Somogyi Hírlap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-05-24 / 120. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1995. ápr. 24., hétfő SPORTMAGAZIN Kaposvári búcsú Szabados (szemben) győzelem nélkül maradt a Győri Elekt­romos elleni kaposvári találkozón fotó: török anett Labdarúgó NB III - Dráva-csoport A Rákóczi előnye 9 pont Balatonföldvari SE-Marcali VSE 0-0 (0-0) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Béni. Balatonföldvár: Kovács J. — Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A., Vörös (Héjjas), Kalmár, Chezan, Németh, Soós, Túri (Béres). Edző: Ka­rasz János. Marcali: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Borbély, Rózsa (Tóth P.), Szántó, Virág (Ritu- per), Arany, Tóth Cs., Fenusz (Kiss), Héder. Edző: Mészáros József. Azt követően, hogy a föl­dvári kapitány Balaton Vilmos egyik percről a másikra cser­ben hagyta a csapatát — csak egyéni érdekeit nézve vissza­igazolt Sopronba — támadó játékban meggyengülve, ket­tőzött akaraterővel küzdöttek a hazaiak. Ennek eredménye­ként kapufák és helyzetek je­lezték a fölényüket. Ez azon­ban ma kevés volt a marcaliak ellen, akik láthatóan egy pon­tért utaztak. Jók: Beleznai, Kovács A., Németh, Soós, il­letve Bozsó, Borbély, Mészá­ros, Arany. Siófoki Bányász ifi- Marcali ifi 3-1 Szabó József Balatonlelle-Rákóczi­Kaposcukor FC 1-4 (0-2) Balatonlelle, 500 néző. V.: Bányai. Balatonlelle: Halász — Ke­néz, Szabó (Toldi), Csirpák, Bene, Hochecker, Czubelák, Himics, Csikvár, Hollósi, Ágh (Pusztai). Edző: Kenéz István. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Kiss (Mező), Szabó, Itvás, Prukner (Pammer), Deme, Süveges, László, Nagy G. (Lugovszkoj), Horváth, Nagy T. Edző: Horváth Lajos. Góllövők: Nagy T. ( 2. p., 10 m-es gurítás), László (43. p., 15 m-es lövés), Süveges (55. p., 6 m-es átemelés), Horváth (80. p., 16 m-es lö­vés), Pusztai (58. p., szabad­rúgás). A játék képe alapján a kü­lönbség túlzott. A 26. percben Hollósit a játékvezető kiállí­totta és a tíz főre fogyatkozott hazai csapat becsületesen vé- gigküzdötte a mérkőzést. A Rákóczi kihasználta helyzeteit és megérdemelten vitte el a három pontot. Kiállítva: Hol­lósi (26. p., második sárga lap után). Jók: Kenéz, Czubelák, illetve Deme, Nagy T. Balatonlelle ifi-Rákóczi-Ka- poscukor ifi 0—7 Kenéz István Nagyatád-Gerjen 3-1 (1-1) Nagyatád, 5Q0 néző. V.: Áb­rahám. Nagyatád: Czigóth — Voj- kovics (Kovács), Pókos (Bre- zovszky), Utasi, Minor, Lan- csár, Szigeti, Németh, Fazekas (Kurucz), Becsei, Vékony. Edző: Németh Lajos. Gerjen: Blazsó — Tóth, Gyen is, László, Szabó L. (NagyZs.), Somogyi, Farsang, Taba (Varga), Nagy S., Szabó (Kiss), Pusztai. Edző: Teszler Vendel. Góllövők: Farsang (15. p. 5 m-es fejes), Vékony (40. p. 14 m-es lövés), Fazekas (50. p. 12 m-es lövés), Szigeti (55. p. 23 m-es lövés). Szikrázó napsütés, jó talajú pálya és szépszámú szurkoló­sereg fogadta a pályára lépő csapatokat. Az első perc végén a kiugró és abszolút gólhely­zetben lévő csatárt csak lerán­tani tudták, így rögtön embere­lőnybe kerültek a hazaiak. En­nek ellenére meglepetésre egy szöglet után a vendégcsapat szerzett vezetést. Továbbra is támadott a Nagyatád és a fél­idő végén kiegyenlített. A má­sodik félidőben a hazaiak ér­vényesítették az emberelőnyt, két gólt lőttek és a bajnokság­ban hazai pályán megszerez­ték az első győzelmüket. Jók: Utasi, Szigeti, Fazekas, Vé­kony, illetve Farsang, Nagy S., Pusztai. Nagyatád ifi-Gerjen ifi 0-2 Kereszthegyi István Kisdorog-Barcs 1-0 (0-0) Kisdorog, 200 néző. V.: Há- bel. Kisdorog: Antonies — Pető, Varga, Viszmeg, Stölkler R. (Lantos), Vecsei, Horváth, Mácsik, Boros, Óber (And­rás), Bíró (Stöltler A.). Edző: Horváth Péter. Barcs: Füredi — Somogyi, Patt T, Kovács, Zeller T, Vi- dák, Papp A., Kemény (Kar­sai), Aigner, Hajmási, Hor­váth J. Edző: Guzsván János. Gólíövő: Mácsi (65. p. szögletből érintés nélkül a jobb felső sarokba). A rekkenő hőségben a vé­gig védekezésre berendezkedő barcsi csapat ellen sok helyze­tet elhibázó Kisdorog végül is megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Jók: Mácsi, Antonies, Vecsei, il­letve Kovács, Vidák. Kisdo­rog ifi-Barcs 1-3 Fekete László További eredmények: Bonyhád-Sellye 0-1 Bóly-Letenye 0-0 Szekszárd-Komló 2-0 Bátaszék-Pécsi DD Gáz 2-0 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 21 18 3 - 53- 8 57 2. Pécsi DD Gáz 21 15 3 3 38- 8 48 3. Komló 21 13 5 3 38-13 44 4. Marcali VSE 21 11 6 4 36-28 39 5. Balatonföldvár 21 8 7 6 35-26 31 6. Kisdorog 21 8 7 6 25-25 31 7. Sellyéi SK 21 8 5 8 28-36 29 8. Bonyhádi SE 21 7 7 7 23-31 28 9. Bátaszéki SE 21 8 2 11 29-32 26 10. Gerjen 21 6 5 10 33-39 23 11. Szekszárd 21 6 4 11 27-36 22 12. Nagyatádi VSE 21 4 7 10 16-27 19 13. Letenye SE 21 4 7 10 21-33 19 14. Barcs SC 21 4 5 12 12-28 17 15. Balatonlelle* 21 3 8 10 23-43 14 16. Bólyi SE 21 2 5 14 12-36 11 Megjegyzés: a *-gal jelölt Balatonlelle csapatától három büntetőpont levonva. Kétgólos Vasas-előny a visszavágóra Az asztalitenisz NB I utolsó fordulójában sajnos papírforma eredmények születtek. Ez külö­nösen a két kaposvári együttes számára fájó, hiszen így a Ka- posplast női és a Kapos-Zselic AC férfi csapata is búcsút mondott az „Alcsoportnak. Az újonc balatonföldváriak viszont büszkék lehetnek teljesítmé­nyükre; mind az „A”-csoportos férfi, mind pedig a „B”-csopor- tos női együttesük a középme­zőnyben zárta a bajnokságot. Női „A ’’-csoport: Hejőcsabai CM SC- Kaposplast 10:5 Győz: Catana 4, Masason 2, Fest 2, valamint a Catana-Hor- tobágyi és a Fest-Masason pá­ros, illetve Limbek 2, Siry 1, Pata 1, Alkonyi 1. A kiesés szempontjából sorsdöntő mérkőzésre utazott Miskolcra a Kaposplast csa­pata, ahol már egyetlen pont, azaz a döntetlen is elég lett volna számára az „Alcsoport­ban való megkapaszkodáshoz. A nagy tét azonban bénítólag hatott a vendég kaposváriakra; sorsdöntő mérkőzések egész sorát veszítették el tetemes előny után. Sajnos, ezúttal nem volt vezéregyénisége a Kaposp- lastnak, így aztán a jobb játéke­rőt képviselő hazaiak örülhet­tek a győzelemnek. (Háttá) Férfi „A ’’-csoport: Kapos-Zselic AC- Győri Elektromos 3:10 Győz: Varga 1, Simon 1, va­lamint a Varga-Simon páros, illetve Szappanos 3, Csölle 2, Kun 2, Jakab 2, valamint a Szappanos-Csölle páros. Az ezüstérmes Győri Elekt­romos ellen eleve nem volt semmi esélye a kaposváriak­nak. Az egyik páros találkozót ugyan sikerült megnyernie a hazaiaknak, s bár a folytatásban sem játszottak rosszul, de ez­után már csak Simon (az első körben Kunt győzte le) és Varga (a második fordulóban Jakabot verte) tudott egy-egy mérkőzést nyerni. A Szuper Ligába pályázó győriek ellen nem okoztak csa­lódást a kaposváriak: több mér­kőzésen is csak nagy, szoros küzdelemben maradtak alul. Ez a találkozó egyébként minden bizonnyal Báli Tibornak marad a legemlékezetesebb, aki — bár nem ért el egyetlen győzelmet sem — játék közben, a Csölle elleni mérkőzésén kapta az örömteli hírt, hogy megszüle­tett Gábor fia. (Varga) Balatonföldvári SE- HMÖ SE Eger 4:10 Győz: Téglás 2, Molnár 1, Laczkó 1, illetve Pálosi 3, Wein Csin Lin 2, Monostori 2, Urbán 1, valamint a Monostori-Pá­losi, valamint a Wein Csin Lin- Urbán páros. A jóval esélyesebb vendég egri együttes megérdemelt győzelmet aratott Balatonföld- váron az idényzárón. A találko­zónak csak az egriek szempont­jából volt tétje; ők ugyanis kü­lön versenyt vívtak a hejőcsa- baiakkal a dobogó harmadik fokáért. A balatonföldváriak teljesítették céljukat: újonc lé­tükre kiharcolták a bentmara- dást, s így jövőre is az NB 1 „Alcsoportban szerepelhetnek — immár egyedüli somogyi csapatként. (Fehér) Női „B”-csoport: Balatonföldvári SE- Komáromi AC 3:10 Győz: Ruzsenszky 2, Sző- nyegi 1, illetve Csiba 3, Mong 3, Weisz 2, és a Csiba-Mong és a Weisz-Berényi páros. A vendég Komáromi AC csapata ezzel a győzelemmel megnyerte az NB I „B”-csopor- tos női bajnokságot. Az újonc földváriak a középmezőnyben zártak. (Fehér) Vasárnap délután Budapesten a Komjádi uszodában a Szuper Kupa-döntő első mérkőzésén mintegy két és félezer néző előtt a KEK-győztes Va- sas-Plaket és a BEK idei nyer­tese, a spanyol CN Catalunya csapott össze. (Mint ismeretes, a katalán együttes az újpestie­ket verte a fináléban.) Ä talál­kozót két góllal a hazaiak nyer­ték úgy, hogy 3-5-ről sikerült fordítaniuk, s így bizakodva ké­szülődhetnek a visszavágóra. A Szuper Kupa-döntő első felvo­násának a végeredménye: Va- sas-Plaket-CN Catalunya 8-6 (2-2, 1-3, 3-0, 2-1). Labdarúgó NB II Sima győzelem Beremendi Építők SK-Siófok 0-2 (0-0) Beremend, 1200 néző. V.: Ger­gely (Kincses, Kajári). Beremend: Hatala — Bor­sos, Macsi, Visinka, Gellén — Weinert, Fülöp, Bíró (Valkai 62. p.), Berecz (Lajtai 62. p.) — Rózsahegyi, Tököli. Edző: We- iszbart József. Siófok: Bíró — Tóth M. — Bimbó, Perger — Kriston, Tóth L, Szántó, Petrák, Barna (Kiss P. 76. p.) — Szabó, Kirchmayer (Frank 72. p.). Edző: Gellei Imre. Sárga lap: Borsos (78. p. Tóth L. fel vágásáért). Ragyogó napsütésben, de nagyon „öregurasan” kezdődött a mérkőzés. A Bányászt Fülöp ébresztette, amikor all. perc­ben jó cselekkel tisztára ját­szotta magát és 16 méterről nagy lövést küldött a hosszú sa­rok mellé. Ettől kicsit aktívabb lett a Siófok, de igazi helyzete csak egy akadt: a 26. percben Szántó nagy lövését a kapus csak kiütni tudta, Szabó rácsa­pott a labdára, de előle szög­letre mentettek. A 38. percben újabb nagy helyzetet hagytak ki a hazaiak: Tököli a félpályánál kiugrott, 16 méterről leadott bombáját Bíró csak nagy bra­vúrral tudta szögletre tornázni. A második félidőt már inten­zívebben kezdte a Siófok. Két elhalt támadást követően az 52. percben Tóth L. remek labdával szöktette Szabót a jobb oldalon, aki 16 méterről a kapus hasa alatt a bal alsó sarokba lőtt. (0- 1) A gól megzavarta a Bere- mendet, továbbra is a Siófok uralta a terepet. Olyannyira, hogy a 60. percben Szántó szenzációs kiugratásával Tóth L. „sétálhatott” a kapu felé, ahol is az elé kifutó kapust is el­fektetve elegánsan a hálóba gu­rított. (0-2) A gól után volt még néhány hazai próbálkozás, de a befejezés rendre elhalt a jól ját­szó siófoki védelmen. A múlt vasárnapi hazai pont­vesztés miatt kétszeresen is fontossá vált a Beremend elleni találkozó. Éppen ezért volt ért­hetetlen az első félidei passzív játék. A hazaiak kis szerencsé­vel akár kétgólos előnyre is szert tehettek volna. A második félidő elején hamar megszerzett vezető gól után viszont már azt játszotta a Siófok, amit elejétől kellett volna, így végül is meg­érdemelten vitték haza a három pontot. Jók: Fülöp, Tököli, il­letve Bíró, Bimbó, Tóth L. Istvándi Sándor Újabb kudarc a kézilabda NB I-ben Csurgó-Konzol-Magyar Kábel 20-31 (13-17) Csurgó-Konzol: Horváth — Szabó (2), Ghetu (3), Simon (5), Markos (3), Balogh P. (7), Nyi­lasi O. Csere: Nyilasi B., Ba­sics, Kiss, Foszák, Boncz. Edző: Balogh Veronika. Magyar Kábel: Bartus — Benke (2), Papp (7), Hodina (5), Rátkai (3), Juhász (3), Menyhárt (3). Csere: Fogl, Bi- ácsi, Váczi (4), Keller (3), Füsi (1). Edző: Giczi Miklós. Bár az első félidőben még a hazaiak vezettek négy góllal, a találkozó vége mégis megalázó, több mint 10 gólos vereség lett... Ez alkalommal is már egy megnyertnek hitt mérkőzés úszott el Csurgón. Bár az is igaz, hogy egy önbizalom nél­kül, kishitűen játszó csapat nem is érdemli meg a győzelmet... Építők-döntetlen a teke NB I Inotai GYSC-K. Építők SC 4:4 (4192:4178) Eredmények: Habi 724 — Mándli 712 Szentes 732 — Pozsonyi 654 Horváth 648 — Horváth 660 Stéger 669 — Miklós 714 Tóth 708 — Horváth L. 727 Zólyomi 711 — Székelyi 711 Fergetegesen kezdtek az ino- taiak, és az első pár után 90 fa előnyre tettek szert. Ám a ka­posváriak nem adták fel, s kö­zepén sikerült lefaragniuk a ha­zaiak tetemes előnyét. Az utolsó pároknál már ismét telje­sen nyílt volt a mérkőzés; a be­fejező négyes végig nagyon színvonalas és izgalmas csatát vívott egymással. Csaknem do­básonként változott a helyzet, s mindössze 15 fa hiányzott a somogyi győzelemhez. A vendég kaposvári együt­tesben Horváth L„ Miklós, Mándli és Székelyi vitte a prí­met. Ezzel a döntetlennel a Ka­posvári Építők SC a második helyen fejezte be a bajnoki küzdelemsorozatot. Arany vagy ezüstérem? K. Közút-Strabag SE- Egri Agria Bútor 6:2 (4221:4079) Eredmények: Pintér 744 — Mester 677 Varga 700 — Kádár 686 Lapat 686 — Zsíros 654 Láng 693 — Tősi 690 Keppel 681 — Kun 689 Mettner 717 — Jéger 690 Ismét remek napot fogott ki a közútas legénység, s így to­vábbra is őrzi immár két éve tartó hazai veretlenségét. Most sajnálhatják igazán Pintérék az idegenben elhullajtott pontokat, mert a bajnoki címért folyó versenyben a bélapátfalvaiak lépéselőnyben vannak. Az utolsó fordulóban ellenlábasuk veresége és a kaposváriak ózdi győzelme éltethetné csak a re­ményt. Ez történt a totóban 1. Dresden-Frankfurt 1-2 2 2. Bremen-Kaiserslautem 2-2 x 3. B. München-Dortmund 2-1 1 4. Freiburg-1860 München 1-1 X 5. Leverkusen-Duisburg 2-0 1 6. Schalke 04-Uerdingen 2-0 1 7. Bari-Brescia 3-0 1 8. Cagliari-Reggiana 4-2 1 9. Cremonese-Genoa 4-1 1 10. Juventus-Padova 0-1 2 11. Napoli-Foggia 2-1 1 12. Parma-Intemazionale 3-0 1 13. Roma-Lazio 0-2 2 A pluszmérkőzés: 14. Sampdoria-Fiorentina 2-2 x Nyert a vezető hármas Labdarúgó NB II — Nyugati-csoport A labdarúgó NB II Nyu­gati-csoportjában az élen nem változott a helyzet, miután a vezető hármas magabiztosan győzött: a BKV Előre a Mo­hácsot verte hazai pályán, míg a Szombathelyi Haladás VSE az ESMTK-Hungaplast, a Si­ófoki Bányász pedig a Bere­mend otthonából hozta el a három bajnoki pontot. Eredmények: Veszprém FC-Tatabánya 2-1 (0-1) Dunaferr SE-Budafoki LC 1-1 (0-0) BKV Előre-Mohácsi FC 3-0 (2-0) ESMTK-Hungaplast- Szombathelyi Haladás VSE 0-2 (0-1) Százhalombattai FC- Keszthely 1-1 (0-1) Paks-Pécsi VSK 1-0 (0-0) Bajai FC-Matáv SC- Sopron 1-2 (1—1) A bajnokság állása: 1. BKV Előre 22 14 5 3 41-23 47 2. Siófok 22 12 8 3 35-14 43 3. Haladás VSE 22 13 2 7 39-21 41 4. Veszprém 22 9 10 3 26-15- 37 5. Budafok 22 9 8 5 33-30 35 6. Mohács 22 10 4 8 29-23 34 7. Sz.batta 22 9 7 6 34-33 34 8. Paks 22 10 3 9 27-25 33 9. Dunaferr 22 7 10 5 17-10 31 10. Keszthely 22 7 8 7 33-28 29 11. Bajai FC 22 7 5 10 26-46 26 12. Tatabánya 22 6 4 12 25-31 22 13. Beremend 22 6 3 13 30-37 21 14. Sopron 22 6 3 13 27-38 21 15. ESMTK-H. 22 5 4 13 17-40 19 16. Pécsi VSK 22 2 5 15 14-40 11