Somogyi Néplap, 1971. április (27. évfolyam, 77-100. szám)

1971-04-14 / 87. szám

Ismét három pont az D. Dózsa előnye A labdarúgó NB I huszadik fordulója általában a hazai csapatok sikerét hozta. Kivé­tel a Szeged, amely ez alka­lommal sem tudott otthonában győzni. Különösebb meglepe­tés egyébként a húsvéti for­dulóban nem akadt, legföl­jebb az váratlan, hogy a Szombathelyi Haladás és a Tatabányai Bányász nagyará­nyú győzelmet aratott. A bajnoki táblázaton — minthogy az ellenlábasok kö­zül a Ferencváros pontot vesz­tett — ismét három pontra nőtt az Újpesti Dózsa előnye Az újpestiek nyomában nagy a tömörülés. A táblázat alján állnak a szegediek, akiknek a sorsa már megpecsételődött. Duna­újváros is lassan búcsúzihat az NB I-től. Szombathely—Dunaújváros 5:1 (3:0) Szombathely, 8000 néző. V.: Wottawa. G.: Iszak I. (2, egyet 11-esből), Farkas, Bokor, Gangli, ill. Szimacsek. SZEOL—Komló 1:1 (1:0) Szeged, 3000 néző. V.: Ha­lász. G.: Kerekes, ill. Juhász. Bp. Honvéd—Diósgyőr 2:0 (2:01 Kispest, 8000 néző. V.: Som­lai. G.: Kocsis (11-esből) és Kozma. Tatabánya—Salgótarján 4:0 (1:0) Tatabánya, 6000 néző. V.: Palotai. G.: Takács (3), Szabó. Pécsi Dózsa—Videoton 1:0 (1:0) Pécs, 8000 néző. V.: Tapol- ezai. G.: Maurer. A labdarúgó NB I állása Helycsere az NB II Nyugati csoportjának élén 1. Ü. Dózsa 20 12 5 3 49:18 37 2. Vasas 20 13 2 5 45:17 34 3. FTC 20 10 6 4 31 :14 34 4. Bp. Honvéd 20 11 4 5 38:23 33 5. MTK 20 7 8 5 30:24 29 6. Csepel 20­5 10 5 23:21 26 Pécs 20 6 9 5 20:18 20 8. Diósgyőr 20 8 4 8 19:32 25 9. Tatabánya 20 8 4 8 28:22 24 10. Salgótarján 20 8 5 7 32:34 23 11. Rába ETO 20 9 2 9 21:25 21 12. Videoton 20 4 9 7 15:21 20 13. Szombathely 20 6 5 9 27:34 20 14. Komló 20 5 6 9 22:34 18 15. Dunaújváros 20 2 5 13 16:43 13 16. SZEOL 20 2 4 14 12:48 9 héten már az U-csapattal ké­szülődik. Aradon az alábbi játékosok jutnak szóhoz: Rothermel, Géczi, Noskó, Páncsics, Ju­hász, Kovács, Halmost, Szűcs, Vidáts, Fazekas Kocsis, Bene, Albert, Zámbó, Karsai, Koz­ma. Ma Aradén játszik a magyar válogatott A Franciaország elleni áp­rilis 24-i EB-selejtezőre ké­szülődő magyar labdarúgó­válogatott ma délután Ara­don játszik előkészületi mér­kőzést. Az ÜTA tavalyi ven­dégszereplését viszonozza most válogatott együttesünk, amely­ben ismét helyet kapott egy újonc, Kovács József, a Szé­kesfehérvári Videoton hát­védje. Az Aradra utazó tizenhat játékos tegnap délelőtt talál­kozott a Népstadionban, majd délután vonatra szállt. Hi­ányzik a játékosok közül a Bécsben megsérült Mészöly, akinek a helyére hívta be Hoffer kapitány a fehérvári Kovácsot. Ott van ismét a játékosok között a felgyógyult Halmosi (aki a Szombathelyi Haladás csapatát legutóbb is győze­lemre vezérelte) és Kozma is (ő jelen pillanatban megelőz­te az NB I góllövő versenyé­ben az újpesti Bene Feren­cet). Visszakerült a váloga­tott keretbe az utánpótlás csapatában kitűnően szerepelt székesfehérvári Karsai is. Vi­szont Dunai 111. és Répás e EZ TÖRTÉNT AZ NB I B-BEN Már az Egyetértés sem veretlen Vaskos meglepetéssel szolgált a labdarúgó NB I B 23. fordulója. Soroksáron vesztette el eddigi ve­retlenségét a listavezető VM Egyet­értés csapata. Azonban még így is hét ponttal vezet. Kecskemét—Debrecen 1:1, Zala­egerszeg—Egyetértés 1 :ö, Szolnok— BVSC 2:0, Ganz-MÄVAG—MÁV DAC 1:1, Oroszlány—Ózdi Ko­hász 3:1, Eger—Szállítók 2:0, Vár­palota—Bp. Spartacus 2:0, BKV Előre—Békéscsaba 3:0. 1. Egyetértés 23 14 8 1 30: 7 44 2. Eger 23 13 6 4 33:13 37 3. Kecskemét 23 10 7 6 26:19 34 4. Oroszlány 23 10 5 8 31:27 32 5. MÁV dac 23 9 6 8 20:18 30 6. Békéscsaba 23 9 5 9 26:26 29 7. Bp. Spartac. 23 7 7 S 21:22 29 8. P. Bányász 23 6 8 9 19:31 29 9. ZTE 23 8 7 8 28:24 28 10. MÁVAG 22 7 9 7 26:30 27 11. Debrecen 23 8 8 7 23:22 26 12. Szolnok 23 8 6 9 26:27 28 13. Szállítók 23 5 7 11 18:29 26 14. BVSC 23 8 7 8 33:38 24 15. Szfv. MÁV 23 7 6 10 16:22 22 16. özd 23 7 5 11 24:34 22 17. Várpalota 23 5 10 8 23:22 21 18. BKV Előre 23 5 5 13 12:24 18 Fordulat következett a lab­darúgó NB II Nyugati cso­portjában. Az őszi első, a Pé­csi Ércbányász, ismét veresé­get szenvedett, ez alkalommal Fűzfőn, s ennek nyomán újból a Dorogi Bányász került a Nyugati csoport élére. Most még tömörebb lett az él. A Győri Dózsa és a Szekszárdi Dózsa egyaránt átlépheti az NB I B küszöbét. A somogyi csapatok közül — mint arról már beszámol­tunk — a Táncsics SE simán verte a Bakony Vegyészt. Ez­zel a győzelmével a középme­zőny legjobbjai közé került. A négy 20 pontos csapat között a gólkülönbség dönt A K. Rákóczi balszerencsés mérkőzésen ismét vereséget szenvedett A kaposvári együt­tes vezetett Zalaegerszegen, öt perccel a befejezés előtt még döntetlen volt a találko­zó, a végeredmény pedig: Z. Dózsa—K. Rákóczi 4:1. Lelki­leg omlott össze a kaposvári együttes, amely most már öt­pontnyira szakadt le a meg­menekülést jelentő 13. helytől. Z. Dózsa—K. Rákóczi 4:1 (1:1) Zalaegerszeg, 500 néző. V : Csordás. Z. Dózsa: Déri — Egri, Bólya, Braun, Németh n., Mihalecz, Pető, Németh I. (Lang II.), Minárcsilc, Rácz, Orosz (Szakonyi). Edző: Gáspár László. K. Rákóczi: Sik­lósi — Balogh I., Szöllősi I., Gyu- licza, Savanyó, Horváth, Márton (Téglás), Szabó, Pintér, Szöllősi EL (Németh), Szita. Edző: Zag József. Újabb somogyi autóssiker Ez alkalommal Kőszegen rendezett a Magyar Autóklub nemzetközt autós ügyességi versenyt, amelyen a női ka­tegóriában Szép somogyi si­ker született. Bihari Gyuláné (Siófoki Autóklub) most is maga mögé utasítota a me­zőnyt. Egyébként Bihariné men­tette meg a magyar autósok becsületét, mert a férfiaknál mindhárom kategóriában kül­földiek győztek; két jugoszláv és egy osztrák autóversenyző. A totó 13 plusz 1 találatos szel­vénye: 111X21211XXX 2 plusz 2. A 13 plusz 1 taláiatog szelvény 39 072 forintot fizet, a 13 talála­tom nyereménye kereken 10 ezer forint. A 12 találatos szelvény 217, a ÍJ találatos 22, a 10 találatos 8 forintot ér. NB III... NB III... Döntetlen a somogyi rangadókon Üjabb meccset nyert a Siófok DÉLNYUGATI CSOPORT Marcali VM— Latinka SE 2:2 (1:1) Marcali, 600 néző. V.: Ba- ráth. Meteor: Bácsi — Molnár, Szán­tó, Hosszú, Dunkler, Kósi, Bátky (Rigó), Proszenyák, Lázár, Simon, Kusz. Edző: Abonyi Károly. La- tinca: Tóth — Kiss, Babán, Kömpf, Varga, Bajkai, Albu, Bíró, Horváth (Morvái), Nyikos, Farkas. Edző: Kisborsó Imre. 20. perc: Bíró húsz méter­ről váratlan lövéssel vezetést szerzett a Meteornak. 1:0. 50. perc: Simon labdája Ba- bánon változtatott irányt, s jutott a hálóba. 1:1. 70. perc: 11-eshez jutott a Latinca, a büntetőt Bajkai ér­tékesítette. 12. 89. perc: Molnár buktatá­sáért a játékvezető a Meteor javára ítélt 11-est, s Molnár sem hibázott. 2:2. Erős szélben, napsütéses időben, élénk érdeklődéstől kísérve játszották a marcali rangadót. Mindkét félidőben a széltől támogatott csapat irá­nyította a játékot. A látottak alapján a döntetlen igazság is. Jók: S-j.'tó, Kósi, Simon, ill Babán. •ijlcai, Farkas. Lábod—Barcs 0:0 Lábod, 500 néző. V.: Schnei­der. Lábod: Márkus — Németh, Ha­di, Wirth, Fillszár, Szekeres, Bo­ros, Koczka (Családi), Luczek, Novák, FÜIöp. Edző: Hász László. Barcs: Tóth n. — Bogyó, Karsai, Winkler, Szokol, Kuczkó, Gulyás, Tóth I., Gyergyák, Horváth, Kimpf. Edző: Máyer György. Idei nézőcsúcs született Lá- bodon a két szomszédvár ta­lálkozóján. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. Szünet után beszorultak a vendégek, a góllövéssel azon­ban hadilábon álltak a csatá­rok. Igaz, hogy kétszer csak a kaprán mentette meg Tóth II. hálóját a góltól. Jó iramú, sportszerű mérkőzés volt. Jók: Hadi, Luczek, Novák, ill. Szo­kol, Kuczkó, Tóth I. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Dombó­vár—PVSK 0:1, Pécsi Volán— Steinmetz 0:0, Bonyhád—Pécsi Helyiipar 0:0, Szekszárd— PEAC 1:6, Baja Nagymá­nyok 1:1. A Délnyugati csoport állása s 1. PVSK ti 13 4 2 42:14 30 2. P. Helyiipar 19 7 10 2 18:12 24 3. Nagyrnányok 19 9 5 5 22:13 23 4. Dombóvár 19 8 6 5 21:13 22 5. Bonyhád 19 8 6 5 23:28 22 6. PEAC 19 7 6 6 42:22 20 7. Baja 19 6 7 6 23 :22 19 8. Szekszárd 19 5 8 íj 25:22 18 9. Mohács 19 6 6 7 28:31 ] 8 10. Barcs 19 6 6 7 24:30 ÍR 11. K. Vasas 19 5 8 6 17:23 18 12. Steinmetz 19 3 11 5 19:23 17 13. P. Volán :;9 4 8 7 18:21 16 14. I lábod 19 5 6 3 26:34 16 15. Marcali VM 19 4 6 9 28:36 14 16. Latinca SE 10 1 7 11 17:48 9 Ma négy Ml-selejtező lesz Somogybán Folytatódik a labdarúgó Ma­gyar Népköztársaság Kupa küzdelemsorozata. Ma délután 16 órai kezdettel nyolc csapa­tunk lép pályára. Taszár, Ka­ród, Babócsa és Balatonboglár lesz az MNK-selejtezők szín­helye. A felsorolt megyei I.. illetve II. osztályú csapatok közül a Karád és a Balaton­boglár NB III-as ellenfelet fo­gad. Különösen Karádon nagy a készülődés, ahol a tavasszal ki­tűnően szereplő Siófoki Bá­nyászt szeretnék meglepni a hazaiak. Nem lesz könnyű dol­ga a Marcali VM-nek sem Ba- latonbogláron. Teljesen nyílt a babócsai és a taszári mérkőzés. I Az MNK forduló párosítása i következő: Szőnyi SE—Nagyatádi Somogyi SE, Taszár, 16 ó. (Műdig). Ka­rád—Siófoki Bányász, Karád, 16 ó. (Végh). Babócsa—Nagy­atádi Kinizsi, Babócsa 16 ó. (Schádl). Balatonboglár—Mar­cali VM, Balatonboglár, 16 6. (Szereszi. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Siófoki Bányász— Fertőd 4:0 (2:0) Siófok. 700 néző. V.: Bauer S. Bányász: Kálmán — Szilágyi, Fehér, Farkas, Horváth Hl., Győrfi (Schádl), Székely, Drőth, Meggyes, Erdei, Takács. Edző: Molnár Péter. Fertőd: Kertész — Pető, Fekete, Bors, Túrj (Jakab), Seid), Fejes, Farkas, Ankhel, Loesmándl, Bakk (Pintér). Edző: Szeidi Gábor. 10. perc: Tanács 20 méter­ről a kimozduló kapus fölött a hosszú sarokba lőtt. 1:0. 39. perc: Székely a jobb szélen futott el, és a kiinduló kapus lába között küldte a labdát a hálóba. 2:0. 58. perc: Takács 25 méteres hatalmas erejű szabadrúgása a sorfalról Schádl elé pattant, aki 15 méterről nem hibázott 3:0. 83. perc: A fiatal Horváth III. 30 méteres bomba sza­badrúgása állította be a vég­eredményt. 4:0. Igen mozgalmas, változatos első félidő után a vendégek visszaestek, a négy gólon kí­vül a Bányász jól játszó csa­pata még három kapufát is lőtt. Jók: Fehér, Farkas, Meggyes, Erdei, ill. Fekete, Bors, Ankhei, Locsmáncfi. További eredmények az Északnyugati csoportban: MO- TIM TE—Győrszentiván 1:0, KOMÉP—Alba Regia 1:1, Ko­máromi O.'—Pusztavám 4:0, Gy. Elektromos—Bábolna 4:0, MOFÉM Hubertus—Soproni VSE 1:0, Nyergesújfalu—Pá­pai Vasas 1:0, Fertőszentmik- lós—Rákóczi SE 1:1. Eeseményte- len első ne­gyedóra után fokozatosan fö­lénybe került a Z. Dózsa. A kaposvári el­lentámadások rendre elakad­tak a hazaiak ügyes lestakti­káján. Nem így a 25. perc­ben, amikor Szita jól is­merte föl a helyzetet, egy keresztlabdá­val elfutott a balszélen, be­adása a telje­sen üregen ha­gyott Téglás­hoz került, aki közelről meg­szerezte á ka­posváriak ve­zető gólját. 0:1. Nem sokkal később Téglás ritkán látott szép fejesgóllal bizonyította növelhette vol­Baríl, a K. Táncsics SE nyurga középcsatá- ... . ra, hogy a múlt heti három gólja nem vé­na a Rákóczi ietien volt csupán. Knapik indított, tlrr re­gólok számat, mekül futott el a bal oldalon, aztán középre de jó helyzet- ívelt, a magas termetű (9-es mezben játszó) ben a kapu Bartl ugrott a legmagasabbra, s fejéről — mellé lőtt. A bár a kapunak csaknem háttal állt — védhe­32. percben Pe- tétlenül vágódott a bal felső sarokba a láb- lőt felvágták a da- Remek támadás, pompás gól volt. Rákóczi védői, a megítélt 11-esnek Mihalecz állt neki. Siklósi jó ütemben vetődött és kiütötte a labdát. Hamarosan mégiscsak egyen­lített a Dózsa. Szabadrúgást küldtek a hazaiak a kaposvá­ri kapura, a menteni akaró Szöllősi I. lábáról a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba, öngól. 1:1. Szünet után az erős szél a Dózsát támogatta, és szinte állandóan a kaposváriak ka­puja előtt folyt a játék. Még­is úgy látszott, .hogy döntetlen marad az eredmény, amikor a 85. percben Lang II. beadá­sát rosszul találták el a vé­dők, a labda Pető elé pattant, aki két lépésről a hálóba lőtt. 2:1. Megzavarodott a Rákóczi védelme, a 87. percben Lang II. egy csel után váratlanul lövésre szánta magát, és a labda védhetetlenül vágódott a léc alá. 3:1. A 90. percben megismétlődött ez a jelenet, most Rácz bombázott éles szögből a felső sarokba, 4:1. zés volt. Az első félidő ki­egyenlített játéka, s helyen­kénti kaposvári fölénye nem azt sejttette, hogy a végén a hazaiak nagy győzelmet arat­nak. Az utolsó percekben azonban összeroppant a ka posvári védelem. Jók: Egri Mihalecz, Rácz, ill. Siklósi, Sa- vanyó, Szita. További eredmények: Szekszárdi Dózsa—PBTC 1:0, Győri Dózsa—Pápai Tex­tiles 1:0, Dorogi Bányász— Máza-Szászvár 4:1, Bauxitbá­nyász—Savaria Cipőgyár 3:0, Fűzfő—Pécsi Ércbányász 1:0. Az NB n Nyugati csoport állása; 1. Dorog 19 11 4 4 36:14 26 2­P. Ércb. 19 11 3 5 40:17 25 3. Gy, Dózsa 19 9 6 4 30:17 24 4. Szekszárd 19 11 2 C 22:11 24 5. Z. Dózsa 19 9 2 8 30:27 20 6. Bakony V. 19 8 4 7 23:22 20 7. K. Táncsics 19 9 2 8 20:21 20 Bauxitb. 19 9 2 8 29:30 20 9. Pápa 19 3 4 7 16:21 20 10. Savaria ti 8 3 8 37:30 19 11. Ajka 19 7 5 7 19:23 10 12. Almásfüzitő 19 7 5 7 22:29 19 13. Fűzfő '.9 6 2 11 16:30 14 14. PBTC 19 4 5 10 24:28 13 15. Máza-Szászv. 19 4 4 11 11:32 12 16. K. Rákóczi 19 3 3 13 14:87 9 ÖKÖLVÍVÁS Magyar és szovjet győzelmek a Bp. Honvéd nemzetközi versenyén Budapesten három napon | gét jelző gongszó előtt feladta át rendezték a Bp. Honvéd nemzetközi ökölvivóverse- nyét, a Felszabadulási Kupát. Mint arról hírt adtunk, a meghívottak között volt Var­ga László, a Kaposvári Dózsa könnyűsúlyú versenyzője is. A nem teljesen egészséges Varga a vert mezőnyben vég­zett. Szombaton az elődöntő­ben a Szovjetunió bajnoka, Bjelouszov ellen lépett köte­lek közé. Az első menetben Varga László meglepetést sej­tetett, aztán nem bírta erővel a szovjet fiú fergeteges roha­mát, s a második menet vé­a mérkőzést. Az egyes súlycsoportokban a következők szerezték meg az első helyet: Papírsúly: Gedó (Vasas). Légsúly: Orbán S. (Bp. Hon­véd). Harmatsúly: Zaramlju szovjet. Pehelysúly: Nyiki­tyenkó (szovjet). Könnyűsúly: Orbán L. (Bp. Honvéd). Kis- váltósúly: Nemecz (Bp Hon­véd). Váltósúly: Kajái (Bp. Honvéd). Nf(gyváltósúly: Sipi- lov (szovjet) Középsúly: Le- mesev (szovjet). Félnehézsúly: Tóth I. (Zalka SE). Nehéz­súly: Réder (Bp. Honvéd). Megyei bajnokság Pontot vesztett Lengyeltótiban a Kapoly Ordacsehi—Somogytarnőca 1:0 (1:0) Ordacsehi, 250 néző. V.: Horváth. Már az első félidő­ben tükröződött a hazai csa­pat fölénye. Szünet után csaknem egykapura játszott az ordacsehi csapat, mégis a kilencven perc alatt csupán egy gól esett, ezt Riba sze­rezte. Jók: Mónus, Varga, Kiss, Győré, Czár, ill. Bátor!, Bencsik, Pintér. A 85. perc­ben Bükéit (Somogytarnóca) a játékvezető feleselésért ki­állította. Csepregi László K. V. Lobogó—Tab 0:0 Kaposvár, 50 néző. V.: Tóth Végig elkeseredetten támadott a Vörös Lobogó, a vendégek azonban keményen és jól vé­dekeztek. Nagy II. (K. V. Lo­bogó) feleselésért kiállítva. Jók: Szentes, Mikola, ill. Lő- rlncz, Tálas. Götz János K. Vasutas—Balatonboglár 2:1 (0:1) Kaposvár, Cseri pálya, 50 néző. V.: Szöllősi. A vendé­gek 1:0-ás vezetésénél Illés kivédett egy 11-est, ez szár­nyakat adott a vasutas csa­patnak, s megfordította a vesztésre álló mérkőzést. G.: Töröcsik (11-esből), Bartos, ill. Hock. Jók: Kaszás, Kelemen, Illés, ilL Gazdag, Kalász, Zics. Végvári Dénes Babócsa—Toponár 3:2 (1:0) Babócsa, 250 néző. V.: Né­meth V. A hazai csapat re­mekül kezdett s tucatnyi helyzetéből szünet után ha­marosan már háromgólos előnyre tett szert. Ekkor Ha- racsit a toponári csapatból kiállították. Ezután a babó­csai csapat csaknem ráfizetett a fölényeskedésre. G.: Hajdú (2, egyet 11-esből), Horváth, }11. Koncz, Dobos. Jók: Luczek, a mezőny legjobbja, Hajdú, Berki, ill. Csima, Koncz. Kovács Tibor Zamárdi—N. Somogyi 1:1 (0:0) Zamárdi, 100 néző. V.: Mol­nár J. Egyenlő erők küzdel­me, igazságos döntetlen. Az eléggé alacsony színvonalú mérkőzésen sok volt a csap­kodás. G.: Piros (11-esből), ill. Lieber. Jók: Kovács, ill. Tóth. Eberhardt Ferenc Fonyód—Csurgó 4:4 (2:1) Fonyód, 200 néző. V.: Feny­vesi. Eseményekben gazdag mérkőzés, remek csatárjáték mindkét oldalon, a döntetlen igazságos. Lengyeltóti—Kapoly 0:0: Lengyeltóti, 400 néző. V.: Pesti. Rendkívül nagy irarnú, sportszerű mérkőzés. Az első félidőben a hazaiak diktálták a tempót, szünet után a ven­dégek kerekedtek felül. Mind­két oldalon a védelem reme­kelt. Jók: Smida, Főnyedi, Papp, ill a közvetlen véde­lem és Johann. Dr. Körmendy István Cl SOMOGYI »ePlÄP Szerda, 19TL április 14.