Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

zsák (Vasas), Berendi (Vasas) — Budai (Honvéd), Göröcs (U. Dózsa), Csordás (Vasas), Tichy (Honvéd), Bencsics (U. Dózsa). Szövetségi kapitány: Baráti Lajos. Gyenge első félidő után fokozatosan javult a magyar csapat teliesitménye Ebben a játékrészben kétszer is a gólvonalról mentettek a szovjetek! Harmad­szorra már sikerült: ,,A 84. percben Budai ellenállhatatlanul viharzott el a jobbszélen, okosan visszajátszott Göröcs elé, aki megvárta míg Beljajev kimozdul kapujából és mintegy 6 méterről a bal kapufa mellett a hálóba rúgta a labdát, 3:1!" 1958. szeptember 28., Budapest, Népstadion MAGYARORSZÁG B-SZOVJETUNIÓ B 2:2 Góllövő: Iván, Molnár Gellér (MTK) — Molnár (Haladás), Szigeti (DVTK), Lantos (MTK) — Ko­vács III. (MTK), Kleibán (Csepel) — Iván (DVTK), Vasas (SBTC), Kóczián II. (Csepel), Molnár (MTK), Fenyvesi (FTC). 1958. szeptember 28., Kijev MAGYARORSZÁG U-SZOVJETUNIÓ U 1:0 Góllövő: Nagy K. Hódi (FTC) — Werner (DVTK), Lakat (Dorog), Novák (Haladás) — Nagy (MTK), Szini (U. Dózsa) - Nagy K. (U. Dózsa), Kisuczky (Csepel), Ku- harszky (U. Dózsa), Rákosi (FTC), Taliga (SBTC). 1958. október 5.. Zágráb MAGYAR0RSZÁG-JUG03ZLAVIA 4:4 Góllövők: Sándor 3, Tichy Bakó (Csepel) — Mátrai (FTC), Sipos (MTK), Sárosi (Vasas) — Bundzsák (Vasas), Berendi (Vasas) — Sándor (MTK), Göröcs (U. Dózsa), Budai (Honvéd), Tichy (Honvéd), Bencsics (U. Dózsa). Szövetségi kapitány: Baráti Lajos. A magyar csapat elsősorban a rendkívül gólképes Sándornak köszönheti az értékes döntetlent! — írták a Népsportban. Az ördöngös szélső ezen a na­pon ellenállhatatlanul játszott és sorra lőtte a gólokat. Játékát így értékelték: „Sándor volt a mezőny legjobb játékosa. Ha hozzákerült a labda, felhördült a nézősereg, mert ilyenkor tudták, hogy ez gólveszélyt jelent a jugoszláv kapura. Minden ízével a góílövésre törekedett, s ez három alkalommal sikerült is neki!” 1958. október 5., Budapest, Népstadion MAGYARORSZAG B-JUGOSZLÁVIA B 3:0 Góllövők: Vasas 2, Iván 258