Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

FTC —Liptovsky S. M. 6:2 N/648. G: Szabó 3, Deák I 2, Korányi. Mindszenti — Csiszár, Ónody I — Csanádi, Káldi, Hernádi — Surányi, Kiss, Szabó, Tihanyi, Gyetvai. Cs: Rudas, Korányi, Lakat, Deák I. Június 73. Liptószentmiklós Június 14. Nagyszombat FTC —FC Trnava 1 :1 N/649. G: Kocsis. Mindszenti — Rudas, Ónody I — Kéri, Kispéter, Lakat — Szabó, Kocsis, Deák I, Kiss, Gyetvai. Cs: Csiszár, Csanádi. Június 17. Kassa Jednota Kosice —FTC 4:1 N/650. G: Kocsis. Mindszenti — Csiszár, Ónody I — Kéri, Csanádi, Lakat — Szabó, Kocsis, Deák I, Kiss, Gyetvai. Cs: Hernádi. Június 27. Csepel Csepel-FTC 4:3 B/993. G: Deák I 2, Kocsis. Henni — Csiszár, Kéri — Lakat, Kispéter, Hernádi — Szabó, Kocsis, Deák I, Kiss, Gyetvai. A mérkőzés tétje óriási volt. Ha az FTC nyer, bajnok, ha kikap, a Csepel a bajnok, döntetlen esetén pedig a Vasas. Az első négy percben már két gólt rúgott a Fradi. A csepeliek hárommal válaszoltak. A II. félidőben sorozatos kiállítások után és sérülések közben előfordult, hogy tíz FTC-játékossal szemben hét csepeli maradt a pályán. A légkör a pályán és a nézőtéren egyaránt izzó volt. 11-esből egyenlített a Fradi. Már mindenki várta az újabb Fradi-gólt, amikor Fenyvesi félerős lövése Henni melléről és kezéről Pintér elé pattant — oda­ütötte?, odaejtette? — és máris 4:3a Csepel javára. Elúszott a bajnokság Csepelen. .. A vereséggel a Fradi az 1947 —48-as bajnokságban a 3. helyre csúszott: 3. FTC 32 23 4 5 77 :39 50 A MOGÜRT tavasszal visszalépett, ellenfelei játék nélkül 353 kapták meg a két pontot.