- Inota 3:1 (1314:1275) Illés 670, Oláh 644 Miklós Gyula LABDARÚGÓ NB I III. kér. TVE-Siófoki Bányász 3-0 (0-0) Hévízi út, 6000 néző. V.: Ha- nyecz (Koch, Hrabovszky). III. kér. TVE: Lippai - Föld­vári, Perger Gy., Varga, Sza­mosi - Lendvai (Bencze 66. p.), Gáspár, Szabó A. (Gyura 46. p.), Novák - Kiss, Aubel (Szeitl 46. p.). Edző: Gergely Károly. Siófoki Bányász: Mitring - Kolovics (Juhász 60. p.) - Bimbó, Gersics, Soós (László 60. p.) - Tóth L, Bulatovics, Koltai, Perger A. - Földes, Fis- seas (Szabó Z. 60. p.) Edző: Készéi Ferenc. Sárga lap: Fisseas a 18., Bimbó az 58. percben. Eddig először és utoljára 22 évvel ezelőtt találkozott Óbudán a két csapat — akkor még NB ül-asként — és ezen a mérkőzé­sen 1-0-ás hazai győzelem szüle­tett. Sajnos, ezt a „hagyományt” folytatta a kerület, mert most si­mán nyert 3-0-ra és ez az ered­mény még hízelgő is a Bányász számára. Az első 45 percet látva pedig úgy tűnt békés döntetlen lesz, ugyanis még az NB Il-es szintet sem nagyon ütötte meg a két csapat játszadozása. Csak a tili-toli ment a pályán, érdemle­ges támadást szinte nem is vezet­tek a játékosok. A második fél­időre aztán teljesen megváltozott a játék képe. A szünetben kettős cserét hajtott végre a kerület, és így rögtön veszélyesebbé vált. Gyura és a rutinos Szeitl vezeté­sével két perc alatt három táma­dást is vezeteett, ám Mitring sze­rencsére a helyén volt... Egészen az 51. percig, amikor azonban már ő sem segíthetett: Szeitl a kaputól 30 méterre lövésre szánta el magát, lövése Tóth L.- en megpattant, és a labda a tehe­tetlen Mitring mellett a kapu bal sarkában kötött ki. (1-0). Egy perc sem telt el, és egy újabb támadásnál Szeitl a 16-os vonalánál sarkalt Novák elé, aki egy csel után 14 méterről kilőtte a bal sarkot. (2-0)­A 60. percben Készéi Ferenc hármas cserét hajtott végre, de már ez sem segített a Bányászon. A 67. percben egy elrontott Bányász-támadást követően a frissen beállt Bencze meglódult, a 11-es pont magasságában kö­zépre adott, és a teljesen egyedül hagyott Gyurának nem volt ne­héz a kapu közepébe pofozni a labdát. (3-0). A gól után, ha lehet, még jobban összeomlott a Bányász; a csere­ként beállt Szabó Z. próbálkozott még ugyan, de segítség híján már ő sem tehetett semmit. Ezen a mérkőzésen többek között azzal nyert a kerület, hogy kiváló cseresorral rendelkezett. Amikor Szeitlék beálltak, telje­sen megváltozott a játék képe. Állandó támadásvezetésükkel felőrölték a Bányász védelmét, és tetszés szerint kerültek gól­helyzetbe. Mivel a Bányász „csa­tárai” szinte elbújtak a labda elől, állandóan a középpályásoknak és a védőknek kellett helytáll­niuk. Ekkora terhet persze nem lehet elviselni, így törvényszerű volt, hogy hibáznak. A Bányász mai játéka szomorú jövőt sejtet, főként, ha nem sikerült a csatár­sorát megerősíteni. Jók: Kiss, Szeitl, Bencze, il­letve Bulatovics. Gergely Károly: - Az első félidőben voltak érthetetlen üres­járataink, a második játékrészre viszont feljavultunk és ez a biz­tos győzelmet eredményezte. Készéi Ferenc: - Azt vártam, hogy folytatjuk a Győr elleni já­tékot, de már az első félidőben láttam, hogy hiába. Támadójáté­kunk elszomorítóan meddő. Istvándi Sándor A bajnokság állása: 1.MTK FC 6 6­_ 16- 4 18 2. Újpesti TE 6 5­1 17- 5 15 3. Vasas C V 6 4 1 1 9- 3 13 4. Ferencváros 6 4 1 1 13- 9 13 5. Videoton FC 6 3 2 1 11- 6 11 6. Haladás VFC 6 3 2 1 8- 5 11 7. DVSC-Epona 6 3 1 2 14- 9 10 8. Győri ETO FC 6 3 1 2 6- 7 10 9. BVSC 6 2 2 2 7- 6 8 10. III. kér. TVE 6 2 2 2 7- 8 8 11. Zalaegerszegi TE 6 1 2 3 8-14 7 12. Békéscsabai EFC 6 2­4 9-10 6 13. Csepel SC 6­5 1 5- 6 5 14. Kispest-HFC 6 1 2 3 8-13 5 15. Pécsi MFC-Titán 6 1 1 4 5-14 5 16. Vác FC-Samsung 6 1­5 9-14 3 17. Siófoki Bányász 6 1­5 3-12 3 18. Stadler FC 6­1 5 2-12 1