Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-04 / 232. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTOBER 4., KEDD Folytatták sikersorozatukat a gyomról női és férfi kézilabdázók A Százhalombatta megszerezte első' győzelmét az NB I-ben NB I férfiak SZVSE-Mol—Ózdi KC 24-21 (12-9) Százhalombatta, 400 néző. V.: Soltész, dr. Soós. SZYSE: Bárány — Gábor (5), Kiss S. (5), Krasznai (1), Tengely (3), Nagy Tamás (2), Makay (3). Csere: Simó, Gó­lya (5), Kiss Z., Arató. Edző: Koller János.' Ózd: Grandján — Csörgő (1), Szergely (5), Bamóczki (2) , Vidális, Kerekes (1), Jakab (6). Csere: Teremy, Biala- szek (1), Ördögh (3), Deák, Fejes (2). Edző: Dávodszky Ist­ván. Kiállítás: 10, ill. 2 perc. Hétméteres: 6/5, ill. 3/3. Megtört a jég Százhalombattán. Az NB 1-ben szereplő SZVSE-Mol. kézilabdacsapata az elmúlt fordulóban az egy győzelmet és három vereséget felmutató Ózd csapatát fogadta. A hazai közönség nagy örömére az ezúttal jól és fegyelmezetten játszó Pest megyei együttes semmit sem bí­zott a véletlenre. A találkozó során végig vezetve — hat gól is volt már a különbség a két csapat között a második játékrészben — biztosan tartotta otthon a két bajnoki pon­tot, megtörve ezzel a négy fordulón át tartó „pontatlansá­gát”. Nyíregyházi KC—Pemü SE Solymár 24-15 (13-7) Nyíregyháza, 1200 néző. V.: Nyári, Veszter. Pemü SE: Kerekes — Vecsernyés, Body, Bazsik (1), Béres (9), Lakatos (1), Sodró (1). Csere: Hemela (kapus), Elek, Dobrovits (1), Váradi (2), Král. Edző: Kárpáti Mik­lós. A Nyíregyháza nagyszerűen kezdte a szezont, a solymá­riak elleni mérkőzés előtt három győzelme mellett mindösz- sze egy vereséget könyvelhetett el. Ennek ellenére a talál­kozó elején a solymári csapat egyenrangú ellenfele volt a nyírségieknek, ám a hazaiak fokozatosan vették át az irá­nyítást, a megyeiektől pedig egyedül Béres tudta felvenni a harcot. A második játékrészben sem változott sokat a já­ték képe, így a solymáriak továbbra is pont nélkül állnak. NB I B Kelet, nők Váci Forte—Derecske 18-18 (11-11) Dunakeszi, 150 néző. V.: Alapi, Szabó. Forte: Békési — Stefanidesz (3), Kurdi (3), Herédiné (3) , Lázár (5), Spargl (1), Bartalos (3). A döntetlenül végződött mérkőzésnek váci szempontból két sorsdöntő momentuma volt. Az egyik: amikor az első félidőben a váciak vezetésüknél sorozatban hét támadást hi­báztak el már-már kidolgozott helyzetben, a másik pedig, hogy ismét nem tudott cserélni Sulyánszki edző, mert a kis- padon az ifjúsági csapatban már ügyeskedő, de a felnőtt NB I B-szinttől még távol lévő játékosok ültek. A hajrában mindkét együttesnek többször is lehetősége volt a győze­lem megszerzésére, végül igazságos eredmény született. Jánoshalma—Terra SE Vác 23-24 (9-11) Jánoshalma, 100 néző. V.: Kerekes, Tóth. Terra: Vavrik — Jeszenszki (6), Csíkné (4), Florváth (5), Ferencsik (2), Brindzái (3), Lengvári (4). Csere: Ottó — Kralicsek, Koncsek, Dónuszné. A sérülés miatt két kulcsjátékosát, Pádárt és Károlyit nél­külöző váciak a találkozó összképe alapján teljesen megér­demelten szerezték meg újabb két bajnoki pontjukat. A ta­lálkozó első tíz percének kivételével végig a váciak vezet­tek, két alkalommal már 5 góllal is, végül meg kellett elé­gedniük a minimális győzelemmel, mely miatt a váciak kö­zül érthetően senki sem volt bosszús. NB I B Kelet, férfiak Dunakeszi VSE—Békési Color 31-23 (18-8) Dunakeszi, 200 néző. V.: Antal, Darázsi. DVSE: Pál — Somlyai (4), Farkas (4), Valentin, Tótok (1), Csányi (8), Járdi. Csere: Gábor -— Androsits (1), Ba- gyula (3), Réti (3), Sustyák (2). Mintegy öt perc tapogatózás után védekezésben váltott a dunakeszi együttes. Az ellenfél veszélyes irányítóját és szervezőjét szoros emberfogással követték, megbénítva tá­madójátékukat, míg támadásban, annak ellenére, hogy többször is hibáztak, tetszés szerint lőhették góljaikat. A második félidőben mind a nézők, mind pedig a csapat veze­tői további hazai rohamokat vártak, de a lendület mindösz- sze öt percig tartott, ekkor már 21-9 volt az állás. Ezt köve­tően a hazaiak átvették a vendégek rendkívül sokat hibázó játékát. A vendégek rendkívül rossz produkciót nyújtottak ezen a napon, szinte csalták a kézilabdát. Annak ellenére, hogy több egykor NB I-ben is szerepelt játékossal álltak fel, végig alárendelt szerepet játszottak. A Kézilabda nemzeti bajnokságban megszerezte első győzelmét a legmagasabb osztályban a Százhalombat­ta VSE-Mol együttese. Továbbra sem megy viszont a solymári Pemü gárdájának, ezúttal is kikaptak, még­pedig Nyíregyházán. Jól sikerült viszont a megyei csa­patok számára az NB I B-csoportos forduló. Nyert a Gödöllő és a tököli női csapat A férfiaknál a Dunake­szi Terra Vác és az Agrokontakt kézilabdázói is győz­tesen vonulhattak le a pályáról. Az NB II-ben folytató­dott a gyömrőiek sikersorozata. Agrokontakt—Csaba Előre 25-21 (13-9) Cegléd, 400 néző. V.: Sziklay, Tóth. Agrokontakt: Túróczi — Tündik (3), Trafkin (8), Ja­kab (7), Hetédi, Tóth B. (2), Hódosi (4). Csere: Viszkok (kapus), Molnár (1), Faragó, Meleg, Bácsi. Túróczi remekül védett, az előző hetekhez képest felja­vult a csapat védekezése, és technikai hibát is jóval keve­sebbet vétett a gárda. 18-10 után á vendégek még egyszer felzárkóztak (22-20), de az utolsó percek már újra a ceglé­dieké voltak. Megérdemelt hazai győzelem született. NB I B Nyugat, férfiak Vonyarcvashegy—Gödöllő' 15-29 (8-11) Keszthely, 100 néző. V.: Somlai, Szendi. Gödöllő: Zsembery (1) — Bátori (2), Rácz (5), Bartos (8), Majoros (1), Raniák (3), Surányi (2). Cserék: Imre, Varga — Farkas (2), Bartha (5). Edző: Németh Sándor. Sérülések miatt nem tudott teljes létszámú gárdával el­utazni a GKC, sőt 3 kapust neveztek a találkozóra. Döcögő játékkal kezdett a vendégegyüttes, helyzetek sokasága és büntetők maradtak ki az első félidőben. Épp ezért, ahogy az lenni szokott, a szomszéd megyéből delegált játékveze­tők ekkor még „kóstolgatták” a gödöllőieket... A második félidő elején rögtön érződött a szünetben ka­pott edzői fejmosás, 9 perc alatt 9-0-t produkáltak, és ezzel el is döntötték, hogy kik a sokkal jobbak ezen a találko­zón. A védekezés nagyságrendekkel javult, és a lerohaná- sos támadásokba is sokkal kevesebb hiba csúszott be. NB I B Nyugat, nők Tököl—Dreher KC 19-17 (8-6) Tököl: Bakó — Ványi (6), Szendiné (4), Wittinger (4), Fa­zekas (3), Bach (1), Brányi (1). Kiegyenlített erők küzdelméből az utolsó percekben aktí­vabb hazaiak szerezték meg a két bajnoki pontot. Jó: Ba­kó, Ványi, Szendiné, Fazekas. NB II Észak, noli Pilisszentiván SE—Miskolc 18-17 (6-3) Pilisszentiván, 200 néző. V.: Könczöl, Bakos. Küzdelmes mérkőzésen négygólos hazai vezetésnél a máso­dik félidő közepén sikerült az egyenlítés a miskolciaknak. Iz­galmas hajrában, az utolsó másodpercekben alakult ki a vég­eredmény. Putnok—Göd 22-21 (10-10) Putnok, 200 néző. V.: Zsamóczai, Tóth. Göd: Böszörményi — Némethné (5), Dinka (3), Dankó (6), Pongó (1), Farkas (2), Virág (4). Csere: Droppán — Cser- venákné, Lovászi, Újlaki. Nem érdemelt vereséget ezen a találkozón a vendég gödi együttes, akik végig jól játszottak, de a helyzetkihasználásuk kevésbé sikerült jól, mint a hazaiaknak. A találkozó folyamán a gödiek több kapufát lőttek, így hiába volt köztük a mezőny legjobbja. Böszörményi kapus, minimális vereséggel kellett beérniük. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. NB H Észak, férfiak Pilisvörösvár—Ózdvidéki Bányász 18-18 (11-10) Pilisvörösvár, 100 néző. V.: Antal, Darázsi. Pilisvörösvár: Pándi — Miik, Zsamóczi (6), Szőlősi (7), Szchuck, Hidasi (3), Fetter Z. (2). Csere: Manhertz (kapus), Wip- pelhauser (kapus), Mauterer, Sárközi, Fetter Gy. A mérkőzésen két egyforma képességű csapat találkozott, en­nek megfelelően végig fej-fej mellett haladtak az együttesek. A II. félidő közepén a hazaiaknak egy rövid időre sikerült 3 gólos előnyre szert tenniük, ám a rutinosabb vendégek — két eladott labda segítségével — 1 pontot megmentettek. A vörösváriaknál Zsamóczi, Szőllősi és kapus Mauhertz voltak a csapat vezéregyé­niségei ezen a mérkőzésen. Szigetszentmiklós—Szentendre 24-21 (13-12) Szigetszentmiklós, 200 néző. Az Északi csoport megyei rangadóján szoros küzdelem után alakult ki a 3 gólos hazai siker. A szigetszentmiklósi- aknál Vas és Varga 6 találattal, míg a szentendreieknél Ri- csovics 10 góljával volt a legeredményesebb. Csömör KSK—Vác 20-21 (9-13) Csömör, 200 néző. V.: Karsai, Ruszina. Csömör: Vereszki — Anhalt (2), Krizsán, Duday (2), Boskó (4), Molnár (2), Bagyánszki (3). Csere: Őri (ka­pus), Kólya (kapus), Túrák, Pardi, Réti (3). Edző: Trinka István. Vác: Bielik — Jámbor (2), Pálffi (8), Szunyogh (1), Serfőző (2), Gradzál (6), Miklián (2). Csere: Kovacsics, Schöffer, Hegyesi (kapus), Danicz (kapus). Edző: Nyári József. Az I. félidőben a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a jól záró váci védelemmel. A csömöri védőfal viszont szinte átjáróházhoz hasonlított, így nem csoda, hogy a félidő vé­gére 4 gólos előnyt szerzett a vendégcsapat. A II. félidőre egy teljesen más szellemű csömöri gárda állt ki. Kemény védekezéssel és fegyelmezettebb támadójátékkal fokozato­san dolgozták le hátrányukat, s végül az egyenlítés is sike­rült. Az utolsó tíz percben a Csömör akár a győzelmet is megszerezhette volna, ám maradt a váciak 1 gólos sikere. Ezzel megszakadt a hazaiak veretlenségi sorozata. Jó: Kó­lya, ill. Bielik, Gradzál, Pálffi. NB II Dél, nők Trend-Bek Dabas-Úri KSK 16-11 (10-3) Dabas, 150 néző. V.: Kőni, Lövész. Ebben a fordulóban is folytatta jó sorozatát a dabasi együttes. Az I. félidőben szinte állva hagyták ellenfelüket, különösen Krekács és Faul volt elemében. A II. játékrész már egészen másként alakult. A hazaiak sok technikai és taktikai hibával játszottak. Az Úri együttese ebben az idő­szakban méltó ellenfélnek bizonyult. Végezetül megérde­melt dabasi siker született, a következő fordulóban pedig a kitűnő Gyömrő SE az ellenfél. A hazaiak legjobb dobói: Krekács (6), Faul (5), Karlik (3), Surman (2). Úri KSK: Misinszki (3), Süliné (3), Klement (2), Váczy (2). Gyömrő—Bácsalmás 21-18 (10-9) Gyömrő, 200 néző. V.: Dominus V., Dominus J. Gyömrő: Takácsné —: Balázsné (2), Szálkái M. (7), Galambos R. (7), Nagy H. (1), Nagy G., Németh T. (1). Csere: Vitéz (kapus), Szeldeli (1), Kerekes M. (1), Lend- vainé (1), Mészáros. Hamar előnyt szerzett a hazai csapat, hiszen a mérkő­zés elején már 4-1-re vezetett. Úgy tűnt, biztos hazai, nagy gólkülönbségű győzelem születik. Ám a találkozón a hazai átlövők ritka rossz napot fogtak ki. A győzelem fő részese a gyömrői kapus, Takácsné bravúrt bravúrra "hal­mozott. A két 7-es és a számtalan ziccer hárításával, vala­mint a csapat töretlen győzni akarása meghozta a megér­demelt győzelmet. A mérkőzés végén a bácsalmásiak ve­zetője sportszerűen gratulált, és további sikereket kívánt a szerinte a Déli csoport legjobb csapatának, a Gyömrőnek. Jó: Takácsné (a mezőny legjobbja), Szeldeli D., Balázsné, Kerekes, Lendvainé. NB II Dél, férfiak Gyömrő—Alap 29-25 (16-9) Gyömrő, 200 néző. V.: Rácz L., Tajtók B. Gyömrő: Szabó I. — Barabás M., Köteles Gy. (7), László J. (2), Tarjányi J. (2), Varga A. (2), Baranyai P. (1). Csere: Molnár Gy. (9), Elekes Sz. (2), Takács A., Body I. (4). Nem tisztelték a vendégek a listavezető hazai csapatot, és bizony „csak 1 l”-ben tudta a Gyömrő átvenni a vezetést. Lát­ványos, gólra törő játékukkal teljesen szétzúzták a vendégcsa­pat védekezését. Élsősorban Molnár ötletes irányító játéká­nak köszönhető, hogy a fiatalok gólhelyzetbe kerültek, amit könyörtelenül ki is használtak. A második félidőre váratlanul kapus nélkül maradt a Gyömrő. Reklamálásért ugyanis piros lappal büntették a hálóőrt. Szabó kapus kiállításával lerontot­ta az addigi kiváló teljesítményét. Takács Anti vészkapusként bemutatott remek védései ellenére fokozatosan fogyott a ha­zai előny. Az újra pályára lépő Molnár V. okos góljai tartot­ták a csapatban a léiket. Vége: vastaps, szép volt, fiúk! Jó: Köteles Gy., Varga A., Molnár Gy., Body I. Tudósítóink voltak: Temesiné Ország Erzsébet (Da­bas), Balogh Ferenc (Solymár), Berthóty Attila (Sziget­szentmiklós), Ke rezsi Lóránt (Pilisszentiván), Markó Gábor (Gödöllő), Nagy János (Százhalombatta), Nyá­ri József (Vác és Göd), Sárközi György (Gyömrő), Un- gureán László (Cegléd).