Somogyi Hírlap, 1994. december (5. évfolyam, 283-308. szám)

1994-12-05 / 286. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1994. dec. 5. hétfő SPOR TM A GAZIN Rajt a Diadora-Nemzeti Sport Kupán Négy városban potyogtak a gólok Kosárlabda NB I, férfi „A”-csoport A hosszabbítás döntött Kaposvári KC-Csepel-Kordax 105-104 (42-47, 94-94) Az amerikai Myers és a horvát Gordan Filipovics harca a lepattanó labdáért Fotó: Török Anett Az őszi labdarúgóidény zárultával az NB l-es csapa­tok teremben folytatták a küzdelmet. Négy helyszínen a Diadora-Nemzeti Sport Kupáért léptek parkettra az első osztályú együttesek. Avanti-csoport (Győr): Vác FC-Samsung­BVSC-Dreher 5-5 (5-1) Az első játékrészben leisko­lázta ellenfelét a Vác, s négy­gólos előnyt szerzett. A má­sodik félidei könnyelműskö- désük azonban megbosszulta magát, és a lelkes BVSC-Dre- her egyenlíteni tudott. Gólszerzők: Lévai, Roma- nek, Nyilas, Sallai, Füle, illetve Werle, Farkas, Kovács, Frank, Komódi. Vasas SC-ETO FC Győr 6-5 (3-4) Az első félidő izgalmas játé­kot hozott, a folytatásban vi­szont mindkét csapat játéko­sain a fáradtság jelei mutat­koztak. Gólszerzők: Tímár, Faragó, Borgulya, Galaschek, Erős, Szenes, illetve Hámori 2, Po- pescu 2, Mikóczi. Csonka és társa-csoport (Zalaegerszeg): Soproni LC-Nagykanizsai Olajbányász 8-4 (4-3) Felváltva vezettek a csapa­tok a mérkőzés elején, majd egyértelműen nyilvánvalóvá vált, hogy a soproniak érzik magukat jobban a teremben. A második félidőben fokoza­tosan kerekedtek ellenfelük fölé. Gólszerzők: Árpási 2, Cser- venkai 2, Majoros, Borsos, Korsós, Nagy J., illeve Kiss, Hegedűs, Vidóczi, Farkas. Zalaegerszegi TE­Parmalat FC 11-6(3-4) A tartalékosán felálló szé­kesfehérvári együttest az első félidőben lebecsülte a „Zete”, és a Parmalat fiataljai megér­demelten vezettek a félidő­ben. Fordulás után aztán na­gyobb sebességre kapcsoltak az egerszegiek, s rövid idő alatt a maguk javára fordították a mérkőzést. Szombaton Budapesten rendezték meg az Állatorvosi Kupa karateversenyt, ame­lyen nyolc egyesület 220 ver­senyzője mérettetett meg. A fővárosi viadalon a somogyi színeket a balatonlelleiek képviselték — szép sikerrel. Összesen 27 érmet — 10 arany, 9 ezüst és 8 bronz el­osztásban — szereztek, s így ők bizonyultak a legeredmé­nyesebb csapatnak. A leilei karatékák dobogós eredményei. Leányok — kata. Fehér öv (8-12 évesek): 1. Schermann Brigitta, 2. Laklia Ágnes, 3. Gazdag Márta. Kék öv (8-12 évesek): 1. Honti Judit, 2. Tóth Krisztina. Lila öv (8-12 évesek): ... 3. Kenyér Tímea. Zöld öv (13-16 évesek): ... 2. Kötél Bernadett. Fiúk — kata. Fehér öv (8-10 évesek): ... Gólszerzők: Balogh 3, Varga R. 2, Lendvai 2, Szabó 1. Zs., Halápi, Preisinger, Szőke, illetve Toldi 3, Bekő, Farkas R., Varsányi. Firhang-csoport (Szolnok): Békéscsabai EFC­Debreceni VSC 16-8 (8-3) Kiütéses győzelmet aratott a Békéscsaba, amely valójá­ban már az első félidőben el­döntötte a találkozó sorsát. Gólszerzők: Kiss 5, Horváth 2, Gyura 2, Kasik 2, Mracskó, Csató J., Fodor, Kovács, Bu- liga (öngól), illetve Arany 3, Sándor T. 3, Medvid, Kasik (öngól). Csepel-Kordax- Kispest-Honvéd FC 11-6(3-5) A Kispest-Honvéd már 5- 2-re is vezetett, ezután viszont 25 percig képtelenek voltak gólt szerezni. A Csepel-Kor- dax magához ragadta a kez­deményezést, és végül fölé­nyesen győzött. Gólszerzők: Váczi 3, Pus­kas 3, Zombori 2, Jakab, Szá­lai, Szabados (öngól), illetve Duró 2, Orosz, Kovács K., Bá­rányos, Bánfi. Bizt(onságos)Atom-csoport (Paks): UTE-Novabau-Stadler FC 4-8 (3-4) Az NB I őszi bajnokcsapata, az UTE-Novabau tartalékosán lépett pályára, így a Stadler FC szoros első félidő után vé­gül biztos győzelmet ünnepel­hetett. Gólszerzők: Tóth Zs. 4, il­letve Hleba 2, Rumán 2, Mol­nár 2, Csehi Z., Kertész. Ferencváros-PMSC-Fordan 7-7 (3-3) A Ferencváros nem a lege­rősebb összeállításában vette fel a küzdelmet, ami csaló­dással töltötte el vérmes szur­kolóit. A félidei 3-3-as döntet­len után a második játékrész­ben sem bírtak egymással a csapatok. Gólszerzők: Szűcs 2, Telek 2, Bubcsó, Szekeres, Za- vadszky, illetve Niederbacher 3, Tolocsko 2, Ulbricht, Tököli. 2. Réti Roland, 3. Réti Attila. 11-12 évesek: 1. Takács Krisztián, ... 3. Simon Mátyás. Kék öv (8-10 évesek): ... 2. Kenyér Zoltán. Zöld öv (8-12 évesek): ... 2. Szabó Balázs. 13-14 évesek: 1. Istvánfi József. Leányok — kumite. 8-10 évesek: ... 3. Tóth Pi­roska. 11-14 évesek: 1. Far­kas Bernadett, 2. Tóth Krisz­tina, 3. Kenyér Tímea. 15-16 évesek: 1. Kötél Henrietta. Fiúk — kumite. Fehér öv (8-10 évesek): 1. Réti Attila, ... 3. Maxmilián Henrik. Kék öv (8-10 évesek): 1. Kenyér Zoltán, ... 3. Somogyi Gábor. 11-12 évesek: 1. Bó- nai Róbert. Zöld öv (11-12 évesek): 1. Szabó Balázs. 13-14 évesek: ... 2. Debreceni Gábor. Kék öv (15-16 évesek): ... 2. Rajczi Gusztáv. Kaposvár, városi sportcsar­nok, 600 néző. V.: Forrai, Nagy. Kaposvári KC: Vojvoda (8), Ágfalvi (-), Monok (32/15), Lopicsics (37/3), Filipovics (7). Csere: Hoffmann (16/3), Bog­nár (5). Edző: Stickel Péter, Dér Tamás. Csepel-Kordax: Myers (14), Kovács Z. (6), Brewer (54/12), Karagits (9), Radovics (21/15). Csere: Hortobágyi (- ), Hartwich (-), Tóth (-), Tur- sics (-). Edző: Varga Mátyás. Nagyon rosszul kezdett a kaposvári együttes a ranga­dón. A második perc végén már 8-0-ra vezetett a Cse­pel-Kordax, amikor végre a gyűrűbe tudott találni a hazai gárda is. Ahelyett azonban, hogy a két csapat között csök­kent volna a különbség, inkább egyre jobban elhúzott a fővá­rosi együttes. A szinte hiba nélkül tüzelő színesbőrű ame­rikai „vendégművész”, Brewer kosaraival a hatodik percben már 10 ponttal, 18-8-ra veze­tett a Csepel. Továbbra is csak szenvedett a pályán a KKC, s a félidő közepén Radovics két triplájával 20 pontra nőtt a kü­lönbség (32-12). Stickel Péter edző ekkor már a második ide­jét kérte ki, s pályára küldte Hoffmannt és Bognárt. A 13. percben — 40-20 arányú cse­peli vezetésnél — változott meg a játék képe. Monok trip­láival és a csereként beállt Hoffmann kosaraival meg­kezdte a felzárkózást a Ka­posvári KC. Feljavult a csapat védekezése is, s négy perc alatt zsinórban 12 pontot sze­reztek. Most a csepeliek mes­terén, Varga Mátyáson volt a sor, hogy rendezze csapata sorait. Monok a legutolsó má­sodpercben lehetetlen szögből még bevarrt egy hárompontos kosarat, így öt pontra csökkent a különbség. S annak ellenére, hogy a KKC volt hátrányban, mégis vastaps kíséretében vonulhattak az öltözőbe a ka­posvári játékosok. A második játékrész csepeli kosarakkal kezdődött, majd ismét csak kaposvári pillana­tok következtek. A 27. percben Vojvoda kosarával sikerült át­venni a vezetést (61-60). Ek­kor aztán beindult a kaposvári gépezet, s két perccel később már 11 ponttal (71-60) veze­Kosárlabda NB I, férfi „B”-csoport Csak a kosarak hiányoztak Battai KE-Balatel KE Siófok 66-57 (21-20) Százhalombatta, sportcsar­nok, 300 néző. V.: Pázsitka, Mocsai. Legjobb dobók: Stevanov (14), Balogh (10), illetve Do- deusz (18/6), Lacházi (10). A kosárszegény találkozón az első 20 percben még nem dőlt el semmi — igaz, kosarat is csak elvétve láthattak a né­zők. A második játékrészben valamelyest feljavult a két csapat játéka. A hazaiak vol­tak többször eredményeseb­bek, s így végül kilenc ponttal verték a Balaton-parti együttest. tett a Kaposvári KC. Ekkor azonban megtorpant a hazai együttes, s míg a Csepel 16 pontot gyűjtött össze, a KKC erre csak néggyel tudott vála­szolni, így ismét a vendégek­nél volt az előny (75-76). Semmi nem jött össze ekkor a kaposvári kosarasoknak, még a büntetők is kimaradtak. Sőt, négy perccel a találkozó vége előtt már hét ponttal (78-85) vezettek. A kaposváriak azon­ban nem adták fel, és óriási csatában sikerült egyenlíte­niük. Rendkívüli izgalmakat hozott az utolsó perc. Mindkét csapat megszerezhette volna a győztes kosarat, de maradt a döntetlen. így következett az ötperces hosszabbítás. A „túlórában” rendre a KKC szerzett vezetést, amire me­netrendszerűen érkezett a csepeli válasz. Sőt, volt olyan, amikor náluk volt az előny. Néhány másodperccel a hosz- szabbítás lejárta előtt — há­rompontos kaposvári vezetés­nél — Hoffmann ellen szabály­Akár hiszik, akár nem, a szombaton este játszott Ka­posvári KC-Csepel-Kordax kosárlabda-mérkőzésnek volt olyan időszaka, amikor a vendégek már 220 (!) ponttal vezettek. Legalábbis az eredményjelző tábla szerint... Na jó, azt még megbocsátja a szurkoló, ha kedvencei ve­zetnek ilyen arányban, de hogy az ellenfél, az kicsit ide­gesítő. Egyébként ez az affér már nem is számít különö­sebben meglepetésnek, hi­Az afrikai labdarúgó baj­nokcsapatok kupájában a hét végén lejátszották a döntő második mérkőzését is. A visszavágón: Bendel Insu­talankodtak. A válogatott játé­kos a két büntető közül az egyiket értékesítette, így Bre­wer hiába talált a hárompontos vonal mögül a gyűrűbe szinte a dudaszó megszólalásával egyidőben, már eldőlt a mér­kőzés. A sportág igazi hírverése volt ez a mérkőzés. A Kapos­vári KC csapatát dicséri, hogy kétszer is fel tudtak állni a pad­lóról, s végül kicsikarták a győzelmet. Három remek egyéni teljesítményt is láthat­tunk. A KKC-ból Monok és Lo­picsics szórta rendületlenül a kosarakat, de Hoffmann és Vojvoda (második félidei) játé­káról is csak elismerően lehet szólni. A vendég Csepel-Kor­dax legjobbja az amerikai Brewer volt — egymaga több kosarat szerzett, mint csapat­társai együtt! —, de Radovics és Myers is megtette a ma­gáét. A találkozó végén jogo­san zúgott percekig a nézőté­ren az elismerő vastaps. Fenyő Gábor szén a kosármeccsekre járók megszokhatták, hogy rossz az eredményjelző. A gond igazán akkor volt, amikor a második félidő ele­jén mondta fel a szolgálatot a berendezés. Még fél perc sem telt el, amikor meg kellett állítani a játékot, s hosszú (kényszer)szünet következett. Gondolom, nem csak egyedül vagyok vele: talán nem lenne nagy baj, ha végre megjavíta­nák az eredményjelzőt... (Fenyő) rance (nigériai)-Primiero Maio (angolai) 3-0 (2-0). Miután az első találkozón a Primiero Maio nyert 1-0-ra, így a nigé- riak hódították el a trófeát. Elhunyt Ichiro Ogimura Hatvankét éves korában tü­dőrákban elhunyt Ichiro Ogi­mura, a Nemzetközi Asztalite­nisz Szövetség (ITTF) japán elnöke. Ogimurát 1987-ben nevezték ki elnökké. Játékos­ként is rendkívüli tiszteletnek örvendett; roppant eredmé­nyes volt. Az 1954-es londoni világbajnokságon az egyéni versenyben az élen végzett, nem is szólva az akkori csa­patsikerről. London után Ogi­mura eredményes teljesítmé­nye is nélkülözhetetlen volt ahhoz, hogy Japán férfiválo­gatottja megszakítás nélkül öt VB-aranyérmet söpörhessen be. Az elhunyt sportvezető összesen 12 világbajnoki ba­bérra lehetett büszke aktív asztaliteniszezőként. Döntetlen a spanyol rangadón A spanyol kabdarúgó-baj- nokság 13. fordulójában 95 ezer szurkoló figyelte a Nou Camp-stadionban, hogy vajon kedvence, a „Barca” képes lesz-e legyőzni a Deportivo La Coruna csapatát. Sokáig győ­zelemre állt a hazai gárda: a 33. percben Ronald Koeman 25 méterről lőtt egy sistergős szabadrúgást, amivel meg­lepte Canales kapus (1-0). A vendégek „portása” igazán balszerencsés volt a második félidőben, ugyanis a térdét törte. így legalább két hónapra kiesik a játékból. A brazil Be- betót nélkülöző Deportivo a 90. percben Julio Salinas gól­jával egyenlített. A találkozó végeredménye: Barcelona- Deportivo La Coruna 1-1. Ismét győzött a Paks Paks-Keszthelyi Honvéd- Haladás 3-2 (1-1) Tegnap kora délután a lab­darúgó NB II Nyugati-csoport­jában is véglegessé vált az őszi állás, miután újrajátszot­ták a Paks-Keszthelyi Hon­véd-Haladás találkozót. (Mint ismeretes, a mérkőzést a vendég keszthelyiek óvták meg.) Csakúgy, mint a meg­óvott összecsapáson, ezúttal is a Paks diadalmaskodott. Labdarúgó NB II Az őszi végeredmény: 1. BKV Előre 15 9 3 3 27-18 30 2. Siófok 15 8 4 3 27-13 28 3. Százhalombatta 15 8 4 3 26-22 28 4. Mohácsi FC 15 8 3 4 23-14 27 5. Budafoki LC 15 7 4 4 22-20 25 6. Haladás VSE 15 8­7 29-21 24 7. Veszprém FC 15 6 6 3 16- 9 24 8. Keszthely 15 6 5 4 26-19 23 9. Bajai FC 15 6 4 5 24-29 22 10. Paks 15 6 3 6 19-20 21 11. Dunaferr SE 15 4 7 4 10- 8 19 12. ESMTK-H. 15 5 1 9 12-27 16 13. Tatabányai SC 15 4 2 9 14-21 14 14. Matáv-Sopron 15 4 2 9 20-28 14 15. Beremend 15 4 1 10 20-28 13 16. Pécsi VSK 15 1 3 11 8-26 6 A TOTO 1. Frankfurt-Hamburg 2-0 1 2. B. München-Dresden 2-1 1 3. Karlsruhe-Bremen 3-1 1 4. Leverkusen-FC Köln 3-1 1 5. Stuttgart-M.gladbach 2-4 2 6. Uerdingen-Freiburg 0-2 2 7. Bari-Foggia 2-1 1 8. Cagliari-Lazio 1-1 X 9. Cremonese-Inter 0-1 2 10. Juventus-Fiorentina 3-2 1 11. Napoli-Torino 1-1 X 12. Parma-Brescia 4-0 1 13. Roma-Padova 2-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Milan-Reggiana törölve 1 Leilei éremeső Amikor 220 ponttal vezet(ett) az ellenfél Nigériai siker