Somogyi Hírlap, 1993. március (4. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-25 / 70. szám

1993. március 25., csütörtök SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 13 „Házirangadó” az Építők-pályán Szombaton kaposvári „házi­rangadóra” kerül sor a teke NB l-ben: az Építők SC a Közút-Strabag SE csapatát fogadja. A mérkőzésnek nagy a tétje, hiszen ha az Építők győz, akkor tovább élne a re­mény, hogy sikerül feljutniuk a Szuper Ligába. A Közút-Stra- bag SE esetleges győzelmé­vel viszont elkerülne a veszé­lyeztetett kieső zónából. A nagy érdeklődéssel várt ran­gadó szombaton kilenc órakor kezdődik az Építők SC teke­csarnokában. Döntetlen a teke NB Ill-ban Nem mindennapi ered­ménnyel zárult a hét végén Kaposváron sorra került Ka­posvári Fáklya-Pécsi Hunor NB lll-as tekemérkőzés. Mind a két csapat játékosai köze­pes teljesítményt nyújtottak, s a találkozó vége 4:4 arányú döntetlen lett. Ami igazán ér­dekes, hogy mindkét együttes három-három egyéni pontot szerzett, és hajszálpontosan ugyanakkora lett a két csapat összfás teljesítménye is. K. Fáklya-Pécsi Hunor 4:4 (2396:2396) Hideg L. 413 fa, ifjabb Né­meth T. 405 fa, Bognár J. 401 fa, Bekker Cs. 397 fa, Illés S. 395 fa, Németh T. 385 fa. Kaposvári körzeti bajnokság I. osztály. A 15. forduló eredményei: Mike-Ráksi 2-3, Somogygeszti-Patalom 0-3, Magyaregres-Nagyberki 0-1, Kaposfő-Surján 4-0, Hedre- hely-Felsőmocsolád 3-1. A Kiskorpád-Kaposfüred mér­kőzés 2-1 arányú vendégve­zetésnél félbeszakadt. Az él­csoport állása: 1. Patalom 28 pont, 2. Kaposfő 23 pont, 3. Kaposfüred 18 pont. II. osztály. A 17. forduló eredményei: Csököly-Kazsok 3-1, Szentgáloskér-Alsóbo- gát 1-0, Somogyaszaló-Me- zőcsokonya 0-1, Bodrog- Fonó 3-0, Osztopán-Jákó 3- 0, Igal-Taszár 2-0, Gölle- Somogyjád II. 0-1. Az élcso­port állása: 1. Kaposújlak 27 pont, 2. Somogyjád II. 25 pont, 3. Mezőcsokonya 25 pont. Bajnokavatás Csurgón Csurgón a rájátszás hete­dik, utolsó fordulójával befeje­ződött a városi kispályás te­remlabdarúgó-bajnokság. A Csurgói Szabadidősport Egyesület és a Csurgói Ifjú­sági Szövetség által immár ötödik alkalommal kiírt küzde­lemsorozaton 16 csapat 183 játékosa lépett hétről hétre rendszeresen pályára. A záróforduló eredmé­nyei. „Alcsoport: Zn. Sport- Iharosberény 2-0, Dobó SC- Nagyváthy Szakközépiskola 0-1, Lendület-Iharos 0-3, Matchbox-Hivatal-CSISZ 1-0. „B’’-csoport: Aero-pack-lpar- testület 5-0, Porrog-Langali 0-2, Szenta-Alsok 3-0, Zöld- sasok-Gimnázium 2-3. A bajnokság végeredménye: „Alcsoport: 1. Dobó SC 2. Matchbox 3. Nagyváthy 4. Zn. Sport 5.Iharos 5. Iharosberény 7. Hivatal-CSISZ 8. Lendület 22 17 - 5 94- 32 34 22 16 2 4 69- 26 34 22 16 - 6 68- 28 32 22 15 1 6 84- 35 31 22 14 3 5 84- 53 31 22 13 1 8 53- 51 27 22 13 - 9 77- 45 26 22 7 4 11 45- 60 18 9. Ipartestület 10. Aero-pack 11. Zöldsasok 12. Szenta 13. Gimnázium 14. Porrog 15. Langall 16. Alsók B”-csoport: 22 11 1 22 8 4 22 8 1 22 8 1 22 6 4 22 6 1 22 3 4 22 1 1 10 51- 57 23 10 49- 55 20 13 43- 54 17 13 38- 53 17 12 44- 75 16 15 36- 74 13 15 30- 80 10 20 22-109 3 RÖPLABDA NB I Ismét bajnoki döntőben a Somogy SC! Kaposvári Somogy SC-MALÉV SC 3-0 (1,12, 8) Csobod Péter felvétele Kaposvár, városi sportcsar­nok, 500 néző. V.: ifjabb Ju­hász, Hurák. Oldalbírók: Pé- terfi, Hódosi. Kaposvári Somogy SC: Mé­száros, Kántor, Pásztor, Kar­mos, Luksys, Marginean. Edző: Demeter György. MALÉV SC: Mindru, Sár­mán, Dalacu, Pádár, Róka, Miklós. Csere: Berek, Pálmai. Edző: Hoboth Sándor. Miután az előző két mérkő­zésen — Kaposváron és Bu­dapesten is — egyaránt 3-1 arányú Somogy SC siker szü­letett, bizakodva várták a szurkolók a tegnapi kaposvári összecsapást. Az újabb győ­zelem ugyanis azt jelenti, hogy a Somogy már ott van a bajnoki döntőben. A játszmák alakulása: 1. játszma: 8-0, 8-1, 15-1 — 16 perc. 2. játszma: 0-2, 1-2, 1-6, 7-6, 7-8, 11-8, 11-10, 13- 10, 14-11, 15-12 — 25 perc. 3. játszma: 2-0, 2-2, 10-2, 10-4, 11-7, 12-8, 15-8— 18 perc. Hiányzott a kaposvári csa­patból Rácz, aki egy nappal a mérkőzés előtt edzésen rész­leges szalagszakadást szen­vedett, s így csak a lelátóról figyelhette társait. Remélhető­leg a döntőben már azonban ismét csapata rendelkezésére állhat. Nagyon jól kezdett a So­mogy SC: Karmos bombaerős leütéseivel, Luksys leheletfi­nom ejtéseivel és a névnapját ünneplő Marginean védhetet- len, felugrásos nyitásaival gyorsan elhúzott a kaposvári együttes 8-0-ra. A vendégek edzője, Hoboth Sándor hiába kérte ki mindkét idejét, to­vábbra is teljesen alárendelt szerepet játszott csapata. Mé­száros ekkor remek labdákat tálalt társainak, akik képtele­nek voltak hibázni, s így jó já­tékkal, fölényesen nyerték az első „villámszettet” neqyedóra alatt. A második játékrészben az­tán — ahelyett, hogy az előző szettben látott remek kapos­vári játék folytatódott volna — érthetetlenül leállt a gárda, s Demeter György edzőnek 4- 1-es MALEV-vezetésnél időt kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat. A „fejmosásnak” meg is lett az eredménye: Kántor nagyszerű megmozdulásaival — akit képtelenség volt tartani — a Somogy sorozatban hat pontot „gyártott”, és átvette a vezetést. A vendégek dicsére­tére váljék, hogy nem adták magukat könnyen; szorosan tapadtak ellenfelükre, s csak nagy küzdelemben dőlt el a játszma sorsa, amelyre a vé­gig jól játszó Karmos tett pon­tot sáncával. A harmadik, utolsó szett — akárcsak az első — ismét Somogy SC-parádét hozott. Ekkor már nemcsak eredmé­nyesen, hanem látványosan, közönségének (is) játszva ját­szott a kaposvári gárda, sok­szor zúgott a vastaps a lelá­tón. Marginean foghatatlan­nak tűnő labdákat mentett há­tul, s Pásztor is egyre több­ször állította megoldhatatlan Luksys bűvöli a labdát feladat elé a MALÉV játéko­sait. A játszma végefelé ugyan kiengedett a Somogy, de egy pillanatig sem volt kétséges, hogy melyik csapat kerül ki győztesen a csatából. Még egy órára sem volt szüksége a végig egyetlen csere nélkül játszó Somogy SC-nek ahhoz, hogy harmad­szorra is legyőzze fővárosi el­lenfelét. Végig (sokszor nyo­masztó) fölényben játszott a kaposvári együttes, egyedül csak a második játszmában tudta a MALÉV megszorítani őket. Ezzel tehát eldőlt, hogy a másfél hét múlva, április 3-án kezdődő finálé egyik résztve­vője a bajnoki cím védője, a Kaposvári Somogy SC lesz. A kaposvári csapat vala­mennyi játékosa jó teljesít­ményt nyújtott, míg a vendég MALÉV-nél senki nem akadt, aki csapata vezéregyénisé­gévé tudott volna válni. Demeter György: — Elértük a minimális célunkat: immár megszakítás nélkül harmad­szor is a bajnoki döntőbe ke­rültünk. Jöhet az idei bravúr­csapat, a Szeged! Hoboth Sándor: — A sport­ban sincsenek csodák, a job­bik csapat győzött. Gratulálok a Somogy SC-nek, és sok si­kert kívánok nekik a bajnoki döntőben! Fenyő Gábor Biliárd­EB A műholdas tévécsatornák tanúsága szerint Nyugat-Eu- rópában rendkívül nagy nép­szerűségnek örvend a biliárd. Nálunk még igencsak gyerek­cipőben jár a sportosított vál­tozat, korábban csak amolyan „kocsmai szórakozásként” volt nyilvántartva. Másfél éve ala­kult meg a magyar szövetség, s az elismerést jelzi, hogy szerdától vasárnapig már Eu- rópa-bajnokságot rendezhet. Nem is akárhol, hanem a sió­foki Ezüstpart Hotelben. Eu­rópa legjobbjai — hölgyek és urak — öt napon át vetélked­nek a poolbiliárd szakágban az ún. 8-as és 14/1-es ver­senyszámokban. Az első ránézésre meglehe­tősen bonyolultnak tetsző já­ték szabályainak leírása he­lyett minden érdeklődőt arra buzdítunk, látogasson ki az EB látványosnak ígérkező küzdelmeire. A „körítés” sem lesz elhanyagolható, márcsak azért sem, mert tegnap este Gallov Rezső, az OTSH-el­nöke nyitotta meg a rendez­vényt a vasárnapi döntőkre pedig Schmitt Pált, a MOB el­nökét is várják. A tegnapi nyi­tóünnepséget követően egyébként — amúgy bemele­gítésként — sor került az első versenykörre. Folytatás ma és a héten minden nap délelőtt 10 órakor. (Záróra: valamikor éjfél tájban) Vasárnap estére kiderül, ki a legjobb az aszta­lok mellett. Fónai — Április első napjaiban ismét megrendezik Csurgón a kiállítással egybekötött moto­rostalálkozót. A rendezvény díszvendége Borka János, a Surján SE többszörös orszá­gos motokrossz-bajnoka lesz. A kiállításon a mai „motorcso­dák” mellett 20-30 éves ma­tuzsálemek, versenymotorok és a rendőrség közúti cirkálói is láthatók lesznek. LABDARÚGÓ NB I Nem érdemelt vereséget a Bányász Csepel-Kordax-Siófoki Bányász 1-0 (0-0) Csepel, 2000 néző. V.: Ko­vács L. (Bognár, Kurnai). Csepel-Kordax: dr. Szieben - Nagy, Váczi, Ács - Tyukodi, Jakab, Stefanov, Bognár, Szabó - Süveges, Szekeres. Edző: Varga István. Siófoki Bányász: Bíró - Bimbó, Zare, Olajos - Elekes, Jenei, Keszeg, Barna, Maro­zsán - Kovács, Kámán. Edző: Pusztai László. Csere: Szabó helyett So­mogyi a 46., Olajos helyett Czigány a 80., Szekeres he­lyett Mikler a 81., Czigány he­lyett Csák a 89. percben. Sárga lap: Olajos (59. p., Süveges buktatásáért), Ele­kes (66. p., reklamálásért). Szögletarány: 7-3 (3-1) a Siófok javára. A Bányász öltözőjében elé­gedetten nyugtázták, hogy Jenei sérülése rendbejött, s a középpályás vállalja a játékot. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, veszélyes lövés azonban nem szállt Bíró ka­puja felé. A 6. percben viszont az első formás Bányász tá­madás alkalmával Elekes kí­gyózott át a védőkön, 16 m-es lapos lövése adott gondot Sziebennek. Az első nagy helyzetet a csepeliek puskáz­ták el. A 14. percben egy kapu előtti kavarodásnál Süveges elé pattant a labda, aki annyira meglepődött, hogy kivárt, s így a védők szerelni tudták. A má­sik oldalon Marozsán 16 m-ről alig lőtt a jobb sarok mellé. A 18. percben ismét Marozsán volt a kezdeményező, átadá­sát Jenei 17 m-ről küldte a jobb sarok mellé. A 25. perc­ben Váczi 30 m-es szabadrú­gása zúgott el Bíró kapuja fö­lött. Két perccel később egy látványos Elekes-Kovács ak­ció után Keszeghez került a labda, akinek a bal alsó sa­rokra tartó lövését gyors vető­déssel sikerült Sziebennek hárítania. A 41. percben Ele­kes hozta jó helyzetbe Jeneit, aki azonban rosszul vette át a labdát, s így egy nagy lehető­ség'oda lett. A 48. percben Bognár várat­lan 18 m-es bombája meg­lepte Bírót, a labda kicsúszott a kezéből, de szerencsére a felső kapufáról a labda visz- szapattant a kezébe. Három perccel később Váczi 25 m-es szabadrúgása sorfalon irányt változtatott, s a jobbra moz­duló Bírónak jó reflexére volt szükség, hogy elérje a labdát. A 67. percben megint Váczi veszélyeztette 18 m-es sza­badrúgásával a siófoki kaput, a labda jobb felső sarok mel­lett zúgott el. A 76. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A 16-os belső sarkáról végezhe­tett el szabadrúgást a Csepel. Somogyi ívelte kapu elé a lab­dát, Nagy ráfejelte, Bírónaik még sikerült kiütnie, de éppen az ötös sarkán álló tanyázó Váczihoz, aki egyből a kapu bal oldalába fejelt. 1-0. Még egy egyenlítési lehető­sége volt a siófokiaknak. A 85. percben Elekes szabadrúgás­ból ívelte keresztbe a labdát, Keszeg azonban az ötösről azt mellé küldte. Stefanov 16 m-es bombája zárta a mérkő­zést, az eredmény már nem változott. Mintha egy másik — helye­sebben a régi — Bányász lé­pett volna tegnap késő dél­után Csepelen pályára. Szinte rá sem lehetett ismerni a szombati együttesre. A,siófo­kiak sokat futottak, bátran vál­lalták már kezdettől a közel­harcokat, s ha náluk volt a labda mertek végre játszani is. Ahogy „illik” igyekeztek kont­raakciókra építeni támadásai­kat. Jól megszállták térfelüket, és sikerült is a játék lassítá­sára kényszeríteni ellenfelü­ket. Amint birtokukban volt a labda, bátran mentek előre, s gyakran vállalkoztak távoli lö­vésekre is — igaz többnyire pontatlanul. A Csepelt mintha meglepte volna a somogyiak aktivitása, nem is tudtak az első játékrészben kibonta­kozni. Szünet után a pályára lépő Somogyival lényegesen aktí­vabbá vált a Csepel, s különö­sen az első 20 percben nagy vehemenciával rohamozott, de a Bányász fegyelmezetten és jól védekezett. A hazaiak elsősorban nem is helyietek­ből, hanem Váczi szabadrú­gásai révén veszélyeztették Bíró kapuját. A sors iróniája, hogy e sok intő jel ellenére ugyanez a játékos döntötte végül is a két pont sorsát. A Bányász veresége ellenére derekasan küzdött, nem ját­szott alárendelt szerepet, s ha támadói kissé aktívabbak, bi­zonyára nem térnek haza pon­tatlanul Csepelről. A játék képe alapján a döntetlenre mindenképpen rászolgáltak volna. Jók: Váczi, Stefanov, Bognár, illetve Zare, Elekes, Jenei. Jutási Róbert További eredmények: Videoton- Waltham- Vesz­prém 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 4500 néző. V.. Hartmann. A mérsékelt színvonalú ta­lálkozón a helyzetei közül egyet kihasználó hazaiak biz­tosan nyertek a gyenge telje­sítményt nyújtó Veszprém el­len. Gólszerző: Horváth. Kiál­lítva: Németh (90. p.), illetve Gersics (89. p.). Nyíregyháza-Rába ETO 2-1 (0-0) Nyíregyháza, 4000 néző. V.: Puhl. Küzdelmes mérkőzésen a szerencsével jó viszonyban lévő házigazdák végre győze­lemmel örvendeztették meg szurkolóikat. Gólszerzők: Burkhel, Csehi Z., ill. Klausz. Vác-Samsung-Diósgyőr 2-0 (0-0) Vác, 3000 néző. V.: Varga S. 78 percig jól védekezett a Diósgyőr, de a hajrában a lista­vezető magára talált. Gólszer­zők: Répási, Nyilas. Békéscsaba-PMSC-Fordan 1-1 (0-1) Békéscsaba, 4000 néző. V.: Stamler. A hazaiak végig mezőnyfö­lényben játszottak, de a PMSC jól védekezett, és kont­ratámadásaik veszélyesek voltak. A döntetlen igazságos. Gólszerzők: Kulcsár, illetve Medgyes. Kiállítva: Palaczky (74. p.), Dienes (92. p.) mind­kettő PMSC. Vasas-Smirnoff-B VSC- Dre­her 1-1 (0-1) Budapest, Fáy utca, 2000 néző. V.: Nagy L. A küzdelmes, közepes színvonalú találkozón a két gól kapushibából esett. Gól­szerzők: Mészöly, illetve Bor­gulya. Kispest-Honvéd-MTK 1-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 5000 néző. V: Vad. Korán vezetést szerzett a kispesti gárda. Ezt követően „ráültek” az eredményre, s ez majdnem megbosszulta ma­gát. Gólszerző: Kovács E. Ferencváros-Újpesti TE 3-0 (O-O) A bajnokság állása: 1. Vác FC-Samsung 2. Kispest-HFC 3. Ferencváros 4. Videoton-W. 5. MTK 6. Vasas-Smirnoff 7. Csepel-Kordax 8. PMSC-Fordan 9. Békéscsaba 10. Diósgyőri FC 11. BVSC-Dreher 12. Rába ETO 13. Siófok 14. Veszprém LC 15. Újpesti TE 16. Nyíregyháza 19 13 2 4 34-18 28 19 12 3 4 29-16 27 18 12 2 4 27-12 26 19 10 3 6 28-21 23 19 7 6 6 31-22 20 19 6 8 5 22-20 20 19 8 4 7 22-21 20 19 8 3 8 23-22 19 18 5 8 5 22-21 18 19 6 5 8 19-27 17 19 6 4 9 17-23 16 19 4 7 8 18-25 15 19 5 4 10 17-25 14 19 5 4 10 20-34 14 19 2 9 8 18-27 13 19 3 6 10 11-22 12