Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

sport és a magyar nemzet iránti mély szeretet és tisztelet ad erőt ehhez a munkámhoz és boldog lennék, ha ezekkel a szavakkal adhatnám át helyemet utódomnak: — Mindent megtettem .többet nem adhatok!” Az utód a még nagyobb sikereket elérő Sebes Gusztáv lett! Az 1948-as őszi mérkőzéseken még válogató bizottság állította össze a csapatokat, de 1949 januárjától kinevezték az új szövetségi kapitányt, Sebes Gusztávot. 1948. szeptember 19., Budapest, Megyeri út. MAGYARORSZÁG B-LENGYELORSZÁG B 8:0 Góllövő: Kocsis 3, Horváth L. 2, Sándor 2, Szilágyi. Tóth (MTK) — Kovács (MTK), Siklósi (Vasas) — Horváth (Újpest), Patyi (Kispest), Nagymarosi (Újpest) — Sándor (MTK), Kocsis (FTC), Szilágyi (Vasas), Varga II. (Goldberger), Horváth L. (MTK). „A gólarány nem fejezi ki a játék igazi képét. A magyar csapat kitűnően játszott, sokszor ellenállhatatlan volt. A magyar csapat játéka a legkényesebb igényeket is kielégítette.” 1948. október 3., Budapest, Megyeri út. MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 2:1 Góllövő: Deák, Szusza. Grosics (MATEOSZ) - Rudas (FTC), Börzsei (MTK), Balogh (Újpest) - Nagymarosi (Újpest), Zakariás (MATEOSZ) — Egresi (Újpest), Szusza (Újpest), Deák (FTC), Hidegkúti (MTK), Bodola (MTK). Csere: Szűcs (Újpest — 1 percre!)! Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. „A 16. percben Hidegkúti Deák elé játszik, a középcsatár Szuszához ad, a jobbösszekötő egyből visszajátszik Deákhoz, a középcsatár jobbra húzódik és nehéz szögből, mintegy 8 méterre a kaputól, fordulásból, félmagasan a kapu közepén a vetődő Zeman mellett a hálóba bombáz.” 1948. október 3., Bécs. BÉCS-BUDAPEST 3:3 Góllövő: Keszthelyi, Sándor, Kocsis. Tóth (MTK) — Kovács II. (MTK), Kispéter (FTC) — Horváth (Újpest), Patyi (Kispest), Bosánszky (MTK) — Sándor (MTK), Kocsis (FTC), Szilágyi (Va­sas), Keszthelyi (Csepel), Mészáros (FTC). A II. félidő 22. percében érdekes eset történt: Kocsis támadta a labdát hordozó kapust, közben az egyik osztrák hátvéd hátulról leterítette a magyar csatárt. A játékvezető 11 -est ítélt, amit a „sértett” értékesített. A büntetőt va­lósággal bebombázta a kapuba! 170