Somogyi Hírlap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-30 / 101. szám

1996. április 30., kedd SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Asztalitenisz NB II (nők és férfiak) A férfiak másodikak, a nők negyedikek Férfi mérkőzésen: JPTE-DSE PEAC II.­Apeh-Spárta Alapítvány, Kaposvár 8:10 A kaposvári győztesek: Fábián 4, Herczig 3, Dani 2, Háhn 1. A végig izgalmas mérkőzé­sen remek játékkal nyert a vendég kaposvári együttes. A két párost a hazaiak nyerték, s egészen 7:7-ig ők vezettek; ezután viszont a kaposvári együttes játékosai szép győ­zelmeket aratva fordítottak, s végül megérdemelten nyerték a mérkőzést. Az Apeh-Spárta Alapítvány NB Il-es férfi asztalitenisz­csapata eddigi legszebb sikerét elérve az NB II Barna-csoport­jában a második helyet sze­rezte meg. Női mérkőzésen: King-a-Ford (Kaposvár)- Zalaegerszeg 5:13 A kaposvári győztesek: Renner 2, Auguszt 1, Baksa 1, valamint az Auguszt-Garbóczi páros. Vereséggel zárta a bajnok­ságot a King-a-Ford (Kapos­vár) NB Il-es női asztalitenisz­csapata. A nagy tét — ha sike­rült volna győzni, akkor a harmadik helyen végez a ka­posvári együttes — bénítólag hatott az egész csapatra, s így mindenki a tudása alatt ját­szott. Ezzel a negyedik helyet szerezte meg a King-a-Ford csapata. Megyei röplabda-bajnokság Ötjátszmás mérkőzések Női mérkőzések: Táncsics Gimnázium- Kasi gyermek 2- 3 (-13, 8, 4, -9, -10) Vezette: Vermes I. Táncsics Gimnázium DSE: Pap, Boruzs, Laszczik, György, Kelemen, Karádi. Kaposvári Sportiskola gyer­mek: Boros, Péterfai, Bondor A., Bondor Sz., Pálfy, Vajda. Csere: Tardi. Az első játszmában nagy küzdelemben a táncsicsosok alulmaradtak, a második és a harmadik szettben viszont ma­gabiztosan győztek. A folyta­tásban azonban feltámadtak a sportiskolások, és jó játékkal meglepetésre nyerték a mérkő­zést. Jók: Pap, illetve Bondor Sz., Péterfai, Vajda. Tanítóképző Főiskola- Tabi Privát 3- 2 (-10,-9,13, 4,11) Vezette: Kökényesy P. Tanítóképző Főiskola SE: Gadányi, Kovács A., Horváth R., Kertész, Jancsik, Takáts. Csere: Dudás, Vejki, Kra- liczki. Tahi Privát: Péterjfyné, Majkóné, Angyal, Györkéné, Savanyó, Zalotainé. Csere: Aghné, Dulczné. Az első két szettet ugyan nyerték a vendég tabiak, de ezután elfáradtak. A tartalé­kos, de nagyon lelkes kapos­vári együttes jó mérkőzésen tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. Jók: Kertész, Takáts, illetve Angyal, Savanyó. Táncsics Gimnázium DSE-Tabi Rudnay DSK 1-3 (-7,12, -10, -12) Vezette: Stefik Cs. Jók: Járfás, illetve Nagyné, Berta. Férfi mérkőzések: Búzavirág SC II.-Búzavirág SC I. 0-3 (-13, -2, -6) Vezette: Stefik Cs. Jók: Cserván, illetve Hervai, Kun. Kaposvári Sportiskola gyermek-Búzavirág SC I. 0-3 (0,7,0) Vezette: Jezeri T. Jók: senki, illetve Kun. Pakson rendezték meg a II. korcsoportos leányok egyik országos diákolimpiái röp­labda elődöntőjét, amelyen a somogyi színeket a Nagyba­jom képviselte — szép siker­rel. A nagybajomiak Veszp­rém és Tolna megye bajnokát is magabiztosan, imponáló já­tékkal verték. Jellemző a fölé­nyükre, hogy a pontarányuk 90-7 (!) lett. A nagybajomiak ezzel résztvevői lettek az or­szágos (nyolcas) diákolimpiái döntőnek, amelyet júniusban rendeznek majd meg Kecske­méten. A győztes nagybaj omi együttes tagjai: Tálos Judit, Kovács Eszter, Kiss Mariann, Véber Vera, György Beáta, Pe­rük Lívia, Acs Jebektor Dóra, György Johanna. Edző: Nagy Zoltán. Jó játékáért különdíjat kapott György Beáta. Röplabda NB I, a harmadik helyért (első mérkőzés) Előny a Báláiéinál Kaposvári Balatel RC-Csepel SC 3-0 (16, 14, 6) A két Mészáros, Péter és Dömötör blokkolja sikeresen az egyik csepeli akciót fotó: török anett Kaposvár, városi sportcsar­nok, 500 néző. V.: Horváth Gy., Szekér. Kaposvári Balatel RC: Ola- jics, Pásztor, Karmos, Popo- vics, Mészáros D., Mészáros P. Csere: Koch. Edző: Deme­ter György. Csepel SC: Liszi, Torma, Fogl, Botyánszky, Nagy A., Tomanóczy. Csere: Rácz, Nagy J., Takács, Nyíri. Edző: Oláh János. A játszmák alakulása. 1. játszma: 2-0, 2-1, 5-1, 5-2, 6-3, 8-3, 9-4, 10-5, 10-6, 13-6, 14-7, 14-15 (!!), 16-15, 17-16 — 30 perc. 2. játszma: 1-0, 1-2, 2-2, 2-4, 5-4, 6-5, 6-14 (!!), 16-14 (!!) — 37perc. 3. játszma: 0-1, 5-1 (!), 5-2, 12-2 (!!), 12—4, 14-4, 15-6 —17 perc. Két csalódott, a bajnoki döntőből kiszorult csapat ta­lálkozott tegnap este Kapos­váron. A mérkőzés elején jó játékkal elhúzott a kaposvári együttes. Ezután felváltva születtek a pontok, de a Bala­tel tudta tartani előnyét. A vendég fővárosi együttes mestere, Oláh János időké­réssel próbálta felrázni csapa­tát — sikerrel. Egyik pilla­natról a másikra „leült” a ka­posvári együttes, a Csepel pedig zsinórban nyolc pontot szerezve előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette (14-15). Rendkívül izgalma­san alakult a hajrá. Mészáro- séknak sikerült visszaven­niük a vezetést, a fővárosiak azonban ismét egyenlíteni tudtak. Az utolsó pontot azonban a jól hajrázó hazaiak gyűjtötték be, s így hozták a nyitójátszmát. A második játékrészben aztán a kezdeti kiegyenlített játék után ismét jött a kapos­vári hullámvölgy. Már 14-6- ra vezetett a Csepel, amikor végre magára talált Demeter György edző csapata, aki egymás után kétszeri időké­réssel próbált rendet rakni já­tékosai fejében. Ismét jól ját­szott a csapat: nem volt elve­szett labda, eredményesen és pontot érően értek véget a Balatel támadásai, s így Pász­torék bravúrosan fordítani tudtak. A harmadik, utolsó szet­tben már láthatóan feladta a Csepel. Oláh János edző egymás után küldte pályára a cserejátékosait, miközben mind nagyobb lett a hazaiak előnye. A vendég fővárosiak elvétve jutottak ponthoz, s többnyire akkor is a kaposvá­riak hibájából. 12-2 arányú Balatel-vezetésnél még egy­szer utoljára nekidurálták magukat, de Karmosék így is 17 perc alatt pontot tettek a játszma végére. Folytatódott a „hagyo­mány” tegnap este: a Csepel SC ugyanis az idei szezonban — sem a bajnokságban, sem pedig a Magyar Kupában — nem tudta legyőzni a Balatelt, s szettet is mindössze csak hármat sikerült nyerniük. Láthatóan még több kapos­vári játékos is maga alatt volt, nem sikerült teljesen ki­hevernie a Vasas-Tungsram SC elleni bajnoki elődöntő öt mérkőzéses drámáját. A lé­nyeg, a győzelem viszont megvan, s ez most mindennél fontosabb; 84 perces mérkő­zésen sikerült előnyt szerez­nie a kaposvári együttesnek a bronzcsatában. Jelenleg tehát 1-0-ra vezet a három győztes mérkőzésig tartó párharcban a Kaposvári Balatel RC csapata; folytatás szerdán 17 órakor Csepelen. Demeter György: — Kö­szönöm szurkolóink biztatá­sát; nagyon nagy segítséget jelentettek. Dicsérni tudom játékosaimat, akik a második játszmában a padlóról álltak fel, s fordítani tudtak. A har­madik, utolsó szett pedig ezek után már csak formalitás volt. Oláh János: — Megérde­melt győzelmet aratott a Ba­latel RC, bár ebben mi is ala­posan benne vagyunk. Szer­dán este hazai pályán meg­próbálunk szépíteni. Fenyő Gábor A bajnoki döntő első mérkőzésén: Medikémia-Szeged-Vasas- Tungsram SC 3-0 (8,11,13) A bajnoki címvédő és Magyar Kupa-győztes Medikémia- Szeged 77 perc alatt szerzett előnyt. A második találkozó szerdán 16 órakor lesz Buda­pesten a Fáy utcában. Röplabdás öregfiúk ^ randevúja Öregfiúk nem vén fiúk! Ezt kí­vánják bizonyítani egykori röp- labdázóink. A május 1-jei ün­nepi sportprogramban ismét láthatjuk Somogy egykori is­mert röplabdázóit. A kaposvári öregfiúk csapata három együt­test hívott meg a Táncsics Mi­hály Gimnázium tornacsarno­kában rendezendő randevúra. Pécs, Dunaújváros és a taszári IFOR-erők válogatottja lesz Károly Róberték ellenfele. A helyezéseket körmérkőzésekkel dönti el a négy csapat, s az első találkozó 9 órakor kezdődik. Michael Andretti futamgyőzelme Michael Andretti nyerte az In- dyCar tengerentúli autós gyor­sasági bajnokság vasárnapi fu­tamát. Az amerikai versenyző mögött a kanadai Greg Moore lett a második, az amerikai AZ Unser Jr. pedig a harmadik. Hét és fél milliót fizet a tizenhármas A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 17. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők. 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt nettó halmo­zódó nyereményösszeg 9 millió 376 ezer 631 forint. 13 találatos szelvényt egy darabot találtak; a nyereménye 7 millió 501 ezer 305 forint. A 12-esek (33 da­rab) 92 ezer 208, a 11-esek (447 darab) 6807, a 10-esek (4278 darab) pedig egyenként 1185 forintot érnek. A góltotón sem volt telitalálat A góltotón nem volt négytalála- tos; a következő hétre átvitt nettó halmozódó nyeremény- összeg 203 ezer 999 forint. A 31 darab háromtalálatos egyen­ként 8521 forintot fizet. Különleges totó-kombinációk A 18. heti tippajánlatunkat az első oszlopban ismertetjük. Számítógé­pünk ennek alapján készítette húsz­oszlopos totó-kombinációját. 1.1 211x1 x121x 1212x 21xx1 2.1 21x11 xx112 12x12 112x2 3.x 1x21 x 211x2 1x221 12x2x 4.1 2x112 121x2 2211x 12x1x 5. x 2x1xx x11x1 21x1x 121x1 6. x 112x2 1x2x1 12xx1 x2111 7.1 12x11 12x12 x11x2 2xxx2 8.1 211xx 11x22 2x21x 2xx21 9.1 12xxx 12xx2 1121x xx2x2 10.x x21xx 11x2x x1211 21x12 11.1 x1121 12xx2 21x1x 212xx 12.2 1xx22 2xx1x 2xx2x x212x 13.x 1x2xx 112xx 2x112 1x2x1 A totó-kombinációt a SOL-INFO Kft készítette. Pelikán János RÖPLABDA NB II Jákon nyert aTabiRK Jáki RK-Tabi RK 2-3 (-11,14,10,-3,-15) Tahi RK: Kudich, Puha, Fiiin, Steinbacher, Szokodi, Csizma­dia. Csere: Riba. Edző: Csiz­madia Nándor. Több mint két órás kiéle­zett, nagy csatát vívott egy­mással a két csapat. A vendég tabiak főleg a negyedik játsz­mában játszottak igazán jól. Ebből a lendületből még ma­radt az ötödik, döntő szettre is, így megérdemelten nyerték a mérkőzést. Az ifjúsági mérkőzésen: Jáki RK-Tabi RK 1-3 Ünnepi sportaj ánlatunk KEDD Kézilabda NB 11, férfi mérkőzés: Zala- szentgrót-Csurgói KK. Zala- szentgrót, 17 óra. SZERDA Röplabda NB I, a harmadik helyért (második mérkőzés): Csepel SC-Kaposvári Balatel RC. Budapest, Csepel-sportcsar- nok, 17 óra. Öregfiúk röplabdatomája (négy csapat — a Kaposvár, a Pécs, a Dunaújváros és a Ta- száron állomásozó IFOR-erők — részvételével). Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnoka. Mérkőzések: 9 órától. Kézilabda Megyei kézilabda-bajnok­ság a Postabank Kupaért. Női mérkőzés: Lengyeltóti SE-Kaposvári Közgazdasági Szakközépiskola DSK. Len­gyeltóti, 10 óra. Labdarúgás Megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság: Barcs-Patalom. Barcs, 16 óra. (V.: Kovács F.) Kaposfüred-Lengyeltóti. Kaposfüred, 16 óra. (V.: Bóna.) Rákóczi-Kaposcukor FC II.-Kaposvári Gazdász. Ka­posvár, Cseri-pálya, 17 óra. (A korábbi fordulókból el­halasztott mérkőzések pót­lása.) Kettesfogathajtás VII. kettesfogathajtó-ver- seny. Adánd, ralikrossz-pálya. Bemutatás: 9.40 órakor; terep­verseny: 10 órakor; akadály­hajtás: 13 órakor; eredmény- hirdetés: 15.30 órakor. Közben (1,5 kilométeres) galoppver- seny és ügetőverseny (bemu­tató). Autósport Autós ügyességi verseny. Tab, Nagy Ferenc Galéria előtt. Verseny: 10 órától. Útvo­nal: Nagy Ferenc Galéria — Kossuth utca — Ady Endre utca — Petőfi köz — Nagy Fe­renc Galéria. Nevezés, jelent­kezés: a verseny előtt a hely­színen 10 órától. Futás Majális Futás. Kaposvár, Rajt: 10 órakor. Útvonal: Fő utca (felső szaka­sza) — Kossuth tér — Zárda utca — Bajcsy-Zsilinszky utca — Széchenyi tér — Fő utca (alsó szakasza). Nevezés, je­lentkezés: a verseny előtt a Szakszervezetek Művelődési Háza előtt 8.45 és 9.45 óra kö­zött. Túrázás A Kaposvári Természetba­rátok Turista Egyesületének nyílt zselici kerékpártúrája. Találkozás: 8.45 órakor Ka­posváron a Csiky Gergely Színház előtt. Indulás: 9 óra­kor. Útvonal: Kaposvár — Ka- posmérő — Kaposdada — Li- pótfa — Kardosfapuszta — Ropolypuszta — Simonfa — Kaposvár. Túraiáv: 50 kilomé­ter. Visszaérkezés: kb. 17 óra­kor Kaposvárra. Túravezető: Horváth György. CSÜTÖRTÖK Kézilabda Megyei kézilabda-bajnok­ság a Postabank Kupáért. Férfi mérkőzés: Kaposvári Gazdász-Kéthely. Kaposvár, Pannon Agrártudományi Egye­tem tornacsarnoka, 18.30 óra.