Somogyi Hírlap, 1992. április (3. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-06 / 82. szám

12 1992. április 6., hétfő Ötödször is vesztett a Tab Három kiállítás a fordulóban Nagybajom-Szulok 2-1 (0-0) Nagybajom, 300 néző. V.: Zsobrák. Nagybajom: Németh - Lá- bodi, Balogh II., Posta, Laki, Wein Inger (Récsei), Balogh /., Törő, Csík (Bernáczki), Ber- tus, Véber. Edző: Szigeti Géza. Szülök: Komái - Szőke, Kovács, Sütő (Berta), Gelen­csér, Bence, Tóth, Tarlósi, Kovács II., Kapronczai, Sza­kács. Edző: Cselőtei János. Az első félidő csapkodó já­tékot hozott. Fordulás után a hazai játékosokat csak a ven­dégek gólja tudta felpapri­kázni. Nagy küzdelem után megérdemelten született meg a Nagybajom győztes gólja. Góllövők: Balogh I. (11-esből), Récsei, illetve Kovács. Kiál­lítva: Gelencsér (70. p.) szán­dékos kezezésért, Kapronczai (75. p.) szándékos durvasá­gért. Jók: Laki, Posta, Balogh I., illetve Kovács II., Tóth, Kor­nál. Nagybajom ifi-Szulok ifi 7-1 Andricz Zoltán Fonyód-Somogyszob 5-0 (3-0) Fonyód, 200 néző. V.: Pole- csák. Közepes színvonalú mér­kőzésen ilyen arányban is megérdemelten győzött a lis­tavezető. Góllövők: Krénusz (2), Nagy B. (2), Lehel. Jók: Kerecsényi, Zámbori, Bogdán, Nagy, illetve Bódis, Kelemen. Fonyód ifi- Somogyszob ifi 4-1 Tolnai Attila Csurgó-K. Rákóczi FC II. 4-1 (2-0) Csurgó, 200 néző. V.: Pe­csét. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a rutinosabb hazai csapat minden különösebb erőlködés nélkül könnyű győ­zelmet szerzett. Góllövők: Martinkovics, Kovács T., Zrí­nyi, Florváth, illetve Juhász. Kiállítva: Martinkovics. Jók: Martinkovics, Horváth, Pintér, illetve Szabó, Tóth M. Kiss Béla Taszár-Tab 1-0 (0-0) Taszár, 150 néző. V.: Pálfi. A hazai csapat jobban akarta a győzelmet, amelyet egy szerencsés góllal el is ért. Góllövő: Kónya. Jók: Károlyi, Németh, Erdős, Tapaszti, il­letve senki. Tab ifi-Taszár ifi 7-0 Balogh László Balatonföldvár-Gyékényes 4-1 (3-1) Gyékényes, 150 néző. V.: Juhász. A gyengén játszó hazaiak ellen megérdemelt vendégsi­ker született. Góllövők: Samu (3), Élő, illetve Geroly. Jók: Samu, Élő, illetve Bosnyák. Balatonföldvár ifi- Gyékényes ifi 6-2 Horváth II. József Csokonya visonta-Somogy- sárd 2-1 (0-0) Somogysárd, 200 néző. V.: Král. Jól kezdett a hazai csapat, de játéka folyamatosan visz- szaesett, melyet jól használt ki a vendégcsapat. Góllövők: Pörögi, Sánta, illetve Van- csura. Jók: Felső, Sánta, Ede- sár, Németh, illetve Tóth Z., Maries. Csokonyavisonta ifi— Somogysárd ifi 2-1 Vancsura Vilmos Balatoni Vasas- Balatonszentgyörgy 2-0 (2-0) Balatonkiliti, 150 néző. V.: Pesti. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nyert a mezőny­ben jól játszó vendégek ellen. Góllövők: Peller, Kanyó. Jók: Bakos, Birkás, Ludézer, László, illetve Horváth Cs., Borbély, Kungli. Balatoni Vasas ifi- Balatonszentgyörgy ifi 11-0 Tímár László A Homokszentgyörgy- Lengyeltóti mérkőzésről lap­zártáig nem kaptunk tudósí­tást. A bajnokság állása: 1. Fonyód 20 15 3 2 39-15 33 2. Csurgó 20 15 2 3 49-12 32 3. Tab 20 13 - 7 38-18 26 4. Cs.visonta 20 10 3 7 30-24 23 5. Nagybajom 20 9 5 6 29-24 23 6. Szülök 20 7 8 5 31-29 22 7. Balatoni Vasas 20 9 4 7 30-28 22 8. Balatonföldvár 20 10 1 9 34-29 21 9. Somogysárd 20 8 5 7 28-29 21 10. Rákóczi FC II. 20 7 4 9 29-30 18 11. B.szentgyörgy 20 7 4 9 24-28 18 12. Taszár 20 5 5 10 21-32 15 13. Lengyeltóti 19 5 4 10 25-36 14 14. Somogyszob 20 4 5 11 20-36 1 3 15. H.szentgyörgy 19 4 4 11 10-30 12 16. Gyékényes 20 1 3 16 17-55 5 Az utolsó percek döntöttek Kaposvári Honvéd- TFSE 89-79 (42-44) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 100 néző. V.: Bendly, Forrai. Kaposvári Honvéd: Szabó Zs. (14/12), Kovács N. (29/6), Vitári (3), Garai (16), Kontics (11). Csere: László (4), Tóth K. (7), Hász (3/3), Bán (2). Edző: Ékes Tamás. TFSE: Kégel (23/6), Klucsik (27), Gottschling (11), Teiegdy (6), Kosa (-). Csere: Bácsal­másig (8), Nagy Á. (2), Borka (2), Ábel (-). Edző: Ránky Má­tyás. Jól kezdett a Honvéd, s két és fél perc elteltével már 9-4-re vezetett. A nyolcadik percben azonban egy pont­nyira megközelítette kapos­vári ellenfelét a TFSE (18-17), újabb két perc elteltével pedig a vezetést is átvették (24-22). Innentől kezdve aztán már a vendégek diktálták a tempót, a Honvéd pedig csak kapasz­kodott az eredmény után. A második játékrészben to­vább folytatódott a kaposvári együttes „mélyrepülése”. A Honvéd-játékosok a távoli do­básokat erőltették — sikerte­lenül. A TFSE viszont rendre kosárral fejezte be ellentáma­dásait; egyre inkább elhúzott, és a második félidő közepén már 11 pont (65-54) volt az előnye. Jellemző, hogy a ha­zaiak centere, Vitári csak a 33. percben tudott először a gyű­rűbe találni — akkor is bünte­tőből, s abból is csak az egyi Kovács Nándor (fehér mezben) és Kosa párharcából a ka­posvári játékos került ki győztesen Csobod Péter felvétele két tudta értékesíteni. Az utolsó percekben óriási haj­rába kezdett a Honvéd. A 35. percben három pontnyira (73- 70) faragta le hátrányát, egy perccel később pedig Garai duplájával sikerült egyenlíte­nie. Sőt, Szabó Zs. hárompon­tos kosarával a vezetést is megszerezte a kaposvári együttes. Az utolsó percekben már csak egyetlen csapat volt a pályán, így született meg végül a biztos, 10 pontos Honvéd-győzelem. Sokáig úgy tűnt, hogy a TFSE megszerzi Kaposváron idei első győzelmét (az eddig lejátszott 25 bajnoki mérkőzé­sükön csak vereségeket „könyvelhettek el”). Egy köny- nyen felejthető, nagyon rossz harminc perc után azonban remek 10 percnyi végjátékot produkált a kaposvári együt­tes, s ennek köszönheti sike­rét. Ezzel a Kaposvári Honvéd 1-0-ra vezet a TFSE ellen a három győzelemig tartó pár­harcban. A következő „felvo­nás” egy hét múlva, szomba­ton lesz Budapesten. Jók: Kovács N., Garai, Hász, illetve Kégel, Klucsik. Fenyő Gábor Somogyi siker a haladóknál Arany és ezüst Rothmeréknek Második alkalommal ren­dezték meg Kaposváron, és környékén a Pannónia Kupát. Remek mezőny gyűlt össze, a rajtnál ott volt mindenki, aki je­lenleg számít ebben a spor­tágban Magyarországon. A teljes országúti és pályaválo­gatott ott volt az indulók kö­zött. A somogyi színeket a ka­posvári Furlan SC és a siófoki Ezüstpart SE kerekesei képvi­selték. A szombati első erőpróba Szentbalázson várta a részt­vevőket. Az egyenkénti indí­tású hegyiversenyen két kilo­métert kellett megtenni az emelkedőn. Az erős szél és a dorozmás úttest akadályozta a kerekeseket, ennek ellenére több kategóriában is új pálya­csúcs született. így a haladó fiúknál is, ahol a házigazdák versenyzője Rothmer Balázs lett az első — nem kis megle­petésre. Testvére Ákos is jól szerepelt, ő a serdülők között végzetta második helyen. A hegyiverseny végered­ménye. Férfiak. Felnőttek: 1. Kukk Martin (Szolnok)... 17. Pálinkás Andor (Ezüstpart SE). Ifjúságiak: 1. Gyarmati Ferenc (PSC). Serdülők: 1. Arató Gábor (Szekszárd), 2. Rothmer Ákos (Furlan SÓ)... 10. Légrádi Péter (Furlan SC)... 15. Radványi László (Ezüstpart SE). Haladók: 1. Rothmer Balázs (Furlan SC)... 9. Kövécs Tamás (Ezüstpart SE), 10. Borsos Tamás (Ezüstpart SE)) Nők. Felnőttek és ifjúságiak: 1. Izsák Éva (MÁV DAC). Ser­dülők: Pataki Ibolya (BVSC- Int). Délután Kaposvár utcáin hajtott a mezőny, a kritérium­versenyen. A Rothmer-testvé- rek ezúttal is kitettek magu­kért. Mindketten a győztessel azonos idővel értek célba, így az összetettben előkelő he­lyen várhatták a vasárnapi folytatást. A felnőtt férfiaknál a Jacobs FTC versenyzője Ei- senkrammer Károly vette át a vezetést, A kritériumverseny vég­eredménye. Férfiak. Felnőttek: 1. Suvi Toivo (Szolnok)... 28. Pálinkás Andor (Ezüstpart SE). Ifjúságiak: 1. Szabó Attila (Csepel). Serdülők: 1. Arató Adrián (KSI)... 3. Rothmer Ákos (Furlan SC)... 15. Gábor Gergely (Ezüstpart SE). Hala­dók: 1. Szűr András (KSI)... 5. Rothmer Balázs (Furlan SC)... 16. Borsos Tamás (Ezüstpart SE). Kezdők: 1. Rózsa Attila (DSI)... 9. Rothmer Dávid (Fur­lan SC). Nők. felnőttek és ifjúságiak: 1. Karsch Beáta (KSI). Serdü­lők: 1. Pataki Ibolya (BVSC). Az országúti verseny nem hozott változást az élen állók között. Valamennyi vezető megtartotta első helyét, így Rothmer Balázs is. Első helye nagy siker a kaposváriaknak, az utóbbi húsz évben nem volt példa hasonló helyezésre ilyen erős mezőnyben. Test­vére, Ákos szintén jól szere­pelt, ezüstérmet szerzett. Az országúti verseny vég­eredménye. Férfiak. Felnőttek: 1. CsorvásiZoltán (Szolnok)... 34. Pálinkás Andor (Ezüstpart SE). Ifjúságiak: 1. Vanicsek István (Szekszárd). Serdülők: 1. Arató Adrián (Szekszárd)... 7. Rothmer Ákos (Furlan SÓ). Haladók: 1. Kasza Péter (Szekszárd)... 5. Rothmer Ba­lázs (Furlan SC). Kezdők: 1. Rózsa Attila (DSI)... 8. Orosi Gergely (Siófok). Nők: 1. Pa­taki Ibolya (BVSC—Int.). (Gyertyás László felvételei) A II. Pannónia Kupa vég­eredménye. Férfiak. Felnőttek: 1. Eisenkrammer Károly (Ja­cobs FTC)... 23. Pálinkás An­dor (Ezüstpart SE). Ifjúságiak: 1. Gyarmati Ferenc (PSC). Serdülők: 1. Arató Gábor (Szekszárd), 2. Rothmer Ákos (Furlan SC)... 15. Légrádi Pé­ter (Furlan SC)... 17. Radványi László (Ezüstpart SE). Hala­dók: 1. Rothmer Balázs (Fur­lan SC)... 13. Kövécs Tamás (Ezüstpart SE), 14. Borsos Tamás (Ezüstpart SE). Kez­dők: 1. Rózsa Attila (DSI)... 10. Orosi Gergely (Ezüstpart SE). Nők. Felnőttek és ifjúságiak: 1. Andóné Zagarits Ildikó (DSI). Serdülők: 1. Pataki Ibo­lya (BVSC-lnt.) Kelé János Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Kosárlabda NB I II. Pannónia Kupa kerékpárverseny SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN