Somogyi Hírlap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-22 / 118. szám

1995. május 22., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Labdarúgó NB III - Dráva-csoport Nyolc pályán harminc gól Komló-Marcali 5-1 (2-0) Komló, 200 néző. V.: Mara- fin. Komló: Adóm — Farkas, Korcsmár, Bódis, Schuszter, Halász, Tigyi (Trés), Priol, Dömény, Nagy, Béres. Edző: Kovács Lajos. Marcali: Kovács — Virág, Mészáros, Bozsó, Borbély, Tóth P., Arany (Héder), Rózsa, Kiss (Szántó), Tóth Cs., Fenusz (Ri- tuper). Edző: Mészáros József. Góllövő: Priol (4. p. 10 m-es lövés, 24. p. 1l-esből, 60. p. 6 m-es lövés), Halász (9. p. 3 m-es lövés), Béres (49. p. 8 m-es lövés, Rituper (76. p. 7 m-es lövés). A csúszós pályához a haza­iak alkalmazkodtak jobban, és két gyors góllal mutatkoztak be. A második félidőt is komlói fölény jellemezte, s újabb gólja­ikkal biztos győzelmet szerez­tek, mellyel megszakították a vendégek 12 fordulón keresztül tartó veretlenségi sorozatát. Jók: Priol, Nagy, Béres, illetve Borbély, Rituper. Ivusza Istán Balatonföldvári SE-Gerjeni Medosz 2-0 (1-0) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Czakó. Balatonföldvár: Kovács J. — Vörös, Beleznai, Farkas, Ko­vács A., Soós, Chezán, Héjjas (Gräber), Béres (Németh), Kalmár, Túri (Szabó). Edző: Karasz János. Gerjeni Medosz: Blazsó — Fodor, Gyenis, Kiss, Szabó L, Somogyi, Farsang, Tabu, Nagy (Szabó T), Kulcsár (Tóth), Pusztai (Varga). Edző: Teszler Vendel. Góllövők: Kiss (20. p. 5 m-es lövésből öngól), Soós (90. p. 10 m-es lövés). Igen jó iramú, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen a hazaiak teljesítményén lát­szott, hogy voltak hiányzói. Ennek következtében csak ne­hezen tartották otthon a három pontot, melyről sokáig úgy lát­szott, hogy egy öngólnak kö­szönhetnek. Jók: Farkas, Be­leznai, Kovács A., illetve Bla­zsó, Somogyi, Farsang. Szabó József Barcs-DD Gáz 1-2 (1-1) Barcs, 200 néző. V.: Lerch. Barcs: Füredi — Somogyi, Zeller R. Teszárik, Mangult, Kemény (Karsai), Papp A., Vi- dák, Aigner, Hajmási, Horváth. Edző: Guzsvány János. DD Gáz: Viszi — Lajos, Vukman, Darko (Pancsó), Pa- laczki, Miklós, Kiszely, Lehota, Nagy (Gyurkity), Kulcsár (Ha- senauer), Schweitzer. Edző: Dárdai Pál. Góllövő: Lajos (13. p. 4 m-es fejes, 54. p. 6 m-es fejes), Haj­mási (20. p. 23. m-es lövés. Mély talajú pályán nagy küzdelem folyt. A vendég veze­tés gyorsan kiegyenlítette a ha­zai csapat. A Gáz korai tíz főre fogyatkozását a hazaiak nem tudták kihasználni. A vendégek két jól elvégzett pontrúgásból meg tudták szerezni a győzel­met, mert a Barcs az akaráson kívül semmit nem tudott felvo­nultatni. Kiállítva: Vukmann (37. p. 2. sárga lap után), So­mogyi (91. p. durva játék). Jók: Somogyi, Vidák, illetve Lajos, a mezőny legjobbja, Miklós, Kiszely, Schweitzer. Kelemen Géza Kisdorog-Rákóczi KFC 1-1 (0-0) Kisdorog, 300 néző. V. Berki. Kisdorog: Kiss — Viszmeg, Horváth, Vecsei, Varga, En- deli, Mácsik, Stölkler A. (Stölk- ler R.), Boros, Óber (András), Biró. Edző: Horváth Péter. Rákóczi KFC: Milinte — Kiss, Deme, Itvás, Szabó M., Süveges, Mező, Horváth Z., Lugovszkoj (Prukner, Nagy), Nagy G., László (Pammer), Csernyijenko. Edző: Horváth Lajos. Góllszerző: Bíró (60. p. 11-esBől), Horváth Z. (64. p. 11-esből). A rendkívül vizes, mély tala­jon az utóbbi hetek sikertelen­ségei után a kisdorogi csapat minden tekintetben rászolgált volna a győzelemre is a veret­len éllovas ellen. Jók: Vecsei, Endeli, Boros, illetve Milinte, Itvás, Mező. Fekete László Balatonlelle-N agy atád 2-0 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Drávecz. Balatonlelle: Halász — Ke­néz, Szabotin, Tettamanti, Bene, Hochecker, Czubelák, Andrasics, Imics, Csirpák, Ágh (Koródi). Edző. Kenéz István. Nagyatád: ■ Patak — Vojko- vics, Pókos, Utasi, Minor (Ve­csei), Kulcsár, Szigeti, Bre- zovszky (Lánc sár), Fazekas (Kovács), Németh, Vékony. Edző: Németh Lajos. Góllövő: Csirpák (4. p. 25 m-es lövés), Tettamanti (65. p. 8 m-es lövés). A küzdeniakarásból, sport- szerűségből jelesre vizsgázó hazai csapat megérdemelten tartotta itthon a három pontot, és bebizonyította a hazai kö­zönségének, hogy képes ki­lencven percig küzdeni a győ­zelemért. Jók: Kezéz, Tetta­manti, Csirpák, Czubelák, Bre- zovszky, illetve Kulcsár, Szi­geti, Utasi. Kenéz István További eredmények: Sellye-Bóly 4-1 Bátaszék-Bonyhád 2-2 Szekszárd-Letenye 6-0 Hét pont a Keresztúr előnye Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Balatonkeresztúr­Csokonyavisonta 6-0 (2-0) Balatonkeresztúr, 250 néző. V.: Kovács Zs. Balatonkeresztúr: Matucza — Kozma P. (Fülöp A.), Hor­váth N., Molnár T, Horváth T. (Farkas L), Balogh /., Bíró G., Horváth L, Bakos Z, Horváth G. (Újhelyi), Horváth Cs. Edző: Horváth Csaba. Csokonyavisonta: Hornai — Sánta, Nemes, Edesár G., Haraszti, Bitó, Felső, Csove- ják, Cservölgyi, Tóth E., An­tal. Edző: Karsai Tibor. A sportszerűen és lelkesen játszó vendégek csak az első félidőben tudták megakadá­lyozni a sok helyzetet kidol­gozó keresztúri csapatot ab­ban, hogy nagyobb előnyt sze­rezzen. A szünet után eredmé­nyes játékkal hálálta meg kö­zönsége lelkes biztatását a ha­zai együttes. Gólszerzők: Molnár T. (2), Horváth Cs., Farkas L., Újhelyi, Bíró G. Jók: Farkas L., Fülöp, Horváth N., Újhelyi, Molnár T„ illetve Cservölgyi, Hornai. Balatonkeresztúr ifi- Csokonyavisonta ifi 6-0 Zentai József Kaposvári Gazdász-Tab 2-2 (1-1) Kaposvár, 50 néző. V.: Ta­más. Küzdelmes mérkőzésen a Gazdász szerzett vezetést, de a vendégek két elkerülhető gól­lal fordítani tudtak. A talál­kozó hajrájában egyenlített a hazai gárda, így végül igazsá­gos eredmény született. Gól­szerzők: Szabó G. (2, egyet 11-esből), illetve Takács, Zare. Jók: Szabó G., Kajtár, Palkó, Borbély, illetve Zare, Takács, Ladiszlai, Virt. Pócza Kálmán Balatonszárszó-Patalom 1-1 (1-1) Balatonőszöd, 150 néző. V.: Nagy B. A jó erőkből álló vendégek ellen a tartalékos hazai csapat lelkesedésével és fegyelmezett játékával egyenrangú partner volt. A sportszerű mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Brunner, illetve Brunczvig. Jók: Rab, Szabó Zs., Brunner, illetve Hanusz, Adorján, Novak, Károlyi. B. szárszó ifi-Patalom ifi 2-0 Sarang Sándor F ony ód-Kapossze rdahely 4-1 (3-0) Fonyód, 150 néző. V.: Joó. A minden csapatrészében jobb hazai együttes magabiz­tos, helyenként tetszetős já­tékkal győzte le a vendégeket. Gólszerzők: Zrínyi, Bognár T., Nagy B. (2), illetve Lapat. Versenyfutás a labdáért FOTÓ: TÖRÖK ANETT Fonyód ifi-Kaposszerdahely ifi 3-1 Tolnai Attila Csurgó-Somogysárd 1-0 (1-0) Csurgó, 200 néző. V.: Ka­langya. A találkozó első félidejében a Csurgó játszott fölényben, és kevés helyzetéből egyet ki­használt. A folytatásban felja­vultak a sárdiak, beszorították a hazai együttest, azonban sok nagy helyzetükből egyet sem tudtak értékesíteni. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb eredmény lett volna. Gólszerző: Beke. Jók: Bolla, Papp, Pintér, illetve Vancsura, Maries, Szulimán. Csurgó ifi-Somogysárd ifi 4-2 Kiss Béla Balatonszentgy örgy-J uta 1-2 (0-0) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Gyarmati. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat csak az első félidő közepéig tudta tar­tani magát. A jutaiak fölénye ezután gólokká érett, így győ­zelmük megérdemelt. Gól­szerzők: Viszti (11-esből), il­letve Schell, Pammer. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Keserű, Pammer, Soós, Vörös. Balatonszentgyörgy ifi- Juta ifi 3-2 Csalódi Zoltán Lengyeltóti-Szulok 2-0 (0-0) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Pecsét. Jóiramú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem szü­letett a mezőnyben jól játszó vendégek ellen. Gólszerzők: Perusza, Somogyi. Jók: Hor­váth, Miseta, Somogyi, Boj- kovszky, illetve Sass, Komái. Lengyeltóti ifi-Szulok ifi 0-1 Bodó László Rádió 1602-Kaposfüred- Taszár 1-2 (0-2) Toponár, 400 néző. V.: Cservölgyi. Az első félidő végén két ha­zai játékost kiállított a játék­vezető, a vendégek pedig két­gólos előnnyel fordulhattak. A házigazdák a második félidő­ben jobban játszottak, és ki­lenc fővel játszva is döntetlent érdemeltek volna. Kiállítva: Fekete, Sugár (mindketten Rádió 1602) 40. p.: a játékve­zető megsértéséért. Gólszer­zők: Oláh, illetve Pintér (2). Jók: Oláh, Treszler, Vida A., illetve Pál, Borbély, Fazekas. Rádió 1602 ifi­Kaposfüred-Taszár ifi 0-0 Törzsök Lajos A bajnokság állása: B.keresztúr Patalom Rádió 1602 Csurgó Fonyód K. Gazdász Lengyeltóti Balatonszárszó 26 Juta 25 Tab 26 K.szerdahely 25 Somogysárd 25 K.füred-Taszár 25 B.szentgyörgy 25 Szülök 25 Cs.visonta 25 19 5 17 4 13 5 11 5 11 5 1 63-20 62 4 56-20 55 7 42-26 44 9 42-33 38 9 29-29 38 11 4 10 43-28 37 10 6 9 37-40 36 9 7 10 32-34 34 10 4 11 34-37 34 8 9 9 36-36 33 8 8 9 36-42 32 9 3 13 37-36 30 8 6 11 25-35 30 9 2 14 25-42- 29 5 4 16 29-58 19 3 3 19 21-71 12 Röplabdavereség Csepelen Már csak bronz lehet Csepel Kordax- Kaposvári Balatel RC 3-1 (10,13, -11,14) Csepeli sportcsarnok, 500 néző. V.: Herpai, Rádi. Csepel SC: Torma, Forgó, Arsov, Liszi, Tomanóczy, Kons- tantino. Csere: Fogl, Szűcs, Nagy. Edző: Oláh János. K. Balatel RC: Mészáros D., Karmos, Schelikov, Margineán, Mészáros P., Pásztor. Csere: Koch, Ponomarjov. Edző: De­meter György. A játszmák alakulása: 1. játszma: 2-0, 6-2, 9-3, 10-9, 15-10 (27 perc) 2. játszma: 0-2, 1—4, 4—4, 5- 6, 8-9, 10-11, 12-12, 13-13, 15-13, (27. perc) 3. játszma: 3-0,4-2, 5-5, 7­6, 8-8, 10-9, 10-12, 11-13, 11-15 (27 perc) 4. játszma: 3-0, 3-6, 5-7, 8­7, 9-10, 10-11, 12-13, 13-13, 14-14, 16-14(37 perc) Mindkét csapatnak rendkívül nagy volt a tétje. A Kaposvár kezdett megilletődötten, hisz a csepeliek felvonultatták máso­dik ászukat, a bolgár Arsovot is ezen a találkozón. Az első két játszma — habár szoros ered­ménnyel — de a Csepel nyerte. A harmadik játszmában kezdett igazán magára találni a Balatel, bár ekkor is rendkívül szoros eredmény született — biztos já­tékkal a kaposváriak nyertek. A 4. játszmában folytatta jó kez­dését a Baletel, elhúzott a játszma elején, de 7-7-nél egyenlített a Csepel. Ezután a somogyiak to­vábbra — ha csak egy ponttal is — tartották vezető pozícióju­kat. A végjáték azonban a Cse­pelnek sikerült jobban, így ők nyerték a maratoni 118 perces találkozót. Magas színvonalú, változa­tos játékot láthatott a közönség, s ezúttal a hazai pálya először ke'dvézefl''— sajnos a csepeli- éktiökirKődVezett számukra ae ■ i&, l)9gy.A legerősebb összeállí­tásukkal tudtak pályára lépni az egyébként jól játszó kaposvá­riak ellen. Bizony a Balatelnek élnie kellett volna a pénteken másod­szor is felkínált lehetőséggel, s akkor most ők készülhetnének a Szeghed elleni „örökranga­dóra”. Mészáros Péteréknek — most már ami a legtöbb lehet — a Vasassal is meg kell küzde­niük a bronzéremért. Meglepetésre a kaposvária­kat szép számú közönség kí­sérte el ezúttal Csepelre, és a két közönség párharca is méltó volt a találkozó színvonalához. Jók: Konstantinov, Arsov, To- manóczi, Koch, Mészáros D., Schelikov. Gelle József Nagyatádon május 22-23-24-én különböző méretű új, nyugati import FÜGGÖNYÖK a bolti árakhoz képest 50-80% -kai olcsóbban vásárolhatók a nagyatádi művelődési házban (828B& Ez történt a Bundesligában A német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga hétvégi 31. fordu­lójában a következő eredmé­nyek születtek: Bayer Leverku­sen-1860 München 0-2, Ham­burger SV-FC Köln 0-4, Duis­burg-Kaiserslautern 3-2, Bayern München-Karlsruhe 0- 1, Dynamo Dresden-Schalke 04 2-1, Werder Bremen-Bayer Uerdingen 6-1, Bochum-VfB Stuttgart 4-0, Freiburg-Borus­sia Dortmund 1-1. Az élcsoport állása: 1. Werder Bremen 46 pont, 2. Borussia Dortmund 44 pont, 3. Freiburg 42 pont. Hetedszer bajnok az FC Nantes Bár a francia labdarúgó-bajnok­ság még nem ért véget, két for­dulóval a pontvadászat befeje­ző«» előtt az FC Nantes már a végső győzelmet ünnepelheti. A 36. fordulóban a Bastia ottho­nába látogató éllovas 2-2 ará­nyú döntetlent ért el, így behoz­hatatlan előnyre tett szert. Az FC Nantes hetedik alkalommal nyert bajnoki aranyérmet; leg­utóbb 1983-ban győzött. Ugyanakkor az is eldőlt, hogy a sereghajtó Sochaux kiesett. Stefan Schwarz Rómába költözik? Könnyen lehet, hogy a nyár vé­gétől az örök városba, Rómába költözik Stefim Schwarz, a svéd labdarúgó-válogatott 26 éves középpályása. A skandináv já­tékost az a Lazio csábítja, ahol honfitársa, Jonas Them rúgja a labdát. Vincenzo Morabito, Schwarz menedzsere megerősí­tette, hogy a labdarúgó tárgya­lásokat folytat a római klubbal, de még nem biztos, hogy Olaszországot választja. A svéd középpályás iránt ugyanis élénken érdeklődnek Németor­szágból is; többek között a Bayem München, a Werder Bremen és a Bayer Leverkusen szeretné őt megkaparintani. Nincs kettes a totóban 1. Békéscsaba-Kispest 3-3 x 2. Soproni LC-Debrecen 1-1 X 3. Stadler FC-Csepel-K. 0-0 x 4. Bochum-VfB Stuttgart 4-0 1 5. Dresden-Schalke 04 2-1 1 6. Duisburg-K.lautem 3-2 1 7. Freiburg-Dortmund 1-1 X 8. Bari-Roma 2-2 x 9. Cremonese-Padova 3-0 1 10. Genoa-Foggia 3-0 1 11. Lazio-Sampdoria 1-0 1 12. Juventus-AC Parma 4-0 1 13. Napoli-Milan 0-0 x A pluszmérkőzés: 14. Reggiana-Brescia 2-0 1 A „kicsik” nagy zakója K. Balatel RC II.-Debreceni TE-DSI1-3 (8,-2,-2, -13) Kaposvár, városi sport­csarnok, 100 néző. V.: Vasák, Hernádi. Kaposvári Balatel RC II.: Jezeri, Karlovics, Kiss Z. /., Kiss Z. II., Erdei, Tóth T. Csere: Varga P., Farkas L. Edző: Károly Róbert. Debreceni TE-DSI: Horje, Szilágyi, Nagy L, Vinnai, Oc- zella, Nagy A. Edző: Szilágyi László. A nagyon jól kezdő kapos­vári együttes gyorsan elhúzott az ekkor még különösebb el­képzelés nélkül és enerváltan játszó ellenfelétől, s behozha­tatlan előnyre tett szert. A folytatásban aztán szerepet cserélt egymással a két csa­pat. Jellemző, hogy csak 11-0 (!) arányú debreceni vezetés­nél tudta megszerezni első pontját a Balatel RC II. A harmadik szettben tovább folytatódott a kaposvári gárda mélyrepülése. A játékosok nem találták a helyüket a pá­lyán, s a támadásaik rendre elakadtak a debreceniek sán­cában. Az utolsó, negyedik já­tékrészben hiába vezetett 4- 0-ra, majd 8-4-re a fiatal ka­posvári gárda, a végén mégis kevésnek bizonyult az előnye, így megérdemelten nyerte a 83 percig tartó mérkőzést a vendég Debreceni TE-DSI. A debreceni együttes leg­jobbjai Horje, Nagy A. és Vinnai voltak, míg a Balatel RC II. csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény. (Fenyő)