Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

1957. augusztus 5., Moszkva MAGYARORSZAG B-SZUDAN A 2:1 VIT Góllövő: Gilicz, Kóczián II. Danka (Pécs) — Kóczián H. (Csepel), Jancsik (SBTC), Farsang (Tata bánya) - Szojka (SBTC), Dávid (SBTC) - Gilicz (SZEAC). Varga (Do­rog), Szalai (BVSC), Szigeti (DVTK), Tóth M. (U. Dózsa). 1957. augusztus 7., Moszkva MAGYARORSZAG B-NDK B 2:0 VIT Góllövő: Varga 2. Danka (Pécs) — Kóczián II. (Csepel), Jancsik (SBTC), Farsang (Tata­bánya) - Szojka (SBTC), Dávid (SBTC) - Gilicz (SZEAC), Varga (Do­rog), Szalai (BVSC), Szigeti (DVTK), Tóth M. (U. Dózsa). A rendes játékidő 0:0-ra végződött. A hosszabbításban elért győzelem a VIT-döntőbe jutást jelentette. 1957. augusztus 10.. Moszkva SZOVJETUNIÓ A-MAGYARORSZAG B 5:1 VIT DÖNTŐ! Góllövő: Kóczián II. Danka (Pécs) — Kóczián II. (Csepel), Jancsik (SBTC), Farsang (Tata­bánya) - Szojka (SBTC), Dávid (SBTC) - Tóth II. Csepel), Gilicz (SZEAC), Aspirány (U. Dózsa), Szigeti (DVTK), Tóth M. (U. Dózsa). 1957. július 14., Peking MAGYARORSZAG U KÍNA B 2:1 Góllövő: Lahos, Jagodics Török (U. Dózsa) - Sándor (SBTC). Töröcsik I. (Honvéd), Oláh II. (SBTC) — Szini (U. Dózsa), Prohászka (Dorog) — Jagodics (SBTC), Va­sas (SBTC), Opova (Pécs), Lahos (Tatabánya), Taliga (SBTC). Csere: Borsányi (U. Dózsa), Monostori (Dorog). ,,Az első félidőben a mieink fáradtan mozogtak, ellenfelünk sokkal jobb volt, de gólselyzeteit nem tudta kihasználni. 1:1-es félidő után 2:1 arányban győztünk, Lahos és Jagodics góljaival. A küzdelem kemény volt, a játékveze­tők szokatlanul gyengén működtek. A mérkőzés végefelé játékosaink tartották a labdát, s ez bizony nem tetszett a közönségnek. Nem kellett szaladnunk az ünneplés elől .. . (Lakat Károly edző túraleveléből.) 1957. július 17., Peking MAGYARORSZAG U-KÍNA A 2:0 Góllövő: Lahos 2. 244