Somogyi Néplap, 1987. szeptember (43. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-15 / 217. szám

Somogyi Néplap 1987. szeptember 15., kedd SPORT MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Remek kaposvári győzelem Hatot számoltak a Nagyatádra A hétvégi forduló legna­gyobb érdeklődéssel várt mérkőzése a listavezető Nagyatád boglárlellei sze­replése volt. A Balaton-parti együttes bizonyítva, hogy múlt heti veresége egysze­ri kisiklás volt csupán, nagy gólarányú győzelmet ara­tott. Nem volt szerencséje a másik nagyatádi csapatnak sem: otthonában szenvedett vereséget. A kaposvári rang­adón a KVGY Vasas és a Kaposgép VL. osztozkodott a pontokon, bár a mérkőzés elején úgy látszott, hogy a Vasas megszerzi első győ­zelmét. A K. Építők folytatta jó szereplését, idegenben győzött, s ezzel — őrizve ve­retlenségét — átvette a ta­bellán a vezetést. Ugyancsak veretlen a balatonföldvári csapat. A balatonszentgyör­gyiek öt forduló után sem tudták győztesen elhagyni a játékteret. Boglárlelle—Nagyatádi VSE 6-2 (3-1) Boglárlelle, Vágóhíd úti sporttelep, 450 néző. V.: Pál- fy. A bajnokesélyesek rang­adóján színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen biztosan nyert a Balaton-parti gárda. A második félidő első ne­gyedóráját kivéve végig a Boglárlelle irányította a já­tékot, s ha csatáraik a fölé­nyes vezetés tudatában nem könnyelműsködnek, még több gólt rúghattak volna. Góllövők: Hajdú (2), Farkas (3), Riba, illetve Szabó, Szi­geti. Jók: Becsei, Kötél. Far­kas, Hajdú, illetve Szabó, Kovács, Szigeti. Nagyatád ifi—Boglárlelle ifi 1-0. Hajas Gyula K. Építők—Nagybajom 2-0 (0-0) Nagybajom, 150 néző. V.: Fodor Gy. A küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat szinte az egész találkozót tíz emberrel játszotta végig. Ennek elle­nére a vendégegyüttes vitat­NB I tartalékbajnokság Kaposvári Rákóczi—Váci Izzó 1-0 (1-0) Kaposvár, 2000 néző. Ve­zette: Dörnyei. K. Rákóczi: Házi — Gö- bölös, Horváth, Zsirai, Bertus (Garai) — Samu, Petrák, Ha- nusz (Szabó) — Murai (Zab), Riputer, Gyurics. Edző: Hor­váth Miklós. A kaposvári csapat az első félidőben beszorította ellen­felét a kapujához, s több helyzet kihagyása után szer­zett gólt. A második játék­részben a váciak megpróbál­koztak az egyenlítéssel, de támadásaik elakadtak a ka­posvári védelmen, s amikor helyzetük adódott, bizonyta­lankodó csatáraik elhibáz­ták. Góllövő: Riputer. Jók: Há­zi, Hanusz, Horváth, Zsirai, illetve Csikós, Polónyi. NB III ható gólokkal jűtott a két ponthoz. Kiállítva: Weinin- ger a 3. percben tiszteletlen­ségért. Góllövő: Landek (2). Jók: Landek, Varga, Balázs, illetve Balogh, Szigeti, Hor­váth. K. Építők ífi—Nagybajom ifi 5-1. Halász Ferenc KVGY Vasas—Kaposgép VL 2-2 (2-2) Kaposvár, 200 néző. V.: Szentgyörgyi. A lendületesen játszó Va­sas az ötödik percben már 2-0-ra vezetett, de a rutino­sabb Lobogó két kapushiba után egyenlített. A szünet után a Vasas több nagy helyzetet hagyott kihaszná­latlanul. Góllövők: Vida, Budvig, illetve Bagladi, Göncz R. Jók: Gulyás, Gaál, Tánczos, Vida, illetve Már­ton, Göncz I., Göncz R„ Her­bei. Kiállítva: Harangozó (Kaposgép, a 40. percben utánrúgásért). KVGY Vasas ifi—Kapos­gép VL ifi 7-3. Csupor Gyula Tab—Balatonföldvár 0-0 Tab, 200 néző. V.: Fogta. Az alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkő­zésen — kitűnő játékvezetés mellett — igazságos ered­mény született. Jók: Kurucz, Reichert Z., illetve Balaton, Mikó, Kovács A., Kersák. Tab ifi—Balatonföldvár ifi 8-0. Vendl József Lengyeltóti—H. Kiss J. SE 2-2 (1-2) Lengyeltóti, 250 néző. V.: Cservölgyi. A mérkőzés elején kétgó­los előnyhöz jutott a vendég­együttes. A 28. percben ezt is növelhette volna, de Ko- szics 11-esét a hazai kapus kivédte. A Lengyeltótinak a 87. percben sikerült az egyenlítés. Góllövők: Pasztu- sics (2) 11-esből, illetve Fe­Első hazai NB I-es mérkő­zésén a csoport legerősebb csapatát kapta ellenfeléül az újonc kaposvári együttes. A vendégek tavaly még az „A” csoportban szerepeltek. Az egykori válogatottakat fel­vonultató Építőik ellen csak Limbek tudott eredményesen szerepelni — ő három mér­kőzést nyert. Rajta kívül Rák Szilvia szerepelt még a vá­rakozásnak megfelelően, bár ő is csak egy mérkőzést nyert, de valamennyi fővá­rosi játékos ellen volt győ­zelmi esélye. Diószegi véde­kező stílusa olyannyira nem érvényesült, hogy még játsz­mát sem tudott nyerni. A vendégek győzelmeit Sár­kány (5), Iváskó, Urbán, Me­zei (4—4), Kasztovszky (2) kete. Orsós. Jók: Práger, Bodó, Antal, illetve Fekete, Horváth, Németh. Horváth László Somogysárd—Barcs 4-2 (0-2) Somogysárd, 150 néző. V. . Polecsák. A második félidőben job­ban játszó hazai csapat meg­érdemelte a szünetben még biztosan vezető barcsiak el­len a győzelmet. Góllövők: Vancsura (2), Bondor, Papp, illetve Szilágyi, Kemény. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Tóth, Horváth, Vink- ler. Somogysárd ifi—Barcs ifi 1-0. Vancsura Vilmos Csokonyavisonta— Balatonszentgyörgy 3-1 (1-1) Csokonyavisonta, 250 néző. V. Jusits. Az első 45 perc kiegyenlí­tett játékot hozott. A fordu­lás után jobb helyzetkihasz­nálásának köszönhetően ott­hon tartotta a két pontot a Csokonyavisonta. Góllövők: Tóth E. (2), Burka, illetve Simon. Jók: Deák, Tóth E„ Hautek Z., Burka, a vendé­geknél nem volt jó teljesít­mény. Csokonyavisonta ifi—Bala­tonszentgyörgy ifi 4-4. Büki Károly Fonyód—Somogyi BSE 3-2 Nagyatádi tudósítónktól nem kaptunk részletes tájé­koztatást a mérkőzésről. a bajnokság Állasa: 1. K. Építők 5 3 2 — 12- 3 8 2. Fonyód 5 4 — 1 14- 7 8 3. B.-lelle 5 3 1 1 14- 3 7 4. B.-földvár 5 2 3 — 10- 4 7 5. Nagyatád 5 3 1 1 15-11 7 6. Barcs 5 3 — 2 10- 8 6 7. Kiss J. SE 5 2 2 1 6- 5 6 8. S.-sárd 5 1 3 1 10- 9 5 9. Cs.-visonta 5 2 1 2 10-10 5 10. Tab 5 1 3 1 5- 6 5 11. Kaposgép VL 5 — 4 1 10-11 4 12. Lengyeltóti 5 1 1 3 8-14 3 13. Nagybajom 5 1 1 3 5-13 3 14. KVGY Vasas 5 — 2 3 7-12 2 15. B.szt.györgy 5 — 2 3 7-17 2 16. S. BSE 5 1 — 4 5-15 2 Limbek Anett szerezte. A Kaposplastban Limbek (3), Pata, Augusztés Rák 1—1 győzelmet aratott. Hői asztalitenisz NB I 31. SZ. ÉPÍTŐK— KAPOSPLAST 19:6 ÖKÖLVÍVÓ NB II K. Dózsa—Salgótarjáni B TC 20:8 Remekül rajtolt a K. Dó­zsa ökölvívó-csapata az NB Il-es csapatbajnokságban. A válogatottakkal érkező SBTC ellen még a döntetlen is jó eredménynek minősült volna nem fölényes győzelem. A mérlegelésnél kiderült, hogy Szántó és Horváth S. nem kapott ellenfelet, így a Dózsa 4:0-ás előnnyel indult. Szük­ség is volt erre, mert az el­lenfél csapatában olyanok léptek szorítóba, mint Botos, Hranek és Oláh K., azaz vá­logatottak. Az ifjúságiaknál nagyon jó küzdeni tudást mutattak a kaposváriak — ezzel igyekeztek pótolni tech­nikai fogyatékosságukat. Kö­zülük hárman meg is nyer­ték mérkőzésüket. Így ami­kor a felnőttek összecsapá­saira sor került, már 10:2-re vezettek a kaposváriak. Ez­után következett Árvái, La- czkó, Radó magabiztos pont­szerzése, Horváth L. kiüté­ses és Orsós biztos győzel­Kadó (balról) gyorsan végzett me. A szép számú közönség jó mérkőzéseket, fölényes ha­zai sikert láthatott. 650 néző előtt az alábbi eredmények születtek: Az ifjúságiaknál az 54 kg- ban Mecseki döntő fölénnyel, a 63,5 kg-(ban Szabó ellenfe­le leléptetése által, a 71kg- ban Antics pontozással nyert. A felnőttek eredményei így alakultak: 51 kg: Árvái el­len Révait sérülés miatt le­léptették, 54 kg-ban Óvári feladta Oláh K. ellen, 57 kg-ban Rostás egy menetet sem bokszolt végig Botossal, 60 kg-ban Laczkó pontozás­sal nyert Szabó ellen, 63,5 kg-ban Orsós ellen Fodor az első menetben föladta, 67 kg-ban Horváth L. eliten Oláh J. a második menetben föladta, 81 kg-ban Hranek- kel szemben Kerekes az első menetben föladta. +81 kg- ban Radó ellen Rezes a má­sodik menetben föladta. KÉZILABDA NB II Férfi: Nagyatád—Csurgó 31-28 (16-13) Csurgó, 200 néző. Nagyatád: Bárány — Bo­ros (5), Jüngling (2), Kertész (4), Puppi (7), Schuch (4), Karaja (2). Csere: Gál (1), Balaskó, Takács, Plangár (6), Szép. Edző: Jéki Zoltán. Csurgó: Barta — Cserpán (1), Kovács, Hosszú (3), Mi­le (8), Kunecz (8), Szűcs (3). Csere: Garai (2), Mód (1), Búzás, Cseh (1), Vörös (1). Edző: Mile Pál. A két somogyi csapat mér­kőzésén különösen az első félidőben láthatott jó kézi­labdát a szép számú közön­ség. Ekkor még a hazai csa­pat fegyelmezett játékkal fel tudta venni a versenyt a magassági és erőfölényben levő vendég atádiakkal. A folytatásban a vendégek nagyszerű játékkal gyorsan 8 gólos vezetést szereztek és Totó­nyeremények A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság tájékoztatása szerint a totó 37. játékheté­re beérkezett 5 388 579 darab szelvény. A nyereményalap: 28 807 343 forint. Felosztása: jutalom 2 618 849 forint. Az I—IV. nyerőosztályra egyen­ként 7 856 548 forint, a II— III. nyerőosztályra egyenként 5 237 699 forint került fel­osztásra. 13 plusz 1 találatos szel­vény 47 darab volt — nye­reményük egyenként 93 679 forint. A 13 találatos szel­vényre (81 db) 49 103, a 12 találatosra 1480, a 11 talála- tosra 158, a 10 találatosra 44 forintot fizetnek. A kifizetés időpontja: 20 000 forint alatt szeptem­ber 19-től, 20 000 forint fö­lött szeptember 24-től. a biztos vezetés tudatában könnyelműsködni kezdtek, így alakult ki végül a szo­ros eredmény. . Jók: Schuch, Puppi, Ker­tész, illetve Mód, Kunecz és Mile. Női: Csurgó—Dunaújvárosi Papír 21-12 (13-7) Csurgó, 100 néző. Csurgó: Bödör — Miháldi- necz, Kovács (4), Kepler, Murányi, Borsodi, Vajda (3). Csere.- Cséplőné (4), Szalai Székelyi Zoltán guritása Az NB II őszi fordulójá­nak nyitó mérkőzésére ke­rült sor a K. Közút pályá­ján. A Kaposmérői Sparta­cus a nyugati csoport egyik újoncát, a Zalaegerszegi Va­sas Izzót fogadta. A kapos- mérőiek nem tudták kihasz­nálni a hazai pálya előnyét, és a mérkőzés döntetlenül végződött. A legtöbb verseny­ző tudása alatt szerepelt, egyedül Horváth László tel­jesítménye érdemel dicsére­tet. Kaposmérői Spartacus— Zalaegerszegi V. I. 4:4 (3466:2466) (9), Lőrinc (1), Stelkovics. Edző: Kátai Ferenc. Rosszul indult a hazaiak számára a mérkőzés, a ven­dégek 6-3-ra elhúztak. Ez­után azonban a hazaiak zsi­nórban 7 találatot értek el s ezzel eldőlt a két pont sorsa. A mérkőzés hátralevő részé­ben a szellemesen és jól ját­szó hazai lányok tovább nö­velték előnyüket. Jók: Stelkovics, Szalai, Ko­vács és Vajda. A kaposmérőiiek eredmé­nyei: Mucsi 394, Székelyi 417, Horváth 457, Kiss 408, ifj. Horváth 389, Hász 401. * * * A Kaposvári Vasas Kele­men Ferenc emlékére, aki hasszú évekig a Vasas ver­senyzője, majd a tekeszak­osztály vezetője volt, emlék- versenyt rendezett; ezen a somogyi csapatok 4—4 ver­senyzővel vettek részt. Csapatban: 1. Kaposvári Közút, 2. Kaposmérő I., 3. K. Vasas I. Egyéniben: 1. Szemes 441, 2. Horváth 440, 3. Székelyi 436 (mindhárom Kaposmérő). TEKE Dráva csoport 1. Mohács 5 3 2 — 9- 5 8 2. Paks 5 3 1 1 8- 3 7 3—4. DMVSE 5 3 1 1 8- 4 7 Táncsics SE 5 3 1 1 8- 4 7 5. Bonyhád 5 2 2 1 10- 8 6 6. Siklós 5 2 2 1 8- 7 6 7. Csurgó 5 3 — 2 7- 6 6 8. MÁV NTE 5 2 1 2 5- 4 5 9. PVSK 5 2 1 2 4- 5 5 1§. PBTC 5 1 3 1 6- 8 5 11. Marcali 5 1 2 2 9- 8 4 12. M.-szászvár 5 1 2 2 6- 7 4 13. Sellye 5 1 2 2 4- 6 4 14. Atome. SE 5 1 2 2 3- 6 4 15. Boly 5 1 — 4 6- 9 2 16. D. Vasas 5 — — 5 3-14 — TÁJFUTÁS Megyei B váltóbajnokság, tokaji parkerdő, 15 csapat. Eredmények, F21 B: 1. K. Rákóczi (Szörényi, Müller, Pavlovics). F17 B: 1. Karikás Frigyes Gimnázium, Fonyód (Simon, Németh, Jani). F15 B: 1. K. Rákóczi (Gábor, Tóth, Kishonti). N17 B: 1. K. Rákóczi (Hilt, Marton, Péter). N15 B: 1. Karikás Frigves Gimnázium, Fonyód (Pintér, Bándi, Nemes). A győztes csapatok, valamint a K. Rákóczi felnőtt női és if­júsági fiúcsapata indulhat az október 18-án Pakson sorra kerülő országos váltóbajnok­ságon. Asztalitenisz NB III A Lengyeltótiban leját­szott NB III-as férfi aszta­litenisz somogyi rangadón a Lengyeltóti Vasas 9:7-,re győ­zött — Márton János ki­emelkedő játékával — a So­mogysárd ellen. Gy.: Márton 4, Musikó 3, Benkő 2, illetve Háhn 3, Puska 2, Nagy 1, Herczeg 1. Motocross Abo ny ban rendezték meg az 50 és a 125 ccm-es moto- crossozók hetedik — utolsó előtti — fordulóját. A Vo­lán—Surján SIE színeiben ifj. Bokor Sándor versenyzett. Az első futamban imponáló tel­jesítményt nyújtva egy kör előnnyel nyerte a versenyt. A másodikban hátulról bele­futottak, így körhátrányba került. Ezt ledolgozta, s vé­gül a harmadik helyen ért célba. Az utolsó fordulóra Sü- megcsebiben kerül sor; ott ifj. Bokor Sándornak mind­két futamban nyernie kell, hogy egymás után harmad­szor is'megszerezze a bajno­ki címet.