Somogyi Néplap, 1974. április (30. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-30 / 99. szám

Három pontra csökkent az Ü. Dózsa előnye Legutóbbi öt mérkőzésén 9 pontot gyűjtött a Vasas: szom­baton a iíp. Honvéd ellen győ- t itt — meglepő biztosan. Vasárnap általában az ott­hon játszó csapatok szerepel­tek s-'ke" isen, egyedül a Fe­rencváros győzött idegenben. Az U. Dózsa egy ponttal tért haza Győrből, így három pont­ra fogyott az előnye. A Tata- b-'ya továbbra is tartja jó formáját. A Pécsi MSC elleni győzelme után a harmadik helyre ugrott tel. Nagy küzde­lem folyt Csepelen, ahol fel­váltva vezetett a hazai csapat és ”TK. Négy perccel a be­fejezés előtt sikerült a csepe­lieknek megszerezniük a győ­zelmet. Mélyen tudása alatt játszott a Szőnyi úton a 3. helyre pá­lyázó Videoton, így a kiesés el­len küzdő Egyetértés viszony­lag simán nyert. Szombathe­lyen egy gólos hazai Vezetésnél Szarka kivédte a zalaegerszegi Mihalecz 11-esét, ez teljesen letörte a vendégeket. Dorogon csak az első félidőben volt nyílt a mérkőzés, a hazaiak második gólja után összerop- panl. a vendégcsapat. Ferencváros—Salgótarjáni BTC 2:1 (1:1) Salgótarján. 11 (HM) néző. Ve­zette: Müncz. G.: Martos, Má­té, illetve Szoó. Csepel—MTK 3:2 (1:0) Csepel, 7090 néző. Vezette: Hévízi. G. Csordás, Bartos, Duronyi, illetve Borsó (2). Haladás—ZTE 2:0 (0:0) Szombathely, zárt kapuk mö­gött. V.: Emsberger. G.: Ki­rály (2). Dorog—Szegedi EOL 3:0 (1:0) Dorog, 2000 néző. Vezette: Nagy B. G.: Gubán, Tóth. Hor­váth P. VM Egyetértés—Videoton 2:0 (1:0) Szőnyi út, 4000 néző. Vezet­te: Szilvási. G.: Siklósi, Wein- per. Tatabánya—Pécsi MSC 2:1 (2:0) Tatabánya, 0000 néző. Vezet­te: Vincze dr. G.: Takács, Kő­műves, illetve Kardos. Ü. Dózsa—Rába ETO 1:1 (0:0) Győr, 14 000 néző. Vezette: Somlai. G.: Fekete, illetve Pén­zes. Az NB I állása: 1. Ü. Dózsa 25 15 5 5 59—28 35 2. FTC 25 12 8 5 48—24 32 3. Tatabánya 25 12 8 5 32—30 32 4. Raba ETO 25 12 7 6 31—2« 31 5. Videoton 25 12 6 7 31—25 30 6. Honvéd 25 13 3 9 47—20 29 7. Pécs 25 9 9 7 23—33 27 8. MTK 25 10 6 9 35—31 26 9. Csepel 25 10 4 11 32—32 24 10. Vasas 25 6 12 7 27—2« 24 11. SBTC 25 6 12 7 19—26 24 12. Haladás 25 7 7 11 24—34 21 13. ZTE 25 9 3 13 24—37 21 14. Egyetértés 25 3 12 10 21—42 18 15. Szeged 35 4 8 13 22—35 16 16. Dorog 25 2 6 17 22—43 10 NB I B Nem változott a sorrend az esélyesek között A 27. forduló után is változat­lanul négy csapat verseng a fel­jutásért. A három ponttal vezető Diósgyőr után Szolnok követke­zik^ egy ponttal megelőzve a csupán döntetlent elérő Komlót és Békéscsabát. A MÁV DAC és a Dunaújváros már aligha tud beleszólni ?z első két helyért fo­lyó harcba. A táblázat alján ugyancsak szoros az állás, még egyik csapat sincs reménytelen helyzetben. MÁV DAC—Olajbányász 2:2 (0:0), Diósgyőr—Budafok 4:0 (1:0). Bp. Spartacus—Pénzügyőr 3:0 (1:0), Szolnok—Várpalota 2:0 (1:0), Oroszlány—Kecskemét 2:0 (2 :0), Ganz-MÁVÁG—Szekszárd 1:0 (0:0), Dunaújváros—Békéscsa­ba 1:1 (l:l). Debrecen—Komló 0:0, Eger—Kossuth KFSE 2:0 (2:0). Az NB I B állása: 1. Diósgyőr 27 15 7 5 52—21 37 2. Szolnok 27 13 8 6 39—23 34 3. Komló 27 13 7 7 31—20 33 4. Békéscsaba 27 12 9 6 29—22 33 5. MÁV DAC 27 10 9 8 33—25 29 6. Dunaújv. 27 10 9 8 41—36 20 7. G.-MA VÁG 27 9 10 8 22—26 2« 8. Kossuth 27 10 7 10 32—33 27 9. Budafok 27 8 11 8 28—31 27 10. Eger 27 10 6 11 34—36 26 11. Bp. Spart. 27 9 7 11 31—35 25 12. Olajbány. 27 8 9 10 30—3« 25 13. Debrecen 27 6 12 9 24—20 24 14. Szekszárd 27 7 9 11 21—25 23 15. Oroszlány 27 8 7 12 24—34 23 16. Pénzügyőr 27 8 6 13 36—46 22 17. Kecskemét 27 6 9 12 30—46 21 18. Várpalota 27 6 8 13 20—31 20 Ba rcs bravúrja Véménden NB Ill-as csapataink vasár­napi szereplésének értékelését feltétlenül a barcsiak vémén- di sikerével kell kezdeni. A listavezető otthonában, kihar­colt döntetlen ragyogó fegy­vertény, különösen, ha hozzá­tesszük, hogy a több helyzetet kidolgozó Barcs közelebb állt a győzelemhez. A Nagyatád nagy küzdelemben, az utolsó percekben fordította a maga javára a mérkőzést. A K. Va­sas ugyancsak nagy harcot vívott Mohácson, és balszeren­csésnek mondható, hogy pont nélkül tért haza. Az élen álló négy csapat — köztük a Siófoki Bányász — egyaránt döntetlenül végzett, így köztük a sorrend nem vál­tozik. A Véménd. a Siófok és a Szigetvár tartja előnyét a bá- taszékiekkel szemben. Mohács-K. Vasas 2:1 (1:1) Mohács, 800 néző. Vezette: Pataki. Mohács; Perjés: — Budovinszki, Keit), Domonkos. Peterke, Hengl (Balogh), Grain, Pártényi, Patócs, Bura, Dárdai (Kuzics). Edző: Gyévai István. K- Vasas: Rácz - Ernyes, Pataki, Túli, Máli, Poór, Bíró. Fiilöp, Herbei, Burcsa, Eaezkovics. Edző; Csanda István. 31. perc: A hazaiak íveltek be szögletet, s Bura a hálóba fejelt. 1:0. 42. perc: Bíró szögletét Fü- löp fejelte a léc alá. 1:1. Sí. perc: Rácz kiejtett egy beívelt labdát, és Patócs kő­zetről a hálóba lőtt. 2:1. A gól után a játékvezető kiállította Ráczot. Nagyatád-P. Porcelán 1:0 (0:0) Nagyatád, 350 néző. Vezet­te: Sebestyén. Nagyatád: Márkus — Varga, Kompi, Deák II., Balogh, Oláh, Godvald (Fehér). Deák 1„ Ilics, Segesdi (Gelencsér), zákány!. — Pécs: Kubatov — Podpácz, Heim. Szűcs, Balogh, Szajkó. Koch (Könyves), Anzik, Lőrincz, Mil- kovics, Kollár, r Az első félidőben a szél a pécsi csapatot segítette, ennek ellenére az atádiak játszottak fölényben, de gólt elérni nem tudtak. Szünet után a pécsiek is rákapcsoltak, és több veszé­lyes támadást vezettek. Az utolsó negyedórában erősített j a Nagyatád, és egy formás tá- j madás végén a 85. percben í Balogh fejese a pécsi kapuban j kötött ki. 1:0. A kapott gól után a pécsi játékosok elvesz- j tették a fejüket, és sértegették a játékvezetőt. Többszöri fi­gyelmeztetés után a 90. perc­ben Sebestyén kiállította Ku- batovot. Jók: Kömpf, Balogh, Varga, illetve Hein, Koch. Paks-Siófoki Bányász 1:1 (0:0) Paks, 600 néző. Vezette: Kö- vesi. Paks: Dunai — Kiss II., Vil- mányi, Somodi II., Hanoi, Rácz, Petz. Kajári, Bese (Somodi I.), Bagó, Kiss I. (Váczi). Edző: Kő­vári János. Siófok: Málics — Ti- 1 linger. Szilágyi, Babán, Drólh. Horváth, Kátai (Soós), Bihari, Kékesi, Vass Z. (Vass J.), Jo­han. Edző: Papp Gyula. Sí. perc: A Bányász-véde­lem óriási hibájából Somodi I. megszerezte a vezetést. 1:0. 90. perc: Bihari három em- ’ bérén is átjátszotta magát, és közelről kiegyenlített. 1:1. Végig nagy küzdelem folyt a j pályán. A Vasasnak több hely­zete volt, közelebb állt a győ­zelemhez, végül is egy súlyos kapushiba miatt kikapott. Jók: Keitl, Grain, Peterke, Párté­nyi. illetve Ernyes, a mezőny legjobbja, Pataki, Túli, Biró Herbei. Alacsony színvonalú mérkő­zés, unalmas, csapkodó játék. A lelkes hazai csapat nagy le- i hetöséget szalasztott el. Az egyenlítés után már nem ma­radt idő a középkezdésre. Jók: Vilmányi, Rácz. Kajári, a sió­foki csapatból senki nem nyúj- i tott átlagon felülit. Nem volt telítalálatos szelvény a totón A totó 17. heti eredményei: 2 113 X 21222X2 plUSZ 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatos is csupán egy ' akadt, nyereménye 918 386 forint. A 12-esekre 10 200, a ii-esekre 379. a ltí-esekre 90 forintot űzet­nek. A 18. hétre átvitt juta lom - , összeg 125 2?l forint. Véménd-Barcs 0:0 Véménd, 600 néző. Vezette: Dob lpr. Véménd: Doszpod — Borbélv, Tóth, Gyürke, Kajtár, Törjéki, Rózsahegyi, Szabó. Forrai (Fioksz); Barta, Dárdai. Barcs: Piros — Pintér, Dóczi, Karsai, Kiss, Tóth, Winkler. Gulyás, Ben esik, Gyergyák, Porrogi. A közepes színvonalú és ira­mú mérkőzésen igen nagy küzdelemét vívott a két csa­pat. Mindkét oldalon töbo gólszerzési alkalom adódott, de valamennyi sorra kimaradt. A lelkesen játszó barcsi csapat közelebb állt a győzelem meg­szerzéséhez. Jók: Doszpod. Györke, illetve Dóczi, Bencsik, Porrogi. További eredmények: Stein­metz SE—Bálaszék 3:3. Nagy- mánvok—PBTC 2:1. Szigetvár —Szekszárdi Vasas 1:1, Mező­falva—PEAC 2:0. A csoport állása: 1. Véménd 23 16 4 3 47—17 36 2. Siófok 23 16 3 4 48—24 35 3. Szigetvár 23 13 6 4 44—22 32 4. Bátaszék 23 11 6 6 35—28 28 5. Nagymány. 23 8 9 6 27—30 25 6. PBTC 23 9 5 9 43—32 23 7. Steinmetz 23 10 3 10 31—34 23 8. P. Porcelán 23 8 7 8 33—37 23 9. K. Vasas 23 8 6 9 44—36 22 10. Mezőfalva 23 7 8 8 24—26 22 11. Mohács 23 9 4 10 27—30 22 12. Barcs 23 7 6 10 23—31 20 13. Nagyatád 23 7 5 11 27—35 19 14. PEAC 23 5 4 14 18—43 14 15. Paks 23 3 7 13 22—41 13 16. Szekszárd 23 4 3 16 16—43 11 Megyei Balatonboglár—M. Latinén 2:1 (H :1) Balatonboglár. 15-0 néző. vehet­te; Fenyvesi. Az első félidőben a vendégcsapat középpályásainak jobb játékával fölényt harcolt ki. és egy védelmi hibából megsze­rezte a vezetést. A második fél­időben a hazai csapat határtalan lelkesedésével a maga javára for­dította a mérkőzést. G.: Kalász (2). ill. Huszár. Jók: Paszér, Har- math. Kadlicskó. Szálai, ill. Hu­szár, Polgár, Bódis. Horváth József Csurgó—K. V. Lobogó 5:1 (2:0) Kaposvár. 50 néző. V.: Mátés. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen ilyen arányban is megérde­melten győzött a minden részé­ben jobb Csurgó. G.: Szabó (3). Nagy (2). ill. Páti. Jók: Szabó, ill. Hartmann. Bozsoki József Kapoly—Fonyód 4 :o (0 :(>> Kapoly. 200 néző. V.: Móricz. A mindvégig jobb hazai csapat a második félidőben jól kihasznál­ta helyzeteit, és rnegerdemelten győzőn a lelkes vendégcsapat el­len. G.: Fazekas (3), Szöcs. Jók: A K. Rákóczi az első helyen Az NB II Nyugati csoport­jának 23. fordulója jól alakult a kaposvári csapatok szem­pontjából. Szombaton győzött a K. Rákóczi, kikapott viszont a listavezető Fűzfő, így a két csapat helyet cserélt az élen. Egy ponttal vezet a Rákóczi, azonkívül a gólkülönbsége is jobb. Vasárnap vereséget szenve­dett a Sopron, döntetlent ért | el a PVSK, ennek nyomán a két pontot szerző Táncsics I mindkettőjüket megelőzte, s 3. a táblázaton. Jelenleg tehát örömmel mondhatjuk, hogy csapataink esélyesek akár a sokat ígérő első két helyre is A harc azonban nagy, hiszen olyan tömör az élmezőny, hogy minden pont nagy változásokat I hozhat. I A táblázat alján alig válto- j zott a helyzet. Az utolsó négy I csapat vereséget szenvedett. A KOMÉP és a Dunaújváros győzelmével némiképp elsza­kadt tőlük. K. Táncsics—Győri Elektromos 2:1 (1:0) Kaposvár, Cseri pálya, 1500 néző. Vezette: Gyurinkovics. Táncsics: Gilián — Gondos, Horváth, Bányász, Savanyó, Me­zei, Veszelka, Takó (Papp), Bo- romissza, Potyók, Varga. Edző: Váradi Lajos. Győr: Takács — Szalai, Kovács, Tamás, Varga, Nagy, Kiéli, Horváth (Germán), Merezel, Fajkusz, Hiba. Edző: Koós László. Közepes iramban, tapogató­zó játékkal kezdődött a mérkő­zés. A Táncsics kapott előbb lábra, és átvette a játék irá­nyítását. A Győr csak szórvá­nyosan támadott. A 15. perc­ben formás akció végén sze­rezte meg a Táncsics a veze­tést. Varga—Gondos—Potyok volt a labda útja, s az utóbbi i a tehetetlen győri védelem i mellett 12 méterről védhetetle- nül lőtt a jobb alsó sarokba 1:0. A gól után a Táncsics fo­kozta az iramot. A 20. perc­ben Mezei 28 méterről óriási lövést eresztett meg. a labda a felső kapufáról Veszelka elé pattant, aki nagy helyzetben a jobb sarok mellé lőtt. Rövid időre feljött a Győr is. A 23. percben Hiba 18 méteres bom­báját Gilián csak kiütni tudta. Harmadik a Táncsics SE A Táncsics első gólja után a győri kapus szomorúan kotor­ja ki a labdát a hálóból. ! Ezután ismét támadásba len­dült a Táncsics, de a csatárok a legjobb helyzeteket is sorra I elhibázták. Takó a 36. percben | nyolc méterről az üres kaput j sem találta el. A 38. percben nagy védelmi hibából majd- | nem egyenlített a Győr. Kleil 25 méterre a Táncsics kapujá­tól elvette a labdát a fölösle­gesen cselező Bányásztól, kö- 1 zépre adott, Horváth csak ön­feláldozó becsúszással tudót) tisztázni Merczel elől. i Szünet után ismét támadás­ba lendült a Táncsics. Az 55. percben Potyók ejtett labdáját a felső kapufa mentette, majd a hazai csatárok nagy tűzijá­tékot rendeztek a győri kapu előtt, de a legjobb helyzetek­ből sem tudták a hálóba jut­tatni a labdát. Ahogy ez lenni szokott, a sok elpuskázott hely­zet után a Győr egyenlített. Egy élesen belőtt labdát Mer­czel fejjel küldött kapura. Gi­lián csak kiütni tudta a lab­dát, s a befutó Fajkusz senlci- től sem zavarva lőtt a hálóba. 1:1. A gól nem törte le a ka­posvári fiukat,-.tovább támad­tak, fokozták az iramot. Főleg Savanyó jeleskedett. A 66. percben Varga pontosan tálalt a felfutó Savanyó elé. aki nyolc méterről laposan a jobb sarokba lőtt. 2:1. A 70. perc­ben Potyók labdájával Varga kiugrott, már a 16-oson belül járt, mikor a győri védők sza­bálytalanul választották el a labdától, a bíró sípja azonban néma maradt. Egy ellentáma­dás után Kiéli húsz méterről leadott lövését csak nagy bra­vúrral tudta védeni a kapos­vári kapus. Megismétlődött a Körmend elleni helyzet: a Táncsics fö­lényben volt, a játékidő nagy részében ő irányította a talál­kozót, a Győr szórványos el­lentámadásokkal kísérletezett, mégis csak keservesen szüle­tett meg a győzelem. A mér­kőzés jellemzője volt, hogy a hazai csatároknak legalább tíz helyzet kellett a két gól eléré­séhez, míg a győriek kevés le­hetőségükből /is kihasználtak egyet. Ezért a Táncsics nagy fölénye ellenére is végig nyílt volt a mérkőzés. Jók: Horváth, Savanyó, Boromissza. illetve Takács, Kovács, Varga. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Sabaria Cipő­gyár—NIKE Fűzfői AK 3:1, Dunaújvárosi Építők—Bakony V. 2:1. Székesfehérvári MÁV Előre—Szombathelyi Dózsa J;0, BKV Előre—Máza-szászvári Bányász 2:1. Győri Dózsa—Pé­csi VSK 1:1. KOMÉP—Soproni Textiles 2:0. A csoport állása: Két 3. hely a Mecsek Rallyen Az utóbbi évek egyik legjobban i sikerült rallyeversenyét rendezték szombaton Pécsen. A nehéz útvo- nar jócskán megritkította a ver­senyzők és az autók sorait. A túraosztály 131 részvevője a szentlörinci tanácsháza elöl raj­tolt. s vágott neki a 245 km-es távnak. A célba huszoneggyel he­vesebben érkeztek . . . A rallye osztály mezőnye este 3 órakor indult a Széchenyi térről ■ a 485 km-es útra. A negyvenöt J indulóból mindössze huszonnyol­cán érték a célba. Vasárnap haj­nali 3 órakor a Ferjánc—Zseni bé­ri páros futott be' elsőnek, majd ugyancsak a Bp. Volán verseny­zői. Gaál és Iriczíalvi következ­tek. Harmadiknak ért célba BMW kocsiján a Tóth—Falud.y (K. Dó­zsa) páros. A széria Zsigulik cso­portjában a Kovács—Bajtay (K. Dózsa) páros ugyancsak 3. lett. l. K. Rákóczi 23 13 4 6 48—24 30 2. Fűzfő 23 12 5 6 46—23 ?9 3. K. Táncsics 23 9 0 5 35—24 27 4. BKV Előre 23 10 7 6 35—25 27 5. PVSK 23 9 9 5 30—24 27 6. Sopron 23 8 10 5 29—20 26 7. Gy. Dózsa 23 10 5 8 33—30 25 8. Szfv. MÁV 23 10 4 9 30—29 24 9. Sabaria 23 7 9 7 24—27 23 10. KOMÉP 23 9 4 10 33—31 22 11. Dunaújv. 23 8 6 9 27—29 22 !2. Bakony V. 23 6 8 0 25—30 20 13. Körmend 23 8 4 11 26—35 30 14. Máza-Sz. 23 7 6 «10 21 Jo 20 15. Gy. Elektr. 23 7 3 13 30—46 17 16. SZSE Dózsa 23 2 5 16 21—61 0 Változás a totóban A Sportfogadási és Lottó Igaz J gatóság közli, hogy a május 3-i. | 18. heti totószelvényről a 3-as számú. Videoton—MTK NB I-es j mérkőzést törölték. Helyette a i 14-es számú. Nagybátony—Gyön- í gyös NB Il-es mérkőzés számit I főmérközésnek. és a 13 plusz l I találat értékelésébe beleszámít a ■ Leninváros—Nyiregvháza ugyan- J I csak NB n-es mérkőzés is. Sportműsor ÁPRILIS 30 (KEDD): szeg). Kaposvár. . iá kóczi-pálya 15.30 óra. MÁJUS 1 (SZERDA) : Asztalitenisz: Nb I: K. Vasas—Bp. Csőszere­lő. Kaposvár. Berzsenyi Alt. is­kola. 14 óra. Autó: A K. Dózsa és a Magyar Autó­klub nemzetközi ügyességi ver­senye. Kaposvár, cseri vidámpark. 12 óra. Röplabda: NB II: K. Dózsa—P. Steinmetz. Kaposvar, Dózsa-pálya. iö ó. K. Vasas Izzó—Pécsi Tanárképző (női), Dózsa-pálya, 16 ó. Labdarúgás: Középfokú iskolák középdöntő­je: Táncsics Gimn.—Dimitrov Épí­tőipari Szakközépiskola (Zalaeger­labdarúgó-bajnokság | Kovács II.. Savanyó. Pordán. Fa- i /.ekas, ill. Fenyvesi. Batics, Nagy Kálmán Ferenc Marcali—Balatonfenyvés 2:0 (0:0) Marcali. 200 néző. V.; Kováét Gy. Gyenge iramú mérkőzés, csapkodó játék. A többet támadó hazai csapat megérdemelten győ- * zött. G.: Izsák (2). Jók: Szántó.. Rigó. Izsák. ill. Ágoston (a me- | zőny legjobbja), Szanyi. Kálmán Sándor Karád—Lengyeltóti 1:1 (0:0) I Karád, 200 néző. V.; Horváth I L. Izgalmas küzdelemben osztoz­tak a csapatok a pontokon. Ka- ! rád szerzett vezetést Csordás ré­vén. az utolsó percekben védel­mi hibából Oszlánszki egyenlített. Jók: Békefi. Halász. Komáromi, ill. Nagy, Sándor, Oszlánszki. Mészer János Taszár—Babócsa 4:1 (1:1) Taszár. 10O néző. V.: Perger. Kiegyensúlyozott első félidő után a feljavult hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. G.: Fábián (2, egyet 11-es- ból), Vágvölgyi (2), ill. Balogh. Jók; Hirth, Vágvölgyi, Nagjr, ill, Orosházi, Vttfcmftn, 1 Vada* Tibor K. Vasutas—K. Gazdász 3:1 (2:0) Kaposvár. Gazdász-pálya. 50 né­ző. V.: Farkas, jó iramú mérkő­zésen a vendegek helyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhettek volna. A hazaiak ere­jéből csak a szépítésre futotta. G.: Keki (2). Hegyi, ill. Kóza. Jók: Horváth. Hegyi, Kétyi, Tör­zsök, ill. Kolozsvári. Bátor. Takács Ferenc A Somogytarnóca—Lábod mér­kőzés elmaradt, mert a játékve­zetők nem érkeztek meg. A bajnokság állása a 22. forduló után: 1. Kapoly 2*2 15 4 3 61—22 34 2. Csurgó 22 13 5 4 47—27 31 3. K. Vasutas 22 10 9 3 44—24 29 4. Babócsa 22 12 5 5 53—39 29 5. Latinca SE 22 12 2 8 34—26 36 6. Taszár 32 10 5 7 29—24 25 7. B.-boglár 22 9 5 8 29—35 23 8. Lengyeltóti 22 9 4 9 38—38 22 9. Lábod 21 5 10 6 36—32 20 10. Marcali 2!2 8 4 10 28—33 20 11. Fonyód (-2) 22 10 2 10 »4—43 20 12. S.-tarnóca 21 6 4 11 38—45 16 13. Karad 32 6 4 12 23—43 16 14. B.-fenyves a2 3 8 11 35—40 14 15. K. Gazdasz n 4 ft 1» 21—36 13 16. K. v. Lob. 22 3 4 15 27—60 10 I Szakmunkástanulók i megyei sportdöntóje: 12.30 órától 18 óráig: kispályás labdarúgás (Vasutas-palya), kézi­labda férfi (Vasas-palya). kézi­labda női (Vasutas-paiya). atlé­tika (Dozsa-palya). 14 órától 17 óráig női és férfi rópiabda a tanitoKepzó intézetben Kispályás labdarúgás: Május 1. Kupa a Vasutas-pá­lyán l2.3o órától 18 óráig. Labdarúgás: Kaposvár területi ifj. válogatod —Nagyatád területi ifj. válogatott. Vasutas-pálya, 13.40 óra. Somogy iíj. válogatott—Siófok területi ifj. válogatott. Vasutas-pálya, 16.40 6. NB Hl: Siófoki Bányász—Stein­metz SE, Siófok, le óra (a május 5-re kisorsolt mérkőzést hoj&ák előre). Területi bajnokság, Drava cso­port (a mérkőzések 18 órakor kezdődnek) : Nagyatádi Somogyi B. SE—Bélavár (Csizmadia). Bol­hás—Lakócsa (Gelencsér), Felso- bogat—Böhönye (Hardi), Vése- Csokonyaviscwita (Hando), So- magyszob—Tapsony fFotíon, Po- tony—Berzenoe (Prefek).