Somogyi Néplap, 1962. május (19. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-08 / 105. szám

A VASÁRNAP SPORTJA A K. Dóz^a őkölfÍTÓcsapata a második helyen falán mit sosem vált ilyen izgalmas, érdekes a magyar ökölvívó-CSápatbajnókság 1. osztályában a küzdelem, mint az idén. AfMkör oá éltő fordu­lókban néhány váratlan ered­mény született, s például á Vasát Di.namó tárrá győzelmet aratbtt, az volt a vélemény, hóffy ez merő Véletlen. Mást aeónban, ahogy négy forduló Után effy kissé UkrlstályoSO- dött a kép, látjuk, hogy itt mát nem véletlenről non sző. ű) nevek, új ősapátok tűntek fel á magyar ökölVitíő-bajnok- ság élmezőnyében. A VáSaS Di­náráé sorrendben negyedik győzelmét aratta, s negyedszer nem késébb ellenfelet győzött le, mint a kétstetet magyar bájtok Budapesti Honvédet. Estél a Dinamó megőrizte ve­zető helyét, a Honvéd pedig kénytelen volt átengedni a má­sodik helyet a Kaposvári Dó­zsa csapatának. A K. DózSa a második he­lyen! Szénié örömujjongva új­ságolták egymásnak az ököl­vívó-szurkolók a Csepeli vasas elleni győztes mérkőzés után Kaposváron. Ilyen öröm és lel­kesedés rég nem uralkodott a kaposvári ökölvivőtáborban, mint vasárnap a Csepel elleni győztes meets után. joggal. A Dózsa bebizonyította, hogy az Ü. Dózsa, a Bp. Honvéd elleni döntetlen, majd a Beloiannisz fölötti pompás győzelem nem a véletlen szüleménye. Az ököl­vívó CSB-nek talán legfiata­labb csapata lenyűgöző fö­lénnyel verte a mindenkor él­mezőnyben tanyázó cséps. \-e.‘. A szurkólók szinte liém c ír­tak hlhhi a szemüknek, a-r.íkór a kaposvári fiúk SOrra győztes­ként léptek lé a Szárítóból. Nem véletlenül. Most érett meg a gyümölcs. A két évvel ezelőtti ificsapat adja a gerincét a K. Dózsa együttesének. Ezekhez a fiatalokhoz jön néhány tapasz­taltabb versenyző, s máris ad- va van a kitűnő együttes. Persze lesznek még bukta­tók. Nem is olyan soká, ugyan­is vasárnap következik a Va­sas Dinamó elleni mérkőzés, s bizony számolni kell azzal, hogy ki is kaphatnak a kapos­váriadé. Ennek ellenére előre­veti fényét, hogy áz idén a Dó­zsa komolyabb szerepet játszik az ökölvivó-csapatbajnokság- ban, mint az előző esztendők bármelyikében. A másik két találkozón az Ű. Dózsa Csak verejtékes küz­delem után nyert Dunaújváros ellenében. A Beloiannisz pe­dig nem kis meglepetésre le­győzte a Vasas csapatát. Beszámolónk az ökölvívó CSB negyedik fordulójáról: K. Dózsa—Csepeli Yasas 15:5 As idöjisU kegyeibe vette • kaposváriakat, s ez alkalommal a Ö6i»a sporttelep szabadtéri ssorl- téjlban kerülhetett sor a hagy ér­deklődéssel várt mérkőzésre. Ami­kor megszólalt a esapatbajnokl mérkőzés kezdetét Jelz« *óúg, más mintegy kétezer szurkoló övezte sz emeletes szőritől Előkelő vendége Is volt a kaposvári CSB-mérkőzés- nek. Sineses Ferene, a Magyar Ökölvívó Szövetség főtitkára Is el­jött, hogy szemtan ója legyén » mérkőzésnek, s hogy megfigyelje a válogatásnál számba Jöhető ver­senylókét. A kaposvári csapat i:ö-ás előny­nyel indult. A szombat esti mér­legelésnél ugyanis a légsúlyü cse­peli versenyzőt, Ovorákot aa or­vos nem találta egészségileg rend­ben, s nem engedte Indulni* Így DórOgl ellenfél nélkül győzött A közönség ennek ellenére nagy tapssal jutalmazta Dorogit, amikor a vezetőblrö kihirdette győzelmét Harmatsúlyban még a csepeliek ki tudtak egyenlíteni, aztán olyan so­rozat következett, amelyre a ka­posvári ökölvívás történetében még aligha vett példa. 11:2-ig meg sem álltak a somogyi fiúk. Győ­zött Bedő, Tóbi, Beretzky papp B-, Beretzky í, és ekkor már nyert is a csapat DunajetZ kiüté­ses győzelme és Kalmár döntet­lenje 15-re növelte a kaposvári pon­tok számát Az alaposan megvál­tozott csepeli csapat ezen a talál­kozón nem volt méltó ellenfele a kaposvári együttesnek annak el­lenére, hogy néhány tehetséges versenyzőt láttunk a csepelieknél Is. Gondolunk a könnyűsúlyú La­kira, aki nem érdemelt vereséget Tóbíval szemben. Részletes eredmények: Harmatsúly: Nyári a harmadik menetben feladta Egri ellen. Egri diktálta a tempót. Nyárit fogásért a második menetben meg is intet­ték, s a csepeli fiú már fölénye­sen vezetett, amikor a harmadik menetben Nyári megsérült, s Dóri edZö bedobta a törülközőt 2:2. Pehelysúly: Bedö pgy. Mauro- vics ellen. A nagy ütőerejű és ro­hamozó Maurovicsot a sokkal technlkásabb Bedő feltartó egye­neseivel rendre megállította, majd ktezurkálta. Nem volt vitás Bedő győzelme. 4:2. KöOnyüsúly: Tóbi pgy. Laki el­len. A fordított alapállású s lgeh kemény Lakival Szemben Tóbi nőni tudott kibonts komi. a kaposVáíi versenylót a harmadik menetben tenyeresért megintették, eánék el­lenére a pontozók Tóbit hózták ki győztesnek. i:2. Kisváltósúly: Béretzky n. pgy. Kántor ellen. Ez volt a rtajj mér­kőzése. A nagy ütésre menő Kán­tor elől Beretzky sZépeA elbájolt, közben vlssza-visszavert. A har­madik menetben hatalmáé fölénybe került Beretiky, Kántort fogásért meg is intették. 8:1. Váltósúly: Papp B. eUén Szálai föladta. Szalai nagy ütéssel pró­bálkozott. Csakhogy Papp kemény egyeneseivel hamarosan Jobb be­látásra bírta, s védekezni kénysze­rült a csepeli fiú, akit Papp két meneten át körbe kergetett a szo- ritóban. A másöSlk menet utáni szünetben Szalái feladta a számá­ra kllátósátalAn küzdelmet 10:2. Nagyviltősúly: Beretzky L pgy. Érdél ellen. Berétzky gyorsabb volt mint a nála nagyobb ütőere­jű Érdél. Rendre jól la lépett él a nagy ütések elől, közben főként balegyenesekkel sok értékes pon­tot szerzett A végén már mindkét Versenyző sokat szabálytalanko­dott, amiért meg Is intették őket BeTetzky kis különbséggel, de megérdemelten nyert. 12:2. Középsúly: Rlba az első menet­ben feladta Sebők n. ellen. Már az indulásnál látni lehetett hogy ákl előbb üt nagyot az győz. Az első ütés Sebőknek sikerült, horga megrendítette Ribát »Tovább« után Dóri edző bedobta a törülkö­zőt. A nagy érdeklődéssel várt mérkőzés alig egy percig tartött. 12:4. Félnehéz súly: Dunajet* kiütés­sel győzött Pék ellen. Duna Jett rögtön üldözni kezdte az erősködő csepeli versenyzőt, s még nem telt el másfél perc, amikor az egyik semleges sarokban egy bal egyen« után pontos volt a jobb horog, amely Pék állán ült, s a csépeli versenyzőt kiszámolták. 14:4. Nehézsúly: Kalmár—Matus dön­tetlen. Kalmár igen tartózkodőa* kezdett, ezért az első menet a cse­peli fiúé volt. A második menet­ben már kiegyenlített volt a küz­delem, a harmadik menetben vi­szont Kalmár került nagy fölény­be. Ha Kalmár bátrabban kezd, könnyen nyerhetett volna. Így azonban a döntetlen Igazságos. 15:5. A mérkőzéseket felváltva Kele­men és Somos vezette, pontozott Benáesl, Magyar, Nagy (Pécsi és a mindenkor szabad vezetőblrő. Az ökölvívó CSB további ered­ményed: v. Dinamó—Bp. Honvéd 113. C. Dózsa—Dunaújváros 113. Beloiannisz—Vasas 12:8. Az ökölvívó CSB állás*: 1. V. Dinamó 2. K. Dózsa 3. Bp. Honvéd 4. Ü. Dózsa 5. Vasas 6. Beloiannisz 7. Dunaújváros 8. Csepel 4 4 - - 47:33 8 4 2 2 - 49:íl 6 4 2 1 1 51:29 5 4211 42:38 5 4112 40:38 3 4 1 1 2 30:56 3 4 - 1 3 31:49 1 4 - 1 3 28:50 1 Pontot vesztettek a listavezetők az NB ll-ben A K. Kinizsi értékes győzelme Ez mér az igazi hajrá, ami- tor a bajnokesélyes és a M- esöjelölt mérkőzésére sem le­dét biztosain tippelni. Ki hitte volna, hogy a Kőbányai Lom­bik ellen nem tud nyerni a Székesfehérvári Vasas, amely még nem adta föl a reményt, hogy megelőzi a szombathe­lyieket Meg is közelíthették volna a fehérváriak a listave­zetőt, ugyanis Dunaújvárosban a Szombathelyi Haladás is kénytelen volt döntetlennel megelégedni. Mégsem ez volt a forduló legvaskosabb megle­petése, hanem a zalaegersze­giek újabb győzelme. Zalaeger­szeget most már mindössze két pont választja el az előtte álló Traktorgyár csapatától. Igen érdekesnek ígérkezik a kieső­jelöltek utolsó hat mérkőzése. Még a nyolcadik helyezett Szállítók sem érezheti magát biztonságban, és egyáltalán nem bizonyos, hogy a Pénz­ügyőrök (amely e héten a B. Spartacus ellen szerzett pon­tot) vagy a Zalaegerszeg ki­esik. A K. Kinizsi ez alkalommal igen értékes két bajnoki pontot szerzett. Az EVTK legyőzése pompás fegyvertény, mert amint láttuk Kaposváron, az erzsébeti NB Il-es együttes igen jó játékerőt képvisel. A Kinizsi javuló játékkal (ta­lán a tavaszi idényben még egyszer sem játszott ilyen jól a csapat, mint e mérkőzés első félidejében) nem érdemtelenül jutott a két bajnoki pont bir­tokába, s ezzel a 9. helyre ruk- togttiőce. De aeta is «a a dm­tő. A csapatnak ma már 21 pontja van, s a hátralevő hat fordulóban összegyűlhet még az az 5 pont, amely biztosítaná, hogy a Kinizsi jövőben is az NB II-ben szerepeljem. K. Kinizsi-EVTK 1:0 (1:0) Kaposvár, 4000 néző. V: Kovács B. (Budapest). K. Kinizsi: őri — Tóth, Szigeti, Gergely — Bíró, Márkus — Szűcs, Horváth, Jezeri, Szentgróti, Herbei. Edző: dr. Záüori László. EVTK: Horváth — Nagy, Tácsik, PálLnkó — Riedl, Paulicsek — Bánki, Csö­bör, Kalmár, Kovács, Ignátkó. Ed­ző: Hanoid Ferenc. A kezdés utáni első akció rögtön óriási gólhelyzetet hozott. Herbei beadása a kapu torkában tisztán találta Szűcsöt, ő azonban kapás­ból fölé lőtt. A nagy iramot dik­táló kaposváriak állandósuló fölé­nye a 9. percben hozott eredményt. Szöglet után Jezeri lőtt kapura, a pesti kapus öklözött, s a leeső láb- j dát Horváth közelről a hálóba nyomta. 1:0. Továbbra is fergete­gesen támadott a Kinizsi. A tömö­rülő EVTK-védelem mellett végre Herbei jutott lövéshez, Horváth Szűcs elé ütötte a labdát, a szélső lövése ismét kapu mellé kérült. Később Herbei újabb lövését a ka­pufa mentette. A vendégek csak három egymást követő, lesgyanús helyzetből elengedett lefutással ve­szélyeztettek. A 30. percben Jezeri okosan pendített a kiugró Horváth elé, ő az ötösig vezette a labdát, majd gyengén lőtt, s a kapus szög­letre mentett. Egy perc múlva is­mét Horváth hibázott biztató hely­zetben. Ekkor már feltűnő volt a játékvezető gyenge működése; fe­lőle a játékosok szinte azt tehet­tek a pályán, amit akartak, kiáltó szabálytalanságokat nézett el mindkét fél részéről. A 45. perc­ben egy újabb kaposvári szöglet után a gólvonalról vágták ki a lab­dát az erzsébeti védők. SZÜNET UTÁN a Kinizsi engedett az iramból, s kiegyensúlyozottabb lett a játék. Kalmár 14 méterről, jó helyzetben kapu fölé durrantott. Kovács ne­héz szögből leadott lövése pedig a gólvonal előtt suhant esi. A másik Saűcs üKt ussaaíssu an Csökkent a PVSK előnye a délnyugati \B lll-bun Szinte biztos kieső a K. Dózsa mellett a KMTE is A *5. btjnukl forduló mórkózé- selt Játszották vásárúáp a délnyu­gati NB Ilf. labdarúgo-bajoOkaág- báA. Ez á forduló is ftfivelkedett meglepetésekben. Értnek számit, aófy á Klükunlialasí MEDOSZ IfcÜyözte á Péési VéK-t, ezzel a vasutasok előnye 3 pontra csókként á feltóróben levó PBÍC-vel szem­bén. HOSSZÚ Szünet után győzni tu­dott á bajai Báéska a formájában visszaesett Mohács elleti, imponá­ló fölénnyel nyert á Siófókl MÁV Olajbányász. Ezzel Jelentősét lé­pett előre, s most már reirtélheti, bogy nem jut a kiesés sorsára. Biztos kiesd még a vásárnapi győ­zelme ellenére la á Kapos-’An Dó­zsa Reménytelennek látszik a Ka­posvári MTE helyzete la, nem csu­pán azért, mert Ercsiben vereséget szenvedett, hanem mert az együt- tea játékából most már hiányzik a lélek is. Ngm dicséri Somogy me­gye labdarúgását, hogy a bajnoki év végán a négy kiesé között leg­alább két kaposvári csapatot ta­lálunk majd. A 2«. fórduló eredményei: Siófok— Dombóvár 5:1 (4:0) Siófok, lsoo néző. Vt Magyar Z. Siófok: Istvándt — Balogh Fe­hér, Farkas — Nagy, Győrfl — Kovács, Szabó, Tóth, Papp, Hor­váth. Edaő: Radnal György. Dom­bóvár: Egyed I. — Beke, Halmos! L, Kalmár — virág, Egyed H. — Gelencsér, Best, Herbszt, Tapaszd, Lelioez. Edzó: Vlóte János. Igen Jó Iramban kezdődött a mér­kőzés. Az első negyedóra eltelte után á hazáink lendültek bele. A Sorozatos támadások eredménye­ként a Iá percben megszületett a siófokiak vezető gólja. Kovács be­adta a labdát, és Tóth a 16-osról betalált a bálóba. 1:0. A 21. perc­ben Tóth egyéhl játék után ért el újabb gólt Állandóan a siófoki csapat támadott a a 27. percben Papp beívelt szőgletrúgása után a labda Horváth fejéréi perdült a dombóvári hálóba. 3:0. A M. perc­ben Tóth négyre növelte a hazai gólok számát Szünet után magára talált a dombóvári együttes, t több veszé­lye« támadást vezetett, a siófoki védelem azonban Jól zárt A 27. percben aa elemében levő Tóth a mérkőzés legszebb gólját rúgta: fordulásból, kapákból mintegy 10 méterről a hálóba bombázott 1:0. öt perc múlva Herbszt megsze­rezte a dombóváriak becsttletgól- Jat 5:1. Az utóbbi hetek legjobb Játékát nyújtotta a siófoki csapat Mlud védelme, mind pedig támadáséra igen ötletesen, korszerűen Játszott A veszélyesnek tartott dombóvári táiViadósor — egy esetet kivéve — óéra tudott megbirkózni a nagy­szerűen játszó siófoki védelemmel. A látottak alapján az eredmény nem túlzott Jók: Nagy, Gvőrfi, Kovács, Szabó, Tóth, Ui. Virágh, Egyed IL és Herbszt Ercsi Kinizsi—KMTE 4:1 (4:1) Ercsi, 8Ö0 né2ő. V' Winkiér. Ercsi: Kiss — Taihon, Gáliés, Szanyl — Vindisch, Koller — Nagy, TiThár, Bakos, Dolmány, Horváth. Edző: Filkey Kálmán. KMTE: Mol­nár — kovács HL, Deák, Szili — Vajda, Németh — Laki, Pammeé, Vigh, Zsoldos, Zimonyi. Edző: Rad- nai István. Az unottan, álmosan kezdő kaposváriakkal szemben a hazái együttes íViár a 4. percben megszerezte a vezetést Bakos ré­vén. 1:0. Erre két perc múlva Vaj­da még válaszolni tudott s ki­egyenlített. l:l. A 7. percben azon­ban a lyukas kaposvári védelem ismét összehozott egy gólt, szerző­je Horváth volt. 2:1. A 9. percben Timái révén 3:1, a 13. percben pe­dig Bakos révén 4:1 leit áz ercsiek javára. Radnai edző ekkor átren­dezte a sorokat, s ez valamit hasz­nált. Kiegyenlítettebb lett a játék. Szünet után sem változott a mér­kőzés képe. Az iramból engedő ha­zai csapat és a lélektelen ül játszó kaposvári együttes mérkőzése újabb unalmas negyvenöt percet hozott. A tíz perc alatt bekapott négy gól eleve eldöntötte e mérkőzés ki­menetelét. Ehhez hozzájárult még néhány KMTE-labdarúgó, elsősor­ban Szili és Pammer nemtörődöm játéka is. A hazai csapat feltétle­nül rászolgált a győzelemre a tel­jesen szétesően játszó KMTE elle­nében. A győztes csapatból Gálics, Koller, Tímár és Bakos jeleske­dett. Az MTE-nél csak Kovács III. és Németh játéka dicsérhető. K. Dózsa —P. Bányász 5:2 (4:1) Kaposvár, Dózsa pálya, 100 néző. V: Lovast Dózsa: Molnár II. — Güth, Ülés, Hartmann — Szerecz, Molnár I. — ZsuniCs, Bódis, Veverán, Nagyréti, Farkas. Edző: Záborszky Jenő. P, Bányász: Kovács — Ulrich, Lom­bos!, Varga — Mező, Kresz — Sely­mes, Pintér, Kása, Müller, Gyur- kó. Ed2ő: Krivanek Vilmos. A -nekünk már minden mind­egy ■*. elv alap j an nyugodtan játszó Dózsa jól kezdett. A 7. percben Molnár I. megszerezte a vezetést, s a továbbra is támadásban ma­radt kaposváriak a 30. nercben Zsunics révén növelték ‘góljaik számát. Az eseménydús első fél­idő 32. percében Nagyréti a har­madik, majd Veverán a 38. perc­ben a negyedik Dóz&a-gólt rúgta a szétesően játszó pécsi csapat háló­jába. A 40. percben Kása szépített, 4:1. Szünet után teljesen ellaposodott a játék. Még az sem jelentett kü- lönÖsebS"* élénkséget, hogy a 4. percben Nagyréti hálóba rúgta as ötödik Dózsa-gólt, majd pedig a $0. percben Müller beállította a végeredményt, 5:2. A tét nélküli mérkőzésen az első harminé percben láttunk jó játé­kól, ekkor a Dózsa legjobb nap­jaira emlékeztetett. Szünet után a maroknyi szurkolótábor inkább azokkal a hírekkel foglalkozott, amelyek a Dózsa ökölvívó-mérkő­zéséről érkeztek. Egyénileg Hart­mann, Szerecz és Zsunics, illetve Kása és Möller jeleskedett ezen a találkozón. TOVÁBBI NB m-AS EREDMÉNYEK PBTC—Szekszárdi Dózsa 6:1. Sz. Petőfi—Bajai Építők 3:1. Székesfehérvár—P. Vasas 42., B. Bácska—Mohács 1:0. Az NB HL bajnokság állása: 1. PVSK 25 17 2 5 59:20 37 2. PBTC 25 14 6 5 59:29 34 3. Sz.-feh érvár 25 14 6 6 53:36 32 4. B. Építők 25 10 10 5 31:24 30 5. Kiskunhalas 25 11 6 8 38:32 28 6. Mohács 25 10 8 7 42:37 28 7. P. Bányász 25 9 7 9 52:36 25 8. Ercsi 25 9 6 10 33:35 24 9. Dombóvár 25 10 4 11 41:49 24 10. Sz. Petőfi 25 8 8 9 31:45 24 11. Siófok 25 8 7 10 38:41 23 12. Sz. Dózsa 25 7 9 9 37:41 23 13. KMTE 25 8 4 13 30:52 28 14. B. Bácska 25 9 1 15 27:50 19 15. K. Dózsa 25 5 6 14 31:51 1« 16. P. Vasas 25 4 5 16 22:46 13 Öt pontra nóta K. Honvéd előnye Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban akadt csatár, aki a hálóba nyomja a kapu előtt elguruló labdát. Az­után Herbei bombázott közelről a kapu fölé. Az elfáradt Kinizsi-csa­tárok mindinkább eltűntek a pá­lyán, s az EVTK kezdeményezhe­tett. A 20. percben Riedl beleug- rott Gergelybe, a hátvédet levit­ték a pályáról, s csak pár perces ápolás után tért vissza. Egy Kini­zsi-ellentámadás során Szűcs ki­tört, az ötösön azonban két védő közrefogta, a csatár elesett, s oda lett a helyzet. A közönség 11-est követelt, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. Ez nem is csoda, mert egymást érték a tálpalások, lökések, amiket ugyancsak büntetlenül hagyott. A 32. percben Ignátkó a tétovázó Ki­nizsi-védők között tisztára játszot­ta magát, lövése a felső sarok mellett csúszott el. A 39. percben Csöbört tiszteletlenségért a játék­vezető kiállította. Az izgalmas utolsó percekben ismét Ignátkó próbálkozott. Kicselezte Gergelyt, Szigetit, már az ötösön járt, ami­kor Tóth az utolsó pillanatban sze­relte. Ügy indult a mérkőzés, hogy a Kinizsi gólokkal nyer. A nagy erő­bedobással küzdő hazaiak az első félidőben tartós főlényt harcoltak ki, több nagy gólhelyzetet is te­remtettek, azonban csak egyet tud­tak kihasználni. Fordulás után vál­tozatosabb lett a játék, többször veszélyeztettek az erzsébetiek is. A Kinizsi csatársora egyre in­kább kifulladt, nem tudta tartani a labdát. Ebben az időszakban mindkét csapat elszalasztott egy­két gólszerzési alkalmat. Az első félidőbeli balszerencse miatt ideges kaposvári játékosok közül a véde­lem nem vesztette el a fejét, s így az egy gól Is elég volt a — külön­ben megérdemelt — győzelemhez. jók: Szigeti. Tóth, Gergely Bírd fa mezőny legjobbja), ill. Horváth, Riedl, Paulicsek, Kalmár. Kovács játékvezető teljesen ki­engedte kezéből a mérkőzést. Né­ha nem labdarúgás, hanem pankrá- cső fiolyt * pályán» .. Nincs forduló meglepetés nél-. küL Ennek számít, hogy a megyei labdarúgó-bajnokság L osztályá­ban a már-már elparontált so­me gyszob lak legyőzték a K. Épí­tők csapatát. A biztos kiesőnek számító Zamárdi is pontot tudott szerezni a Taszári Honvéd ellen, amely kiesett a bajnokságért fo­lyó harcbóL öt pontra nőtt a Ka­posvári Honvéd előnye, Így a2tán, ha nem nyújtott Is különösebbet Marcaliban a MEDOSZ ellenében a Honvéd együttese, máris szinte biztos bajnoknak tekinthető. Jó néhány izgalmas, helyenként kemény és igen heves mérkőzést láthattak vasárnap a megyei baj­nokság szemlélői. E héten például két gólhál nagyobb arányú győ­zelmet Senki sem tudott szerezni. Két gól különbségre futotta a bar­csiak és a balatoniéi!eiek erejéből. Az előbbi eredmény várható volt. Csurgó idegenben általában nem veszélyes az idén. A balatonlel- lelek győzelme azonban Nagy­atád ellenében szép fegyvertény­nek számít. Hazai pályán igen ér­tékes két bajnoki pontot szerzett Lábod csapata legyőzve a K. V. Lobogót. A lábod iák előtt megcsil­lant a remény, hogy megmenekül­TOVABBI NB n-ES EREDMÉNYEK K. Lombik—Székesfehérvár 0:o Apaffy utca, 200 néző. V: Sós. Zalaegerszeg—Traktorgyár 5:2 (4.0) Traktorgyár! pálya, 1000 néző. V: Katona. BVSC—Szállítók 3:1 (2:0) Szőnyi út, 4000 nézó. V: Radó. Pénzügyőrök—B. Spartacus 1:1 (1:1) Mező utca, 4000 néző. V: Balia B. Szombathely—Dunaújváros 1:1 (0:0) Dunaújváros> 5000 néző. V: Sza­bó I. Oroszlány—Mosonmagyaróvár 0:0 Oroszlány, 800 néző. V: Soós B. Sopron—Budafok 0:0 Sopron, 2600 néző. V: Bokor. Az NB n. bajnokság állása: nek a kieséstől. A K. V. Lobogó viszont most ugyancsak beleke­rült a veszélyes zónába. A so- mogyszoTjiak győzelme a K. Épí­tők ellenében hasohló értékes két pontot jelentett a hazai együttes­nek. Döntetlenül végződött a Tab —Marcali Honvéd, a Fonyód—K. H. Vasutas, valamint a Zamárdi— Taszár mérkőzés. Különösen Fo­nyódon volt izzó a légkör. Kiállí­tás viszont nem ezen a mérkőzé­sen történt, hanem Barcson. Itt két játékost küldött le a pályáról — jogosan — Szilvási játékvezető. Mint érdekességet említjük meg, hogy a barcsi Berda és a csurgói Péczeli a félidő szünetében akasz- kodott össze, s . szünetben állította ki őket a játékvezető. Tudósítóink jelentése az egyes mérkőzésekről: BABÓCSA—K. KINIZSI H. 1:0 (1:0> Csokonyavisonta, 300 néző. V: Kosaras. Minthogy a legutóbbi ba- bócsai mérkőzésen történtekért (megverték a játékvezetőt) egy mérkőzésre betiltották a babócsai pályát, Csokonyavisontán játszot­ták a mérkőzést. G: Karosi. BARCS—CSURGÓ 3:1 (1:0) Barcs, 500 néző. V: Szilvási. G: Mayer 3, egyet 11-esből, ill. Né­meth. Kiállítva a mérkőzés szüne­tében Berda (Barcs) és Péczeli (Csurgó). LABOD—K. V. LOBOGÓ 2:1 (1:1) Lábod, 700 néző. V: MozsgM. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 88. j percben szögletrúgásból esett. G: Kisgál, Koczka, ill. Lukács. TAB—M. HONVÉD 0:0 Tab, 400 néző. V: Zsoldos. ZAMARDI—TASZAR 2:2 (0:0) Zamárdi, 400 néző. V: Horváth Z. G: Pusztai, Kriszbai, ill. Farkas, Erdei. K. HONVÉD—M. MEDOSZ 2:1 (2:0) Marcali, 500 néző. V: Dombrovsz- ki. A 10. percben már 2:0-ra ve­zetett a Honvéd, a várt folytatás­sal azonban adós maradt az első számú bajnokesélyes. G: Tulok, Veverán, ill. Ho_sszú. FONYÓD—K. H. VASUTAS Oá) Fonyód, 300 néző. V: Csizi. BALATONLELLE—NAGYATÁD 2:0 (1:0) Balatonledle, 200 néző. V: Hor­váth H. L. G: Zsigmond, Horváth. SOMOGYSZOB—K. ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) Somogyszob. 300 néző. V: Rajnai. A somogyszob! csapat a mérkőzé­sen hét kapufát rúgott! A győztes gól szerzője Takács. A megyei bajnokság állása: 1. Szobathely 24 18 4 2 55:15 40 2. Sz.-fehérvár 24 16 3 5 41:13 35 3. BVSC 24 13 8 3 41:18 34 4. Oroszlány 24 10 10 4 30:21 30 5. B. Spartacus 24 9 11 4 31:24 19 6. Budafok 24 8 11 5 26:19 27 7. Dunaújváros 24 9 7 8 40:35 25 8. Szállítók 24 6 9 9 28:30 21 9. K. Kinizsi 24 7 7 10 23:29 21 10. EVTK 24 6 8 10 26:31 20 11. Magyaróvár 21 6 8 10 20:37 20 12. Sopron 24 4 10 10 29:10 18 13. K. Lombik 24 5 8 11 26:40 18 14. Traktorgyár 24 6 5 13 26:45 17 15. Zalaegersaeg Uk í>ito*igwafc 24 » 5 4 5 14 28:48 15 3 16 4144 H 1. K. Honvéd 25 18 4 3 93:18 40 2. Taszár 25 16 3 6 67:31 35 3. K. Építők 25 11 8 6 55:37 30 4. Barcs 26 14 1 11 43:38 29 5. M. * Honvéd 26 12 5 9 43:50 29 6. Nagyatád 25 10 6 9 55:34 26 7. K. H. Vasutas 25 10 4 11 36:38 24 8. Tab 26 9 6 11 39:43 24 9. M. MEDOSZ 26 9 5 12 40:46 23 10. Lábod 25 10 3 12 44:67 23 11. Somogyszob 26 8 7 11 41:67 23 12. Fonyód 25 8 6 11 33:36 22 13. Bálát cnlelle 25 9 4 12 32:60 22 14. Csurgó 24 8 5 11 43:40 21 13. K. V. Lobogó 25 8 5 12 31:42 21 16. Eabócsa 25 6 6 13 47:63 18 17. Zamárdi 24 6 4 14 42:73 16 K. Kinizsi H. 27 14 7 6 100:59 35 Az utolsó hazai előkészületi mérkőzésen Megvár VB-keret Mmú : 0 (4: ö) Az újpesti stadionban játsz-t.a utolsó hazai előkészületi mérkőzé­sét a világbajnokságra készülőd.1 magyar labdarúgó-válogatott csa- i pat. Az összeállítás érdekessége 1 volt, hogy ez alkalommal Szen'mi- hályi védett, a jobb szélen Farkas, a bal szélen pedig Rákosi játszott. A magyar csapat könnyedérf ér'e el góljait, amelyeknek szerzői Tichy (3), Solymosi (11-esből), Gö- röcs, Kuharszki, Rákosi és Farkas *n»afc A toteaceüijt magyar gólt Tojagics, a jugoszláv balhátvéd juttatta a hálóba. A magyar csa­pat ezek után útra kél, és Olasz­országban folytatja felkészülését, majd innen utazik Ciliiébe. — A totó 12 találatos szelvénye: lllxlxxlxlxl. A 12 találatos szelvényre 38 117,50 forint, a 11 találatodra 1135 forint, a 10 találatosra 158,75 forint nyere:- máaayt íiaeuiek, (MTI)