Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

véd) Varga (FTC) Dunai III (Ú. Dó­zsa) Fazekas (Ú. Dózsa) Básti (SBTC) A nemzetközi előkészületi mérkő­zés első félidejében nagyszerűen ját­szottak a mieink. Előbb Fazekas ta­lált a hálóba, majd Kocsis ballábas bombagólja következett. S aztán a félidő végén az a fejesgól, amelyről többen eskü alatt vallották, hogy leg­alább egy évtizede nem láttak olyant. Básti balszélről pontosan ívelt közép­re, Varga kiemelkedett és hihetetlen erővel fejelte a labdát a hálóba. A II. félidőben Básti bombázott a kapuba, így alakult ki a 4 : 0-ás siker. 1968. AUGUSZTUS 14. GEELEN MAGYAR OLIMPIAI VÁL.- FORTUNA GEELEN SC 2 : 0 G: Menczel, Dunai 11 Fatér (Csepel)—Novák ,(FTC) Pán- csics (FTC) Noskó (Ú. Dózsa)— Menczel (Vasas) Szűcs (FTC)—Ko­csis (Honvéd) Varga (FTC) Fazekas (0. Dózsa) Dunai II (Ú. Dózsa) Nagy L. (Ú. Dózsa) Cs: Básti (SBTC) 1968. AUGUSZTUS 21. BUDAPEST, CSEPEL MAGYAR VÁL.—VORWÄRTS BERLIN 1 :0 G: Farkas Szentmihályi (Ú. _ Dózsa)—Novák (FTC) Solymosi (Ú. Dózsa) Ihász (Vasas)—Mathesz (Vasas) Rákosi (FTC)—Bene (Ü. Dózsa) Göröcs (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Farkas (Vasas) Korsós (Vasas). Cs: Mát­rai (Egyetértés) 1968. SZEPTEMBER 4. TATABÁNYA NDK U-MAGYAR OLIMPIAI VÁL. 2 : 1 G: Fazekas Fatér (Csepel) Novák (FTC) Du­nai (MTK) Páncsics (FTC)—Men­czel (Vasas) Szűcs (FTC)—Szőke (FTC) Varga (FTC) Fazekas (U. Dózsa) Dunai II (Ú. Dózsa) Sár­közi (MTK). Cs: Szarka (Haladás) Noskó (Ú. Dózsa) Vági (Honvéd) Pusztai (SZEAC) 1968. SZEPTEMBER 30. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- JUGOSZLÁVIA 2 :0 ÖREGFIUK MÉRKŐZÉS G: Szusza 2 Gellér—Buzánszky, Kártpáti, Vár- hidi—Szojka, Berendi—Budai, Hideg­kúti, Machos, Szusza, Tóth M. Cs: Varga J. Faragó, Raduly, Sárosi, Szimcsák. Hamar megszületett a magyarok vezető gólja, méghozzá nem is akár­milyen. Szusza mintegy 28 m-re a ka­putól maga elé tett egy labdát, s az­tán mint 15 évvel ezelőtt, hatalmas lövést zúdított a bal felső sarokba. Még Krivokucsa, a kapus is elismerő­en bólogatott, miközben kiszedte a labdát a hálóból. Aztán Hidegkúti Nándor óriási kapufája hozta lázba a szurkolókat. Élvezetes, érdekes volt a játék. A ma­gyarok rohamoztak, újabb gól azon­ban csak a 27. percben esett. Budait buktatták a 16-oson belül — Pósa büntetőt ítélt. Ezt Szusza elegánsan behelyezte, 2 :0. 1968. OKTÓBER 13. MEXIKÓVÁROS MAGYARORSZÁG- EL SALVADOR 4 : 0 Olimpia G: Menczel, Dunai II, Fazekas, Sár­közi Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Pán­csics (FTC) Noskó (Ü. Dózsa)—Ju­hász (FTC) Szűcs (FTC)-Fazekas (Ú. Dózsa) Sárközi (MTK) Menczel (Vasas) Dunai II (Ú. Dózsa) Nagy L. (Ú. Dózsa). Cs: Kocsis (Honvéd) Bás­ti (SBTC). Az olimpiai válogatott szövetségi ka­pitánya: Dr. Lakat Károly Nehezen lendült játékba a magyar csapat. Bár fölényben játszottak, de gól csak Menczel szabadrúgásából esett. Lélektanilag fordulópontot je­lentett a második félidőbeli első ne­gyedóra, amikor is két újabb góllal lelohasztotta csapatunk az ellenfél küzdőkedvét. Az utolsó gól volt a legszebb. Nagy labdáját Sárközi kap­ta, két cselt csinált, aztán mintegy 17 m-ről küldött pompás lövése a bal alsó sarokba vágódott. 1968. OKTÓBER 15. GUADALAJARA MAGYARORSZÁG-GHANA 2 : 2 Olimpia G: Dunai II, Menczel Fatér (Csepel) —Keglovich (Győr) Páncsics (FTC) Noskó (Ü. Dózsa)— Juhász (FTC) Szűcs (FTC)—Fazekas (Ú. Dózsa) Sárközi (MTK) Menczel (Vasas) Dunai II (0. Dózsa) Nagy L. (Ü. Dózsa). Cs: Kocsis (Honvéd) Bás­ti (SBTC). Szövetségi kapitány: Dr. Lakat Károly 1 : 0-ra a ghanaiak vezettek, majd Dunai II fejesgóllal egyenlített. Men­czel szép lövéssel vezetést szerzett, de az afrikai csapat még szünetig ki­egyenlített. A II. félidőben Nagy László hibázott óriási helyzetekben, igaz néhányszor nekünk is szeren­csénk volt. íme az utolsó 17 perc eseményei: A 73. percben csak a szerencse segített nekünk — Malik lövése a jobb kapufáról Stewans elé pattant, aki szerencsére Fatér kezébe fejelte a lab­dát. Aztán két perc alatt újabb két kapufát értek el a ghanaiak, mindkét lövés a felső élcen csattant. A mérkő­zés utolsó negyedórájában kiábrándí­tóan játszott a magyar csapat. Az el­lenfél veszélyesen támadott és — győ­zelmet érdemeltek volna. 1968. OKTÓBER 17. MEXIKÓVÁROS MAGYARORSZÁG—IZRAEL 2 :0 Olimpia G: Dunai 11 2 Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Dunai (MTK) Noskó (Ü. Dózsa) Páncsics (FTC)—Juhász (FTC) Szűcs (FTC) — Fazekas (Ú. Dózsa) Menczel (Vasas)