Somogyi Hírlap, 1996. március (7. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-11 / 60. szám

8 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1996. március 11., hétfő Asztalitenisz NB I Bemutatkozott Faházi Férfi „B"-csoportos mérkőzésen: Kaposplast-Budaörsi SC 10:6 Győz: Popovics 3, Faházi 2, Szabados 2, Berdár 2, va­lamint a Popovics-Bali pá­ros, illetve Molnár 4, Mel- lay 1, valamint a Mol- nár-Nagy páros. A páros mérkőzések so­rán egyik csapat sem tudott előnyt szerezni, így 1:1 -es állásról folytatódtak az egyéni összecsapások. Az első kört biztosan nyerték a kaposváriak 3:l-re, majd következett egy 2:2-es dön­tetlen. Ezt újabb 3:1 arányú Kaposplast-győzelem kö­vette, a negyedik zárófordu­lóban pedig Popovics meg­szerezte a végő sikert je­lentő 10. győzelmet. Ahogy azt várni lehetett, a hét közben igazolt Faházi miatt a megszokottnál töb­ben látogattak ki a két csa­pat mérkőzésére. A Kaposp- last csapatában Popovics végig kiemelkedően ját­szott, de Faházi, Berdár és Szabados is megtette a ma­gáét. A vendégcsapat játé­kosai közül Molnár legyőz- hetetlennek bizonyult, de ez különösebben nem „zavart be” a kaposvári együttes magabiztos győzelmébe. Varga János Női „A ’’-csoportos mérkőzésen: Bp. Postás SE II.- Kaposplast 10:7 Győz: Popovici 4, Kertai 4, Ágota 1, valamint a Popo- vici-Agota páros, illetve Pata 2, Limbek 2, Alkonyi 1, Siry 1, valamint a Pata—Siry páros. A két páros találkozó 1:1- re végződött. Az egyéni mérkőzések során aztán a fővárosi együttes két meg­határozó játékosa, Popovici és Kertai képtelen volt ve­szíteni, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. Veresége ellenére to­vábbra is a középmezőny­ben, az ötödik helyen áll a kaposvári együttes. A bajnokság állása: 1. Szekszárd 12 12 - - 120: 48- 24 2. Bp. Érdért 13 8 4 1 124: 62- 20 3. BSE In-Ka! I. 12 8 2 2 112: 60- 18 4. Statisztika II. 13 8 1 4 102: 89- 17 5. Kaposplast 14 7 2 5 115: 89- 16 6. Hejőcsaba 13 5 1 7 84: 90- 11 7. BSE In-Kal II. 13 5 - 8 80:105- 10 8. Tolnai SE 13 3 1 9 65:111- 7 9. Postás SE II. 14 2 1 11 39:131- 5 10. Kecskemét 13 1 - 12 64:120- 2 Kosárlabda NB I, férfi rájátszás Kezdetnek nem volt rossz Konstruktőr KSE-Csepel SC 108-84 (49-30) Kaposvár, városi sportcsarnok, 1000 néző. V.: Missura, dr. Smied. Konstruktőr KSE: Vojvoda (10), Gosztonyi (15/6), Farkas (25/6), Davis (10), Hoffmann (14). Csere: Monok (15/3), Ág­falvi (14/3), Kulcsár (3/3), An­talié s (2). Edző: Stickel Péter. Csepel SC: Ecseri (17), Hortobágyi (17), Karagits (10), Tóth Á. (-), Radovics (22/18). Csere: Rencz ■ (-), Tiba (6/3), Trepák (10), Pálfy (2), Bársony (-). Edző: Varga Mátyás. Gosztonyi kezdte meg a pontgyártást, a vendégek azon­ban gyorsan válaszoltak, majd fordítottak is. Sőt, mind jobban növelték az előnyüket, s a 7. percben 18-10 arányú Csepel vezetésnél Stickel Péter edző­nek időt kellett kérnie, hogy éb­resztőt fújjon csapatának. Ez a momentum jelentette a talál­kozó fordulópontját: ekkor ugyanis beindult a kaposvári gépezet, s a 12. percben Voj­voda két jó büntetőjével már beérte ellenfelét a Konstruktőr KSE (20-20), újabb egy perc elteltével pedig már 26-20 ará­nyú kaposvári vezetés állt az eredményjelző táblán. A 15. percben végre az amerikai Da­vis is megszerezte büntetőből az első — és egyben utolsó — pontját ebben a játékrészben. Farkas viszont szinte hiba nél­kül játszott, megállás nélkül szórta a kosarakat, s Gosztonyi és a csereként pályára lépett Monok is rendre betalált. A vendég Csepel SC-t a Rado- vics-Karagits-Ecseri trió tar­totta; hármójukon kívül más fővárosi játékos képtelen volt a gyűrűbe találni. Már az első fél­idő végére tetemes, 19 pontos előnyt szerzett a hazai együttes, s a második játékrészre annyi maradt kérdés, hogy hány pont­tal növeli még az előnyét. A jól bevált koreográfia szer rint a második 20 percet is Gosztonyi — a változatosság kedvéért ezúttal hárompontos — kosara nyitotta. Monok ve­zérletével időnként kosárbemu­tatót tartottak a hazaiak, mi­A ponterős Gosztonyi Gáborral sokszor négy csepeli játé- kos sem bírt fotó: lang Róbert közben a 27. percben már kerek 30 pontra (75^15) nőtt a kü­lönbség a két csapat között. Ekkor elsősorban Hoffmann és a fiatal Ágfalvi „termelte” a ko­sarakat — a másik oldalon Hor­tobágyi próbálta meg velük úgy ahogy tartani a lépést —, a vé­dekezés viszont meglehetősen „szellős” volt. A két edző egy­más után küldte pályára a csere- játékosokat, miközben többször is kényszerszünetet kellett tar­tani, mert az eredményjelző felmondta a szolgálatot. Ä 100. pontot a fiatal Antalics érte el, a vége pedig fölényes, 24 pontos győzelem lett. Van abban valami, hogy egy rossz csapatot nagyon el lehet verni, de képtelenség ellene jól játszani. Ahhoz ugyanis megfe­lelő partner is kell... Ilyen volt ez a szombat esti Konstruktőr KSE-Csepel SC mérkőzés. Az első féldő közepe felé felébred­tek a kaposvári játékosok, s az egyre inkább edzőmérkőzés jel­leget öltő találkozón csak az maradt kérdés, hogy a végén mekkora lesz a különbség a két' csapat között. A folyamatos (jó) játék he­lyett csak meg villanások vol­tak, de a Csepel ellen ez is bő­ven elég volt. Mint ahogy azt is érezni lehetett: ha ennél lénye­gesen nagyobb ellenállást fejt ki a fővárosi együttes, akkor is garantált a hazai siker; a kapos­vári kosarasok ritmust váltanak, s maximum a különbség lett volna 1-2 ponttal kevesebb. Hogy a Csepel SC érkezett az „A”, a kaposváriak pedig a „B”-csoportból? Erre mondják: van ez így. Tovább tart tehát a nagymúltú budapesti együttes mélyrepülése: immár zsinórban a 23. bajnoki mérkőzésükön is (simán) kikaptak. Stickel Péter: — Csak a győ­zelemnek örülhetünk. Varga Mátyás: — Lelkese­dés és, tartás nélkül nem lehet eredményt elérni. Fenyő Gábor A bajnokság állása: 1. Nagykőrösi KK 2. Kaposvár 3. Soproni Ászok KC 4. Bajai Honvéd KK 5. Battal KE 6. Hódmezővásárhely 7. Salgótarjáni KK 8. Csepel SC 7 6 1 597-561 13 7 5 2 610-528 12 7 5 2 622-543 12 7 4 3 548-569 11 7 3 4 578-558 10 734 528-525 10 7 2 5 549-616 9 7 - 7 515-647 7 További eredmények: Salgótarjáni KK-Nagykőrösi KK 85-92 (42-44) Battai KE-Soproni Ászok KC 82-88 (39-43) Bajai Honvéd KK-Hódmezővásárhelyi KE 75-72(37-39) Csongrád megye is fejet hajtott Ismét somogyi diadal Tegnap délelőtt Somogy és Csongrád megye csapata mé­rettetett meg a televízió által közvetített szellemi olimpiai vetélkedő újabb fordulójában. A Kovács Zoltán, Pető László, Francsics Balázs alkotta so­mogyi triónak ez volt a máso­dik erőpróbája az országos se­lejtezőben, s akárcsak koráb­ban Vas megye ellen, most is magabiztosan, több mint 10 ponttal győzték le ellenfelüket. Miután már csak egyetlen „üt­közetük” van vissza — május 19-én Budapest ellen csatáz­nak majd —, valójában már most a legjobb négy között érezhetik magukat, s készül­hetnek a júniusi országos elő­döntőre. Röplabda Extra Liga rájátszás Küzdelmes győzelem K. Balatel RC-Kazinc- barcika 3-1 (9, -6,13,4) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 450 néző. Vezette: Donkó, Dravecz. K. Balatel RC: Karmos, Endzinl, Porkoláb, Mészáros P., Olajics, Pásztor. Csere: Mészáros D., Koch. Edző: Demeter György. Kazincbarcika: Nebotov, Nagypál, Berkes, Bencsik, Kiss Zs. /., Khravostyanov. Csere: Pilikin, Jánosi, Berzy. Edző: Alexander Gutov. A játszmák alakulása. 1. játszma: 6-1, 10-4, 10-8, 11-9,13-9. 2. játszma: 0-4, 4—6, 4-13, 6-14. 3. játszma: 3-2, 4-6, 6-6, 9- 9,12-9,12-12, 13-13. 4. játszma: 6-0, 6-1, 8-1, 10- 2,12-3,13-4,14-4. A sérüléssel bajlódó Popo­vics nélkül lépett pályára a ha­zai együttes és jó nyitásokkal mutatkozott be, melyekkel a vendégek nem igen tudtak mit kezdeni. Erőteljesen támadott a Balatel és ennek eredménye­ként 8-2-re elhúzott. Az ele­mében levő Mészáros P.-Pász- tor válogatott duó megoldásai sorra meglepték Nagypálékat. Nebotov szervái viszont Kar- moséknak okozott gondot. Hétpontos hátrányát rövidesen kettőre zsugorította a vendég­csapat, mert a kaposvári nyítás- fogadásokokba sok hiba csú­szott. Demeter edző időkérése azonban használt és megszüle­tett a hazai előny. A folyatás­ban a hibák egész arzenálját vonultatta föl a Balatel, főként Berkes szerváit „nyelték” le a somogyiak. Sikerült ugyan egyszer felzárkózniuk, ám folytatódott a rövidzárlat és 20 perc alatt egyenlített a Barcika. A harmadik játszma hosszú és küzdelmes volt. Mindkét csa­pat ráérzett, hogy amelyikük ezt megnyeri, vélhetően azé lesz a mérkőzés. Sok volt a forgás, lassan módosult az eredmény. Váltott vezetéssel araszoltak előre a szembenál­lók. 9-ig többnyire a vendégek vezettek, ám a szett hajrájára mintha elfogyott volna a türel­mük (vagy az erejük?), sok hi­bát vétettek, s bár 12, majd 13- nál is kiegyenlítettek, de a Ba­latel végül kicsikarta a győ­zelmet. Az utolsó szettben Pásztorék pillanatok alatt 5-0- ra elhúztak, s bár a vendégek gyorsan kikérték mindkét ide­jüket — három cseréjüket is ekkor küldték pályára — már nem tudták megtömi a hazaiak lendületét annak ellenére sem, hogy a kaposvári együttes egyik legjobbja, Porkoláb sú­lyos bokasérülést szenvedett és végleg elhagyta a pályát. Ha nehezen is, de egy küz­delmes, többnyire a hazaiak ál­tal irányított találkozón megér­demelten nyert a Kaposvár. Jók: Mészáros D„ Pásztor, Porkoláb, illetve Berkes, Nagypál, Nebotov. Demeter György: nagyon meg kellett küzdeni ezért a győzelemlért és Porkoláb sérü­lésével nagy árat is adtunk érte. Alexander Gutor: úgy ér­zem, hogy csapatunk jól ját­szott, kár, hogy a játékvezetők tévedései többnyire minket súj­tottak. Jutási Róbert Előny a Báláiéinál Szedeák-Akuterm- Balatel SC Siófok 83-85 (44-38) Szeged, Deák gimnázium tor­nacsarnoka, 200 néző. V.: Major L., Elmauer. Balatel SC Siófok: Lacz- házi (-), Godena (31), Ker­tész (12), Földesi (10), dr. Borbáth (5/3). Csere: Csamai (12/6), Kohán (11), Hajdú (4). Edző: Tatár István. Csak a mérkőzés elején és legvégén vezetett a vendég siófoki együttes, ám ez is elég volt a győzelmükhez. Az ötödik perc tájékán veze­tett először a Szeged, s né­hány pontos előnyét egészen a hajráig tartani tudta. Ahogy azt már a korábbiakban is megszokhatták a siófoki csa­pat hívei, a center Földesi most is korán kipontozódott, s így Godena ismét egyedül maradt. Szerencsére azonban ő így is termelte a duplákat rendesen, s jórészt ennek kö­szönhetően sikerült tartani a lépést a triplákkal „operáló” hazaiakkal. Izgalmasan ala­kult a hajrá; a siófoki gárda percről percre dolgozta le a hátrányát, s két perccel a vége előtt egyenlíteni tudott. Hallatlan idegfeszültség kö­zepette dőlt el a győzelem sorsa. Úgy tűnt, hogy a Bala­tel SC játékosai összpontosí­tottak jobban, hiszen Kertész kosara révén akkor vette vissza a vezetést a Siófok — kerek öt másodperccel a lefú­jás előtt —, amikor a Szeged már nem tudott válaszolni. A találkozó visszavágója csütörtökön 17 órakor lesz Siófokon a Foki-hegyi iskola tornacsarnokában. (Fónai) MOB-ülés Atlanta jegyében Szombaton Budapesten ülést tartott a Magyar Olimpiai Bi­zottság Elnöksége, melyen a közelgő atlantai játékok több aktuális kérdését vitatták meg. Az ötkarikás játékokon mintegy hatvan tagú delegá­ció képviseli a magyar televí- zót és az írott sajtót. Vitray Tamás beszámolt arról, hogy a játékok alatt a 2-es csatorna lesz az úgynevezett „olimpiai csatorna” és élőben naponta -— azaz éjszakánként az időel­tolódás miatt — 10-12 órát közvetítenek. A rádiónál a Pe­tőfi adó lát el hasonló felada­tot. Az előkészületekkel kap­csolatos hír: ma már valószí­nűsíthető a kiutazó magyar sportolók létszáma, várhatóan 200-210 versenyző képviseli majd hazánkat. Az Országos Sportegészségügyi Intézet képviselője nyomatékosan hangsúlyozta, hogy minden korábbinál szigorúbb dop­pingellenőrzés várható. Olyan új módszerrel végzik Atlantá­ban a méréseket, amely mint­egy fél évre visszamenőleg kimutatja a tiltott szerek használatát. Dr. Gyenesei István, a MOB elnökségi tagja java­solta, hogy a május 11-én sorra kerülő operaházi fogadalomté­telre hívják meg a sportolói ki­küldetésben érintett városok polgármestereit és megyei közgyűlési elnökeit. A MOB elnöksége e javaslatot elfo­gadta, s azt is, hogy a június 29-i tatai búcsúztatón vegye­nek részt a MOB önkormány­zati csoportjának tagjai is. Felemás somogyi mérleg a teke NB I-ben Menetel a Közút-Strabag SE K. Közút-Strabag SE-Bp. Chinoin SC 6:2 (4255:4092) Eredmények: Pintér 751 - Kiss L. 642 ifj. Horváth 693 - Mészáros 699 Varga 694 - Bálint 711 Láng 708 - Túri 688 Mettner 709 - Bakity 675 Horváth L. 700 - Venter 677 A bajnoki címre törő Kapos­vári Közút-Strabag SE az alsó házba tartozó Bp. Chinoin SC csapatát fogadta. A találkozón a várt eredmény született: a haza­iak könnyedén gyűjtötték be immár 16. győzelmüket. Már az első párok után több mint 100 fa volt a kaposvári együttes előnye, ami a folytatásban csak tovább nőtt, s így egy pillanatig sem volt kétséges a Közút- Strabag újabb sikere. A kaposvári csapat húzóem­bere Pintér volt, aki remek 751 fás eredménnyel feledtette az elmúlt hetekben mutatott gyen­gébb formáját. De a többiek is — akik közül még Mettner, Láng és Horváth L. érte el, il­letve lépte túl a 700 fát — meg­bízható jó átlagteljesítményt nyújtottak. A vendég főváro­siak két pontszerzője Bálint és az egykori válogatott Mészáros volt. A Kaposvári Közút-Stra­bag SE gárdáját most már mindössze egyetlen lépés vá­lasztja csak el a bajnoki címtől; ha a csapat továbbra is foly­tatja, aligha kell erre sokat várni... Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Közút-Strabag SE-Bp. Chinoin SC 4:0(1371:1275) A kaposvári együttesben Csendes 692, Bodor pedig 679 fás teljesítményt ért el. Schleining Endre Pécsi DD Gáz SC-Kaposvári Építők SC 7:1 (4355:4311) Eredmények: Berta 719 — Siska 718 Koncsecsko 745 —Tihanyi 712 Kovács 734 — Miklós 712 Schiffer 668 — Mucsi 715 Fenyősi 736 — Székelyi 717 Kecskés 753 — Mándli 737 Az idei bajnoki szezonban meglehetősen hullámzó teljesít­ményt nyújtó Pécsi DD Gáz SC súlyos vereséget mért az Építők SC csapatára. A kiütéses vereség azért is fájó, mert a kaposváriak az 1995/1996-os bajnoki szezon eddigi legnagyobb csapatfáját ér­ték el - mind a hat játékos 710 fa felett gurított -, ezúttal azonban ez is kevés volt. A befejező pá­roknál 80 dobás után még a ven­dég Építők SC-nek volt reménye a pontszerzésre, de a hajrát saj­nos a pécsiek bírták jobban: az egész mezőny legjobbja, Kecs­kés például 80 dobásból több mint 400 fát ütött, s ez megpecsé­telte az Építők sorsát. Az ifjúsági mérkőzésen: Pécsi DD Gáz SC-Kaposvári Építők SC 3:1 (1339:1337) A vendég Kaposvári Építők SC-ben Páll A. 674, Illés 663 fát gurított. Miklós Gyula