Pest Megyei Hírlap, 1993. szeptember (37. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

J PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1993. SZEPTEMBER 6., HÉTFŐ 15 Totóeredmények 1. Debrecen — Haladás 1-01 2. Rába ETO — Siófok 3-1 1 3. Stuttgart — Dortmund 2-2 x 4. Leverkusen — Köln 2-2 1 5. Freiburg — M.glabdach 3-3 x 6. Schalke 04 — Franfurt 1-3 2 7. Duisburg — München 2-2 x 8. Leipzig — Wattensch. 0-0 x 9. Flannover — Bochum 0-0 x 10. Cremonese — Napoli 2-0 1 11. Roma — Juventus 2-1 1 12. Torino — Atalanta 2-1 1 13. Moidena — Ascoli 0-0 x 14. Pécs — Vác 2-2 x „Aranyos” lányok A winterthuri junior öttu­sa világbajnokságon a le­ányok váltóversenyében aranyérmet szerzett a Köb­ló Emese, Hortobágyi Esz­ter, Simőka Bea összetéte­lű magyar válogatott. A fiúk váitó-világbajnoksá- gát a német csapat nyerte, a Csikányi József, Kállai Ákos, Kovács Krisztián ösz- szetételű magyar együttes bronzérmet szerzett. A Ferencvárosnak a Vasas sem jelentett akadályt Világsztárok a Komjádiban Víg és Romanek a pontmentő PMSC-Fordan—Vác FC-Samsung 2-2 (2-0) Pécs, 4000 néző. V.: Vad (Bede, Kincses). PMSC-Fordan: Regős — Dienes, Bódog. Braun — Ulveczki, Csi- zi, Rózsa, Kocsis, Vókó — Lengyel, Azoitei. Edző: Koller Nándor. Vác FC-Samsung: Koszta — Hahn, Nagy T., Aranyos — Puglits, Nyilas, Kriska, Víg, Szalai — Répási, Szedlacsek. Edző: Csank János. Csere: Szalai helyett Romanek a 33., Hahn helyen Simon a 74., Lengyel helyett Benkovics a 75. percben. Gólszerző: Azoitei a 12. és á 27., Víg a 66., Romanek a 75. perc­ben. Sárga lap: Hahn a 64., Vókó a 66., Koszta a 78. percben. Szögletarány: 4-8 (2-2). Az első tíz percben csak tapoga­tóztak, egymás hibáit keresték a csapatok, aztán az első valamire­való helyzetből vezetést szerez­tek a pécsiek. Rózsa „forintos” labdával ugratta ki Azoiteit, aki nem hibázott (1-0). A gól után a vendég váciak léptek fel támadó­lag, a PMSC saját térfeléről in­dulva kontratámadásokkal pró­bálkozott. A 27. percben növel­ték előnyüket a hazaiak, Rózsa szögletéből ismét Azoitei talált a hálóba (2-0). A félidő hátralévő negyedórájában is a Vác birto­kolta többet a labdát, támadott gyakrabban, de a pécsiek kontrái állandó veszélyt jelentettek Kosz­ta kapujára. A szünet után, az 50. percben Hahn szabadrúgása volt az első említésre méltó esemény, ám bravúrral védett Regős. Hét perc­cel később Víg lövése okozott iz­galmat, mely alig kerülte el a pé­csi kaput. A mérkőzés ezen sza­kaszában igen nagy nyomás ne­hezedett a pécsi kapura, de a vé­delem állta a sarat, egészen a 67. percig. Ekkor góllá érett a Vác FC-Samsung fölénye, Víg 20 m-es szabadrúgása védhetetle- nül vágódott a léc alá (2-1). Nyolc perccel később újab gólt szereztek a vendégek, Simon át­adását Romanek értékesítette (2-2). A hajrá negyedórája is váci fölény jegyében telt el, de az eredmény már nem változott. Két ellentétes félidő alapján a döntetlen igazságosnak mondha­tó a közepes színvonalú, de küz­delmes mérkőzésen. A labdarúgó NB I. távolabbi eredményei: Ferencváros—Va­sas 5-1 (3-1), Újpesti TE—Kis­pest-Honvéd 2-4 (0-3), BVSC- Dreher—Békéscsabai EFC 0-4 (0-1), Rába ETO—Siófok 3-1 (1-1), Csepel-Kordax—MTK 1-1 (0-0), Debreceni VSC—Ha­ladás VSE 1-0 (0-0), Videoton- Waltham—Soproni LC 4-1 (1-1). Négy forduló után az állás: 1. FTC 44 — 13—3 8 2. Debrecen 44 — 7—3 8 3. Csepel 43 1­8—27 4. Kispest 43- 1 11—56 5. Vác 422­6—46 6. Békéscaba 42 11 8—45 7. Rába 42 11 7—5 5 8. Újpest 42-2 5—64 9. Videoton 4 112 7—6 3 10. Siófok 41-3 4—62 11. Haladás 41-3 3—62 12. Sopron LC 4 1-3 4—82 13. MTK 4-22 3—7 2 14. PMSC 4- 1 3 4—92 15. Vasas SC 4-13 2—9 1 16. BVSC 4- 1 3 3—12 1 Búcsújáték gálával Bár egyéni szempontok is szerepet kaptak, hiszen saját búcsú- mérkőzésüket szervezték meg, de magának a sportágnak is igazán jó tett Csapó Gábor és Faragó Tamás azzal, hogy Buda­pestre verbuválta a vízilabda világválogatottat. A világ pólós­életének kiválóságai jöttek el a vasárnap délutáni gálára a Komjádi uszodába, hogy megvívjanak a magyar vegyesváloga­tottal. Végül a vedégek 17-15 arányban nyerték a rendhagyó 2x14 perces csatát. Felvételünkön dr. Csapó Gábor veszélyez­teti a kaput. Vimola Károly felvétele Csorba két góljával Battai bravúr A Szentendre nyerte a rangadót Érdi pályaavató győzelemmel A labdarúgó NB III. negyedik fordulójában az Érdi VSE első hazai mérkőzését játszotta fel­újított sporttelepén, s győzelmé­vel tette teljessé az ünnepna­pot. Szintén a Duna-csoportban a Szentendre is folytatta jó sze­replését, most a Dunavarsány volt a szenvedő fél. Eredmé­nyek: Duna-csoport Érdi VSE—Multi Rocco 4-1 (3-0). Érd, 600 néző. V.: Pfeffer. Érdi VSE: Szimandl — Ko­vács, Pánczél, Habos T., Végh (Halász) —Mészáros, Versits (Horváth), Csizmadia — Ba­jor, Habos G. (Ágoston), Ungi. A mérkőzést megelőzően rö­vid köszöntő keretében került átadásra a felújított sportelep, s Szemes Árpád, a Pest Megyei Sportigazgatóság igazgatója méltatta a helyi önkormányzat és az egyesület összefogásának valóban impozáns eredményét. A hazai csapat alkalomhoz il­lően parádés pályaavatót produ­kált, s már a második percben megszerezte első gólját, a 25. percben pedig már 3-0 volt az eredmény. A meglepett vendé­gek nem találták az ellenszert az érdiek gyors, szemre is tet­szetős, de legfőképpen eredmé­nyes játékának. A szünet után kiegyenlített lett a játék, a vendégek is több támadást vezettek, de szépítő góljukra rögtön góllal válaszol­tak a hazaiak, s biztos győzel­mük egy percig sem forgott ve­szélyben. Gól: Csizmadia (2). Bajor (2). Jó: Pánczél, Habos T., Mé­száros, Csizmadia, Bajor. (Tud.: Harmat Jenő.) Szentendrei Petőfi Hon­véd—Dunavarsány 4-2 (2-1). Szentendre, 400 néző. V.: Horváth. Szentendre: Tímár — Stram- kóczki, Miskolczi, Horváth G., Gráczki, Tábori, Bozó, Kiss, Szávai, Bajkai, Zirkó. Dunavarsány: Székely — Krizsik, Gergényi, Molnár, Ko­csis, Nagy, Juhász, Török Cs., Török P., Pásztor, Pandúr. A jól játszó Szentendre tíz emberrel is győzni tudott a Du­navarsány ellen. Jó: Tímár, Bozó, Miskolczi, Szávai, Horváth G., ill.: Gergé­nyi, Pásztor. Kiállítva: Zirkó (50. p.) (Tud.: Horváth Jó­zsef). Márta-csoport Dunakeszi VSE—Kartal 4-0 (1-0). Dunakeszi, 500 néző. V.: Bartos. Dunakeszi: Telek — Varjú (Kecskés), Kiss József (Sző­ke), Csapó (Szűcs), Kekecs, Kiss Zoltán, Pánczél, Mázló, Varga, Steidl Ákos, Kovac Ma­rian. Kartal: Izracska — Turcsá- nyi, Pócsi, Nagy József, Fe- renczy, Tóth, Markóczi, Au- gusztin, Bokszki (Varga), Ben- csik, Soós. A hazai csapat, már a máso­dik percben vezetést szerzett. Az első félidőben a vendégcsa­patnak két egyenlítési lehetősé­ge is volt, de azt elhibázták. A második félidő nagy kartali nyomással kezdődött, de tizen­öt perc után feljött a Dunake­szi, s a szép góljaik már a győ­zelmet jelentették. Gól: Kovac Marian (2), Varga, Kekecs. Jó: Telek, Varjú, Kekecs, Varga és Kovac Marian ill.: Tóth. Kiállít­va: Augusztin (Kartal) a 60. percben. Ifi: 7-1. (Tud.: Buck- hard Tibor.) Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Honvéd— Kecskeméti SC 1-3 (0-1). Cegléd 400 néző, V.: Bogyó. Cegléd: Boda — Korpácsi, Szabó M., Szabó Z. (Németh), Orosz, Schmidek (Szintai), Szilveszter, Orosz, Kecskemé­ti, Drozdik (Szaniszló), Mol­nár, Kozma. A vendégek gyorsan, már a 11. percben vezetést szereztek, majd szünet után gyors támadá­saikkal és jó befejezésekkel tíz perc alatt bebiztosították győ­zelmüket. A hazaiak teljesítmé­nye a cserék után kissé felja­vult, de a hajrában csak szépíte­ni tudtak az eredményen. Gól: Kozma. Jók: Szabó M., Kecskeméti, Szaniszló. (Ifi: 4-0). (Tud.: Ungureán Lász­ló.) A megyei elsőosztályú labda­rúgó-bajnokság vasárnapi ered­ményei: Piliscsaba—Dabas-Sári 2-2 (2-1) Piliscsaba 350 néző, V.: Szacsky A második félidőben fölény­ben játszó vendégek bírói se­gédlettel az utolsó előtti perc­ben 11-esből egyenlítettek. A játékvezető rendőri biztosítás­sal hagyta el a községet. Gól: Fried (2), ill. Pribeli (2). Jók: Fried, Mezei, Takács, ill. Pribéri, Tóth K. Tapiószentmárton—Nagvká- ta 0-1 (0-1). Tápiószentmárton 500 néző. V.: Csorba (kiválóan). A hazaiak egy félidő előnyt adtak a kátaiaknak, akik egy szerencsés góllal előnyhöz ju­tottak. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Gól: Gulácsi. Jók: Mester, Sztellik, Kiss, Bata, ill. Havasi, a mezőny leg­jobbja, Varga, Jacsó. (Ifi: 1-0, tud.: Tóth Antal). Bugyi—Maglód 2-0 (0-0). Bugyi, 400 néző. V.: Róza- völgyi. A második félideji meggyő­zőbb játékával megérdemelten nyerte a mérkőzést a hazai gárda. Gól: Roksa, Földeák. Jó: az egész hazai csapat ill.: Bíró, Dani, Tverdota. (ifi: 0.3, tud.: Rácz Zsolt) Örkény—GEAC 0-1 (0-0). Örkény, 300 néző. V,: Horin- ka. A sok helyzetet kihagyó ha­zai csapat ellen egy kontratáma­dásból fejelt góllal nyert a ven­dég együttes. Gól: Tóth Jenő. Jó: Mogyoró­si Z„ Sinkó ill.: Kriscán, Varga, Hartai. (Ifi: Örkény—Nagykőrö­si Toldi 2-2. Tud: Jóri József.) Pilisvörösvár—Pomáz 2-0 (2-0). Pilisvörösvár, 500 néző. V.: Szarka György. Hazaiak lelkes játékkal győz­ték le a Pomáziakat. Gól: Epetje- si (2). Jó: Wol Zoltán és Wol László, Gréger, Bélik, ill.: Laka­tos, Tamás, Laszlovszki (Ifi: 0-3). Iklad—Ráckeve 4-1 (1-1) Iklad, 200 néző. V.: Czele. Kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Gól: Galbavi, Farkas, Baksa, Ecker ill.: Lacza. Jó: Bazsik, Mayer P., Farkas, (ifi 1-0. Tud.: Kohér Mihály) Pilis—Nagykó'rös 1-1 (1-0) Pilis, 400 néző. V.: Geyer. A hazaiak az első félidőben góljukon kívül három kapufát is lőttek. Gól: Patyán ill.: Császár. Jó: a hazai védelem ill.: Petiik, Bí­ró, Márton, (ifi 5-6. Tud.: Bor­gulya Gábor) Budafoki MTE — Százhalom­battai FC 1-2 (0-1) Promontor u., 1000 néző V.: Tóth S., (Szekeres, Bába). Budafok: Erdélyi — Martin, Szabó V., Kardos, Horváth A. Takó, Bősze, Szorokin, Szíjjár- tó — Odor, Csiba. Százhalombatta: Holló -— Fe­kete, Kövesi, Sípos, Németh —Héring, Serfőző, Károlyi, Nagy — Csorba, Schróth. Gól: Csorba (2), ill. Kardos Jók: Csorba, Sipos, Németh, Schróth. Az eddig egy pontot szer­zett Százhalombattai FC annak a Budafoknak az otthonába lá­togatott, amely három forduló után veretlenül a második he­lyet foglalta el az NB II. Nyu­Gödöllói LC—Tiszakécske 1-2 (0-1) Gödöllő 1300 néző V.: Csema- hel Gödöllői LC: Nagy D. — Ba­logh — Somogyi, Kiss, Ivano- vics — Simon, Striskó, Hor­váth, Szász (Tóth M.) — Sza­mosi (Czeróczki), Grezsák. Tiszakécske: Tasnádi — Kaj- li, Málik, Safranyik, Nagy L. — Cseke, Hoffmeister, Tóth F. — Balia L. (Lovász), Balia M. (Szoboszlai), Maczkó. Gól: Balia M. a 4., Cseke a 62., Czeróczki a 87. percben. Sárgalap: Simon a 21., Kajli a 25., Balogh a 35., Kiss az 50., Striskó az 54., Cseke a 66., Bal­ia L. 70., Safranyik a 86., Szo­boszlai a 90. percben. Kiállít­va: Simon (a játékvezető meg­sértéséért a 21. percben. Mindjárt a mérkőzés elején a vendégek letámadták a gödöllő- ieket és a vezetőgólt is megsze­rezték. Simon fegyelmezetlen­sége következtében létszámhát­rányba került a Gödöllő, mely nagy mértékben befolyásolta a játék további alakulását. A ti- szakécskeiek drasztikus letáma- dásos harcmodora nem ízlett a hazaiaknak és így nem tudtak igazán kibontakozni. A rendkí­gati csoportjában. A százha- lombattaiak ezen a vasárnapon végre olyan teljesítményt nyúj­tottak, amire szurkolótáboruk már régen várt. A budafokiak magabiztosan kezdték a mérkő­zést, ám hamar kiderült, az olajvárosiak ezen a napon meg­lepetésként akár a győzelmet is megszerezhetik. A battaiak elsősorban kontratámadásaik révén hamar átvették az irányí­tást, s rengeteg helyzetet dol­goztak ki. Ennek meg is lett az eredménye, Csorba kétszer is a kapuba talált, míg a budafoki­ak részéről, ez csupán Kardos­nak sikerült. így csak azoknak váratlan a százhalombattaiak győzelme, akik nem látták a mérkőzést. vül parázs hangulatú sok sza­bálytalansággal tarkított találko­zón az újonc Csema játékveze­tő a sok sárgalap ellenére sem tudta teljes mértékben megfé­kezni az indulatokat. A 87. percben kilenc főre olvadt a Gödöllő, miután Grezsák és Kajli egy beívelt labdánál ösz- szefejelt és a gödöllői játékos már nem tudta tovább folytatni a játékot. Amennyiben Nagy Dániel nem véd szenzációsan, akkor katasztrofális vereséget szenvedett volna a Gödöllő. Ösz- szeségében a nagyobb lelkese­déssel és lendülettel játszó ven­dégek megérdemelten nyerték a találkozót. Ambrózy István: — Az el­hamarkodott kiállítás után a gyenge játékvezetés következté­ben tipikus példája volt annak ez, hogy lehet tönkretenni egy mérkőzést. Reszeli-Soós István: — Egy nagyon feltüzelt és harco­san játszó ellenfelet sikerült „parázs” mérkőzésen legyőzni. A mezőnyjáték alapján megér­demelt a siker, de a befejezé­sekkel nem vagyok maradékta­lanul elégedett. (NB ÍL ifi: Gö­döllő LC—Szarvas Ifi A 4-1 (1-1), Ifi B 7-0 (3-0). Az érdi Csizmadia harcol a labdáért csíkos mezes ellenfelével szemben. A játékos két góllal járult hozzá csapata gyó'zelméhez Hancsovszki János felvétele Két kiállítással fűszerezve Gödöllői fiaskó