Pest Megyei Hírlap, 1994. április (38. évfolyam, 76-100. szám)

1994-04-18 / 89. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. ÁPRILIS J8.. HÉTFŐ Totóeredmények Menetel a Békéscsaba, bukdácsol a Fradi 1. Győr—Békéscsaba 2-5 2 2. Csepel—Vác FC 1-1 x 3. Haladás—Sopron 3-11 4. Nürnberg—Duisburg 0-0 x 5. Schalke—Stuttgart 0-1 2 6. Frankfurt—Wattensch.5-1 1 7. Atalanta—Napoli 1-1 x 8. Cremonese—Torino 1-1 x 9. Foggia—Genoa 3-0 1 t0. Juventus—Lazio 6-1 1 11. Lecce—Reggiana 2-4 2 12. Parma—Cagliari 3-1 1 13. Sampdoria—Inter 3-1 1 14. Ferencváros—Siófok 1-3 2 Hárman a döntőijén Kitűnően szerepeltek az eu­rópai kézilabdakupákban in­duló női együtteseink. Négy csapatunk is érdekelt volt az elődöntőkben, s ebből hár­man jutottak a fináléba. Egyedül a Szegedi ESK gár­dája volt kénytelen a búcsú­ra. BEK-döntőbe jutott a Va­sas-Dreher női kézilabdacsa­pata, miután a 4. csoport utolsó mérkőzésén 29-14 (14-6)-os győzelmet aratott az osztrák WAT Fünfhaus Wien ellen. A női kézilabda KEK-dön- tőben a német TUS Walle Bremen ellenfele a Spect- rum-FTC lesz, miután a Fe­rencváros az elődöntő vissza­vágóján 23-13 (10-5) arány­ban nyert a román Silcotex Zalau ellen, s így 40-31-es összesítéssel jutott a fináléba. A debreceni nők a kétgó­los idegenbeli hátrányt szó szerint játszva ledolgozták és biztosan kerültek be az EHF Kupa döntőjébe. DV SC-Symphonia—V alen- cia (spanyol) 24-14 (15-7). A Szegedi ESK női kézi­labdacsapata kettős vereség­gel búcsúzott a City Kupá­tól. Az elődöntő visszavágó­ján a német vetélytárs ismét fölényesen győzött, így biz­tosította helyét a döntőben. Büntetővel mentettek pontot CSEPEL-KORDAX—VÁC FC-SAMSUNG 1-1 (0-0) Csepel, 3000 néző. V.: Nyilas. Csepel-Kordax: Hajdú — Váczi — Bereczki (Süveges 81. p.), Ács —Tyukodi, Puskás, Medgyes, Mikler (Szabó A. 70. p.) — Jakab. Pena, Szekeres. Vác FC-Samsung: Koszta — Kasza — Puglits, Hahn, Ara­nyos — Miovecz (Nyilas 67. p.), Kriska, Víg (Szedlacsek 74. p.), Romanek — Burzi, Füle. Gól: Puskás (80. p.), illetve Füle (11-esből, 88. p.). Sárga lap: Ács (60. p.), Puskás (80. p.), ill. Puglits (38. p.), Koszta (53. p.). Piros,lap: Puskás (87. p.), ill. Puglits (75. p.). Nagy Tibor és Simon Antal sárga lapjai miatt a szabá­lyok okán, Dzurják pedig Csank János döntése nyo­mán maradt ki a váciak szo­kásos kezdőcsapatából. A csatársorban a fiatal Burzi volt ezúttal Füle párja, a vé­delem tengelyében pedig a szintén nem túl tapasztalt Kasza helyettesítette a csa­patkapitányt. A kényszerű változások ellenére a 4. perc­ben kis híján megszerezte a vezetést a Vác. Füle lapos középre adását Romanek lőt­te kapura, de Hajdú, az ép­pen Vácról kölcsönbe érke­zett csepeli hálóőr, a gólvo­nalon megkaparintotta a lab­dát. Amilyen ígéretes volt a nyitány, olyan lehangoló a folytatás. Azt ugyan nem le­hetett ráfogni a küzdő fe­lekre, hogy nem igyekeztek volna, de az akaráshoz, az akciók erőltetéséhez még vé­letlenül sem társult tudatos­ság, némi szellem, a pontos­ságról már nem is beszélve. Rengeteg apró hiba, szabály­talanság, kilátástalan adok- kapok jellemezte a meccset. A helyiek eldicsekedhettek még két, hihetetlen gólhely­zet annál is elképesZtőbb el- ügyetlenkedésével, a váciak pedig azzal, hogy mindkét lehetőséget ők hozták össze a csepelieknek. A 27. perc­ben Aranyos szándékozott volna felszabadítani, kapu elől „kivágott” labdája azon­ban éppen Jakabot találta meg, aki 10 méterről gyat­rán a bal sarok mellé gurí­tott. „Ekkora helyzetünk nem lesz még egy” — sóhaj­tották a csüggedt csepeli szurkolók, akik kifelejtették a kalkulálásból a váci védel­met. A 43. percben Szekeres indítása nyomán Pena lepte meg Puglitsékat, a román csatár még a kapujából — ki tudja miért — messze kifutó Kosztat is átejtette. Ám ele­kor kapuralövés helyett toto­jázott, majd keresztbe pasz- szolt a jobb oldalon érkező Tyukodinak, utóbbi azonban ajtó-ablak helyzetben, 6 mé­terről mellé lőtt... A második félidő is úgy kezdődött, mint az első: Bur­zi szerezhetett volna váci ve­zetést, ha Acs el nem takarít­ja az útból. Nyilas játékveze­tő azonban továbbot intett, s ezzel kihívta Koszta harag­ját, aki Kasza ápolása alatt, nem sajnálva erőt és fáradt­ságot, átgyalogolt az egész pályán, saját kapujából a cse­peli 16-osra, hogy elmesélje keservét a bírónak. Utóbbi ezt sárga lappal honorálta. Már úgy tűnt, eseményte­lenül múlik el ez a meccs is, amikor a 75. perc gyökeres fordulatot hozott., Puglits agyát talán elboríthatta a lila gőz, mert valósággal neki- ugrott a szerb Puskásnak, amiért ki is állította a játék­vezető. A tíz ember ellen ját­szó Csepel 5 perccel később vezetést szerzett: Pena szá­guldott el a jobb oldalon, Koszta „kirepült”, a beadás­ra érkező Puskás így nyu­godtan passzolhatott a háló­ba (1-0). Már-már győztes­nek látszott a Csepel, ami­kor a 86. percben Szedlacse- ket becsúszva próbálta sze­relni Váczi. A cserecsatár elesett, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőhöz letett lab­dát Puskás dühében kirúgta a stadionból, amiért ő is pi­ros lapot kapott, Füle pedig lazán a kapu jobb oldalába emelt (1-1). Varga István: — Nincs mit mondanom. Hiába dolgo­zunk, ha egy ember eldönti a meccset. Csank János: — Nem tudtunk fölényt kiharcolni a középpályán, ezért kiegyenlí­tett volt a meccs, igazi gól­helyzet nélkül. Nem volt ki­fejezetten durva találkozó, csak mindkét fél keményen tette a dolgát. (németh) A forduló további ered­ményei: Ferencváros—Sió­fok 1-3, ETO FC Győr—Bé­késcsaba 2-5, Parmalat FC—Kispest 1-5, BVSC— Vasas 2-1, Újpest—Pécs 3-0, Debrecen—MTK 2-0, Haladás—Sopron 3-1. Az NB I állása: 1. B.csaba 16 3 3 57-17 35 2. Vác FC 13 6 3 43-21 32 3. Kispest 12 5 5 48-28 29 4. FTC 12 5 5 35-20 29 5. Csepel 11 6 5 29-31 28 6. Győr 10 5 7 39-28 25 7. Újpest 9 6 7 31-25 24 8. Debrecen 9 6 7 27-23 24 9. Sopron 6 6 10 25-35 18 10. Parmalat 5 8 9 24-37 18 11. Siófok 5 7 10 25-3617 12. BVSC 5 611 23-43 16 13. Vasas 5 5 12 25-33 15 14. PMSC 4 7 11 17-3315 15. MTK 4 7 11 23-41 15 16. Haladás 3 6 13 20-40 12 Rangadót nyert a Szentendre A labdarúgó NB Ill-ban a 21. fordulót rendezték az elmúlt hét végén. A Duna-csoport megyei rangadóját ezúttal a szentendreiek nyerték. Ered­mények: Duna-csoport Szigetszentmiklós— Szentendrei Petőfi 1-2 (1-2) Szigetszentmiklós, 300 né­ző. V.: Géringer.' Szigetszentmiklós: Sumics — Székely (Kövesi), Ba- binszki, Jezsek, Halász, Kin­cses, Bajor (Galambos), Her- bály, Knolmár (Károly), Hol- lik, Bálint. Edző: Sinkovics Ferenc. Szentendre: Juhász — Buk­va, Juhász Cs., Arndt, Biri- nyi, Papp, Dombai, Gráczki (Nyíri), Zsirkó, Bajkai, Péter. Edző: Michna István. Nagyszerű mérkőzést ját­szott a két együttes. A hazai csapat a helyzetek alapján egyenlíthetett volna. Gól: Kövesi, ill. Bukva, Bajkai. Jó: Bálint, Herbály, ill. az egész csapat. (Ifi: 3-0. Tud.: Wágner György.) Dunavarsány-Synergi— Lajoskomárom 3-1 (1-0) Dunavarsány, 300 néző. V.: Major. Dunavarsány: Székely — Juhász, Gergényi, Kriszt, Ko­csis, Nagy, Török, Kovács, Krizsik G. (Pribéli), Pásztor, Nagylaki. Edző: Weimper Ist­ván. Az első játékrészben a sok gólhelyzetet kidolgozó varsá­nyiak megérdemelten szerez­ték meg a vezetést. A máso­dik félidőben a félórás felhő- szakadást követő vízipólócsa- tában is a hazaiak irányítot­tak. Gól: Nagylaki (2), Gergé­nyi, ill. Gulyás. Jó: az egész hazai csapat. (Ifi: 3-1. Tud.: Pap Tibor) Esztergom—Érd 0-5 (0-4) Esztergom, 100 néző. V.: Pfeffer. Érd: Szimandl (Kántor) — Kovács, Pánczél, Szabó (Hor­váth Zs.), Mészáros (Horváth L.), Fazekas, Vanczó, Varga, Habos, Versits, Ungi. Edző: Gálvölgyi István. A 6. percben 2-0, a 25. percben pedig már 4-0 volt az eredmény, s még az első félidőben további három ka­pufa jelezte az érdiek fölé­nyét. A második félidőt már csak azért játszották le, mert a mérkőzés 90 percig tart. A kellemes edzőmérkőzés han­gulatú találkozón a ritkán szó­hoz jutó cserejátékosok is le­hetőséget kaptak, akik közül Kántor Kálmán és Horváth László először játszott a csa­patban, utóbbi gólt is szer­zett. Gól: Varga (3), Habos G. és Horváth L. (Tud.: Har­mat Jenő) Mátra-csoport Kartal—Füzesabony 3-1 (2-1) Kartal, 300 néző. V.: Tö­rök. Kartal: Nagy — Tóth, Svajbán, Soós, Czeróczki (Botszki), Turcsányi, Ben- csik, Augusztin, Sztriskó, Si­mon, Boda. Edző: Nagy Vil­mos. A végig jobban jobban ját­szó hazai csapatot a vendé­gek durva és alattomos játéka sem tudta megakadályozni a győzelemben, amely na­gyobb arányú is lehetett vol­na. Gól: Simon, Bencsik, Sztriskó, ill. Fehér. Jó: az egész kartali csapat. (Ifi: 2-2. Tud.rJelencsik István) Visszavágott a Körös A kosárlabda NB I playoff rájátszásában a nagykőrösi férfiegyüttes a 11—14. he­lyért vívott találkozók során második mérkőzését játszot­ta a csepeliek ellen. Nagykőrösi KK—Csepel 97-92 (54-34) Nagykőrös, 300 néző. V.: Hartyáni, Benczúr. Nagykőrös: Király, Jasi- unskas (23), Maleras (25), Pásztor (16), Lakosa (7). Csere: Horváth A. (22), Szép, Módra (2), Csorvási (2). A körösiek már az első fél­időben jelentősnek tűnő előnyt szereztek, s a húsz pontból hetet a mérkőzés vé­gére is sikerült megőrizniük. A körösi csapat elsősorban Ja- siunskas, Maleras és Horváth A. ponterős játékának köszön­heti a győzelmet. A második találkozó után az összesítés­ben 1-1-re áll a küzdelem, mi­vel a nyitómérkőzésen a cse­peliek szintén otthonukban nyertek a két győztes találko­zóig tartó sorozaton. Gödöllő": újabb döntetlen Labdarúgó NB II Keleti csoport Gödöllői LC—Nyíregyháza 2-2 (0-1) Gödöllő, 1000 néző. V.: Hrabovszky. Gödöllő: Nagy — Balogh, Somogyi, Hutter (Grezsák), Kro­ner — Simon, Török, Ivanovics, Szász — Szamosi, Kra- szovszkij. Nyíregyháza: Biró — Barna, Dorbni, Kertész, Szatke — Kovács, Major, Erdei, Papp (Vajda) — Bagoly, Kalinyicsen­kó (Szemám). Gól: Erdei 29 p., Ivanovics Papp a 77. percben. Sárga lap: Szatke a 47. p., percben. Nagy lendülettel kezdtek a nyírségiek, de helyzetet terem­teni nem sikerült nekik. Ez­után átvette a játék irányítását a hazai együttes. Három nagy gólszerzési lehetősége is volt, de ennek ellenére egy váratlan ellenakcióból a vendégek sze­reztek vezetést. A fordulás után nagyobb sebességre kap­csolt mindkét együttes, majd az utolsó félórában a Gödöllő kapuja elé szegezte ellenfelét. Az egyenlítést követően a ve­zetést is megszerezték jogos büntetőből, de nem sokáig örülhettek, mivel kettő perccel később egy legurított szabad­rúgásból egyenlített a vendég együttes. A játék összképe alapján a GLC közelebb állt a győzelemhez, de mivel helyze­A megyei labdarúgó-bajnok­ság első osztályában a követ­kező eredmények születtek: Nagykőrösi Kinizsi—Pi­lis 2-1 (2-0) Nagykőrös, 300 néző. V.: Székely. Az első félidőben magabiztosan és jól játszó kö­rösiek megérdemelten nyer­tek a rendkívül idegesen fut­ballozó pilisiek ellen. Kiállít­va: Kocsis (Pilis, 75. perc). Gól: Szabó S., Soós, ill. Hu­bai. Jó: Soós, Nagy L., Pé­csi, Márton, Erdősi, ill. Hu­bai, Haluszka. (Ifi: 1-0. Tud.: Máté József) Pomáz—Pilisvörösvár 5-5 (2-3) Pomáz, 500 néző. V.: Tóth. Nagy iramú mérkőzé­sen 2-0-ás pomázi vezetés után a Vörösvár az első játék­részben 3-2-re fordított. A második félidőben felhősza­kadás végett 10 percet állt a játék. Vörösvári 5-4-es veze­tésnél, majd az irreális tala­jon egyenlített a Pomáz. Na­gyon parázs hangulatban vég­ződött a mérkőzés. Gól: Mar­kolt, Lakatos, , Lazlovszky, Oláh, Borbély, ill. Lukács, Szőlősi, Kovács, Wohl, Triz- me. Jó: az egész Pomáz, ill. a Vörösvár edzője nem nyi­latkozott. (Ifi: 0-4. Tud.: Bor­bély László) Maglód—Bugyi 3-0 (1-0) Maglód, 400 néző. V.: Za- giba (jól). Kemény, de sport­szerű mérkőzésen megérde­melt hazai siker született. A második félidőben az eső mi­att tízperces szünet volt. Gól: Sélicz, Papp, Biró. Jó: Kunos, Korponai, Biró, Metz, ill. Csernák. (Ifi: 1-0. Tud.: Fejes László) Ráckeve—Iklad 1-2 (1-0) Ráckeve, 300 néző. V.: Csorba. Irreális talajon a sze­rencsésebb csapat győzött. Gól: Szikora, ill. Szlovák, Bakó. Jó: Szanyó, Búzás, ill. Szlovák, Bakó. (Ifi: 4-0. Tud.: Pataki József) Nagykáta—Tápiószent- márton 1-0 (0-0) Nagykáta, 450 néző. V.: Ferenczi. Küzdelmes mérkő­zésen a második félidőben 68 p., Szász (11-esből) a 75 p., Grezsák a 70 p., Kovács a 72. teit rendre elpuskázta, így igaz­ságos eredmény született. Jó: Balogh, Szász, Ivano­vics, ill. Bíró (a mezőny leg­jobbja), Erdei, Papp. Ambrózy István: — Hely­zeteink alapján győzelmet ér­demeltünk volna, de sajnos is­mét pontot vesztettünk. Buús György: — Az első félidőben megérdemelten sze­reztünk vezetést, de a fordulás után, számomra érthetetlen módon magunkra hoztuk az el­lenfelet. Egy jól sikerült pont­rúgással megmentettük az egyik pontot. (Ifjúságiak „A” korosztály: Kiskőrös—Gödöllői LC 2-2, ,3” korcsoport: Kiskőrös— Gödöllői LC 2-5.) Könczöl Gábor nyújtott jobb játékával meg­érdemelten nyert a hazai csa­pat. A 88. percben a gólba tartó labdát Lőrincz a gólvo­nalról kézzel ütötte ki, ezért kiállították és Győré belőtte a büntetőt. Gól: Győré. Jó: Gulyás, Burai, Kiss, Huszá- rik, Horváth, ill. Aszódi, Sztellik, Bori, Mester. (Ifi: 3-1. Tud.: Kocsis József) Taksony—Gyömrő 1-2 (0-1) Taksony, 500 néző. V.: Bállá. Taksony: Puzder, Jomori, Gál, Szabó Z., Bauer, Sze- ránsz, Reznek, Kamrás, Fe- renczy (Sápi), Zég G. (Do­bos), Száger. Gyömrő: Marton, Vitári- usz, Rácz, Szabó, Kiss A., Jó- zsa, Aranyi, Kiss I., Cze- cson, Mátyás, Nosztrai. Gól: Reznek, ill. Mátyás, Cze- cson. A rangadó mérkőzésen nagy hazai fölény ellenére szerencsés vendégsiker szüle­tett. Viczkó „üllői” partjelző működésével döntően befo­lyásolta a végeredményt, hi­szen egyedül ő látta gólvona­lon túl a gyömrőiek győztes gólját. Bállá játékvezető kor­rekten bíráskodott. Jó: Szá­ger, Dobos, Szeránsz, ill. Marton, Rácz, Szabó. (Tud.: Barna Barnabás) GEAC—Örkény 2-2 (1-2) Gödöllő, 150 néző. V.: Kiss. A gyorsan megszerzett hazai vezetés után a fegyel­mezetten játszó vendégek for­dítani tudtak. A második fél­időben sok helyzetet kidolgo­zó és kihagyó gödöllőieknek csak az egyenlítésre futotta. Gól: Csemetics, Juhász (ön­gól), ill. Kucsván, Florin. Jó: Juhász, Kristyán, ill. Florin, Kucsván, Mogyorósi, Ko­vács. (Ifi: 7-0. Tud.: Nagy Bé­la) Dabas-Sári FC—Piliscsa- ba 3-0 (1-0) Dabas-Sári, 500 néző. V.: Zsiák. A hazaiak megérde­melten nyertek ilyen arány­ban is. Gól: Farkas, Kiász, Tóth Károly. Jó: Podoba, Horváth, Kiász, ill. Zsupán. (Ifi: 9-0. Tud.: Mezei Miklós) \ • • Ot gól is kevés a győzelemhez