Somogyi Hírlap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-29 / 100. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1996. ápr. 29., hétfő SPORTMAGAZIN RÖPLABDA NB I, A HARMADIK HELYÉRT Kaposváron ma este kezdődik a bronzcsata Ma este 18 órakor Kaposvá­ron a városi sportcsarnok­ban megkezdődik a bronz­csata. A Balatel RC férd röp­labdacsapatának ellenfele a Csepel SC, míg a bajnoki fi­náléban a Medikémia-Sze- ged a Vasas-Tungsram SC-t fogadja. A párharcok most is három győztes mérkőzé­sig tartanak. Természetesen a bronz­érem a célja a Kaposvári Ba­latel RC-nek, amely hatalmas csatában, bírói döntéssel ma­radt végül alul. (Az elődöntő másik ágán elég volt három mérkőzés.) A nagy kérdés, hogy vajon mennyire tudták magukat tűltenni a történte­ken a kaposvári játékosok? A bronzérmet ugyanis minden­képpen meg kell(ene) sze­rezni. Ami tény: jóformán nincs olyan játékosa Demeter György edzőnek, aki teljesen egészséges, harcra kész lenne. Mészáros Dömötörnek kiújult a térdsérülése, Drágán Popo- vics — akit talán a legjobban viselt meg az ötjátszmás dráma — és Zoran Olajics sem épült még fel teljesen. Rajtuk kívül még Mészáros Péter, Karmos Zoltán, Pász­tor Attila, Koch Róbert és az orosz Alexander Endzine kö­zül válogathat az edző. Jó hír, hogy Porkoláb Tamás részt vett az első edzésen, de ter­mészetesen még nem számol­hatnak a játékával. Arra a kérdésre, hogy kik fognak — illetve tudnak — ma este ját­szani, tömör választ kaptunk: — Nincs más lehetőségünk, mindenkinek játszania kell! A Balatel RC-Csepel SC „bronzcsata” első felvonása ma este 18 órakor lesz Ka­posváron a városi sportcsar­nokban. (Fenyő) A „kisdöntő” programja Április 29., hétfő' (Kaposvár): Kaposvári Balatel RC-Csepel SC (18 óra) Május 1., szerda (Budapest): Csepel SC-Kaposvári Balatel RC (17 óra) Május 4., szombat (Kaposvár): Kaposvári Balatel RC-Csepel SC (18 óra) Május 5., vasárnap (Budapest): Csepel SC-Kaposvári Balatel RC (17 óra) Május 7., kedd (Kaposvár): Kaposvári Balatel RC-Csepel SC (18 óra) Visszalépett a Gyékényes A 15. forduló mérkőzéseivel folytatódott a barcsi körzeti labdarúgó-bajnokság. Mivel a Gyékényes csapata vissza­lépett a további küzdelmek­től, így törölték a bajnokság­ban korábban elért eredmé­nyeit. Nyugati-csoport: Iha­ros-Segesd 2-1, Porrog-Be- leg 2-0, Ötvöskónyi-Iharos- berény 2-0. Az élcsoport állása: 1. So- mogyudvarhely 32 pont, 2. Segesd 25 pont, 3. Bolhás 24 pont, 4. Iharos 24 pont. Déli-csoport: Bélavár-Po- tony 7-0, Görgeteg-Kálmán- csa 1-1, Darány-Kutas 1-2, Bakháza-Szabás 0-0. Az élcsoport állása: 1. Bé- lavár 35 pont, 2. Görgeteg 32 pont, 3. Darány 31 pont, 4. Kutas 30 pont. Kosárlabda NB I, férfi rájátszás az „A” csoportba jutásért Jövőre a legjobbak között Konstruktőr KSE-Nagykörösi KK 92-86 (37-47) Az amerikai Davis szerez kosarat fotó: kelemen tünde Kaposvár, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Harsányi, Szlá- vik. Konstruktőr KSE: Agfalvi (14), Gosztonyi (7/3), Farkas (11/3), Davis (15), Hojfmann (21/3). Csere: Monok (13/3), Kulcsár (-), Vojvoda (11). Edző: Stickel Péter. Nagykőrösi KK: Mihálovics (23/15), Módra (6/3), Vadkerti (8), Ágh (16/3), Kocsergin (24). Csere: Pásztor (6), Deák (-), Szép (3). Edző: Újhelyi Gábor. A bajnoki évbúcsúztatón némi meglepetésre a legutóbbi két mérkőzésen jól és ponterő­sen játszó Filipovics helyett Davis játszott. A hírek szerint egyébként többeknek is ez a mérkőzés volt a búcsúfellépése. Eleinte még úgy tűnt, hogy kosárgálát rendez a kaposvári együttes. Mindjárt a találkozó első másodperceiben Farkas zsákolásával kezdődött meg a pontgyártás, majd utána Ag­falvi is kíméletlenül belehúzta a gyűrűbe labdát. Rövidesen már 8-2-re vezetett a hazai együt­tes, amikor érthetetlen megtor­panás következett. A vendégek a harmadik percben egyenlítet­tek (8-8), két perccel később pedig már ők vezettek nyolc ponttal (8-16). Elképesztően rosszul játszottak a hazaiak, a vendég nagykőrösiek viszont szinte hiba nélkül tüzeltek. A Mihálovics, Ágh, Kocsergin trió szorgalmasan termelte a kosarakat — ők hárman ebben a játékrészben együtt annyit dobtak, mint a Konstruktőr KSE játékosai összesen —, míg a másik oldalon Ágfalvi jeles­kedett, s Davis több alakítása érdemelt tapsot. Közben a Nagykőrös mestere, Újhelyi Gábor mind a három cserejáté­kosát pályára küldte. Hoffman- nék ugyan többször is felzár­kóztak, de a vendégek mindig tudtak újítani, s így 10 pontos előnnyel várhatták a második 20 percet. A Konstruktőr első játékrészben szerzett 37 pontja mindennél többet elárul a csa­pat teljesítményéről... A szünetben aztán alapos fejmosást kaphattak a játéko­sok, mert mintha egy egészen más kaposvári csapat jött volna ki a pályára. A folytatásban szerepet cserélt egymással a két együttes: most a hazaiak ját­szottak jól és pontosan, a nagy­kőrösi játékosok pedig egyre többször hibáztak. A 23. perc­ben már csak két pont volt a kü­lönbség (45-47), két perc múlva pedig Hoffmann triplá­jával átvette a vezetést a kapos­vári gárda (53-51). A félidő közepén — elsősorban a reme­kül játszó Mihálovics tripláival és Kocsergin kosaraival — is­mét a vendégek jutottak előny­höz (64-65), utána viszont me­gint csak kaposvári pillanatok következtek. Davis korlátlan úr volt a saját palánkja alatt, s Hoffmann és Monok mellett a második félidőben csereként beállt Vojvóda is gyakran talált be a gyűrűbe. „Hajtsatok, mint az aszparátusz!” — kiálltotta egy lelkes néző, aminek lett is foganatja: a hajrában — némi­leg a szerencsének is köszönhe­tően — bebiztosította győzel­mét a kaposvári együttes. A két immár „Á” csoportos csapat mérkőzésén a játék szín­vonala ugyan még nem érte el az „A” csoportot, de ezúttal nem is ez volt a legfontosabb: a kaposvári kosarasoknak sike­rült győzelemmel búcsúzniuk szurkolóiktól. Ezzel a Nagykő­rösi KK a 10., a Konstruktőr KSE pedig all. helyen zárta a bajnokságot, s a következő baj­noki szezont mindkét csapat az „A” csoportban kezdheti. Stickel Péter: — Kimondha­tatlanul boldogok vagyunk, hogy újra a legjobbak között, az „A” csoportban játszhatunk. Bebizonyosodott: Kaposváron van igény és van jövője a kosár­labdának. Újhelyi Gábor: — A tét nél­küli mérkőzésen a szerencsé­sebbik csapat győzött. Mindet­től függetlenül gratulálok az „A” csoportos kaposváriaknak! Szita Károly, Kaposvár pol­gármestere: — Jó fél évvel ez­előtt a Nemzeti Sportnak azt nyilatkoztam, hogy három dol­got szeretnék a sportban: a Rá- kóczi-Kaposcukor FC labdarú­gói az első négy között végez­zenek, érmesek legyenek a Ba­latel RC röplabdázói, és jussa­nak fel az „A” csoportba a Konstruktőr KSE kosarasai. Az „A” csoport már megvan... Fenyő Gábor További eredmények: Salgótarjáni KK-Hódmező- vásárhelyi KE 89-81 (44-^3) Bajai Honvéd KK-Soproni Ászok KC 97-92 (59-52) Battai KE-Csepel SC 82-51 (39-31) ASZTALITENISZ NB I Negyedik a Kaposplast Női „A "-csoportos mérkőzésen: BSE In-Kal II.-Kapos- plast 8:10 Győz: Szvitán 4, Gujdár 3, valamint a Szvitán-Gujdár páros, illetve Alkonyi 3 Lim- bek 2, Siry 2, Pata E. 2, va­lamint a Pata E.-Siry páros. A zárófordulóban a Ka­posplast csapata a BSE In- Kal II. vendége volt, s nagy küzdelemben, három és fél­órás mérkőzésen sikerült győznie. A két páros l:l-re végződött, majd az első egyéni fordulóban 4:2-re el­húzott a vendég Kaposplast. A hazaiaknál Szvitán ját­szott nagyon jól, a másik ol­dalon pedig Alkonyi reme­kelt (egyedül csak Szvitán- tól kapott ki), így sikerült megőrizni az előnyt. 6:4, majd 8:6 lett az eredmény, amikor a hazaiaknak sike­rült egyenlíteniük. Az utolsó két találkozón azonban Al­konyi és Siry is győzni tu­dott, így végül nyerte 10:8 arányban a mérkőzést a ka­posvári együttes. Jó játékáért és küzdeni tudásáért a csapat vala­mennyi tagja dicséretet ér­demel. S mivel a Statisztika- Metalloglobus II. csapata vereséget szenvedett a Bp. Postás SE II.-tői, így a Ka­posplast több mint 50 száza­lékos teljesítménnyel, 20 ponttal az előkelő negyedik helyet szerezte meg az alap­szakaszban. (Háttá) Férfi „B"-csoportos mérkőzésen: Csanádi Árpád KSI- Kaposplast 10:3 Győz: Magyar 3, Muskó 3, Fazekas 2, Pósfai 1, vala­mint a Magyar-Muskó pá­ros, illetve Faházi 1, Szaba­dos 1, valamint a Popo- vics-Berdár páros. A páros mérkőzések nem hoztak döntést. Az első egyéni kört 3:l-re, a máso­dikat 4:0-ra nyerték a haza­iak, s máris 8:2 arányban vezettek. A harmadik fordu­lóban ugyan még sikerült egy győzelmet összehoz­niuk a vendég kaposváriak­nak, de a súlyos vereséget nem kerülhették el. (Varga) >>>>> raab karcher dóltüzép BRAMAC Alpesi tetőcserép vásár azonnali kiszolgálással több színben, csak 88 Ft/db+AFfl áron TELEPEINK: Koposvór, Dombóvári út 4. Tel.: 82/316-233 Siófok, Szabadi út ipt. Tel- 84/311-303 Nagyatád, Toronyi út ipt. Tel- 82/351-344 Marcali, Sport u. 2. Tel.: 85/310-114 Barcs, Darányi u. 24. Tel.: 82/463-069 Baiatonboglár, Klopka u. 12. Tel.: 85/350-648 Balatonfenyves, Közép u. 29. Tel.: 85/363-922 Csurgó, Rákóczi u. 22. Tel.: 82/471-044 (16995) MAGYAR NEMZETI BANK * SOMOGY MEGYEI IGAZGATÓSÁG * DISZKONT-KHYCSTÁRJEGY-A UKCIÓK Eredménye 1 hó 3 hó 6 hó 12 hó 199a ápr. 23. 1996. ápr. 24. 1996. ápr. 18. 1996. ápr. 19. Aukción értékesítendő menny. (Mó Ft) 1.000,00 6.000,00 13.000,00 15.000,00 Benyújtott ajánlatok Mó Ft 2.387,24 22.455,73 38.629,42 27.920,65 Elfogadott ajánlatok Mó Ft 1.000,00 6.000,00 13.000,00 15.000,00 Maximális hozam (%) 24,37 24,38 24,15 24,49 Minimális hozam (%) 23,50 22,19 23,50 23,98 Átlagos hozam (%) 24,18 24,23 24,14 24,30 Aukció átlagára (%) 98,1789 94,3623 89,2563 80,4936 A következő 1 hónapos (1996. április 30-iki) lejáratú diszkont kincstárjegy aukcióra plusz 1,0%, mínusz 2,0% pontos sávon belül, a 3 hónapos (1996. május 2-iki)lejáratú diszkont kincstárjegy aukcióra plusz 0,5% mínusz 2,0% pontos sávon belül, a 6 hónapos (1996. május 2-iki) és 12 hónapos (1996. május 3-iki) lejáratú diszkont kincstárjegy aukciókra plusz 0,1% mínusz 1% pontos sávon belül nyújthatnak be az ajánlattevők. A 6 és 12 hónapos diszkont kincstárjegyek a kibocsátást követő hét szerdájától folyamatosan megvásá­rolhatók a Magyar Nemzeti Bank Somogy Megyei Igazgatóságán. (7400 Kaposvár, Széchenyi tér 4., telefon: 82/419-411, fax: 82/412-959) (17005) Renner Csilla bronzérmes Kecskeméten rendezték meg a Gahr Coca Cola Kupa kereté­ben az utánpótlás korú asztali­teniszezők országos bajnoksá­gát. Az évad utolsó nagy rangos versenyén a somogyi színeket a Kaposplast 15 asztalitenisze­zője képviselte. Az újoncoknál hárman — Fehérvári Anikó, Radocsai Di­ána és Csuti Éva — jutott fel a csoportmérkőzések után a fő­táblára. Itt Radocsai vereséget szenvedett, Fehérvári és Csuti pedig a sorsolás szeszélye foly­tán egymással találkozott, ame­lyet nagy csatában Csuti nyert 2:1-re. A legszebb somogyi siker a serdülők mezőnyében született. A King-a-Ford csapatában köl- csönjátékosként szereplő Ren­ner Csilla párosban a kecske­méti Kókai Ágnessel egymás után aratták győzelmeiket. A legjobb nyolc között — már éremért folyó csatában — re­mek játékkal 2:0-ra legyőzték a Nagy, Kerek (Bp. Gamma SK) duót. A döntőbe jutásért sajnos vereséget szenvedtek a Kuri- may (Statisztika-Metalloglo- bus), Vass (BSE In-Kal) páros­tól, s így végül a harmadikak lettek. Utoljára még 1984-ben Limbek Anett szerzett országos bajnokságon érmet, amikor Győrben első lett. Renner az egyéni versenyben is remekelt. A serdülők között a legjobb nyolc közé jutásért ka­pott ki, az ifjúságiak mezőnyé­ben pedig a főtáblára került. Rajta kívül még — ugyancsak a serdülőknél — Fekete Zsuzsa, az ifjúsági fiúknál pedig Fá­bián László harcolta ki a főtáb­lára jutást.