Somogyi Néplap, 1959. június (16. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-23 / 145. szám

A VASARNAP SPORTJA Vasárnapi labdarúgó-mérleg Eldőlt. Azt mondhatnánk, minden összejátszott a Kinizsi ellen. Mate­matikai pontossággal alakultak úgy az eredmények, hogy a Kini­zsi sorsa megpecsételődjék. A csa­pat kezébe került ugyan a helyzet kulcsa, de az az erő, amit a ka­posvári piros-fehérek a lánggyári pályán felvonultattak, kevésnek bizonyult. Alulmaradt a csapat, s ez a vereség egyúttal azt is jelen­ti, hogy a Kinizsi négy és fél esz­tendei harc után kiesett az NB II- btíl. Nem célunk most kutatni a hibákat. Tény az, hogy az igen erős mezőnyben az volt a cél, hogy a csapat Idén kerülje el a kiesést. Nem sikerült. Végeredményben a Kinizsi rosszabb gólaránnyal ke­rült a 14. helyre, s lett a Csepel Autó ás a Klstext mellett a harma­dik kieső. Helytelen volna vészharangot kongatni. A sportpályán vannak győztesek és legyőzöttek. A bajno­ki küzdelemben csak egy csapat­nak adatik meg a büszke bajnoki cim, és mint például Idén, az NB II-ben három csapat jutott kieső sorsra. Kiesőnek is kell lenni. A sportpályán nem áll a vae vlctls! a -jaj a legyőzőiteknek«! elv. A sportpályán vereséget is lehet szenvedni, aztán ki lehet javítani a hibát, s újból győzni lehet. A ki­esett csapatbői Is lehet bajnok az alsóbb osztályban, s vlsszaküzdhe- tl magát a Jobbak vagy a legjob­bak közé. Nem kell messze menni a példáért. Itt van a Kapót \ ri MTE esete. De az NB II. bajnokok is, a Pécsi Dézsa és a SZEAC Is tavaly kiestek. Idén visszakerül­tek. Akik most vészharangot kon­gatnak a Kinizsi házatájáu, azok nem igaz hívei a sportnak és a nagymúltú cukorgyári együttesnek. A Kinizsinél a fő feladat most az, hogy tartsák együtt a csapatot, miként a KMTE tette azt e-y év­vel ezelőtt. Ha ez sikerül, - kor a cukorgyárak talán a közeljövőben | feledtetik azt a bánatot, amit sok ezres szurkolótáboruknak okoztak j kiesésükkel. A kaposvári szurkolótábornak egyik szeme sír csupán, a másik ürül. Bár nem ért véget még a hi­vatalos bajnoki idény sem a me- j gyei bajnokságban, sem az NB in­ban, vasárnap délután a Dózsa-pá- lyau mégis kettős bajnokot ünne­pelt a másfélezres szurkolótábor. A KMTE bebiztosította bajnoksá­gát. A Dombóvár elleni 7:1 elosz­latott minden kételyt. Egy fordu­ló van hátra, és 4 pont a kaposvári csapat előnve. A Jövő vasárnap, amikor a Játékvezetői sípszó azt jelzi, hogy befejeződött az NB in­ban is a küzdelem, bajnokot avat­hatunk, s köszönthetjük új NB Il-es csapatunkat, a Kaposvári MTE-t. A szurkolótábor azonban mohó, s nem vár a hivatalos aktusra. Va­sárnap, a Dombóvár elleni mérkő­zés után már lezajlott egy kis elő­játék az ünneplésből. Köszöntöt­ték a bajnokcsapatunkat az úttörő labdarúgók, s virágcsokorral ked­veskedtek Egreséknek. Az egyik lelkes sportbarát pedig, mint a ré­gi időkben szokás volt, piros-kék bajnoksapkát készített a KMTE labdarúgók számára. Bajnok lett a Kaposvári Dózsa Is. Tegyük hozzá, megérdemelten, mert az Izgalmas versenyfutásban Jobbnak bizonyult. Ez a bajnokság egyúttal azt Is Jelenti, hogy a Ka­posvári Dózsa az 1959—60-as labda­rúgó bajnoki évben az NB IlI-ban Játszik majd. A jövő mérlege azonos értéket mutat az ideivel; egy NB Il-es és két NB Hl-as csapata lesz Somogy megyének. A Szereplők azonban megváltoztak. Az NB II-ben küzd a K. Kinizsi helyett a Kaposvári MTE, a KMTE őrökét a K. Kini­zsi veszi át, s remélhetően a ka­posváriak továbbra Is viszik a stafétabotot. Nagyatád helyett a K. Dózsa küzd majd az NB IlI-ban. Reméljük, nagyobb sikerrel, mint az atádiak. Ismertették o labdarúgó átigazolási szabályzatot Budapesti tudósítónk jelentése Egy félidőn át nyílt volt a mérkőzés Láng—Kaposvári Kinizsi 3:0 (0:0) Rozsnyai űt. 1000 néző. V: Do­rogi. . , Láng: Szenter — Veres, Mészáros, Juhos — Loványl, Tolonics — Gel- már, Szűcs, Steiner, Molnár, Sztő* ja. Edző: Ónodi Andor. Kinizsi: őri — Szigeti, Szili, Gergely — Mózsi, ,Márkus — Havrillai, Szent- gróti, kelemen, Acs, Horváth. Ed­ző: Király Tivadar. Láng kezd jobban, s rögtön Mol­nár 25 méteres lövése kapu fölé száll. Az ellentámadás során Hav­rillai nyolc méterről a kapu fölé durrantott. Egyre élénkült a játék, s már a 3. percben Loványi 30 méte­res váratlan lövése a baj felső kapufán csattant. Az 3. percben a Kinizsi szerezhe­tett volna gólt. Gergely hosszan előrevágott labdáját Szentgróti kapta, már csak egyedül állt a kapussal szemben, a megilletődött csa­tár azonban elügyetlcnkedte az óriási helyzetet. Az első negyedórában igen élénk volt a játék, mindkét csapat ta- madgatott, a lövésekkel azonban baj volt. A 19. percben Szentgróti yiharzott el a jobb szélen, csak szabadrúgás árán tudták feltartani, az előréTvelt szabadot Horváth fe­jelte öt méterről kapura, de a ka­pus hárított. A másik oldalon Ve­res szabadrúgását védte a 25. perc­ben Őri. VáiVzott a kép, most Steiner szabadrúgása csattant is­mét a kaposvári kapufán. Általá­ban nyugodtan játszott ebben a7 időben a kaposvári csapat, s az első félidő' döntetlen eredménye megfelel a látottaknak. Szünet után tíz percen át ki­egyenlített játék folyt. Aztán eny­he fölénybe került a Láng, s a 17. percben a hazai együttes megszerezte a vezető gólt. Mol­nár a fél pályáról indult el, és kiugratta Steirrrt. Szili haza­pöccintette a kitörő csatár elől a labdát, a kapujából kifutó őri azonban lyukat rúgott, elcsípte a labdát Steiner, s neki most már az üres kapuba kellett a hálóba gurítani* 1:0. A potya gól megzavarta a kapos­vári védelmet, s négy perccel később Steiner ismét a hálóba talált, 2:0. A mérkőzés sorsa eldőlt. A Láng szárnyakat'kapott, a Kinizsi össze­roppant. A 26. percben Steiner vit­te fel ismét a labdát, húsz méter­ről lőtt. őri már birtokba vette a lab­dát, de aztán megfordult a föl­dön, s elvesztette azt. A jó­ütemben érkező Szűcs a hálóba rúgta a harmadik gólt. 3:0. A Kinizsi végképp feladta, de a Láng is lefékezett, és ettől kezdve a lánggyáriak szinte kigurigázták a kaposváriakat. A hazai együttes csak tartotta a labdát, s már nem is törekedett eredményességre. A mérkőzés nem úgy indult, hogy biztos győzelmet arat a Láng csapat Az első félidő kiegyenlí­tett, jó játéka alapján remélni le­hetett, hogy a kaposvári csapat megszerzi a számára oly fontos egy bajnoki pontot. Hogy ez nem sikerült, abban döntő része van a váratlanul bekapott potya gólnak. Addig ugyanis mindkét csapat szo­rosan zárt védekező rendszert ját­szott. A vezetés után a Láng kijött, és előretörő csatáraival szemben a Kinizsi már nem tudott gátat állí­tani. Egyébként ezen a mérkőzé­sen is bebizonyosodott, hogy a ka­posváriaknak nincs támadósoruk. A 16-osig szemre igen szépen ját­szik ez az ötösfogat, ott aztán vég­képp elhal. A Láng csapatára a második félidőbeli játék alapján alig lehetett ráismerni. Addig elég szürkén, attól kezdve viszont ra­gyogóan játszott a csapat. Egyénileg a kaposváriaknál őri az első gólig ragyogóan védett, az­tán bizonytalan lett. Ugyanez áll a hátvédekre is. A fedezetek csak negyedórán át jeleskedtek, utána fokozatosan eltűntek. A támadó­sorban Szentgróti volt a legjobb, néhány szép húzást is láttunk tő­le, de kapura veszélytelen. Ácsnak is jól ment, de a befejezéssel ő is adós. Havrillai megilletődötten ját­szott. Horváthnak nem volt sze­rencséje. Kelemen csak a mezőny­ben elégített ki. A Láng csapatában Veres, Lová­nyi, Szűcs és Steiner jeleskedtek. Dorogi játékvezető nagyvonalúan, hiba nélkül vezette a mérkőzést. A győzelem nem volt egy percig sem vitás Kaposvári MTE - Dombóvári VSE 7:1 (5:1) • • • Kaposvár, 1500 néző. V: Uross. | KMTE: Kovács — Szili, Darvas, Takács — Vajda, Pammer — Jutá­si, Egres, Tiszagáti, Zsoldos, Papp. 1 Edző: Zádori László dr. Dombó- j var: Halmos — Ambrus, Kalmár, Varga I. — Potó, Forgács — Ojtó, Kulcsár, Fülöp, Fenyvesi, Varga II. . Edző: Bánhelyi Béla. A vendégcsapat rögtön védeke­zésre rendezkedett be. Ez azonban nem sokáig bizonyult eredményes­nek, mert a KMTE kapujához sze­gezte ellenfelét, s a 3. percben már megindult a gólszüret. Tiszagáti ügyesen futott el a jobbszélen, s 14 méterről a jobb sarokba lőtt. 1:0. A 10. percben újabb gól született. Formás KMTE-támadás gördült a pályán, Jutási a jobb szélről be­ívelt, Egres fejesét Kalmár kézzel ütötte lé, a. megítélt büntetőt Egres értékesítette. 2:0. Egy perc múlva a dombóváriak megijesztették a bajnokjelölt 'KMTE-t. A labda ott táncolt az , MTE 16-osán. A védők tétováztak, Fenyvesi jól ismerte fel a hely- j zetet, 12 méterről nagy lö­vést küldött kapura. Kovács | azt hitte, hogy a labda mellé jut, hozzá sem nyúlt a l"hdá- fcoz, s az a hálóban kötött ki, 2:1. | Az újabb KMTE-gólok nem so­káig várattak magukra'. i 13. perc: Tiszagáti kikeveredett a jobb oldalra, mintegy 30 méterről váratlanul levésre szánta magát, s a megdermedt dombóvári kapus csak nézte, miként hull a labda a hálóba. 3:1. A ÍZ- percben Égre-—1Tisí«“?áti— Jutasi-Tiszagáti összjáték után is­mét Egres kapta a labdát, s a mér­kőzés legszebb íróiját lőtte. 4:1. Ez volt a játcír legszebb akció­ja. 42. perc: Tisz^gnti megkaparin­tott egy már-már elvérzett l-M-^t. I Az elemében levő csatár 12 mater­ről megcélozta a kaput, s újból rezdült a h»ló'. 5:1. Szünet ti+a •'■»ennot vál­toztatott. eddigi játékstnur-'m Szó-[ ros emberfogásra rendezkedtek fea a dombóváriak, s ebben az idő­szakban nemcsak jobban, hanem keményebben is játszottak, mint szünet előtt. Negyedórás nyomasztó fölény után született csak újabb kapos­vári gól. Ez is egy szabadrúgásból. Mintegy 20 méterre a kaputól rúg­ták a kaposváriak a szabadot, fel­állt a sorfal, a védők nagy lövést vártak, ehelyett Pammer lágyan átemelte a lab­dát a sorfal felett, ott termett Zsoldos, s fejjel a hálóba to­vábbította a labdát. 6:L Újabb húsz perc telt el gól nélkül. Állandóan a dombóvári 16-oson folyt a játék, a tömör védelmet azonban a kaposváriak nem tud­ták áttörni. Végre a 35. percben Szili kaparintotta meg a lab­dát, s 25 méterről a kapujából kijött Halmos feje felett a há­lóba emelte, 7:1. Bírálat: a KMTE mindvégig nagyvonalúan, fölényben játszott. Jelzi ezt, hogy szünet után a dom­bóvári csapat mindössze három­szor jutott el az MTE térfelére. Ha a kaposvári csatárok még nagyobb akarással küzdöttek volna, akkor az MTE könnyűszerrel rúghatott volna akár tucatnyi gólt is, ugyanis a dombóváriak megfiatalított együttesé alig jelentett komoly akadályt a KMTE számára. Egyénileg Tiszagáti bizonyult a mezőny legjobbjának, rajta kívül Egres, Pammer és Papp tüntette ki magát. A dombóváriak legjobb­jai Kalmár, Forgács és Fenyvesi voltak. A játékvezetőnek nem volt ne­héz dolga, nem is vétett különö­sebb hibát. Ismét kikapott a Bajai Bácska A Délnyugati NB m. utolsó előtti fordulója jo néhány váratlan eredményt hozott. Ezek közé tar­tozik az idény végére szétesett Ba­jai Bácska újabb veresége Székes­fehérvárott. Az is meglepetés számba megy, hogy Balinka le­győzte a Nagykanizsai Bányászt. A baiinkaiak ezzel elkerültek az utolsó helyről, <■ helyükbe Dombó­vár jutott. Az utolsó előtti fordulóval vég- képp eldőlt, hogy a Kaposvári MTE-é a bajnoki cím. Nem tisz­tázódott viszont a kiesés körüli helyzet. Az biztos, hogy Dombó­vár, Balinka és a Nagyatádi Kini­zsi már kiesett. A negyedik kieső Bácsalmás vagy Simontomya le­het.. Érdekes, hogy a somogyi csa­patok vasárnap épp a kiesőjelöl­lek ellen lépnek pályára. A szé­kesfehérváriak már megmenekül­tek. A forduló eredményei: Pécsi Bányász—Szekszárdi Petőfi r°9). Pécebánvatelep. 600 néző. Bajai Éoítők—Pécsi ETC 3:1 (2:0). Pala. 2500 néző. Székesfehérvár-Eaiai Bácska 2:1 (1:0'. Székesfehérvár. 1500 néző. Bássrílmás—konyhád 4:3 (1:2). "■•--almás, 1000 néző. Bázakerettye-Simontornya, &£& (3:0). Bázakerettye, 400 néző. Ballnka-Nagykanizsa 2:1 Eakonycsemye, 200 néző. A bajnoki táblázat állása: (0:1). 1. KMTE 29 20 5 4 75:28 45 2. Bajai Építők 29 19 3 7 66:33 41 3. Pécsi Bányász 29 17 6 6 76:35 40 4. Bajai Bácska 29 Í7 4 8 55:33 38 5. Pécsi Vasas 29 16 4 9 54:37 36 6. Bázakerettye 29 15 4 10 64:49 34 7. Pécsi BTC 29 12 8 9 41:36 32 8. Nagykanizsa 29 11 6 12 56:51 28 9. Szekszárd 29 12 4 13 50:50 28 10. Bonyhád 29 10 7 12 34:51 27 11. Sz.-fehérvár 29 9 8 12 46:40 26 12. Simontomya 29 9 7 13 35:51 25 13. Bácsalmás 29 11 2 16 53:74 24 14. Nagyatád 29 7 3 19 23:49 17 15. Balinka 29 5 2 22 27:78 12 16. Dombóvár 29 4 3 22 25:85 11 Ez van még hátra: Bajai Bácska-Pécsi Vasas, Nagykanizsa-Bajai Építők, Dombóvár-Balinka, Si- montomya—KMTE, Szekszárd-Bá- zakerettye, Bonyhád-Pécsi Bá­nyász, Nagyatád—Bácsalmás, Pécsi BTC—Székesfehérvár. Az Mtl és budapesti tudó- sitiink jelentése: Gyenes András, az MTST elnökhelyettese hétfőn dél­után a MUOSZ székházában sajtótájékoztatón ismertette a labdarúgó átigazolási szabály­zatot. Az MTST elnöksége az MLSZ elnökségértek javaslatá­ra az alábbiak szerint enge­délyezte az 1959. évi rendkí­vüli labdarúgó átigazolást. Az átigazolás időpontja jú­nius 23-tól július 4-ig. Egy-egy sportegyesület a kő­vetkező számú játékos átigazo­lását kérheti: NB I-es csapat­tal rendelkező sportegyesület 5, NB Il-es 3, NB III-as 2 játé­kost kérhet. Az NB I-es csapat alacso­nyabb osztályból történő játé­kos átigazolását kiadatás nél­kül kérheti. NB I-es csapat NB Il-es és NB III-as, valamint alacso­nyabb osztályú csapatok ré­szére korlátlanul átadhat játé­kosokat. NB Il-es csapat az NB I-ből legfeljebb két játékost igazol­hat, s alacsonyabb osztályból ezenkívül annyit, hogy az NB I-es játékosok számával együtt ne haladja meg a hármat. NB Il-es csapat NB I-esnek legfeljebb csak két játékost adhat át. NB II-ben és NB Ill-jban szereplő együttesek annyival több játékost Igazolhatnak, amennyit felsőbb osztályú csa­patoknak adtak. NB III-as együttes átigazol­hat 2 játékost az NB I-ből, ki­adatással. Igazolhat NB III-as- nál alacsonyabb osztályból is, itt kiadatás nem szükséges. NB I-ből, NB II-ből és NB III-ból alsóbb osztályba ki­adatással átigazolhatók azok a játékosok, akik 1939-ben szü­lettek, természetesen a meg­adott létszám terhére. Ilyen fiatalokat megyei alsóbb osz­tályból csak a megyében lévő NB-s csapatokhoz lehet igazol­ni. A tartalékjátékosok azonos elbírálás alá esnek. Az a sportegyesület, amelyik a rendkívüli eljárással igazol, tartozik a játékost szakmájá­ban elhelyezni. A volt egyesület semmiféle anyagi igényt nem támaszthat. Azt a vezetőt, aki pénzt ad vagy felajánl, azt a játékost, aki pénzt 'kér vagy elfogad egy évtől örökre terjedő idő­re eltiltják. Az átigazolást az MLSZ ál­tal külön e célra kibocsátott • nyomtatványon lehet csak kér­ni, más érvénytelen. Góliszonyban szenvedtek a nagyatádi csatárok Pécsi Vasas—Nagyatádi Kinizsi 4:0 (1:0) Pécs, 200 néző. V: Ligeti. Pécs: Szili — Egervári, Becsei, Berki — Somogyvári, Rákóczi — Stelzammer, Halasi, Karácsonyi, Jank, Danajka. Edző: Krivanek Vilmos. Nagyatád: Horváth — Bog­dán, Dénes, Vojkovics — Szabó V., Simon — Selmecl, Orosz, Vucskics II., Sasvári, Posta. Edzd: Dombó­vári András. Az atádi csapat nagy lelkesedés­sel vetette magát a küzdelembe, s az első félidőben nagy fölényt har­colt ki. Ebben az Időben a nagy­atádiak bebizonyították, hogy csa­társoruk egyszerűen képtelen gólt rúgni. A 9. percben Sasvári, a 15. percben Orosz, a 26. percben Pos­ta az üres kapuba sem talált be. A pécsi közönség derült a nagyatádi támadók tehetetlen­ségén. A 43. percben viszont Stelzammer. amikor elfutott, a hálóba vágta a labdát. 1:0. Szünet után átcsoportosított a Ez történt még az NB II-ben: Ahogy a ~nagy könyvben« meg volt írvá, úgy alakultak az ered­mények. Persze, azokon a mérkő­zéseken, amelyek a kiesés szem- pörttjából számba jöhettek. A töb­bi unalmas, álmos, érdektelen játé­kot hozott. Nem hiányzott a meg­lepetés sem. mármint az igazi meglepetés: a Csepel Autó legyőz­te a Sztálinvárosi Kohászt. Az NB II. Nyugati csoportjának végeredménye: 1. Pécsi Dózsa 30 18 7 5 59:24 43 2. Komló 30 18 7 5 54:33 41 3. Zálaeg. TE 30 13 10 7 45:25 36 4. Budai Spart. 30 12 10 8 46:32 34 5. Szállítók 30 10 12 8 34:39 32 6. Vác 29 11 9 9 40:32 31 7. Sztálinváros 29 11 7 11 39:32 29 8. Sz.-fehérvár 30 9 11 10 38:41 29 9. Oroszlány 30 9 10 11 44:41 28 10. Budafok 30 11 6 13 35:40 28 11. Magyaróvár 30 10 8 12 34 :43 28 12. Pécsi VSK 30 9 10 11 34:47 28 13. Láng 30 9 9 12 38:40 27 14. K. Kinizsi 30 10 7 13 33:44 27 15. Kistext 30 7 10 13 33:42 24 16. Cs. Autó 30 5 3 22 26:77 13 A forduló eredményei: Csepel Autó—Sztálinváros 1:0 (1:0) Népliget. 100 néző. Pécsi VSK—Vác 2:1 (1:0) Vác. 2000 néző. B. Spartacus—Székesfehérvár 0:0 Mező utca. 1000 néző. — A totó 12 találatos szelvénye: x, 2, 1, 1, 1, 1, x, 2, 2, 1, x, 2. A 13 találatos szelvény 11 121 forintot, a 11 találatos 658 forintot, míg a 10 találatos szelvény az íaiáafcet fizet. Csepel nyerte az 1958—59. évi labdarúgó Nemzeti Bajnokságot Izgalmas küzdelem jellemezte az NB I. utolsó bajnoki fordulóját. A legnagyobb érdeklődés a csepeli stadionban sorra kerülő Csepel— Ferencváros mérkőzést kísérte. Hogyisne, hisz ezen a mérkőzésen dőlt el végeredményben az idei bajnokság sorsa. A csepeliek ki­harcolták a döntetlent, s ez nekik elég volt. Ezzel ugyanis jobb gól­aránnyal sikerült megelőzni a ta­valyi bajnok MTK csapatát. Tizenegy évvel ezelőtt hódította el a magyar labdarúgó bajnoki cí­met Csepel csapata. A több mint egy évtizedes szünet után ismét a csepelieké lett most már negyed­ízben a bajnoki pálma. A magyar sportközvélemény szeretettel üd­vözli az 1958*—59. évi Nemzeti lab­darúgó Bajnokság győztesét, a Cse­peli Vasast, s mindenki azt kíván­ja, hogy az NB I. legkiegyensúlyo­zottabb csapata az Európa bajno­kok küzdelmeiben is becsülettel álljon majd helyt. Az utolsó forduló eredményei: Ferencváros—Csepel 1:1 (1:0) MTK—Salgótarján 2:1 (2:0) Honvéd—Tatabánya 3:0 (2:0) U. Dózsa—Győr 2:1 (1:0) BVSC—Diósgyőr 0:0 Vasas—Szombathely 2:0 (2:0) Miskolc—Dorog 2:1 (1:1) Az NB I. végeredménye: 1. Csepel 26 14 6 6 56:25 34 2. MTK 26 15 4 7 45:26 34 3. Bp. Honvéd 26 13 7 6 46:25 33 í. Vasas 26 12 9 5 30:22 33 5. U. Dózsa 26 12 7 7 50:38 31 6. Tatabánya 26 12 7 7 39:31 31 7. Ferencváros 26 10 8 8 37:37 28 8. Salgótarján 26 8 9 9 30:37 25 9. Diósgyőr 26 6 10 10 28:35 22 10. Szombath. x 26 8 8 10 26:39 22 11. DorCS 26 5 11 10 33:40 21 12. BVSC 26 6 6 14 26:39 18 13. Miskolc 26 4 9 13 15:46 17 14. Győr 26 3 7 16 15:36 13 Bajnok lett tehát a Csepeli Va­— a Tvn~kolci VSC és a Győri Vasas ETO. x — Két büntető pont levonva. Budafok—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) Pécs, 7000 néző. Mosonmagyaróvár—Kistext 2:1 (0:1) Mosonmagyaróvár, 3500 néző. Komló—Zalaegerszeg 2:2 (2:1) Komló. 2500 néző. Oroszlány—Szállítók 3:3 (1:1) Oroszlány, 1200 néző. nagyatádi együttes. Dénes lett t középcsatár, Vucskics a középhát­véd. A csere ez alkalommal nem bizonyult szerencsének, mert Dé­nes sem boldogult elöl, ugyanak­kor a lestaktikát erőltető nagyatá­di védők mellett a pécsi csatárok egymásután három ízben is bevet­ték Horváth kapuját. A 14. percben Stelzammer, a 25. percben Danajka, majd a 41. percben ismét Danajka szerzett gólt. A játékidőnek eme szakaszában látni lehetett, hogy Nagyatád már feladta. Szünet után ugyanis a pé­csi csapat olyan fölényben játszott, hogy akár nagyobb arányban is győzhfiifitt volna. Az egész találkozóra rányomta bélyegét, hogy Nagyatád sorsa már megpecsételődött. Ennek ellenére, ha nem szenvednek vészes gól­iszonyban a nagyatádi csatárok, más eredmény született volna a gyér érdeklődéssel kísért, nagy melegben lejátszott mérkőzésen. Jók: Stelzammer, Danajka, ill, Dénes, Posta. Megyei bajnokság K. DOZSA-BALATONBOGLAR 11:0 (5:0) Kaposvár, 500 néző. V: Bognár. Dózsa: Molnár II. — Güth, Deák, Illés - Nagy A., Kutas! - Veve- rán II., Nagy T„ Cslma, Kecske­méti, Molnár in. Edző: Fényes István. Balatonboglár: Varga -Ba­logh, Gerel, Richter - Galambos, Varga - Harangozó, Légrádi, Fod­ros, Vanya, Laborfalvi. Edző: Dobrovszki Henrik. Végig macska- egér harc folyt a pályán. G: Csi- ma, Veverán TI. 3-3, Nagy T., Kecskeméti 2-2, Kutast Jók: Csi- ma, Nagy T.. Veverán II., Kecs­keméti, ill. Gerei, Laborfalvi. MARCALI—NAGYBAJOM 2:1 (2:1) Marcali, 600 néző. V: Nyári. Marcali: Szántó - Bessenvet Haj­dú, Kiskotor — Király, Ihász szakács, Bene. Bősz, Kisborsó, Farkas. Edző: Abonyi Károly. Nagybajom: Kovács I. — Giesz, Szalai. Gyurkó — Matyók. Kovács IX. — Richter. Léránt, Vida. Gölcz, Tavait Nagybajomnak nincs ed­zője. Lelkes kezdés után alábbha­gyott az iram. A nagybajom csa­pát meglepően jól tartotta magát. Amikor l:l-es állásnál 11-eshez ju­tottak a marcaliak, Gyurkó meg­sértette a játékvezetőt, ezért kiál­lították. G: Kisborsó. Hajdú 11-es- ből, 111. Vlda. Jók: Bessenyei. Kis­kotor, Kisborsó, ill. Kovács I.. a mezőny legjobbja, Szalai és Vida. Kálmán Sándor BALATONLELLE-K. KINIZSI II. 1:0 (0:0) Balatonlelle, 500 néző. V: Kosa­ras. Balatonlelle: Hartmann - Sze­keres, Gréczi, Szűcs I. — Ktndler, Petra»- Nádásdh Pápn, Szűcs II., Cser, Horváth. Edző: Pesti János. Kinizsi II.: Gáspár — Szerecz, Sza- tvln. Cser — Dross, Kutas — Kar­dos, Bíró, Farkas, Kiss. Hegedűs. Edző: Gyenes Antal. Jó Iramú mérkőzés. A Kinizsi a mezőnyben szépen játszott, de csatárai tehe­tetlennek bizonyultak. A lelleiek lelkesedése döntötte el a mérkő­zést. G: Horváth. Jók: Hartmann, Petrus, Nádasdi, Cser, ill. Gáspár, Szatyin, Bíró. BARCS-K. V. LOBOGO 2:0 (1:0) Barcs, 400 néző. V: Bors. Barcs: Gál — Bednyák. Maróti, Papp — Zsibrek. Rózsavölgyi II. - And­rás, Rózsavölgyi I., Hamarics, Göncz, Szili. Edző: Szóvári György. K. V. Lobogó: Kovács - Susenka, Perreg, Marton - Si­mon. Szilvási — Lukács, Végh, Szabó, Lábas, Gergő. Edző: Rad- nai István. Közepes iramú, színvo­nalú mérkőzés, amelyre rányomta bélyegét, hogy az eredmény alaku- lá-a p-’yik csapatra nézve sem döntő fontosságú. A K. v. Lobogó a mezőnyben elég szépen játszott, de csatárai nem bírtak a védők­kel. Az eredmény valós. G: And­rás, Göncz. Jók: Gál, a mezőny legjobbja, Zsibrek, Rózsavölgyi II,, Göncz, ill. Kovács, Szilvási, Lu­kács, Lábas. Göndöcs Jenő CSURGÓ—TAB 2:2 (1:1) Csurgó. 600 néző. V: Schweitzer. Csurgó: Kepler — Olvasó, Hottő, Németh — Szanyi, Molnár — Hor­váth, Szabó, Nagy I., Bata, Her­ber. Edző: Pápa Imre. Tab: Mol­nár — Györke I., Fritz, Krutek — Györke II., Garabon - Ráez, Kuti, Gerbely, Szabó, Czabula I. Edző: Barna Ferenc. Erős iramú, sport­szerű mérkőzés. Az első félidő ki­egyenlített volt. Szünet után a tá­blák többet támadtak, 2:2-os állás­nál Kuti 11-est hibázott. G: Hor­váth, Herber, 111. Czabula I., Ger­bely. Jók: Hottő, Szabó, Herber, ill. Györke I., Rácz, Szabó, Cza­bula I. Halmai Emil SIÓFOK—SOMOGYSZOB 3:2 (1:2) Siófok, 500 néző. V: Fenyvesi. Siófok: Kiss - Vörös n„ Balogh, Egyed - Nagy, Vörös III. - Né­meth II., Búza, Tóth, Vörös I., Keszthelyi. Edző: Harag Tibor. Somogyszob: Barbina — Hosszú, Bálint, Angyal — Kisgyura, Kovács I. — Dombi, Kovács II., Pálfi, Sze- csődl, Kertész. Edző: Kolozsvári István. A kiesés ellen küzdő So­mogyszob majdnem meglepetést csinált a nem teljes erőbedobáesal játszó siófokiakkal szemben. A győztes gól a 85. percben esett. G: Tóth 2, Vörös I., ill. Dombi, Szecsődí. Jók: Vörös II., Búza. Tóth, Vörös I., ill. Bálint, Kisgyu­ra, Kovács I,, Dombi. Újvári István dr. ZAMARDI—TAS2AH 3:3 (2:0) Taszár, 300 néző. V: Dobszai. Zamárdi: Herczeg - Hegyi, Lőrln- czi, Abonyi - Béday, Czebei - Krlszbai, Kertész, Török, György, Vörös. Edző: Béday Ferenc. Ta­szár: Madácsics - Vad, Temesi, Balogh - Dargai, Pika - Borók, Gy. Nagy, Szakály, Pámel, Kerék­gyártó. Edző: Juhász József. Jó iramú mérkőzés, az 50. percben a zamárdiak már 3:0-ra vezettek. A taszárlaknak azonban sikerült egyenlíteni, sőt a 88. percben a győztes gól megszerzésére is alka­lom nyílt. Dargai azonban 11-est hibázott. G: Kertész 2, Török, 111. Dargai, Kerékgyártó, Gy. Nagy. Jók: Kertész, Török, György, ill. Bőrök, Pámel, Kerékgyártó. Zufall Béla A Kaposvárra kitűzött K. Hu­nyadi Vasutas-Fonyód mérkőzés elmaradt, mert a fonyődiak va- 'árnap reszel ’ íratlanul lemond­ták a mérkőzést.