Somogyi Néplap, 1985. november (41. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-04 / 259. szám

Somogyi Néplap 1985. november^;, hétfő QSPORT 3 Reményt kettő értékes győzelem Siófoki Bányász — Csepel 2-1 (2-1) Csepel, 2000 méző. V.: Sza­bó B. (Németh, Nagy M.) Csepel: Géléi — Kincses, Elekes, Szabó, Gálhidi — Zombori, Szebegyinszky, Nagy — Stefanen, Birkás, Kovács F. Edző: Géléi Jó­zsef. Siófoki B.: Kovács — Brettner, Pardavi, Takács, Virág — Szajcz, Zsadányi, Olajos — Boda, Horváth I., Jankovics. Edző: Szőke Mik­lós. Csere: Nagy helyett Vági, a 27. perében, Virág helyett Kiss P., a 33. percben, Ko­vács L. helyett Horváth II. a szünetben, Zombori helyett Uraóh, a 71. percben. Sárgalap: Takács, az 56. percben. Szögletarány: 16:3 (9:1) a Csepel javára . Változatos, jó iramú já­tékkal kezdődött a találkozó. A 7. percben Horváth I. ug­rott ki Gálhidi és Szabó kö­zött, az előb|bi hatalmas rú­gással akart felszabadítani, a labda Szabó fején csattant, akit le kellett vinni a pályá­ról. A 11. percben megsze­rezte a vezetést a Siófok. Horváth I. hozta föl a lab­dát a középvonaltól indulva, senki sem zavarta és a csa­tár 20 méterről hatalmas erővel a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. A gól után erőseb­ben kezdett támadni a hazai csapat és a 17. percben egyenlíthettek volna. Szebe- gyimsziky ugratta ki középen Birkást, aiki egyedül mehe­tett a kapu felé, de a jó ütemben kiinduló Kovács remek vetődéssel útját állta a lövésnek. A 25. percben növelte előnyét a Bányász. Horváth 1. lefejelte a föld~ re a labdát, Szabó késleke­dett a felszabadítással, Zsa­dányi megelőzte, és bal láb­bal nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. 2:0. A 35. percben Birkás 8 méteres lövését Kovács L. nagy bra­vúrral ütötte szögletre. A 37. percben szépített a Cse­pel. Szebegyinszkyvel szem­ben szabálytalankodtak a siófoki védők, 21 méterre kapujuktól. A szabadrúgás~ nál a sértett Kovács F. elé gurította a labdát, aki ele­mi erővel a jobb alsó sarok­ba lőtte. 2:1. Szünet után a hátrányban lévő hazaiak nagy elánnal vetették magukat a játékba. A 65. percben Kovács F. nyolc méterről lőtt, de Hor­váth II. szép vetődéssel há­rított. A 69. percben Janko- ,vics futott el a bal oldalon, szépen adott középre, Hor­váth I. hat méterről küldött fejese után Géléi bravúrral hárított a bal alsó saroknál. Változatossá vált a mér­kőzés. A 74 percben Szebe- gyijnszky volt a főszereplő; fejjél tette a labdát a tisz­tán felfutó Birkás elé, aki­nek lökésébe Horváth II. jó ütemben vetődött bele. A mérkőzés utolsó percei küz­delmes játékkal teltek el. A kiesési rangadóra kilá­togató gyér számú közönség sokkal jobb mérkőzést lát­hatott, mint amilyenre a csapatok táblázaton elfoglalt helyétől számítani lehetett. Változatos, küzdelmes, jó iramú volt a mérkőzés az első félidőben. A "vendégek játékán látni lehetett, hogy nemcsak egy pontért jöttek a fővárosba. A szoros véde­kezésre ügyelve bátor, tárna- dó játékot produkált a Bá­nyász. A korábbi mérkőzé­seivel ellentétben ézen a ta­lálkozón ez gólokban is megmutatkozott. A hazaiak szépítése után úgy nézett ki, hogy ki is tudnak egyenlíte­ni a vasgyáriak, de nagy nyomásukat a siófoki véde­lem át tudta vészelni. A má­sodik játékrészben mindent megpróbált a csepeli gárda az egyenlítés érdekében, de támadásai egyre görcsösebbé váltak és az idő múlásával támadóik egyre inkább el- bátortalanodtak. A siófokiak ezekben a percekben takti­kus játékkal tartani tudták a labdát. Jók: Kovács, Hor­váth II., Pardavi, Horváth I., illetve Kincses, Szebegyimsz- ky, Stefánov, Kovács F. Juhász Gyula PMSC—Vasas 1-0 (1-0) Pécs, 200 néző. V.: Kovács I. L. A mérkőzés elején egy gyors gól eldöntötte a talál­kozót a végén többet kez­deményező pécsiek javára. GóUöyő: Róth. DMVSC—Békéscsaba 1-1 (0-0) Debrecen, 3000 néző. V.: Fekete M. iBár a vendégek egyenlí­tettek, az egyik pontra játé­kuk alapján rászolgáltak. Góllövők: Szabó J., iliL Stei­gerwald. Tatabánya—Videoton 0-0 Tatabánya, 4000 néző. V: Baly. A fehérváriak 1 pontért mentek, tervük sikerült, hiá­ba volt szünet után a nyo­masztó bányász fölény. ZTE—Bp. Honvéd 4-2 (2-0) Zalaegerszeg, 10 000 néző. V.: Maczfcó. Nagyon jó napot fogott ki az egerszegi gárda. 4-0-ra is vezettek az őszi bajnok el­len. A forduló meglepetése. Góllövők: Soós, Czigány, Csepregi II. (ll-e&ből), Nagy I., ill. Kovács, Gyiimesi. Bp. Volán—Ű. Dózsa 1-1 (0-0) [Megyeri út. 1100 néző. V.: Bognár. A Dózsa annak köszönheti pontját, hogy a Volán táma­dói sokat hibáztak. Góllö- vők: Hatvanger, ill. Heréd! Ferencváros—Rába ETO 1-1 (0-1) Üllői út, 18 000 néző. V.: Hartman. Nagyiramú, rendkívül küz­delmes, látványos, szelle­mes megoldásokkal tarkí-' főtt mérkőzést láthatott a szép számú közönség. Góllö­vők: Palkovics, ill. Preszel - ler. Haladás—MTK VM 2-1 (1-1) Szombathely, 5000 néző. V.: Molnár L. Bár a pestiek jutottak ve­zetésihez, a Haladás nemcsak Horváth I. László: nemcsak gólt lőtt, jól is játszott egyenlített, hanem az egyen­lő erők küzdelmében a győz­tes gólt is megszerezte. Kiál­lítva: Tuntócaky, a 79. perc­ben. Góllövők: Bognár Z., Pados, ill. Katzenibach. A /bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 16 10 4 2 32-13 24 2. PMSC 16 10 3 3 27-12 23 3. MTK-VM 16 7 3 6 25-19 17 4. Rába ETO 16 4 9 3 28-24 17 5. Tatabánya 16 5 7 4 15-13 17 6. FTC 16 6 5 5 18-18 17 7. Videoton 16 5 7 4 15-15 17 8. ZTE 16 4 8 4 28-25 16 9. Haladás 16 6 4 6 21-21 16 10. B.-csaba 16 5 5 6 19-20 15 11. Vasas 16 5 5 6 21-23 15 12. C. Dózsa 16 5 5 6 21-24 15 13. Debrecen 16 4 7 5 16-27 15 14. Volán 16 3 6 7 19-28 12 15. Siófok 16 4 3 9 17-28 11 16. Csepel 16 4 1 11 14-26 9 NB I tartalék bajnokság Csepel—Siófoki Bányász 2-1 (1-1) Csepeli, 300 néző. V.: Ju­hász I. Siófok: Horváth II. — Vö­rös, Keszeg, Németh (Mol­nár L.), Végh — Molnár F., Takács Zs. (Zsiga), Kiss I., Fodor (Bandi) — Handel, Csalos. Edző: Wachtler György. Az első félidőben nagy lendülettel játszottak a ha­zaiak. A második félidőre már kiegyenlítetté vált a játék, de a csepeliek ekkor is többet kezdeményeztek. Góllövők: Habos G., Habos T., illetve Molnár F. Jók: Horváth H., Keszeg, illetve Habos T., Ivanics, Ma rozsán. Csak a Boglárlelle veszített Jól szerepelitek a somogyi csapatök a tegnapi forduló­ban. A Rákóczi fél tucat gólt lőtt a sereghajtóinak, a javu­ló formát eláruló Nagyatád biztosan verte a Paksot, a Táncsics értékes pontot ho­zott Siklósról1. Egyedül a Boglárlelle szenvedett egygó- los vereséget Kisdiorogon. A többi mérkőzések közül fi­gyelmeit érdemel a Mohács újabb vereségle és a PVSK meglepő arányú bonyhádi győzelme. A két rivális foly­tatja párharcát az élen, a többiek leszakadtak. K. Rákóczi—Somberek 6-0 (2-0) Kaposvár, 2000 néző. V.: Alberti. Rákóczi: Horváth — Kur­di, Riczu, Barna — Prukner, Konrád, Gilitsch (Balogh), Meksz j— Czabula, Bíró, Ma­gyar (Murai). Edző: Madár Gábor. Somberek: Füredi — Faze­kas, Neher, Kovács, Illés — Komli (Dárdai), Müller, Csi-* bi i(Hehl), Goják, Schwarcz- kopf, Jakab. Edző: , Kerner György. A mérkőzés előtt 1 per­ces gyászszünet volt Sugár Imrének a megyei tanács el­nökének elhunyta tiszteleté­re. A 10. percben indult meg a gólok sora, Konrád remek labdával ugratta ki a jobb­oldalon Czafoulát, akinek kö­zépre adását Bíró 6 méter­ről értékesítette. 1-0. A 22. percben Meksz betört a bün­tetőterületre, ahol Müller el­kaszálta, a megítélt 11-est Bíró a kapu fölé lőtte. Hat perccel később Magyar gu­rított a kapu elé és Caabu- la 1 lépésről a labdát a há­lóba pofozta. 2-0. Az 57. perc­ben Konrád 25 méterről nagy erővel küldte a labdát lapo­san a jobb sarokba 3-0. A 64. percben a késlekedő vé­dők és a kimozduló kapus mellett Bíró továbbított a jobb sarokba. 4-0. A 81. perc­ben Konrád 22 méterről is­mét lövésre szánta magát, s a lábda a jobb kapufa belső éléről vágódott az ellenkező sarokba 5-0. A 90. percben eigy legUirítoitt szabadrúgásból Konárd 20 méterről éles lö­véssel állította be a végered­ményt. 6-0. Ennek a mérkőzésnek a koreográfiáját előre meg le­hetett volna rajzolná. A se­regihajtó vendégegyüfttes mór az első perctől beállt „bek- kelinü” a kapuja elé 'és még csak nem is törekedett vá­Czabulát becsúszva szereli őrzője (Rákóczi—Somberek 6:0) ratian ellentámadásokra. A Rákóczi könnyedén játszva rendre ezael a védőfallal állt szemben, melyen a ré­seket a hat gólon kívül is sokszor megtalálta, de a lö­vések célt tévesztettek. Ezút­tal a könnyed játék is elég volt éhhez a győzelemhez. Jók: Kurdi, Konrád, Meksz, illetve Füredi, Jakab. Jutási Róbert Siklós-Táncsics SE 2-2 (1-D Siklós, 400 néző. V.: Tör- nyei. Siklós: Pál — Molnár (Szajcsán), Kovács, Ferenczi. Mim — Petrétei, Bagoly (Bu­rai), Szabó, Bíró — Hercz, Varga. Edző: Csaba Gábor. Táncsics: Lukács — Tigyi, Kiss, Klomfár (Papp), Macsi — Szántai, Juhász, Kolompár, Merkler — Kovács (Csábi), Gyurics. Edző: Köves László. Kemény, nagy iramú mér­kőzésen az első félidőben a Siklós játszott jobban. Szü­net után feljavult a Táncsics és megérdemelten viltte el az együk bajnoki pontot Góllö­vők: Bíró, Hercz, ill. Pál (öngól), Papp. Horváth László Nagyatád—Paks 3-0 (2-0) Nagyatád, 400 néző: V.: Kelemen. Nagyatád: Szabó — Deka- nics, Pető (Pörögi), Jancsik, Utasi — Savanyó, Kakas, Vé­kony (Kovács) ■— Kádár, Szi­geti, Mohácsi. Edző: Nagy Lajos. Paks: Németh — Blatt I. (Haász), Bencsik, Ben cze, Izsák — Erdélyi (Máté), Kun, Blatt II. — Porga, Balogh, Répási. Edző: Márkus József. f r­A SAEV nem hagyott fordítani SAÉV—Egri Tanép 94:86 (55:43) Eger, 200 néző. V.: Puihr, Szász.” SÁÉV: Gosztonyi 12, Fro- low 4, Kostencki 20, Juhos 13, Monok 28. Csere: Tóth 10, Kovács 3, Lestár, Durkó 4. Edző: Simon Károly. A csapatok1 kiszorultak — birkózóverseny miatt — a helyi körcsarnokból, s a mérkőzésre egy középiskola tornatermében került sor. Az elsőosztályú feltételek közül itt azonban hiányzott a támadási időket mérő óra, amt a kezdést is elhúzta. Feldobás után a kaposvá­riakhoz került a labda és máris vezetett a SÁÉV, sőt az ellentámadásnál labdát szerezve és azt megjátszva pillanatok alatt 4:0-ra is. Jó taktikát választottak a vendégek, mert a távolból jól dobó hazaiakat szoros emberfogással akadályozták meg a dobóhelyzetek kiala­kításában. Ugyanakkor gyors leindításokból tovább növelték előnyüket, ráadá­sul a két palánk alatt Kos­tencki korlátlan úr volt, mind a lepattanó labdák megszerzésében, mint cen­terként a támadásban. A 7. percben 19:11 volt az állás, a 12. percben a sarkokból hibázni nem tudó Monok újabb kosarával' már 30:22. Négy perccel később Fro- low hosszú indítását Gosz­tonyi értékesítette, 46:35. A félidő utolsó akcióját Mo­nok hárompontos dobással fejezte be. Figyelmet érde­melt az a tény, hogy a SÁÉV — az egriekkel ellen­tétben — végig a kezdő ötössel szerepelt. Simon edző aztán a foly­tatásban három friss játé­kost hozott be, akik közül Kovács elhibázta az első ziccert, de a másodiknál már pontos volt. Erre követ­kezett Tóth két kosara, s mivel a Tanép nem tudott válaszolni, 18 (!) ponttal hú­zott el a SÁÉV. Innen azon­ban a nagy iramot diktáló pályaválasztók a második félidő 11. percében 69:67-re feljöttek. A négy személyi hibát összeszedett irányító játékost, Frolowot ismét pá­lyára küldte edzője, aki hig­gadtságával összefogta tár­sait, emellett lankadatlanul buzdított is. Az első játék­részben halvány Juhos na­gyon feljavult és Tóth pont­erős cserének bizonyult (eközben így alakult az eredmény: 79:90, 83:75). A somogyi építős gárda a haj­rában sem engedett fordíta­ni, hiába csökkent két perc­cel a vége előtt 87:84-re a házigazdák hátránya. Ügye­sen tartották a labdát, a döntő pillanatokban pedig sem Tóth, sem Frolow keze nem ingott meg, s ezzel el is döntötték a küzdelmet. Jók: Monok, Frolow, Gosz­Monok Tibor: 28 pont és jó játék tony! Tóth, illetve Nádai. Molnár J. Budavári Sándor Totó A totó 44. heti telitalála- tos szelvénye: x, x, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2. , A 13. percben a vendég csapat jobbhátvédje mellett Kádár rácsapoitt a labdára és 8 méterről a kapu jobb ol­dalába lőtt. 1-0. A 29. perc­ben Mohácsi jobb oldali be­adása Vékony elé pattant, ő a földön ülő Szigetihez to­vábbított, aki két méterről a kapu közepébe vágta a má­sodik hazái gólt. 2-0. A 89. percben Mohácsival szabály­talankodtak a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Szigeti értékesítette. 3-0. Az első félidőben az atádi csapat emlékeztetett a régi játékára, és itöbb gólhelyze­tet dolgozott tói. Mohácsi a két méterről a kapufára fe­jelt, Kádár 1 méterről a ka­pu mellé lőtt. A szünet után feltámadt a vendégegyüttes, és több .támadással kísérlete­zett, de eredménytelenül. Végeredményben a látottak alapján a hazai győzelem megérdemelt. Jó: Szabó, Jan­csik, Szigeti, Kádár, illetve Porga, Bencze, Bencsik. Dezse Béla Kisdorog—Boglárlelle 1-0 (0-0) Kisdorog, 400 néző. V.: Raliají! Kisdorog: Stölkler — Ber- ning (Űjvári) Horváth J„ Pá­li, Fábián — András, Már­ton, Horváth P. — Szabó, Hosnyászky, Török. Edző: Formaggini Károly. Boglárlelle: Kasza — Gu­lyás, Balogh, Bencze, Némth L. >— Juhász (Gér), Pintér, Farkas, Mihalics — Korok- nai (Kötél), Németh J. Ed­ző: Pusztai ÍLászló. A 18. percben Mihalics 20 méteres lövését Stölkler bra­vúrral hárította. A 44. perc­ben Török egyéni akció után centiméterekkel lőtt a bal al­só sarok mellé. Az 53. perc­ben Török szögletét Horváth P. 6 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelte. A 64. percben egy jobboldali be­adást Horváth P., Török elé csúsztatta, a csatár 'lövése Baloghról a kapu közepébe vágódott. 1-0. A 67. percben Szabót buktatták a 16-oson belül Horváth P., büntetőjét Kasza hárította. Három perc­cel a befejezés előtt Török 8 méteres lövését a vendég vé­dők a gólvonalról hárítot­ták. A hazaiak játszották mind­végig fölényben így győzel­mük megérdemelt. Jók: Hor­váth P., Páli, Török, Szabó, ill. Mihalics, Balogh, Pintér. Bálint György További eredmények: Má- zaszászvár—Dombóvár 2-3, Szigetvár—Nagykanizsai Vo­lán Dózsa 1-1, Bonyhád— PVSK 1-5, Boly—'Mohács 1-0. A bajnokság állása: 1. Rákóczi 13 10 2 1 41-10 22 2. PVSK 13 10 — 3 43-13 20 3. Mohács 13 7 3 3 22-10 17 4. Táncsics 13 5 5 3 20-15 15 5. Szigetvár 13 4 6 3 13-11 14 6. Dombóvár 13 5 4 4 24-13 14 7. Boglárlelle 13 5 4 4 10-14 14 8. Bóly 13 5 2 6 16-23 12 9. Nagyatád 13 4 4 5 13-20 12 10. Siklós 13 3 5 5 15-20 11 11. Nk. Volán 13 3 5 5 14-19 11 12. Bonyhád 13 4 3 6 12-24 11 13. Mázasz. 13 4 2 7 19-22 10 14. Paks 13 3 4 6 13-18 10 15. Kisdorog 13 3 4 6 8-19 10 16. Somberek 13 2 1 10 9-13 5