Nagy Béla: A Ferencvárosi Torna Club évkönyve 1986 (Budapest, 1987)

augusztus 3. FC MAGDEBURG-FTC 2-0 MARLBORO KUPA A kemény mérkőzésen hárman is (Pintér, Bánki és egy NDK játékos) a kiállí­tás sorsára jutottak, tehát 2—1 a mi „javunkra”. A helyzetkihasználásban vi­szont a németek értek el két találatot. A tornát és az első helyért járó 100 ezer forintot a magdeburgiak nyerték. A mieink 60 ezer forinttal és a torna legjobb csatárának járó díjjal (Kvaszta) tértek haza. augusztus 13. Az FTC 1986—87-es MNK rajtja Dabason volt: FTC-FEHÉRAKÁC SE 5-2 A hazaiak a második félidő közepéig jól tartották magukat, hiszen sokáig 2—2 volt az eredmény. augusztus 16. FTC-ZTE 3-0 Az új idény első gólja Dzuiják nevéhez fűződött: egy lepattanó labdát közel­ről helyezett a kapuba. A második gólt is az újdonsült középcsatár szerezte — látványos akció végén lőtt a hálóba. A meccs végén a szurkolók a levegőbe dobálták a boldog Dzuijákot. .. augusztus 23. FTC-DMVSC 2-2 Dzuiják fejese a kapufáról pattant vissza, majd jogos 1 l-eshez jutott a hazai csapat. Zsiborás hárított — így félidőben 0-0 volt az eredmény. A 48. perc­ben Strausz 30 m-es szabadrúgása vágódott a debreceni kapuba! Az egyenlítés 20 perc múlva következett — de a fradisták Szántó 20 m-ről leadott lövésével ismét vezetést szereztek! A hazaiak, a puskaporos hangulatúvá vált mérkő­zésen a 81. percben egyenlítettek. augusztus 27. örokrangadó az Üllői úton: FTC—MTK-VM 0—0 A fradisták több gólszerzési lehetőséget is elmulasztottak, de a meccs végén még mindig volt remény. Kvaszta azonban kétszer is óriási helyzetben hibá­zott — az üresen maradt kaput sem tudta bevenni... augusztus 30. BP. HONVÉD—FTC 0-0 Zsinka az ötösről fölé bombázott, majd az egyedül kitörő Kvaszta a kapufát találta el. A másik oldalon Zsiborás bravúrja aratott tapsvihart. A II. félidő­ben Dzuiják is megmutta, ő is tud kihagyni ordító gólhelyzetet... Egyébként a kapuk felváltva forogtak veszélyben, jellemző, hogy Zsiborás is, Andrusch is 8-as osztályzatot kapott! Dalnoki: — Helyzeteink alapján gólokkal kellett volna nyernünk. Sajnos a döntő pillanatokban sorra hibáztak a mieink. szeptember 2. Colorado Springsben a kerékpáros világbajnokságon szép magyar siker szüle­tett: a Pais, Pintér kettős, a kétüléses kategóriában a negyedik helyen végzett! Paisék még a célegyenesbe is szinte együtt fordultak be az olaszokkal, de vé­gű is az olaszoké lett a bronzérem. 20