Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 3. Az ezüstlabdától az MNK-ig (Budapest, 1981)

A E) csoport eredményei: Kecskemét: BP. HONVÉD-MTK-VM 4:0 Szolnok: VASAS-CSEPEL (A Vasas 11-esekkel győzött.) 2:2 Népstadion: BP. HONVÉD-VASAS 2:1 Cegléd: MTK-VM-CSEPEL 3:2 Gyöngyös: MTK-VM-VASAS 3:0 Hatvan: BP. HONVÉD-CSEPEL (A Honvéd 11-esekkel győzött.) 2:2 A két csoport végeredménye: A) CSOPORT: 1. Ú. DÓZSA 3 3 — 8—5 6 2. VIDEOTON 3 2 1 9—2 4 3. FTC 3 1 2 4—9 2 4. RÁBA ETO 3 — 3 00 I fO — B ) CSOPORT: 1. BP. HONVÉD 3 3 — co ! 00 6 2 . MTK-VM 3 2 1 6—6 4 3. VASAS 3 1 2 3—7 2 4. CSEPEL Döntő: 3 3 6—7 1975. augusztus 6. Népstadion: BP. HONVÉD—Ú. DÓZSA 4:1. A 3. helyért: MTK-VM—Videoton 1:0. A döntőben a Honvéd látványos összjátékkal, gólerős támadójátékkal, nagy közönségsikert aratott. Már félidőben 2:1-re vezettek a kispestiek, és a máso­dik játékrészben is folytatódott a gólgyártás. „Szünet után hamar jött az újabb kispesti gól, majd a következő, s ekkor még felszabadultabban, ötletesebben, színesebben játszott a Honvéd. Egymást érték a veszélyes akciók, a lila-fehér védelem néhány alkalommal csak szabálytalanságok árán tudta megtörni az ellenfél lendületét. Ezen a találkozón a Honvéd sok tekintetben ellenfele fölé 114