Somogyi Hírlap, 1993. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-22 / 93. szám

1993. április 22., csütörtök SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 13 Labdarúgó NB I Jól küzdött a Bányász Siófoki Bányász-PMSC-Fordan 2-1 (0-1) Pécs, 5000 néző. V.: Kiss G. (Molnár L, Fodor). Siófoki Bányász: Bíró - Ola­jos, Bimbó, Barna - Keszeg, Kovács I., Meksz, Jenei, Király - Kámán, Kovács J. Edző: Pusztai László. PMSC: Csabán - Bódog, Braun, Palaczki, Ulveczki, Medgyes, Túri, Vokó, Kocsis - Magyar, Azoitei. Edző: Koller Nándor. Csere: Vokó helyett To- locskó a 61., Kovács J. helyett Elekes a 69., Magyar helyett Lengyel a 71., Kovács I helyett Kirchmayer a 71. percben. Sárga lap: Ulveczki (20 p. labdaelrúgásáért), Kovács I. (65. p. Túri felrúgásáért), Ke­szeg (80. p. Tolocskó gáncso­lásáért), Palaczki (81. p. Kirchmayer visszarántásáért). Szögletarány: 5:4 (2:1) Hazai rohamok vezették be a mérkőzést. A 4. percben Túri éles szögből a kapufát ta­lálta el Keszegtől szoron­gatva. Nem sokáig kellett várni a pécsiek vezető góljára. A 11. percben Medgyes vitte föl a labdát, Azoiteinek adta, aki az előtte álló és szerelni készülő Olajost kézzel ellökte. A játékvezető érthetetlenül to­vább engedte a játékost, aki­nek már nem okozott gondot nyolc méterről a tehetetlen Bíró mellett a hálóba lőnie (1- 0). A 20. percben Ulveczki a jobboldali 16-os sarkáról fél- magasan lőtt kapu elé egy szabadrúgást, s a labda csak centiméterekkel csúszott el az előrevetődő Bódog feje mel­lett. Kilenc perccel később Tú­rit gyötörték a siófoki védők, ő mégis lövéshez jutott, pattogó labdája alig kerülte el a bal sarkot. A 37. percben a les­gyanús helyzetben levő Ma­gyar lövését védte jó reflex­szel Bíró. A 39. perc esemé­nye: első épkézláb támadását vezette a Siófok, Csabánnak kifutva kellett megkaparintania a labdát Kámán elől. Gyors siófoki góllal kezdő­dött a második játékrész. A 48. percben Vokó saját 16-osán belül elvesztette a labdát, Kovács I. azt megka­parintotta, mire Vokó elhúzta a siófoki játékos lábát. 11-es. A büntetőt Kámán biztosan lőtte a jobb felső sarokba (1-1). Az 56. percben a bizonytalan­kodó hazai védők mellett or­dító helyzetet hagyott ki a Bá­nyász. Kámán a jobb oldalon becsapta Palaczkit, jól adott középre, és a berobbanó Ko­vács J. két lépésről a vetődő Csabánt találta el. A 64. perc­ben megszerezte a vezetést a Siófok. Az elemében levő Ki­rály egy csellel lerázta őrzőjét, keresztbe ívelt a bal össze­kötő helyére, s a szünet után sokat mozgó Kámán profi mó­don fejelt a hosszú sarokba (2-1). Két perccel később Ul­veczki szabadrúgását a bal sarokból ütötte ki Bíró. A kö­vetkező percben ismét Ul­veczki volt a főszereplő, mi­után Bíró alászaladt egy bea­dásnak, jó helyzetből fölé fe­jelte a labdát. Hat perccel ké­sőbb Kirchmayer bal oldalról végzett el egy szabadrúgást, Kámán csúsztatott fejese azonban hat méterről elkerülte a bal sarkot. A 88. percben Meksz ugratta ki Kirchmayert, aki akár újabb gólt is lőhetett volna. Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, amely sokban hasonlított a vasárnapi siófoki találkozóhoz. A Bányász ha­mar hátrányba került, s ez idegesítette megint csak a csapatot. A hazaiak nagyon jól kihasználták a vendég együttes megingásait, egyre-másra vezették táma­dásaikat, de szerencsére nem tudtak élni azokkal a lehető­ségekkel, amit a kapkodó so­mogyi védelem kínált. A Bá­nyász ekkor képtelen volt a fo­lyamatos játékra, s bizony negyven percig a hazai kapus békésen napozhatott. Szünet után — miután kiegyenlített a Bányász — nagyot változott a kép, most a hazaiak ideges­kedtek és a siófokiak higgad­tak le. Folyamatossá vált ajá- tékuk, s nem véletlenül szüle­tett meg — mint később kide­rült — a találkozót eldöntő gól. A Bányász határtalan lelkese­dése, önfeláldozó játéka — ha egy kicsit több összpontosí­tással párosul — akár több gólt is eredményezhetett volna a második játékrészben. A helyzetek és a második fél­idő játéka alapján a siófokiak rászolgáltak újabb győzel­mükre. Jók: Bíró, Bimbó, Ko­vács I., Meksz, Kámán és mindenekelőtt Király, illetve Ulveczki, Braun. Jutási Róbert További eredmények: Csepel-Kordax-B VSC- Dreher 1-0 (0-0) Budapest, Csepel-stadion, 1000 néző. V.: Hamar. A Csepel egy ritkán látható nagy góllal biztosította be győzelmét. Gólszerző: Stefa- nov. Újpesti TE-Rába ETO 1-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 2500 néző. V.: Vad. A kiesés ellen küzdő Újpesti TE értékes pontot vesztett. Kiállítva: Aczél (Újpesti TE) a 76. percben. Gólszerzők: Kecskés (11-esből), illetve Szlezák (öngól). Videoton- Waltham­Vasas-Smirnoff 3-1 (0-1) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Pillér. Az első 45 percben megle­petésre a vendég Va- sas-Smirnoff játszott jobban. A második játékrészben fel­gyorsult a Vidi játéka, s végül magabiztos győzelmet aratott. Gólszerzők: Pálfi, Horváth, Bekő, illetve Zvara. Békéscsabai Előre FC­Diósgyőri FC 2-1 (2-1) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Vágner. A sok hibával tarkított, ala­csony színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyon „izzadtság- szagú" győzelmet arattak. Ki­állítva: Kulcsár (Békéscsabai Előre FC) a 78. percben. Gól­szerzők: Kulcsár, Szarvas (11-esből), illetve Szilágyi. Nyíregyházi FC-MTK 2-2 (0-1) Nyíregyháza, 8000 néző. V.: Marosvári. Sokáig úgy tűnt, hogy az MTK mindkét pontot elviszi Nyíregyházáról, -hiszen ne­gyedórával a találkozó lefú­jása előtt még 2-0-ra vezetett. Aztán beállt a Romániából igazolt Burkhel, s vezérletével két perc alatt egyenlített a ha­zai együttes. Kiállítva: Vancsa (MTK) a 87. percben. Gól­szerzők: Burkhel, Kertész, il­letve Vancsa, Keresztúri (11-esből). Ferencváros-Veszprémi LC 1-0 (0-0) Kispest-Honvéd FC- Vác FC-Samsung 1-1 (O-O) A bajnokság állása: 1. Vác Samsung 23 2. Kispest-HFC 23 3. Ferencváros 22 4. Videoton-W. 23 5. MTK 23 6. Békéscsaba 22 7. Csepel-Kordax 23 8. PMSC-Fordan 23 9. Vasas-Smirn. 23 10. Rába ETO 23 11. Diósgyőri FC 23 12. Siófok 23 13. BVSC-Dreher 23 14. Újpesti TE 23 15. Nyíregyháza 23 16. Veszprém LC 23 15 4 4 38-19 34 14 5 4 36-21 33 15 2 5 33-17 32 13 3 7 36-25 29 977 36-27 25 895 30-24 25 959 23-24 23 8411 27-29 20 689 24-27 20 689 25-30 20 7 6 10 21-30 20 7 5 11 24-31 19 6 6 11 18-26 18 3 10 10 21-31 16 3 10 10 14-27 16 5 6 12 21-38 16 mrnmiu Előny a Kaposvári KC-Csepel SC 107-96 (43-47) Budapest, Csepeli sport- csarnok, 300 néző. V.: Harsá- nyi, Görgényi. Kaposvári KC: Vojvoda (8), Venclovas (30/6), Kovács (-), Filipovics (13), Hoffmann (22/3). Csere: Bognár (18/3), Nagy L. (14/12), Kis (2). Edző: Stickel Péter. Csepel: Somogyi (14), Ko­vács (19/3), Karagits (21), Székely (4), Radovics (9/3). Csere: Michalkó (11/6), Jass (11), Tursics (2), Mojzes (5). Edző: Orbán Márton. A mérkőzés elején a Csepel ragadta magához a kezdemé­nyezést. Előbb négy, majd a játékrész közepére nyolc pont­tal húzott el. Hoffmann és Venclovas triplái szépítést je­lentettek, de a Csepel tovább növelte előnyét. A félidő hajrá­jára a remekül játszó Venclo­vas vezényletével négy pontra zárkózott fel a KKC. Fordulás után a csereként beállt Nagy László tripláival egyenlített, majd szinte pilla­natók alatt öt ponttal elhúzott a kaposvári gárda. Ettől kezdve a vezetést már nem is adták ki kezükből. Szebbnél szebb támadásokat vezettek, a haza­A Kaposvári Építőipari Szövetkezet 1993. május 7-én 13 órai kezdettel mérlegzáró közgyűlést tart Helye: 503. sz. Ipari Szakmunkásképző Kollégiuma, Kaposvár, Virág u. 32. Napirend: 1.1992. évi gazdálkodásról szóló beszámoló 2.1992. évi mérleg és eredménykimutatás ismertetése. 3. Felügyelő Bizottság beszámolója. 4. Különfélék. Igazgatóság A közgyűlés határozatképtelensége esetére az igazgatóság a közgyűlést változatlan napirenddel, május 7-én 14 órára, azonos helyszínre tűzte ki. (4903) A Kaposvár, Fő u. 31. sz. alatti Méteráru bolt kínálatából! O cseh, mintás bútorszövetek • másodfüggönyök sok színben 0 csipketerítők nagy méretválasztékban O GARDÉNIA függönyök /jomogyker^ V Bfa, J SOMOGYI SPORTSZABADEGYETEM A közigazgatás és a sport kapcsolata KKC-nál iák szabálytalanságokkal pró­bálták megzavarni őket. A büntetőket biztosan értéke­sítve előbb tíz, majd tizen­nyolc ponttal is vezettek Fili- povicék. Az utolsó két percben egészpályás letámadásra tért át a Csepel, így tudta meg­akadályozni nagyobb arányú vereségét. Az egész kaposvári csapat kiváló teljesítményt nyújtott, s győzelmével nagy lépést tett az 5. hely megszerzése felé. Jók: Nagy L., Venclovas, Fili­povics, Bognár, Hoffmann, il­letve Kovács, Karagits. Szabó Gábor Újabb MOB- támogató Újabb Arany fokozatú támo­gatóval gyarapodott a Magyar Csapat olimpiai alapítvány. A Szerencsejáték Rt az elkövet­kezendő 4 esztendőben éven­ként 13 millió forinttal támo­gatja az olimpiai felkészülést és részvételt. A megállapodást Pősze Lajos elnök-vezérigaz­gató és Schmitt Pál, a MOB elnöke tegnap írta alá. Kedvező fogadtatásra talált a Somogy Megyei Testneve­lési és Sporthivatal által tavaly életre hívott somogyi sport­szabadegyetem. Az első elő­adás — még tavaly november végén — a sport és az üzlet kapcsolatáról, összefonódá­sáról szólt, míg a másodiknak (január első napjaiban) a „Labdajáték varázsa és jelen­legi magyarországi mélyrepü­lése az agykutató, a pszicho­lógus és a szakedző szemé­vel” volt a címe. A kaposvári tanítóképző főiskola előadó­terme mindkét alkalommal megtelt; persze, a nagy érdek­lődés érthető, hiszen ismert előadók látogattak el Kapos­várra. Most szombaton folyta­tódik a sportszabadegyetemi előadás-sorozat, amely ezút­tal a közigazgatás és sport kapcsolatát boncolgatja. A helyszín most is a főiskola előadóterme lesz. A várhatóan szépszámú ér­deklődő először dr. Kiss Lász­lónak, a pécsi Janus Panno­nius Tudományegyetem tan­székvezető tanárának, a Ma­gyar Közigazgatási Kamara alelnökének előadását hall­gathatja meg „A közigazgatás a jogállamiság és a piacgaz­daság szorításában" címmel. Ezt követően dr. Molnár Ist­ván, az Országos Testneve­lési és Sporthivatal igazgatási, jogi és területi főosztályveze­tője az államigazgatás és a sport kapcsolatáról szól majd. Délután újabb három vitain­dító előadás lesz. Az előadók: Dr. Gyenesei István, a So­mogy Megyei Közgyűlés el­nöke, a Megyei Önkormány­zatok Szövetségének társel­nöke, Balsai István egykori NB l-es kosárlabdázó, Székesfe­hérvár polgármestere, a Me­gyei Jogú Városok Szövetsé­gének elnöke és Farkas Zol­tán (kajak-kenu szakedző), Ti- szaújváros polgármestere. Az előadások után rövid, 10-15 perces konzultációk lesznek; ezeken az érdeklődők választ kaphatnak kérdéseikre. (Fenyő) A Szolnok még nem adta fel Döntő előtt, vonalban a „kosárspecialista” Ma játsszák a férfi kosár­labda-bajnokság döntőjé­nek második összecsapá­sát. Az első mérkőzést a Tungsram-Honvéd csapata nyerte a Szolnoki Olajbá­nyász ellen. A Kaposvári KC csapatának teljesítményéről és a döntő esélyeiről kér­deztük Berkics Lászlót, az „Olajka” erősségét, a 227-szeres válogatottat. — A KKC számomra rendkí­vül szimpatikus csapat benyo­mását keltette. Többször ját­szottam ellenük, általában mi jöttünk le győztesen a parkett­ról. Különösen az irányító Ko­vács László, valamint a horvát idegenlégiós Gordon Filipovics játéka tetszik. Nekem, mint kí­vülállónak azonban úgy tet­szett, hogy az edzőváltás igen­csak megzavarta a csapatot. Mégis úgy érzem, hogy az ötö­dik helyre jó esélyük van. Mégis fogják szerezni! — Miként értékeli csapata tel­jesítményét a döntő első mér­kőzésén? — Az első félidő közepén már 17 ponttal vezetett a budapesti gárda. Nem tudtuk semlegesí­teni az orosz Viktor Kuzmint, a „hárompontos specialistát". Sajnos, a mi csapatunkban most nem volt vezéregyéniség, csak a két szerb „vendégmun­kás”, Ivkovics és Stan játszott elfogadhatóan. Berkics László elmondta még: itthon mindenképpen nyerni kell ahhoz, hogy marad­jon remény a bajnoki cím meg­nyerésére! — Szeretnénk megismételni a két évvel ezelőtti teljesítmé­nyünket. Akkor „két vállra” fek­tettük a ZTE együttesét. Gamos Ötjátszmás vereség Cseh és Szlovákia közös csapata-Magyar válogatott 3-2(12,-13, 11,-14,9) Néhány napon belül ez volt immár a harmadik ötjátszmás mérkőzése a magyar férfi röp­labda-válogatottnak. Míg szombaton és vasárnap Uk­rajna ellen sikerült nyerni, ez­úttal nagy, több mint kétórás csatában vereséget szenve­dett a négy Somogy SC-játé- kost (Kántort, Pásztort, Kar­most és Mészárost) felvonul­tató magyar válogatott. Gschwindt Olivér ötödik Kecskemét adott otthont az országos felnőtt szabadfo­gású birkózóbajnokságnak (egyben a Wilkinson Kupá­nak), amelyet ezúttal már 62. alkalommal rendeztek meg. Bár előzetesen 170-en nevez­tek az OB-ra, végül aztán csak — 18 egyesület színeiben — 100-an léptek szőnyegre a kü­lönböző súlycsoportokban. A somogyi színeket a Kaposvári Húsos SC versenyzője, a 90 kg-os Gschwindt Olivér képvi­selte, aki az első fordulóban legyőzte nagy riválisát, Ka- liszky Pált, s végül az erős mezőnyben — 13-an indultak ebben a súlycsoportban — az ötödik helyet szerezte emg. Az aranyérem a Csepel SC- Ofotért kitűnőségének, Tóth Gábornak jutott. Labdarúgó NB II Elmaradt mérkőzések: Dorog-Paksi Atom 4-0 (1-0) Tatabánya-Nagykanizsa 0-0 A bajnokság állása: 1. Haladás VSE 21 13 6 2 33-10 32 2. Dorog 21 9 10 2 35-15 28 3. Szekszárd 21 11 5 5 24-18 27 4. BKV Előre 21 9 6 6 33-21 24 5. Zalaegerszeg 21 9 6 6 23-17 24 6. Sabaria-Tlpo 21 8 7 6 27-22 23 7. Dunaferr SE 21 9 5 7 20-21 23 8. Sopron 21 7 7 7 31-27 21 9. Paksi Atom 21 7 5 9 28-28 19 10. Nagykanizsa 21 7 5 9 19-21 19 11. Mohács 21 6 6 9 18-30 18 12. Tatabánya 21 5 7 9 27-34 17 13. K. Rákóczi FC 21 7 3 11 26-33 17 14. Pénzügyőr 21 5 7 9 22-32 17 15. ESMTK-Hun. 21 7 3 11 18-34 17 16. Ajka Hungalu 21 3 4 14 20-41 10 Labdarúgó NB III Letenye SE-Balatonlelle 3-0 (O-O) Letenye, 500 néző. V.: Ge- orgiou Letenye: Megyimórecz - Tóth Z., Révész, Soós A. - Svélecz, Kramarics - Rostás, Németh (Farsang), Kalmár - Kém (Andróczi), Baj (Kodela). Edző: Kobra Sándor. Balatonlelle: Majzlinger - Brettner, Rab, Glatz, Májer - Hollósi, György (Túri), Korok­nál (Lipcsik), Czubelacz - Szi­lágyi, Csirpák. Edző: Frenkó László. Az 55. percben kezdte meg a gólgyártást a Letenye és ez­után már nem adta ki a kez­deményezést a kezéből. A hajrára még néhány látványos akció maradt a tarsolyukban, győzelmük teljesen megér­demelt. Góllövők: Rostás (2), Brettner (öngól). Jók: Révész, Rostás, Tóth Z., illetve Glatz, Czubelacz. Kerkai Attila Üzletház kiadó vagy eladó! Nagyatádon, a Jókai utcai butiksoron, a jelenlegi LINEA ÜZLETHÁZ épülete- földszint, galéria ­több évre bérelhető, illetve megvásárolható Bővebb tájékoztatás a helyszínen 8-17 óráig, utána a 82/52-405-ös telefonon.