Somogyi Néplap, 1960. október (17. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-18 / 246. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1960. október 18. _ SPORT Rossz napjuk volt a vezető csapatoknak az lll-ban A kaposvári együttesek (a szó szoros értelmében) jól állták a sarat Az egyhetes esőzés mindenütt sártengerré változtatta a labdaru­gó-pályákat. Szombaton és vasár­nap az NB III. ll. fordulójában valamennyi mérkőzés a sárdagasz- *ás jegyében zajlott le. Ilyen tala­jon ?. labdarúgás küzdőjellege domborodott ki inkább, s úgy fest, hogy küzdeni az NB III. vala­mennyi csapata tud. Minden egyes mérkőzésen nagy harc folyt a baj­noki pontokért. Ami a fordulóra jellemző: a vezető csapatok közül egy sem tudott győzni. A K. Kini­zsi, a Bajai Bácska és a Pécsi Va­sas még csak megúszta döntetlen­nel, a székesfehérváriak vereséget szenvedtek. így még tömörebb lett elöl a mezőny. S csak elöl? Közé­pütt is. A KMTE, amely győzel­mével az 5. helyre tört fel, 12 pon­tos. a 13. helyen álló Kaposvári Ilonvédnak 10 pontja van. Minden fordulóban tehát jelentős változá­sok történhetnek a bajnoki táblá­zaton. Ami a kaposvári NB Ill-as csa­patokat illeti, elmondhatjuk, hogy az együttesek a szó szoros értel­mében jól állták a sarat. E héten egyik együttes sem szenvedett ve­reséget. Mint már beszámoltunk arról, igazságos pontosztozkodás történt a K. Dózsa-K. Kinizsi ha­zai rangadón. Vasárnap szép győ­zelmet aratott a KMTE a Csepel Autó ellen. Mint a Honvéd-veze­tők titokban remélték, a lelkes honvédcsapat Mázán is tudott sze­rezni egy pontot, sőt a második félidő vége. még nagyobb megle­petést ígért. Rendkívül izgalmas, érdekes az NB III. őszi hajrája. Ezért volt mindenütt a hűvös, esős idő elle­nére szép számú közönség. Az NB rn. állása a 11 forduló után: 1. K. Kinizsi 11 7 2 2 34:12 16 2. Bajai Bácska ll 5 4 2 23:14 14 3. P. Vasas ll 6 2 3 15:15 14 4. Székesfehérvár ll 4 5 2 17:10 13 5. KMTE ll 5 2 4 20:15 12 6. PVSK ll 4 4 3 18:16 ÍZ 7. Csepel Autó ll 6­5 22:24 12 8. Bajai Építők ll 5 1 5 14:14 11 9. PEAC ll 3 4 4 25:21 10 10. P. Bányász 11 4 2 5 17:18 10 11. K. Dózsa ll 3 4 4 18:20 10 12. Szekszárd ll 3 4 4 22:27 10 13. K. Honvéd ll 3 4 4 16:21 10 14. Máza ll 3 2 6 20:27 8 15. Bonyhád ll 2 4 5 15:28 8 16. Kiskunhalasi D. 11 2 2 7 10:24 6 Beszámolóink a mérkőzésekről: KMTE—Csepel-Autó 2:0 (0:0) Kaposvár, 2000 néző. V: Szűcs. KMTE: Kovács - Gál, Darvas, Takács — Egres. Pammer — Ju­tási, Horváth, Laki, Zsoldos, Papp. Edző: Radnai István. Csepel Autó: Bláboli — Borsos. Kulcsár, Kősze­gi — Csorvás, Tajthy — Bogdán, Plausln, Vass, Kerekes, Bakó. Ed­ző: Pálya László. A szombati rangadó és a vasárnap délelőtt lejátszott K. Téglagyár—K. Petőfi mérkő­zés után a sok esőzéstől még mélyebb lett a Dózsa-pálya ta­laja. Igaz ugyan, hogy a mér­kőzés kezdete előtt »lehúzták« a vizet a pályáról, de ez csak annyit jelentett, hogy kezdetre látszólag egyenletes volt a ta­laj, s ezernyi helyen víz állt a pályáin. A KMTE kezdte a játékot s rögtön támadásba is lendült. Zúdultak a lövések Bláboli kapujára. Különösen a 18. percben volt izgalmas tű­zijáték a vendégek kapuja előtt, de a kiváló csepeli ka­pus mindent hárított, futási nagy lövését és Pammer sza­badrúgását is. Szinte egy ka­pura folyt a játék a 23. per­cig, amikor először jutott el a csepeli támadósor Kovács ka­puja elé. Rögtön veszélyeztet­tek is a vendégek, de Kerekes (Kovács is) elvétette a labdát, így nem született gól. A 27. percben Jutási már a hatodik KMTE-szögletet ívelte be, La­ki labdáját azonban a gólvo­nalról vágta ki a mezőnybe Borsos. Továbbra is a KMTE támadott, mégis a 33. percben csak Kovács bátor kifutása mentette meg a KMTE kapuját a góltól. Nagy derültséget kel­tett, hogy a kifutó kapus lá­báról a sárba ragadt a cipő. Az utolsó tíz percben sem vál­tozott a játék képe. Papp vitte fel egy ízben szépen a labdát, de Bláboli a helyén volt. Aztán Egres fejesét hárította ismét a vendégcsapat kapusa. SZÜNET UTÁN mind a két csapat új mezben jelent meg a pályán. KMTE- támadásokkal folytatódott a mérkőzés, s már az első perc­ben ott táncolt a labda a cse­peli gólvonalon, Papp azonban nem jutott lövéshez, és felsza­badult a kapu. ötperces KMTE nyomás után szóhoz jutottak a csepeliek is, akik Kerekes révén veszélyeztettek. Ebben az időszakban már nem volt olyan nagy a KMTE fölénye, talán, azért, mert az MTE igyekezett kicsalni a védeke­zésre berendezkedett vendége­ket a kapu előteréből. Válta­kozó játék után a 25. percben végre megszületett a KMTE vezető gólja. Papp ívelt be a jobboldalról egy szabadrúgást, bár nagy volt a kapu előteré­ben a tömörülés, Pammer re­mek vetődéssel, fejjel védhe- tetlenül továbbította hálóba a labdát, amely után Borsos a gólvonalon túl kétség beeset­ten kapaszkodott ugyan, de már csak beljebb tudta segí­teni a hálóba azt, 1:0. A ve­zető gól megadta az MTE ön­bizalmát, s védői is nyugod­tan hárították Kerekesek el­lentámadásait. A 39. percben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa. Papp hosszan vitte fel a labdát. Mindenki azt várta, hogy majd átadja az öt kísérő csatártársainak, Papp azonban felismerte a helyzetet, s az őt kísérő Borsos, Kulcsár, Cscrrvás és Vass mellett élesen a hálóba lőtt, 2:0. A Csepel Autó feladta. Ennek ellenére a további KMTE-támadások rendre elakadtak a sárban, s az eredmény már nem válto­zott. Az irreális, mély talaj ellenére is élénk iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A KMTE jól tudott alkalmazkodni a talaj­hoz. Azzal, hogy a csapat két fe­dezete, Egres és különösen Pam­mer okosan, magas labdákkal szinte tömte a támadókat, majd­nem mindvégig biztosítva volt a hazai csapat fölénye. A nyomasz­tó fölény ellenére is csak nehezen született meg a KMTE vezető gól­ja. Ennek oka, hogy a nagy sár­ban elég pontatlanok voltak a lö­vések, de még Inkább a Csepel Autó kttünö kapuvédöje, aki oly­kor a leglehetetlenebb labdákat is biztos kézzel hárította. A KMTE azzal, hogy a 90 percből legalább 75-öt támadott, hogy mindvégig irányította a. játékot, feltétlenül rászolgált az értékes két bajnoki pontra. A kaposvári csapatban Gál, Dar­vas, Egres, Laki mindvégig meg­bízhatóan, jól játszott. Pammer a mezőny legjobbjának bizonyult, A csepeli együttes legjobbja Bláboli kapuvédő volt, rajta kivül Kul­csár, Tajthy, továbbá Kerekes já­téka emelkedett ki. Szűcs játékvezető jól látta el feladatát, pedig nehéz helyzetben volt, mert bizony nem volt köny- nyű megítélni az egyes összecsa­pásoknál a helyzeteket. Kovács Sándor Mázai Bányász—K. Honvéd 3:3 (2:1) Máza, 500 néző. V: Lendval. Máza: Veres — Pecsnekl, Kovács, Széles - Kádár, Radó - Géth, Me­ző, Gyorsok, Damn, Tóth. Edző: Ludas Béla. K. Honvéd: Kubatov — Gerőházi, Vörös, Bédity — Mu- haros, Mészáros - Bartulov, Ta­más, Majzlk, Szabó, Turáni. Ed­ző: Gyenes Antal. A mérkőzés kezdetéig ál­landóan esett az eső Mázán, Így a pálya öltöző felőli olda­lán magas víz állott. Általá­ban síkos, sáros, mély volt a talaj. Ennek ellenére a játék­vezető játékra alkalmasnak nyilvánította a pályát. Rögtön a hazaiak léptek fel támadó­lag, s jobbszárnyuk révén két gyors és veszélyes támadást is indítottak. A második a 3. percben góllal végződött. Géth futott el, beadása pontosan szállt Gyorsok elé, aki a há­lóba lőtt, 1:0 a máza iák javá­ra. A tovább támadó mázai támadósor a 7. percben újabb gólt ért el. Ismét Géth futott el, s most be sem adott, hanem egyből a bal felső sarokba vág­ta a labdát, 2:0. Nagy volt a hazaiak nyomása, de lassan magára talált a K. Honvéd, s az ellentámadások során a sze­rencse is közrejátszott, hogy Majzik nem talált a hálóba. A 12. percben a játékvezető há­rom méteres lesről engedte el Gyorsokot, Kubatov azonban felszedte a labdát. Aztán Hon­véd tíz perc következett. Bar­tulov—Majzik összjáték után a középcsatár nagy lövésébe Kovács belevetette magát, a középhátvédet pár percig ápol­ni kellett. Változatos lett a já­ték, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A 30. percben Tóth nagy lövését védte bravúrosan Kubatov. A 34. percben viszont a mázai hálóban táncolt a labda. Bar­tulov indított, Turánihoz ját­szott, a szélső Tamáshoz to­vábbított, aki kiugratta Majzi- kot, a nyurga csatár húsz mé­terről védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba, 2:1. Mezőnyjá­tékkal telt el a félidő hátralé­vő része. A MÁSODIK FÉLIDŐ heves kaposvári rohamokkal kezdődött. Három gyors szög­letet értek el a kaposváriak, akik az 56. percben kiegyen­lítettek. Turáni—Tamás—Maj­zik volt a labda útja, a közép­csatár most a 16-osról lőtt ha­talmas bombagólt a bal alsó sarokba, 2:2. Még élénkebb lett a játék. Mindkét csapat el­keseredetten küzdött a győze­lemért. Ennek reménye a 66. percben a kaposváriak előtt csillant meg. Tamás kiugratta Majzikot, a középcsatár ki­tört. Bár hárman is gyötörték, »már lőni készült«, amikor el­kaszálták, s az elébe vetődő kapus elkapta Majzik lábát. Nagy tömörülés keletkezett, Veres kapus a földön maradt, a játékvezető 11-est ítélt. Mint­hogy Veres alig állt o. lábán. Géth állt a kapuba, s ötperces szünet után Muharos értékesí­tette a büntetőt, 3:2 a K. Hon­véd javára. Nagyon rákap­csoltak a hazaiak, s tíz ember­rel is támadtak (Veres nem tért vissza a játéktérre). A 82. percben egy jobboldali mázai támadás során Daum jó hely­zetbe hozta Gyorsokot, aki ki­egyenlített, 3:3. Több helyzet már a mérkőzés során nem is adódott, s így maradt a dön­tetlen. Érdekes, változatos mérkőzési hozott az alsóbb régióban tanyázó két csapat találkozója. Ügy Indult a mérkőzés, hogy a hazaiak köny- nyen nyernek. Mikor azonban a kaposváriak rájöttek, hogy mi­ként lehet magas labdákkal a ne­héz talajon is támadásba lendülni, rögtön változatosabb s Kiegyenlí­tettebb lett a játék. Szünet után volt olyan húsz perc, amikor bi­zony a kaposváriaknak állt a zászló. Mégis azt kell mondani, hogy a többet támadó mázai csa­pat kiegyenlítő gólja megérdemelt volt, s az a megállapítás helytálló, hogy igazságos döntetlen született a mázai mérkőzésen. Egyénileg a mázai csapat leg­jobbjai Géth, Gyorsok és Tóth voltak. A K. Honvédből Kubatov, Muharos és a mezőny legjobbjá­nak bizonyuló Majzik játéka emel­kedett ki. Gy. A.-------------- • A Z NB III. TOVÁBB! EREDMÉNYEI: , Pécsi Bányász—Kiskunhalasi Dó­zsa 3:1 (1:0). Szekszárdi Petőfi—Székesfehér­vár 1:0 (0:0). Bajai Építők—Bonyhádi Vasas 2:1 (2:0). Szegedit (Bonyhád) a 80. percben kiállították. — HÍREK­— Tíz KÖZSÉGBEN alakult az idén vöröskereszt-szervezet a kaposvári járásban. — 33 mázsa szarvaskerep magot és vörösheremagot szál­lított el a MEZŐMAG Vállalat a múlt héten a szabási Győze­lem Tsz-ből. A szövetkezet 66 ezer forintot kap az aprómag­vakért. — A TOPON ÁRI PART­SZERVEZET politikai iskolá­jának 44 hallgatója közül 15 nő. A tanfolyamot Kertész Sándor párttitkár vezeti. — Minden ellenkező híresz­telést megcáfolva közöljük kedves olvasóinkkal, hogy va­sárnapi humorravatunkat nem rejtvénynek szántuk. A humor­ban mi sem ismerünk tréfát, ezért kora hajnalban rossza'á- sunkat fejeztük ki nyomdász elvtársainkmaík. — A NAPOKBAN JELENT MEG Cicatrics Géza kaposfü- redi méhésznek, a kaposvári méhész szövetkezet vezetőségi tagjának könyve »A méhész­kedés gyakorlata« címmel. — 150 sertést állítottak hí­zóba a napokban a balaton­szentgyörgyi Csillagvár Terme­lőszövetkezetben. Ezeket még az idén eladják. Eddig csaknem 100 hízót adtaik közfogyasztás­ra. — SOMOGYI ÍRÁSOK — SOMOGYI ÍRÓK címmel tart előadást a Megyei Könyvtár szerdán a Petőfi utcai ’Általá­nos Iskolában. Előadó: Wer- stroh János lesz. — Megérkezett az Uj típusú gyümölcs osztály ózó gép a ME­ZÖSZÖV Vállalathoz. A gép 45 ezer forintba kerül. Próba- üzemeltetését a napokban vég­zik el az egyik állami gazda­ságban. — Országos állat- és kirakodóvá­sár lesz. október 20-án (Szülök köz­ségben. (3186) — 67 mázsa csöves kukorica termett 88 hold átlagában a Kaposvári Állami Gazdaság cserepesi üzemegységében. — 60 MÁZSA LÓSZŐRT SZÁLLÍT Hollandiába a ne­gyedik negyedévben a Kefe- any a gkikészítő VáValat. Üj áruként festett marhafarok- szőrt szállítanak New Yorkba. — Hetven közkút vizét vizs­gáltatta meg az utóbbi hetek­ben a Csurgói Járási Tanács Egészségügyi Csoportja. Több kút vizének fogyasztását egy időre eltiltották. — A NÉPKÖNYVTÁR FEJ­LESZTÉSÉRE 11 ezer forintot fordított az idén a Balaton''og- lári Községi Tanács. Az ö'sz-’g egy részé* tanácsi költségvetés­ből, a többit közsépfejlesztési alapból teremtették elő. — A Terményforgalml Vál­lalat megkezdte a napraforgó felvásárlását. Megyénk terme­lőszövetkezetei máris mintegy 30 vagon napraforgót értékesí­tettek. — A TABl JÁRÁSI MŰVE­LŐDÉSI HÁZBAN mutatta be szombaton este »Somogyország dalban, táncban« című műsorát a Somogy megyei Népi Együt­tes. — Bábonymegyer nyolc ut­cája kapott villanyt az idén az 500 ezer forintos községfejlesz­tés bői. — KEZDŐ ÉS HALADÓ OROSZ NYELVTANFOLYAM INDULT meg Barcson az MSZBT és a járási művelődési ház szervezésében 11, illetve 8 hallgatóval. Az új, kezdő tan­folyam mellett haladó tanfo­lyam is működik. — Színház. Pénteken. 21-én este 7 órakor bemutató előadás. Tabl László: Különleges világnap. Víg­játék. Jegyek mától válthatók a színházi jegyirodában. (3221) ^/?Lűve\ö dés Csiky Gergely Színház: Ma du. 3 órakor: Bécsi diá­kok. (Ifjúsági előadás.) 19-étn Tábori a Járási Műve­lődési Házban du. 4 és este 8 órakor: Strauss: Bécsi diákok. 21- én 7 órajkor: Különleges világnap. (Csiky-bérlet.) 22- én 7 óraikor: Különleges világnap. (Scmllay-bárlet.) 22- én Balatanboglárcn a Já­rási Művelődési Házban este 7 órakor: Strauss: Bécsi diákok. 23- án délelőtt 10 órakor: Bé­csi diákok. (Bérletszünet.) 23-án este 7 órakor: Külön­leges világnap. (Bérletszünet.) Vörös Csillag. 19-ig: 5, 7 9 órakor: Az ordító egér. (10 éven alul nem ajánlott.) Szabad Ifjúság. 19-ig: 4, 6, 8 órakor: Két emelet boldog­ság. (14 éven alul nem aján­lott.) Rippl-Rónai Múzeum: Bala­ton a festészetben. II. Megyei Könyvtár: Könyv­kölcsönzés 9—11 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyv­kölcsönzés 9—12 óráig. Időjárásjelentés A Meteorológiai Intézet je­lenti: Várható időjárás kedd estig: Változó felhőzet, több­felé eső. Mérsékelt szél. Több helyen reggeli és délelőtti köd: Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 8—13 fok között — Tíz közkutat létesítettek ebben az évben a községek víz­ellátásának megjavítására a marcali járásban. A többi kö­zött Marcali, Vése, Meszteg- nyő, Böhönye részesül az erre szánt százezer forintos juttatás­ból. — Orvosi hír. Dr. Hosszú László Ideggyógyász okt. 17-tól kezdve a rendelését Széchenyi tér 7/b. alatt délután 4—3-ig tartja. (823) Tovább nőtt a siófokiak előnye a megyei bajnokságban Félbeszakadt a Fonyód —Kapoly találkozó A megyei bajnokságban szereplő csapatok is küszködtek a feneket­len sárral. Igaz, hogy némely vi­déki gyepes pálya lényegesen jobb karban volt, mint a Kaposvári Dó­zsa sporttelepe szombat-vasárnap. Egy rangadó jellegű mérkőzést is játszottak Taszáron, a T. Honvéd- Siófok találkozót. »Vízipóló ered­ménnyel« győzött a Siófoki MÁV Olajbányász SE, s ezzel 6 pontra nőtt a siófokiak előnye. Minthogy győzni tudott a K. Vasutas Bala- tonűjhely ellen, a vasutasok meg­ugrottak a sereghajtóktól. Egy sajnálatos epizód zavarta meg a megyei bajnokság eddig sportszerű légkörét. Félbeszakadt a 60. percben Fonyódon a Fonyód- Kapolyí Honvéd találkozó. M*nt tudósítónk jelentette, a második félidő 15. percében Csapó II., a fo- nyódiak játékosa megsérült. A já­tékost a pálya szélén ápolták, mi­közben a közönség egy része szi­dalmazta a játékvezetőt. Domb- rovszky bíró hirtelen haragjában véget vetett a mérkőzésnek. Le­fújta azt, majd néhány perc múl­va meggondolta magát, s jelt adott a játék folytatására. Ékkor azon­ban a vesztésre álló kapolyiak már nem álltak ki. Lesz tehát dol­ga a labdarúgó szövetség fegyelmi bizottságának. Tudósítóink az egyes mérkőzé­sekről a kö\étkezőket jelentették: CSURGO-NAGYATAD 4:2 (1:0) Csurgó, 300 néző. V: Horváth Jó­zsef. Csurgó: Kepler — Olvasó, Hottó II., Szabó TI. - Hottó I., Varga — Kollárovits, Sótor.yi, Nagy, Szabó I., Sebestyén. Edző: Pápa Imre. Nagyatád: Lóki — Izsák, Bogdán, Vojkovics — Kraf- csik. Sasvári — Makkos, Selmeczi I., Selmeczi II., Simon. Tálas. Ed­ző: Selmeczi István. Nagy küzdel­met, igen jó iramú mérkőzést ho­zott a két csapat találkozója, a színvonal azonban mindvégig kö­zepes szinten mozgott. Az első fél­idő kiegyenlített játéka után a má­sodik félidőben fölénybe került a csurgói csapat, különösen amikor 2:l-es állásnál Vojkovicsot tiszte­letlenségért kiállította a játékve­zető, s a vendégcsapat 10 főre ol­vadt. G: Nagy II. 2, Sótonyi, Sza­bó I., ill. Sasvári 2. Jók: Olvasó. Hottó II.. Varga, Szabó I., ill. Izsák, Krafcsik, Sasvári, Selmeczi I. Halmai Emil FONYOD-KAPOLYI HONVÉD 3:1 (2:1) (félbeszakadt) Fonyód, 200 néző. V: Dombrov- szky. Fonyód: Csapó I. - Gelen­csér, Liszkai, Molnár II. — Gytiri- na, Csapó II. - Gadányi, Vida, Hajba, Nagy, Farkas. Edző: Hajba József. Kapoly: Mohácsi — Zoller, Herr, Diószegi — Rab, Szlavkovszki — Kunya, Dezsényi, Kovács, Ohács, Oberszt. Edző: Radnai György. A sáros, csúszós talajú pályán nagy küzdelem folyt. A Honvéd szer­zett vezetést, de a fonyódiak ha­marosan megfordították a mérkő­zés állását. A fentebb elmondott körülmények miatt a játékvezető véget vetett a találkozónak. Gimesi László siofok-taszari honvéd 7:4 (5:2) Taszár, 500 néző. V: Hier, Sió­fok: Varga — Vörös, Balogh, Far­kas — Horváth, Egyed — Németh, Sier, Tóth, Szabó, Keszthelyi. Ed­ző: Haragh Tibor. Taszár: Fekete- Kemény, Kalló Balogh - Do­bos, Zilahi — uberherr, Paczai, Faludi, Pámel, Vellai. Edző: Eiz- ler Lajos. Sáros, csúszós talajú pá­lyán a hazai védelem kritikán aluli játéka elősegítette, hogy a vendé­gek ilyen arányban szerezték meg a győzelmet. G: Tóth 2, Sier 2, Egyed, Németh, Balogh öngól, ill. Pámel, Überherr, Faludi, Ve!l~i. Jók: Farkas, Egyed, Tóth, ill. Überherr, Faludi, Pámel. Jobban Ferenc MARCALI—K. V. LOBOGÖ 1:0 (0:0) Marcali, 400 néző. V: Lévák. Marcali: Szántó — Vörös, Jakab. Hajdú - Plmpauer. Ihász — Var­ga, Takács, Horváth. Király, Bog­nár. Edző: Molnár Lajos. K. V. Lobogó: Kovács I. - Lukács, Per­reg, Borda — Végh, Zimonyi — Molnár, liábas, Jusits. Simon, Ko­vács II. Edző: Horváth II. Lajos. A mély talaj ellenére is jó mérkő­zés volt Marcaliban- A mérkőzés sorsát eldöntő gól . 65. percben kapushibából született, s azt Hor­váth lőtte. Jók: Vörös, Jakab. Ihász, ül. Perreg, Borda, Lábas. Kálmán Sándor ZAMARDI-TAB 3:2 (1:1) Zamárdi, 200 néző. V: Szilágyi. Zamárdi: Papp II. - Jánosi, Lö- rinczi I., Abonyi — Lőrinczi II-, Papp I. — Török I., Kertész, Krisz- bai, György, Török II. Edző: Bé- day Ferenc. Tab: Kovács - Gyür­ke I., Fritz, Krutek - Györke II., Simon I. — Rácz, Puha I., Puha II., Simon II., Szabó II. Edző: Fritz János. A felázott, mély talajú pá­lyán nem alakulhatott ki jó já­ték. Az első félidő gólhelvzeteit a hazaiak nem tudták jól kihasznál­ni. Szünet után a vendégek irá­nyítottak, de a hajrá a hazaiaknak sikerült, jobban. G: Kriszbai 2, Fritz öngól, ill. Puha II. 2. Jók: Papp II., Abonyi, Lőrinczi II., ill. Krutek, Puha II., Szabó II. Dr. Fazekas Mihály BARCS-BALATONLELLE 2:2 (2:1) Balatonlelle. 200 néző. V: Teme- si. Barcs: Jobbágy — Fillszár. Bed- nyák. Papp — Zsibrek. Fischli — Otartics I., Göncz, Otartics II., Czár. Szili. Edző: Szóvári György. Balatonlelle: Takács — Gréczi, Sza­bó II., Petrus- — Szabó I., Horváth — Papp. Szűcs, Kriska, Cser. Ba- luka. Edző: Pesti János. Csúszós, de nem túlzottan mély talajú pá­lyán jó iramú, közepes színvonalú mérkőzés volt. Az első félidőben a vendégek, szünet után a hazaiak voltak a többet támadók, így az eredmény igazságos. G: Szili. Otar­tics II.. ill. Kriska, Cser. Jók: Job­bágy, Bednyák, Zsibrek, Szili, ill. Gréczi, Szabó I., Cser. Hajas Gyula SOMOGYSZOB—MERNYrE 0:0 Somogyszob, 300 néző. V: Bog­nár. Somogyszob: Barbina - Ma­yer, Bálint, Németh — Simon, Ko­vács II. — Szalai, Dombi, Hosszú, Kovács I., Takács. Edző: Hosszú László. Mernyc: Kiss — Tóth, Ju­hász, Jankó — Biczó, Jánosi — Tánczos, Szabó, Kovács. Szűcs, Várnagy. Edző: Török Károly. Ne­héz, csúszós talajon mindvégig csapkodó játék folyt. A védekező mernyeiek elsősorban pompásan védő kapusuknak köszönhetik az egy pontot. Jók: Mayer, Bálint, Németh, Hosszú, ill. Kiss, Juhász, Jankó, Kovács. Kisgyura Sándor K. H. VASUTAS— BALATONÜJIIELY 4:2 (2:1) Balatonújhely, 100 néző. V: Ko­vács Gyula. K. Vasutas; Mohácsi —Wéber, Nagy. Kovács — Horváth I., Miseta — Horváth II.. Németh. Bencs, Mike, Horváth III. Edző: Tőke Janos. Balatonújhely: Mar- tzy — Dénes, Hári II., Kovács — Hári I., Bölcsik — T. Kálecz, Ka­sza, Lázár, Kele, Kiss. Edző: Mol­nár József. A balatonújhelyi csa­pat nem találta meg a kaposvá­riak lestaktikájának ellenszerét, ezenkívül az újhelyiek csapata nem bírt az igen mély sárral sem. A vendégek eLsősorban nagyobb tapasztalatuknak köszönhetik érté­kes győzelmüket. G: Bencs 2 (egvet ll-esből), Németh 2, ill. Kiss, Kele. Jók: Mohácsi, Wéber, Nagy, Bencs, ill. Dénes, Hári I.. T. Kálecz, Kiss. Molnár József A megyei bajnokság állása a 11. forduló után: 1. Siófok 11 9 2 _ 38:12 20 2. Csurgó 11 6 2 3 32:18 14 3. K. V. Lobogó ll 6 1 4 26:13 13 4. Barcs 11 6 1 4 37:22 13 5. Taszár 11 6 1 4 39:29 13 6. Marcali ll 6 1 4 25:t9 13 7. Zamárdi ll 6 1 4 18:22 13 8. Tab 11 5 2 4 22:15 12 9. Nagyatád. ll 5 2 4 25:21 12 10. Somogyszob 11» 5 2 4 20:29 12 U. Balatonlelle 17 3 5 3 2' :22 11 12. K. H. Vasutas 11 4 2 5 19:27 10 13. Balatonújhely 11 2 3 6 20:30 7 14. Kapoly 10 2 1 7 16:28 5 15. Fonyód 10 1 1 8 12:30 3 16. Mernye 11 1 1 9 14:47 3 Megjegyzés: A 11. fordulóban 3:l-es vezetésnél félbeszakadt Fo- nyód-Kapolv mérkőzés eredmé­nyét a táblázat elkészítésekor nem vettük figyelembe. — A totó 12 találatos szelvényei 11222x22x12 1. A 12 talá­latos szelvényre 8 862.50 forintot, a ll találatosra 562,50 forintot, míg a 10 találatos szelvényre egyenként 80 forintot fizetnek.­\