Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Mészáros (Csepel) - Fábián (UTE), Sipos (GSE) — Palotás (MTK), Med- nyánszky (Ceglédi IC). Dékány (FTC) — Tóth (Csepel), Huber (Postás), Schmidt (FTC), Kotász (Vasas), Teket II. (FTC). „A magyar csapat és a mezőny legjobbja Dékány volt. Nemcsak a labda megszerzésével, hanem annak mindig a legjobb helyre adásával tűnt ki. Lab­dáinak „szeme volt.” 1949. október 16., Bécs. t MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 4:3 Góllövő: Puskás 2, Deák 2. Henni (FTC) — Rudas (FTC), Lóránt (Vasas), Balogh (Újpest) — Bozsik (Kispest), Zakariás (MATEOSZ) - Budai (FTC), Kocsis (FTC), Deák (FTC), Puskás (Kispest), Zsédely (Salgótarján). Csere: Keszthelyi (Csepel). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. A magyar játékosok meggypiros mezben, mellükön a Magyar Népköztár­saság új címerével léptek pályára. A magas színvonalú mérkőzésen a mieink már az első félidőben három gólt rúgtak az osztrák kapuba. Előbb Puskás, majd kétszer Deák. „A 24. percben Bozsik 40 méteres passzol szökteti Budait, a szélső kicse­lezi Kowanzot, egészen az alapvonalig fut, onnan hátragurít, és a befutó Deák mintegy nyolc méterről a léc alá vágja a labdát. 2:1 I A gól után nyomasztó fölénybe kerül a magyar csapat. A 28. percben Zsédely egy előreívelt labdá­val kiugrik, hatalmas lövése a kapufáról Deák elé vágódik és a kapu szájában álló középcsatár élesen a léc alá bombázza a labdát. 3:1!” Az osztrákok kiegyenlítettek ugyan, de a Budai felvágásáért megítélt tizen­egyesből Puskás megszerezte a győztes gólt. Budai egyébként úgy megsérült, hogy nem tudta a játékot folytatni . . . 1949. október 16., Budapest, Üllői út. MAGYARORSZÁG B-AUSZTRIA B 4:2 Góllövő: Hidegkúti 3, Zsolnai. Gellér (MTK) — Kovács II. (MTK), Nagy II. (Csepel), Kónya (Csepel) — Kovács I. (MTK), Bányai (Kispest) — Dombos (Győr), Aspirány (Dorog), Hidegkúti (MTK), Zsolnai (MATEOSZ), Gnamsch (Dorog). Az üllői úti pályán 30 ezer néző volt kiváncsi a B-csapatok mérkőzésére! A játék csalódást okozott, a magyar csapat a vártnál gyengébben játszott. 1949. október 30., Budapest, Megyeri út MAGYARORSZÁG-BULGÁRIA 5:0 Góllövő: Puskás 2, Deák, Budai, Rudas. 176