Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

a hangszórón keresztül Kispéter üdvözli a közönséget, majd pedig Tabák Endre a magyar csapat vezetője beszél. Ezután a játékosok felengedik a galambo­kat, amivel jelképesen hirdetik békeakaratukat. Az első félidőben elért eredményünk megtartását csapatunk nem kis rész­ben a hátvédhármasnak és a remekül védő Gellérnek köszönheti. A II. félidő­ben három biztos gólnak látszó lövést is ártalmatlanná tettI” 1951. május 27., Budapest, Megyeri út MAGYARORSZÁG-LENGYELORSZÁG 6:0 Góllövő: Kocsis 2, Puskás 2, Sándor, Czibor. Grosics (Honvéd) — Kovács II. (Bástya), Börzsei (Bástya), Lantos (Bás­tya) — Kovács I. (Bástya), Bozsik (Honvéd) — Sándor (Bástya) Kocsis (Honvéd), Szusza (Dózsa), Puskás (Honvéd), Czibor (Csepel). Csere: Henni (Dózsa), Hidegkúti (Bástya). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. „A magyar csapat csak a befejezés előtt mintegy húsz perccel lendült iga­zán játékba. Igaz, hogy ebben szerepet játszott az is, hogy a lelkesen és ön- feláldozáan játszó lengyel védelem ekkor már alaposan visszaesett. Lassan megjött a közönség hangja is. Kocsis szép gólja fellelkesítette a nézőket, ettől kezdve tapssal jutalmazta a mind erőteljesebbé váló magyar támadásokat. A hatgólos győzelem megfelel mind a játék képének, mind a kapu előtti helyzetek számának.” 1951. június 3., Bratislava CSEHSZLOVÁKIA U-MAGYARORSZÁG U 5:2 Góllövő: Bárfi, Milosovits. Garamvölgyi (Honvéd) — Peller (Bástya), Rendek (Bástya), Bárfi (Hon­véd) — Kajos (Dózsa), Andrásfi (Bástya) — Márkus (Csepel), Kárász (Bástya), Bakó (Csepel), Milosovits (Csepel), Krasznai (Dózsa). Csere: Fecske (Bástya), Kóczián II. (Csepel). 1951. október 14., Vitkovice MAGYARORSZAG-CSEHSZLOVAKIA 2:1 Góllövő: Kocsis 2. Henni (Dózsa) — Kovács II. (Bástya), Börzsei (Bástya), Lantos (Bástya) — Kovács I. (Bástya), Bozsik (Honvéd) — Sándor (Bástya), Kocsis (Hon­véd), Palotás (Bástya), Puskás (Honvéd), Czibor (Csepel). Csere: Hideg­kúti (Bástya). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. 183